Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

zdravo , 

mam eno uprašanje . zamenjav bom smernike in me zanima ce je potrebno to homologirat ?  kok priblizno bi to stal ? kje se to lohk nardi mogoce tam ko majo tehnicne ? pa ce so loh kak problemi ce ni homologiran ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, eva243 pravi:

zdravo , 

mam eno uprašanje . zamenjav bom smernike in me zanima ce je potrebno to homologirat ?  kok priblizno bi to stal ? kje se to lohk nardi mogoce tam ko majo tehnicne ? pa ce so loh kak problemi ce ni homologiran ? 

Največkrat , če res niso nekaj posebnega in izstopajoči ni potrebe po homologaciji ,uradno seveda ja ,se pa nobeden ne bo vtaknil ,vsaj meni se ni nikoli . 

V Ljubljani ti je dober naslov Lpp Tehnični , ne delajo pa  to na vseh tehničnih .

Strošek homologacije izpuha je nekje 30-35 € da imaš malo vpogleda , za smernike ne bi vedel točno ,ti pa ob klicu na enoto kjer to homologirajo ,tudi povejo .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo a mi lahko kdo pove, kako naj homologiram izpuh za hondo cbr 600f  brez serijske stevilke, na izpuho pa nimam nobene stevilke letnik je 2006.Izpuh je Akrapovicov

Popravljeno . Popravil Aljaz(gsr)
Skratki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Aljaz(gsr) pravi:

Zdravo a mi lahko kdo pove, kako naj homologiram izpuh za hondo cbr 600f  brez serijske stevilke, na izpuho pa nimam nobene stevilke letnik je 2006.Izpuh je Akrapovicov

Aljaž, pokličeš na RTI in vprašaš, če se da. V kolikor je odgovor ne, pa se obrneš kar na firmo Akrapovič, mogoče ti bodo pa znali kaj pomagat, potem, ko boš vedel, kaj potrebujejo na homologaciji od papirjev oz. dokazil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Aljaz(gsr) pravi:

Zdravo a mi lahko kdo pove, kako naj homologiram izpuh za hondo cbr 600f  brez serijske stevilke, na izpuho pa nimam nobene stevilke letnik je 2006.Izpuh je Akrapovicov

1. ne moreš homologirat in ne moreš registrirat

2. mogoče ????

https://d2wb124y84b8aj.cloudfront.net/akrapovicbppmultimedia/b1283227dc7a4697996068e7bfd8296b.pdf

Ali moram tolele na slikah spodi homolomogirat:

DSC04771.jpg

DSC04774.jpg

Popravljeno . Popravil Lipstick
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Nabavil sem Yamaho XVS1300, na katerih so rori Highway hawk - ubijalci :-). Štima je fenomenalna ampak... Na spodnjem linku so omenjeni rori.

http://www.highwayhawk.com/product/Exhaust-System-Flat-Tracks_13/

Ker so  rori nelegalni, me zanima kakšen je postopek homologacije. Se pravi, s Kitajske naročim DB killerja, ju vstavim v rora in kaj potem? BDW, kaj moram gleda, ko naročim DB killer (premer, dolžino - od česa je le ta odvisna).

Hvala.

Zoki

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zoki5 pravi:

Pozdrav!

Nabavil sem Yamaho XVS1300, na katerih so rori Highway hawk - ubijalci :-). Štima je fenomenalna ampak... Na spodnjem linku so omenjeni rori.

http://www.highwayhawk.com/product/Exhaust-System-Flat-Tracks_13/

Ker so  rori nelegalni, me zanima kakšen je postopek homologacije. Se pravi, s Kitajske naročim DB killerja, ju vstavim v rora in kaj potem? BDW, kaj moram gleda, ko naročim DB killer (premer, dolžino - od česa je le ta odvisna).

Hvala.

Zoki

 

Pozabi. Po moje nimaš šans za homologacijo. So naši organi pretogi. Mi nismo v Evropi mi smo na Luni.

Če ti pa rata pa sporoči. kako in kaj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja potlej najdes papirje od loncev,TUV certifikat?,  da so ustrezni za tvoj motor in gres na LPP homologirat, al kamorkoli pac ze....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, tomash pravi:

Pozabi. Po moje nimaš šans za homologacijo. So naši organi pretogi. Mi nismo v Evropi mi smo na Luni.

Če ti pa rata pa sporoči. kako in kaj.

Ne ga srat vse se da ....preverjeno .....samo ko te ustavi SENP je pa druga pesem kljub temu da imaš vse uradno , če si preglasen gre tablica dol, potlej pa lohk jokaš komu češ :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kmet2 pravi:

Ne ga srat vse se da ....preverjeno .....samo ko te ustavi SENP je pa druga pesem kljub temu da imaš vse uradno , če si preglasen gre tablica dol, potlej pa lohk jokaš komu češ :)

kdo je SENP? No če se da, pol pa fajn. Jaz počasi obupujem. Menim, da pri nas ni neke perspektive. Delali bi čudo lepe in zanimive motorje, če bi ne bilo pisateljev te naše predpotopne zakonodaje. Tak pa kar neki čaramo. K n de?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, tomash pravi:

kdo je SENP? No če se da, pol pa fajn. Jaz počasi obupujem. Menim, da pri nas ni neke perspektive. Delali bi čudo lepe in zanimive motorje, če bi ne bilo pisateljev te naše predpotopne zakonodaje. Tak pa kar neki čaramo. K n de?

Piši na pm, pa ti povemo kako se zaobide probleme. Tule ne predlagam razpredanja, oziroma je kaznivo svetovanje, kako nelegalno naredis legalno.

Uradno vela, da ne mores homologirat, kr lonec ni himologiran v eu.

Mal si preber, kaj mora lonec imet, da ga pri nas homologiraš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

Piši na pm, pa ti povemo kako se zaobide probleme. Tule ne predlagam razpredanja, oziroma je kaznivo svetovanje, kako nelegalno naredis legalno.

Uradno vela, da ne mores homologirat, kr lonec ni himologiran v eu.

Mal si preber, kaj mora lonec imet, da ga pri nas homologiraš

imaš prav. Kaj če to kak policaj bere, al pa kak minister. Imam pa podatek, da če tudi nemci izdajo ustrezno potrdilo pri nas le to ne velja. Gre za avto, ampak to je že druga tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tle je misljen bolj kak fotošop in kar spada zravn :P

Popravljeno . Popravil cikadina
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, tomash pravi:

imaš prav. Kaj če to kak policaj bere, al pa kak minister. Imam pa podatek, da če tudi nemci izdajo ustrezno potrdilo pri nas le to ne velja. Gre za avto, ampak to je že druga tema.

Evo to je SENP....http://www.policija.si/index.php/component/content/article/118-sektor-prometne-policije/231-predstavitev-specializirane-enote-za-nadzor-prometa

Kar se pa tiče homologacije ki jo izdajo namci ,velja pri nas sam jo moreš verificirat ,kar spet pomeni homologirat pri nas in to samo zato da biokracija in uradniki ki so namenjeni sami sebi živijo . Skratka kar homologirajo nemci in boš k nam prišel z njihovimi papirji boš lahko homologiral tudi ori nas . 

In ta forum spremlja kar nekaj policajev a se oglaša samo eden ki misli ,da je najpametnejši :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem! Vidim, da ne bo lahko, zato grem na zasebno. Vsem želim obilo užitkov ob nabijanju kilometrov :-).

Lep pozdrav,

Zoki

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 8. 2016 at 20:22, Zoki5 pravi:

Pozdrav!

Nabavil sem Yamaho XVS1300, na katerih so rori Highway hawk - ubijalci :-). Štima je fenomenalna ampak... Na spodnjem linku so omenjeni rori.

http://www.highwayhawk.com/product/Exhaust-System-Flat-Tracks_13/

Ker so  rori nelegalni, me zanima kakšen je postopek homologacije. Se pravi, s Kitajske naročim DB killerja, ju vstavim v rora in kaj potem? BDW, kaj moram gleda, ko naročim DB killer (premer, dolžino - od česa je le ta odvisna).

Hvala.

Zoki

 

Bo potrebno malo več, prvo se prebij skozi našo birokracijo in izpolni zahtevano, predvsem je zelo važno plačati vse pristojbine, da se bo postopek sploh začel in potem .......

https://www.avp-rs.si/vozila/postopki/homologacija-delov/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil včeraj pri možakarju, ki rihta custom motorje in pravi, da ni problem, sam da so dovolj tihi. Predlagal mi je neke ploščice, a mi je danes sporočil, da so precej zasoljene. Torej, počakal bom na DB killerja iz Kitajske, potem pa preverim na tehničnem. Javim, kako in kaj.

LP,

Zoki

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎26‎.‎8‎.‎2016 at 20:22, Zoki5 pravi:

/ Se pravi, s Kitajske naročim DB killerja, ju vstavim v rora in kaj potem? BDW, kaj moram gleda, ko naročim DB killer (premer, dolžino - od česa je le ta odvisna).

Hvala.

Zoki

 

...če si nabavil une tahude killerje z rdečo črto...pol so tapravi...

Te so raceline killerji

... greenline so malo bolj ekološki.

Blueline so pa taki ..nekaj vmesnega...

:slap:

 

Glej, da te malo razsvetlim.

DB killer se vstavi v zadnji del lonca. Zunanji veliki premer killerja mora biti tolikšen, da lepo nalega v izstopno cev dušilca.... manjši premer cevi, ki gleda v notranjost dušilca, pa mora imeti svetlo površino za 1/2 površine izstopne cevi v dušilcu (auspuhu). Kolikšen mora biti premer te cevi, si lahko enostavno izračunaš sam.

Ta DB killer mora biti s konca zaprt, po plašču cevi pa morajo biti odprtine, ki imajo za 30% večjo površino kot tista cev, ki si jo malo prej izračunal. Najenostavneje ti je narediti 8 4mm širokih zarez, dolžino zarez si izračunaj, da bo površina njih, kot sem malo prej omenil.

Za pritrditi DB killer v auspuh boš moral uporabiti malo domišljije, ker ne vem, kako zgleda od zadaj. Lahko ga pritrdiš z vijakom na koncu...ali pa privariš navojno palico v krivino...pa pritrdiš skozi ploščico na koncu (začetku) killerja....

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, Zivnorc said:

...če si nabavil une tahude killerje z rdečo črto...pol so tapravi...

Te so raceline killerji

... greenline so malo bolj ekološki.

Blueline so pa taki ..nekaj vmesnega...

:slap:

 

Glej, da te malo razsvetlim.

DB killer se vstavi v zadnji del lonca. Zunanji veliki premer killerja mora biti tolikšen, da lepo nalega v izstopno cev dušilca.... manjši premer cevi, ki gleda v notranjost dušilca, pa mora imeti svetlo površino za 1/2 površine izstopne cevi v dušilcu (auspuhu). Kolikšen mora biti premer te cevi, si lahko enostavno izračunaš sam.

Ta DB killer mora biti s konca zaprt, po plašču cevi pa morajo biti odprtine, ki imajo za 30% večjo površino kot tista cev, ki si jo malo prej izračunal. Najenostavneje ti je narediti 8 4mm širokih zarez, dolžino zarez si izračunaj, da bo površina njih, kot sem malo prej omenil.

Za pritrditi DB killer v auspuh boš moral uporabiti malo domišljije, ker ne vem, kako zgleda od zadaj. Lahko ga pritrdiš z vijakom na koncu...ali pa privariš navojno palico v krivino...pa pritrdiš skozi ploščico na koncu (začetku) killerja....

 

 

Hmmm, so  neki univerzalni. Pomeril sem notranjo cev lonca (48 mm), potem se pa na cev privije pokrov s šestimi inbusi, vendar ima pokrov manjšo luknjo kot cev. A sem zajeb...

Še fotka

DB killer.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 20. 8. 2016 at 11:43 PM, Borutt said:

So pozabili obrniti list na koledarju.

Že 2 mesca nič. Očitno se ministrstvu ne sanja. Mi pa plačujemo kazni, za kaj že?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Lenkas pravi:

Že 2 mesca nič. Očitno se ministrstvu ne sanja. Mi pa plačujemo kazni, za kaj že?

Ti si vprašal glede postopka oziroma glede različnih vrtljajev pri meritvi hrupa. To sem jih tudi jaz vprašal in pred nekaj dnevi poslal še en mejl, da pospešim zadevo. Zaenkrat nič. 

Policisti upoštevajo podatek v homologaciji, kadar opravljajo meritev hrupa. To sem jih jaz vprašal in dobil odgovor. Ne vem pa, kakšne kazni kdo plačuje, ker ministrstvo ne odgovori. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt

Tole sm dans dobu iz ministrstva za infrastrukturo.

4.        Policisti ali inšpektorji pri kontroli na cesti ne morejo opravljati homologacijskih meritev hrupa, lahko pa v primeru suma v skladu s tretjim odstavkom 75. člena Zakona o motornih vozilih odredijo izredni tehnični pregled vozila. Strokovna organizacija, ki izvaja tehnične preglede vozila, pa bo lahko le preverila hrup vozila, saj ni opremljena za izvajanje homologacijskih meritve hrupa, ter bo ukrepala le v primeru prevelikega odstopanja od hrupa, navedenega v potrdilu o skladnosti vozila in ne tistega, navedenega na tablici motorja, saj je bilo vaše vozilo predelano.

Torej, policija ne more opravljati meritev hrupa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Lenkas pravi:

@Borutt

Tole sm dans dobu iz ministrstva za infrastrukturo.

4.        Policisti ali inšpektorji pri kontroli na cesti ne morejo opravljati homologacijskih meritev hrupa, lahko pa v primeru suma v skladu s tretjim odstavkom 75. člena Zakona o motornih vozilih odredijo izredni tehnični pregled vozila. Strokovna organizacija, ki izvaja tehnične preglede vozila, pa bo lahko le preverila hrup vozila, saj ni opremljena za izvajanje homologacijskih meritve hrupa, ter bo ukrepala le v primeru prevelikega odstopanja od hrupa, navedenega v potrdilu o skladnosti vozila in ne tistega, navedenega na tablici motorja, saj je bilo vaše vozilo predelano.

Torej, policija ne more opravljati meritev hrupa?

to je pa tut meni smešno, in še 1x se je potrdilo SENP lahko počne kar hoče, dokler kasira in da drug za drugega ne vedo, kaj in kako postopat. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!