#miran stanovnik 138

Miran Stanovnik: »Ne bo me na štartu Dakarja 2016«

Objavil Matevž Hribar dne 23. nov. 2015

V času, ko se oči ljubiteljev hitrega motociklizma obračajo proti Buenos Airesu, kjer bo 2. januarja start 37-tega relija Dakar, je Miran Stanovnik, 18-kratni udeleženec te dirke, dokončno potrdil, da ga na tokratni dirki ne bo.

Legendarna enduro preizkušnja ISDE je končana

Objavil AMZS Press dne 13. sep. 2015

Prvič v več kot 100-letni zgodovini te dirki je v cilj prišla tudi slovenska reprezentanca.

Četrti dan legendarne preizkušnje ISDE je uspešno mimo

Objavil AMZS Press dne 11. sep. 2015

Prva slovenska enduro reprezentanca se je včeraj zjutraj podala na četrto dirko na izjemno napornem ekipnem motociklističnem tekmovanju International Six Days Enduro – ISDE.

Tretji dan se je dirka spremenila v ekstrem enduro!

Objavil AMZS Press dne 10. sep. 2015

Days Enduro – ISDE. Gre za šestdnevno preizkušnjo dirkačevih sposobnosti in tehnike, šest dni čustev in ekipnega duha. Lokacija: Slovaška.

Drugi dan legendarne preizkušnje ISDE je uspešno mimo

Objavil AMZS Press dne 09. sep. 2015

Na zahtevni progi so se naredili kanali, globoki tudi do pol metra!\r\n

Prvi dan zahtevne preizkušnje ISDE je uspešno mimo

​Prva slovenska enduro reprezentanca se je včeraj zjutraj prvič podala na izjemno naporno ekipno motociklistično tekmovanje International Six Days Enduro – ISDE.

Začetek prve dirke ISDE za prvo slovensko enduro reprezentanco

Objavil AMZS Press dne 07. sep. 2015

Začetek prve dirke ISDE za prvo slovensko enduro reprezentanco.

Ljubljanski župan v mestni hiši sprejel prvo slovensko enduro ekipo za ISDE

Objavil Objava za javnost dne 01. sep. 2015

Miran Stanovnik se kot eden od šestih članov prve slovenske enduro reprezentance odpravlja na ISDE, najstarejšo motoristično dirko pod okriljem mednarodne motociklistične zveze.

Stanovnik o terenski vožnji poučeval reševalce motoriste

Objavil Matevž Hribar dne 16. mar. 2015

V enduro parku Griža so se ljubljanski reševalci motoristi prvič v karieri na sezono pripravljali na športnih terenskih motociklih.

Puščavski lisjak je doma

Objavil Objava za javnost dne 19. jan. 2015

Miran Stanovnik je že kmalu po prihodu v cilj letošnjega Dakarja dejal, da težko čaka vrnitev v Slovenijo.

Stanovnik svoj 18. Dakar zaključil na 28. mestu

Objavil Objava za javnost dne 17. jan. 2015

Stanovnik je svojo osemnajsto uvrstitev na reliju Dakar zaključil na skupno 28. mestu med 79 motoristi, kolikor jih je prispelo do cilja.

12. etapa: Stanovnik pred zadnjo etapo zaseda 28. mesto

Stanovnik je danes preudarno končal na 30. mestu, skupno pa dan pred zaključkom dirke zaseda 28. mesto.

11. etapa: Stanovnik kljub težavam z vzmetenjem in zavoro do 32. mesta

Objavil Objava za javnost dne 15. jan. 2015

Danes je bila na sporedu druga najkrajša etapa: na sporedu je bila 351-kilometrska hitrostna preizkušnja z dodatnimi 161 povezovalnimi kilometri.

10. etapa: 4.970 metrov, minus enajst stopinj in 31. mesto za Stanovnika

Objavil Objava za javnost dne 14. jan. 2015

Motoristi so se iz vetrovne Calame preko Andov vrnili v Argentino in vstopili v prvi del maratonske etape.

9. etapa: Stanovnik po tehničnih težavah do 30. mesta

Objavil Objava za javnost dne 13. jan. 2015

Miran Stanovnik danes zaključil kot 27. najhitrejši med triindevetdesetimi, kolikor jih je zjutraj krenilo na deveto etapo.

8. etapa: V katastrofalnih razmerah Stanovnik do 22. mesta, Coma prevzel vodstvo

Objavil Objava za javnost dne 12. jan. 2015

Stoječa voda na slanem jezeru je delala preglavice dirkačem in njihovim strojem, zato so hitrostno preizkušnjo po 378. kilometru prekinili.

7. etapa: Po dnevu počitka hladna in deževna etapa v Boliviji

Objavil Objava za javnost dne 11. jan. 2015

Po zasluženemu dnevu brez dirkanja so se motoristi preko poti na 4.700 metrih nad morjem pripeljali do planote v Boliviji.

6. etapa: Stanovnik pridobil štiri mesta, očitno taktiziranje na vrhu

Objavil Objava za javnost dne 09. jan. 2015

688-kilometrska etapa do mesta Iquique je bila v veliki meri hitra in kamnita, nekaj peščenih sipin je bilo treba prevoziti le v zadnjem delu hitrostne preizkušnje.

5. etapa: Stanovnik srčno do 35. mesta, prva etapna zmaga Comi

Objavil Objava za javnost dne 08. jan. 2015

Peta etapa je bila enaka za udeležence vseh razredov na reliju: poleg 458-kilometrske hitrostne preizkušnje so dirkači na motociklih in štirikolesnikih ter v avtomobilih in kamionih prevozili 239-kilometrsko povezavo do mesta Antofagasta.

Stanovnik ostaja 41., v ospredju Barreda in Coma

Po 594-kilometrskem vzponu preko Andov na višino skoraj pet tisoč metrov nad morjem je sledila 315-kilometrska hitrostna preizkušnja do obale tihega oceana.

Obvestilo!

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje. Z uporabo te spletne strani se strinjate z našo uporabo piškotkov.