Skoči na vsebino

Zdravniki: ortopedski kirurgi


stuhec

Priporočene objave

a bi lahko opisal malo natančneje kje te boli:

V kolenu, nad kolenom, pod kolenom,zadaj, spredaj, levo, desno.

pa pri kakem premikanju...stegovanje, skrčenje noge. Pa kakšna je bolečina.

Pa če je prisotna oteklina (pa tudi kje je)

Ker lahko je marsi kaj.

Lahko je pa samo reakcija na operacijo, pa nisi dosti počival in si predtirano vadil.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko je pa samo reakcija na operacijo, pa nisi dosti počival in si predtirano vadil.

LP

No vidis Stuhec... Poslušaj fizioterapevtko!!!

Vztrajnost in "hidro" vadba. To je najboljše zdravilo po poškodbi!!! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidis Stuhec... Poslušaj fizioterapevtko!!!

Vztrajnost in "hidro" vadba. To je najboljše zdravilo po poškodbi!!! :grim

ja, tudi mojega je že imela v roki... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še 15 dni do odhoda v toplice na "rihtanje" kolena in mene - predvsem stegenske mišice, ki je prejšnji mesec preživelo vključno z menoj ;) 1x rekonstrukcijo sprednje križne vezi (že drugič v življenju) ter brušenje obeh meniskov in hrustanca ter zaradi kasnejše infekcije s stafilokokom (neki na e) še artroskopijo ter pred tem še punktiranje (vmes so me še nafilal v antibiotiki za celo življenje) ;) .

Vožnje z motorjem sledi kasneje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bi lahko opisal malo natančneje kje te boli:

V kolenu, nad kolenom, pod kolenom,zadaj, spredaj, levo, desno.

pa pri kakem premikanju...stegovanje, skrčenje noge. Pa kakšna je bolečina.

Pa če je prisotna oteklina (pa tudi kje je)

Ker lahko je marsi kaj.

Lahko je pa samo reakcija na operacijo, pa nisi dosti počival in si predtirano vadil.

LP

sam to koleno ni imelo nobene operacije, boli pa pri vseen kerem premikanju, sam da je jitro ( ce hitro skrcim, al mitro iztegnem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

štuhi, telefon v roke, pokliči na par specializiranih ambulant (kake ortopede, recimo Orthops v Ljubljani priporočam iz lastnih izkušenj pred leti), vprašaj, koliko stane pregled in si vzami čas. Tam ti bodo povedali zagotovo skoraj vse, kar moraš vedeti o tej bolečini, zagotovo pa bistveno več, kot ti lahko pomaga tale forum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam to koleno ni imelo nobene operacije, boli pa pri vseen kerem premikanju, sam da je jitro ( ce hitro skrcim, al mitro iztegnem)

Meniskus se oskrbnil :hmm: , pa Sym ti drgac vse povedal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

stuhec...

če na tem kolenu ni bilo operacije je mogoče preveč obremenjeno (ker je mroalo operirano počivati) in še avtomatsko to koleno bolj obremenjuješ.

če boli nad pogačico (posebaj pri iztegovanju kolena) in je pridotna tam oteklina je lahko bursitis (vnetje burze, preko katere drsi kita quadricepsa. pomaga hlajenje (led, pa kakšna mentolova krema ali pa gel z ibubrofenom) in počitek (ne teči, ne skači, samo hoje je priporočena).

Če nimaš očutka da koleno skače (nestabilnega kolena) so vezi v redu.

a si se slučajno vdaril al pa padel? lahko je tudi od tega samo to čez čas mine.

če bi pa res rad vedel kaj ti je do potankosti pa če se bo to še vleklo pa idi k ortopedu (največji maheri so v celju al pa valdoltri, pa kaki se mogoče najde v ljubljani in mariboru).

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

meni take stvari vedno svetuje osebna zdravnica, predvidevam, da ti bo tudi tebi tvoj zdravnik/zdravnica z veseljem dal kak uporaben naslov iz svojega majhnega belega imenika :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve za kakega dobrega fizioterapevta za koleno v LJ ?

Sem dobu napotnico, zdej pa ne vem k komu ???

Najboljši fizioterapevt, boš v končni fazi sam! :? :hmm: :hmm:

Strokovno pomoč boš pa že nekako našel.

SymRu ve! :? Kar njega vprašaj!

H2O

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač sem odlične pohvale slišal o fizioterapevtu Sašu Vogrinu, ki ima ordinacijo in nastanitvene kapacitete v Lenartu... K njemu baje (tako mi povedal prijatelj) hodijo športniki in je zabukiran za veliko časa naprej. Upam, da mi bo znanstvo kaj pomagalo, da dobim kak termin preko vrste. Domnevam, da sumo borca še ni rihtal :)

Ne vem pa, če je na napotnice.

Pa še ena super ortopedska klinika v Ljubljani - Orthops. Doc. dr. Vane Antolič me je že enkrat porihtal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve za kakega dobrega fizioterapevta za koleno v LJ ?

Sem dobu napotnico, zdej pa ne vem k komu ???

jaz znam najblizje edino CE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MITJA.... jaz se javim.. če plačaš....

A si iz LJ ali okolice?

V Lj jih imaš v vsakem zdravstvenem domu, lahko probaš tudi na IRSR (po domače soča) ali KC (zraven banke v kleti je)... priporočam ti bolj zadnja dva, saj z zdravstevnimi domi nimam dobrih izkušenj (delajo bolj po liniji najmanjšega odpora). Drugače pa kakšnega privatnika s koncesijo boš tudi najdel, jih je vse polno, samo telefonski imenik vzami ali pa po internetu prebrskaj.

Res pa je da boš moral dosti delat sam.

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MITJA.... jaz se javim.. če plačaš....

LP

:)

Angel girl!

Ti si pa fizioterapevtka z dušo, srcem in telesom! :worship: Potem se pa še takole razdajaš :wub: :grim za motoriste...

:P

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fičo.... saj smo vsi samo ljudje... pod kožo smo krvavi in smo ranljivi....

saj se lahko doma na dvorišču prevržeš pa rabiš fizioterapijo. res pa je da jih ima dosti ljudi, ko jim rečeš da si motorist, predsodke.

če si zagrizen motoris (ali pa kak drug hobi, poklic, ki ga s srcem opravljaš) imaš dober motiv, da hitro okrevaš in rezultati so boljši.

ne vem pa zakaj bi se pa tako razdajala :D pač rada imam asvoj poklic :D

LP

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pocasno premikanje kolena gre z majhnimi bolecinami

hitro premikanje pa je bolece, kaj je lahko to ?

:hmm: Kako nisem opazil te teme že prej? :slap:

Odgovor na Štuhecovo vprašanje: To je? Colitis ulceroza :lol1:

Štuhi, a je bil to kakšen tvoj ugankarski kviz? :P

Jaz se lahko upravičeno zezam, ker sem na kolenih že 2X bil operiran. Druga polovica letošnje jeseni, me čaka še ena. Posledice žogobrca.

1. Kirurg : Tomažič,

2. Kirurg: Vogrin,

3. Ponovno bo rezal Vogrin.

Če sem zadovoljen? :grrr :angry2: :angry2: :angry2: Si samo številka, ki te na brzake odpravijo, pol se pa čudijo, kako visoki stroški nastajajo v zdravstvu. Logo! Če zaradi slabega org. sistema, preobremenjenosti in "malomarnosti" počnejo eno in isto zadevo večkrat.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj naj rečeme - pridte v ljubljano, jaz sem tu zadovoljen. danes me spet čaka en manjši poseg...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa ko gres nazaj na pregled ? ali je gužva ?

Da, povprečna čakalna doba na polikliniki 2 uri, čeprav sem običajno naročen na 11.30 ali 11.45 ... skratka - to dejstvo sem sprejel. Edino pri osebni zdravnici se lahko naročim na cajt in sem v radiju 15 minut od termina sprejet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

:hmm: Kako nisem opazil te teme že prej? :slap:

Odgovor na Štuhecovo vprašanje: To je? Colitis ulceroza :lol1:

Štuhi, a je bil to kakšen tvoj ugankarski kviz? :P

Jaz se lahko upravičeno zezam, ker sem na kolenih že 2X bil operiran. Druga polovica letošnje jeseni, me čaka še ena. Posledice žogobrca.

1. Kirurg : Tomažič,

2. Kirurg: Vogrin,

3. Ponovno bo rezal Vogrin.

Če sem zadovoljen? :grrr :angry2: :angry2: :angry2: Si samo številka, ki te na brzake odpravijo, pol se pa čudijo, kako visoki stroški nastajajo v zdravstvu. Logo! Če zaradi slabega org. sistema, preobremenjenosti in "malomarnosti" počnejo eno in isto zadevo večkrat.

lp

iz mariborske bolnice...

...kar se tice ortopeda ti res priporocam Vogrina, ali pa Bajca

odvisno za kaj gre, drugac pa se lahko poskusis z kaksnim travmatologom(jih ogromno opavlja artroskopije, predvidevam da gre za ta poseg, oz. moral bi videt diagnozo, pa bi ti lahko kaj priporocal)...

...glede organizacije dela, preobremenjenosti, mislim da bi se moral obrnit na tiste ki zmanjsujejo drzavni proracun - posledicno ...

...glede tvojih ponovnih operativnih posegov pa je zelo vprasljivo kaj je vzrok(najveckrat ljudski faktor, saj ze poznas, mogoce stopnja obremenitve, nedovoljeni polozaji, telo ne sprejme tujka, itd.........)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če lahko nasplošno rečem, težave z gibalnim sistemom niso nikoli dobre, vendar nažalost nastanejo.

Ne bi si rad delal reklame ali kaj podobnega, povem pa naj da imam precej izkušen (7let) s športnimi poškodbami in podobnimi težavami z gibalnim sistemom.

Skrbim za športnike, da se po poškodbah hitreje spravijo k sebi in začnejo normalno trenirati. Tudi po operacijah in podobnih stvareh se je dobro obrnik na mene da zadevo glede rehabilitacije malo pospešimo.

v oktobru pa odpiram novi terapevtsko relaksacijski studijo v MB.

Pa se kaj tam vidimo. MOTOSVETOVCI PA IMATE AVTOMATSKO 10 % POPUSTA NA VSE STORITVE! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!