Skoči na vsebino

Izpuhi - predelave, prilagoditev, vzdrževanje, deli, splošno...


speed

Priporočene objave

Iščem cenejšo verzijo od akrapoviča

Kroker a se slučajno spomneš v kateri številki ali pa vsaj katero leto ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm un, k sm pisov tam pr auspuhih.

Sorry, ampak tega Motorista nimam pr seb- pa tud na netu nc ne najdem- ce navš unga najdu- jest bom šu jutr pogledat na podstrešje- pa ti sporocim ke proti veceru!

:P

Popravljeno . Popravil Kroker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, mi smo se spravili to sami delat... no ja, skor.

Začetne krivine smo pustili stare, kar se je izkazalo tako za dobro kot za slabo:

Dobro: Isti kot pri izhodu iz glave, lepa krivina, navarjeni obročki zgoraj, kjer se pritrdi na glavo.

Slabo: Nekoč so bile kromane in bi bilo treba nest razkromat, polirat pa še enkrat kromat.

Material je čuden in se pri varjenju začne penit... ne da se narediti lepega nevidnega zvara. Vsaj ne z avtogenim..

Krivine naprej... se pravi spodnje in v mojem primeru 4v2... za silo in 5kSIT naredil nek mojster zraven kamnika. Gotovo v pol ure, se je potrudil, ampak vseeno ne najlepše.

H člen... sešvasano doma.

Lonci... zavaljano doma, ker majster ni znal zavaljati v konus. Jebiga, pa taki majstri (eden na jadranski, zraven interšpara vič). Sicer je delal lepe okrogle in ovalne izpuhe za novejše cestne motorje. Cene je imel za te od 20kSIT dalje.

cca 2kg aluminija za zaključke loncev.... daš podrejat kateremukoli strugarju... cca 1-2kSIT kos. Aluminij posebej... cca 1,5kSIT/kg.

Cevi za krivine so tankostenske fi 40mm v mojem primeru. Dobi se tudi 35.

Cev fi 30mm za dušilce... veliko vrtanja, dva svedra za luknje... pa imam 3 prekate...

Steklena volna, še malo zaduši zvok. Se najde na gradbiščih oz. izolaciji od toplarne. (nosi rokavice)

Skratka... se nebi še enkrat spuščal v to... strošek cca

3kSIT za aluminij

3kSIT za cevi, ploščo pleha, etc...

4kSIT za struženje zaključkov

7kSIT za polnitev jeklenk za avtogeno

?kSIT za ostali potrošni material

Čaka me pa še poliranje (kovinožlajf d.o.o., nevem kako se reče firmi, ampak je nekje v okolici dravelj)

Pa kromanje....

Aja... pa 2400SIT za dva spreja temperaturno obstojne barve. Dobiš v mavrici, drugje je lahko še ceneje. Krivine niso glih za kromat, sploh pa bi najbrž razpadle pri poliranju, ker je pač čuden material original krivin.

Časa gre pa kar nekaj. Če imaš denar, najdi nekoga ki to dela. Za motorje!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem nekoga, ki bi znal sam narediti auspuh od cilindrov naprej. Prosim pomagajte če koga poznate ali jih delate sami mi pliiiiiiiiiiiiiiiiiiz odgovorite.Lahko tudi direktno na mail:

uzzy@email.si

Lipnik - Žirovnica

To je blizu Jesenic, dela pa kvalitetno, poceni in za vse vrste motorjev tudi po želji. Če ne dobiš podatkov mi pošlji PM, da malo pobrskam po predalih in mogoče dobim njegovo št.

LP

Dean

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepe in kakovostne lonce dela Raček (Vili) iz Prožinske (naselje med CE in Šentjurjem). Športni lonec ti nardi za cca 25000 SIT za 4-cilindraše in 35000 SIT za 2-cilindrce. Dela iz rostfrei, okrogle...

Sam tip je ful zaseden.

TEL: 03/5770073

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha. Verjetn se bo kdo spraševal zakaj hudiča bi naj bil lonc za 2c motorje dražji kot za 4c!

Razlog je v tem, ker 2c motorji ful bolj "pumpajo, nabijajo" izpušne pline skozi lonc kot 4c. In posledica tega je, da se volna, ki je v loncu nabija, tlači na kup proti koncu lonca. In zaradi tega se lonc uniči- pstane glasen, začne rumenet, se pregrevat...

No in da se to ne nardi Raček za 2c motorje uporablja original akrapovičevo volno za 2c, ki je cela prešita, da se ne zbija.

Baje da prešito volno uporablja le Akrapovič. Če imate zgoraj opisan problem, potem lahko lonec peljete Račku in vam bo volno zamenjal za Akrapovičevo prešito...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŽAN Power

Mojster dela iz INOX pločevine, okrogle, ovalne skratka po želji, ravno tako napravi kako krivino ali kaj podobnega.

Kvaliteta vrhunska, njegov lonec imam na KTM. (slike nimam še),

če koga zanima naj pošlje PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JJS so tisti, k sm mislu- zgledajo dobr- sploh une za VTR-ko, da ne govorimo o zvoku... Lani je bil v Motoristu intervju s tem mojstrom!!

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih se kaj dobi tudi na ebay.de, pa še drago ni. Poglej tam, mogoče dobiš tudi zase kaj poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kar nekaj ste mi že povedal. Sam upam da kdo od teh majstrov dela tud začetne krivine, ker tam me j....

Jah no v Ponedeljek se začne iskanje.

Za odg. vsem thnx.

lp

uzzy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JJS mislm da vse po želji!

Ne skrbi- ZA DNAR SE DOBI VSE, SE NARDI VSE- PRAV VSE!!!

B)

Popravljeno . Popravil Kroker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JJS, Motorist 39, september 2002, 01/ 232-85-91, 01/431-63-88 <_<

Koliko pride kej cena za tak lonc pri JJS!

Pri Wings-u je za Yamaho Fazer 600 iz aluminija modre barve cena 53.000Sit za lonec...a je pri JJS ceneje al dražje!!

wings_vstopna.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega ima neko custom starejšo zadevco, japonca, 4 cilindri, manj kubikov

zanima pa ga, če bi mu lahko kdo malo prečekiral lonec, ker mu zadeva začne pri 3-4.000 obratih prihajati v resonanco oz postane motor precej glasen in to že pri majhni hitrosti

rad bi malo zaprl auspuh, pa ne preveč, da se ne izgubi ves zvok

se pravi, kak mojster, ki zna porihtat tudi že narejeno zadevo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem klical JJS...cena okvirna ovalnega lonca za moj motor bi bila 65.000 sit....Malo drago se mi zdi! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem klical JJS...cena okvirna ovalnega lonca za moj motor bi bila 65.000 sit....Malo drago se mi zdi! :(

Za lonce pejt pogledat na Jamovo, malo preden/za se zavije k interšparu vič boš videl tablo za izpušne sisteme pa zaviješ kontra od špara med bloke. Ne moreš falit. Izgledal so super lonci, ima ovalne in okrogle, cene pa nekako od 25-45kSIT.

Aja, pa majstr jih sam dela, tako da je oblika-velikost-glasnost po želji.

LP

Popravljeno . Popravil strom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega ima neko custom starejšo zadevco, japonca, 4 cilindri, manj kubikov

zanima pa ga, če bi mu lahko kdo malo prečekiral lonec, ker mu zadeva začne pri 3-4.000 obratih prihajati v resonanco oz postane motor precej glasen in to že pri majhni hitrosti

rad bi malo zaprl auspuh, pa ne preveč, da se ne izgubi ves zvok

se pravi, kak mojster, ki zna porihtat tudi že narejeno zadevo

Lepe in kakovostne lonce dela Raček (Vili) iz Prožinske (naselje med CE in Šentjurjem). Športni lonec ti nardi za cca 25000 SIT za 4-cilindraše in 35000 SIT za 2-cilindrce. Dela iz rostfrei, okrogle...

Po moje je treba sam volno nafilat...

tale tip ti nardi tud to... ce ces telefonsko PM

lahko pa naredis to tud sam, kupis volno pri akrapovicu, raznetas, polnis na novo ter zanetas :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar pošlji številko ;)

auspuh je bil že odprt, na novo je vstavljena sredinska naluknjana cev in volna...zato ga čudi nepredviden hrup v obratih tik preden začne motor potegovat, pravi, da mu para ušesa

še vedno je verjetno preveč odprt, kot pri npr cross motorju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo mogoče ve, kje je kakšen majster,ki dela dimnike za motorje z katalizatorjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Uzzy is a happy man

Sej ne dela, reklame ampak Stane je še vedno zakon!

lp

uzzy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem nekoga, ki bi znal sam narediti auspuh od cilindrov naprej. Prosim pomagajte če koga poznate ali jih delate sami mi pliiiiiiiiiiiiiiiiiiz odgovorite.Lahko tudi direktno na mail:

uzzy@email.si

Lipnik ti lahko mugoče pomaga on jih sam dela!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!