Skoči na vsebino

Royal Enfield


ui

Priporočene objave

Če bi meu dost dnara pa placa bi ga kuj meu za kkšne nedeljske vožnje :OK: ! Sj nekateri imajo pa dobre izkušnje s tem motorjem an, menda kar po par 100 000km!?? A nima ta motor celo bremzo na levi in prestave na desni strani??

:D

lp miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Meni je motor prav carski, prava legenda. Zadnjič sem v oglasniku videl, da jih spet uvažajo v Slo :D Sedaj imajo celo enega konja več, disk spredaj, E štarter in 5 prestav... pravi vibrator torej :naughty:

En daljši film kako jih delajo:

Pa kako se ga lahko mal upicani in "navije": http://www.gocaferacer.com/smcreparts.html

Reklama 2007:

Vožnja po zadnjem :fredy: http://www.youtube.com/watch?v=P23p07aNWBw

P.s. Ena podobna tema že obstaja :whistle:

post-5959-1176753266_thumb.jpg

post-5959-1176753278_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem temo iskal v iskalniku in se ni kaj dosti prikazalo. Če sem koga čustveno prizadel, naj moderatorji zbrišejo.

Novejši modeli imajo prestave na levi. Sicer pa ni tak problem obrniti, včasih sem imel dva motorja, vsak je imel drugače in po pol ure vožnje nisem imel težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

ta je pa moj enfield, od letos.

Nakup, ki ga ne bom nikoli obzaloval. [attachmentid=96956]

post-11236-1178653975_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Živjo

Če hočeš novega Royal Enfilda ti ga lahko zrihtam,v skladišču sta še dva ( eden zelen in en srebrn) seveda z levo prestavo in štertarjem ( model Bullet 500 ES ) je pa še eden electra 500 ( z diskom).

Moreš vedet,da to ni Hayabusa se pa da vozit z to zadevo.Mi gremo z njimi vsako leto okoli Slovenije večkrat tudi po zelo slabih gorskih cestah in zadeva šele v takih pogojih pokaže svoje prednosti.Najbolje,da si ogledaš našo spletno stran (http://www.motorclassics.si/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=2 ),lahko se pa zmenmo pa boš probal pelat mojga Bulleta,da vidš če ti odgovarja.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Če hočeš novega Royal Enfilda ti ga lahko zrihtam,v skladišču sta še dva ( eden zelen in en srebrn) seveda z levo prestavo in štertarjem ( model Bullet 500 ES ) je pa še eden electra 500 ( z diskom).

Moreš vedet,da to ni Hayabusa se pa da vozit z to zadevo.Mi gremo z njimi vsako leto okoli Slovenije večkrat tudi po zelo slabih gorskih cestah in zadeva šele v takih pogojih pokaže svoje prednosti.Najbolje,da si ogledaš našo spletno stran (http://www.motorclassics.si/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=2 ),lahko se pa zmenmo pa boš probal pelat mojga Bulleta,da vidš če ti odgovarja.

Lp

Komu ti to? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ni kaj, celo CNC stroje že uporabljajo, pa še kakšna druga napredna tehnologija je bila za videt...zanimivo bi si mislil da še vedno uporabljajo klasične stružnice in rezkalce izpred 50 let :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI!

http://www.motorclassics.si/index.php?opti...19&Itemid=2

zanimivo pisanje na tejle vaši strani.

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=298252

Tudi tale možakar ni od muh. Preberite potopis in videli boste kaj vse zmore omenjeno Indijsko živinče, še posebej, če ste pozorni na letnik izdelave motorja.

Še več zanimivega in kako je prišel na idejo pa na njegovi domači strani. Ja kar primeren naslov.

http://www.longwayhome.at/

Vam motorclassics pa še veliko prijetnih KM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sory na začetku teme sem vidu,da negdo išče Enfilda,žal nisem opazu,da ima tale tema že kar nekaj strani.Da se predstavim,sem Matjaž iz Lj. in med drugim voizim tudi Royal Enfield Bullet 500 ES ( na leve šaltnge).

Lep pozdrav vsem Enfildistom :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ljubitelje Royal Enfield-ov nekaj slik dodelave glave motorja.

Na mojem motoru sem poizkusil odpraviti problem tesnsnja ker originalno tesnilo rado sovzi olje ( malenkostno) in slabo prevaja temperaturo iz glave na cilinder.Z tem sem dosegel tudi malenkost večjo kompresijo.Ker je bila glava že sneta sem se lotil tudi obdelave kanalov ( originalni so grobo obdelani ),rokerje sem zbrusil (olajšal) in spoliral,štandice za odmik ventilov sem tudi malo olajšal čeprav so že originalne zelo dobre.Spremenil sem tudi čas sesanja in izpuha z zobnikom ki ga naročiš i angliji in odstranil blokado v izpušni krivini.

Zaenkrat zadeva deluje zelo dobro.Moj namen ni da bi iz R.Enfielda naredi Hayabuso,rad bi me le za 10km/h dvignil potovalno hitost.Ker ima motor sedaj približno 4-5 KM več bom menjal še pogonski zobnik tako da se bom pri enakih obratih motorja peljal malo hitrje.

Lp

post-19096-1205857471.jpg

post-19096-1205857654.jpg

post-19096-1205857931.jpg

post-19096-1205858138.jpg

post-19096-1205858263.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek malo po 17.00 sem vidu Enfielda na Celovški cesti v LJ (90% da je bil res). Si bil mogoče ti? Sklepam da jih v SLO ni ravno veliko. A to je tista Indijska novodobna varianta ali je starodobnik?

Popravljeno . Popravil trojan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je bla mogoče sobota?Moj je srebrn Bullet 500 ( zgoraj na sliki )letnik 2006.Veteran ja ali ne,ne vem.Vem samo,da v EU državah ki imajo bogato veteransko tradicijo veja,da je vsako vozilo,ki ga izdelujejo več kot 30 let in je v osnovi ( okvir motorja,agregat,vzmeteje,kolesa) ne spremenjen = VETERAN.Na mojega sem dal Lucas zadjo luč in če bi pobral dol še žmigavce je model 60.

Drugače je pa R.Enfield pogost pojav na Celovški,v Šentvidu so štirje in dva v Savljah

Verjetno je bil eden od telih na sliki.

post-19096-1205872948_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar 4-je v Šentvidu :blink: . Če pa malo bolje pomislim se mi zdi da sem vidu enkrat enega parkiranega pred blokom na začetku Šentvida-tam ko je izvoz Celovške na Prušnikovo. Drugač se mi pa zdi da je bil bol bež barve-vidu sem ga pa zlo na hitro tako da ne moram ničesar 100% trdit.

A si prepričan da mora bit samo zasnova stara 30 let? Ker potem je tudi moja Jawa že veteran (letnik 88 zasnova pa tudi stara zihr več kot 30 let). Kolikor je meni znanega pa vozilo lahko priobi status starodobika šele ko dopolni 25 let starosti.

Aja pa zanima me še če Enfielde delajo samo v Indiji ali tudi še v GB, pa kje se dobijo pri nas in kolik so približno vredni?

Drugač pa zelo lepi motorji :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jih je kolikor jaz vem približno 28 kom.(500 cc) in dva 350 cc ki sta bila oba kupljena v Indiji in sta se domov pripejala kar po ceti.Tisti ki ga vidiš pred blokom je od mojga kolega,sicer se pa skoraj vsi Enfildisti iz Ljubjlane in okolice poznamo.Ja Enfilde delajo samo v Indiji razen EU predelave z dizel motorjem ( Taurus dizel je Indijski vsi ostali so EU).Koliko so vredni teško rečem.ker vsak lastnik dodaja na njega dodatke iz 50 in 60 let potem pa ne razmišljaš o prodaji.Če je zraven bočna prikolica Watsonian je že ta draga pol pa še motor.Naj ceneje so ga prodajal v MB,za 1600 EUR.Kar se tiče zgodovine Enfilda bo najboljš če si prebereš tole :

http://www.motorclassics.si/index.php?opti...19&Itemid=2

Kar Jawe tiče ne vem kdaj so menjali obliko pokrovov motorja in rezervarja.Mislim da 1982 po tem takem bi lahko tvoja Jawička bla že veteran.Poglej pogoje na zvezi SVAMZ ali SVS

Ja še nekaj Enfildov Bullet 500 nebo več,ker EU de dovoli uvoz motoje z po domače forgazarjem.Se pravi,da bo cena zrastla.Če si interesent ti lahko enega rezerviram ( eden je srebrn in drugi angleško zelen )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda da jih ne bodo smeli več uvažat. Za ceno me je pa samo informativno zanimalo, v tem trenutku nimam prostora pa tudi evrčki so šli skoraj vsi za Suzukija. Nekoč si bom pa sigurno privoščil kakšnega (tile dizli so posebno zanimivi) Za naslednjega starodobnika imam pa v mislih prikoličarja (Ural, Dneper ali pa celo BMW), samo to bo še trajlo....

Diesel Enfield-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš že ko boš imel kaj eurov viška se boš že odloču kaj boš kupil.Dobr bi blo če lahko kaj podobnega probaš.Vožnja prikoličara je nekaj posebnega desni ovinki so mal nadležni,levo ga pa lahko žgeš na polno.Zadnjič sem šel na probo z R.E.prikoličarjem ( zanimiva izkušnja ).Če se gdaj srečamo ( verjetno na Celovški) lahko probaš mojga R.E.-ja,pod pogojem,da ne boš zozu tko kot teli indijci.

http://uk.youtube.com/watch?v=lqhH9oYS7Bk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla,

tud jest lastnik Bulleta delux-a, sicer je kar lepo predelan v kao čoper-turerja, menjan predni del - luč, tank, šipa in usnjen zic.

In tud kaže znake curljanja spodaj pri cilindru, a ga mam vseeno rad, ..., bom kdaj povprašal še za kak nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema,če bo kaj takega ker uprašaj.A obstaja kakšna fotografija tvojega Enfielda?Do sedaj sem videl dva predelana v chopperja.Eden je bil črn+ krom ( KR ) drugi je pa v Kopru,rumene barve in zares lepo narejen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!