Skoči na vsebino

Izpuhi - predelave, prilagoditev, vzdrževanje, deli, splošno...


speed

Priporočene objave

Stvar okusa... Sem v eni FB skupini za Wja, ki ima dvojne (cev v cevi) krivine iz "železja" in krom čez. Vsi ki so dal Heatwrap jim je bilo žal. Ko ga odstraniš se pozna na krivinah. Pa cela stvar baje začne smrdet. Problem je še vlaga, ki se nabira v wrapu. Tak da ja, če ti gre za estetiko ali pa če loviš desetinke na pisti. Za normalno cestno uporabo, pa ni ravno praktično. Z premazom ali wreapom bo motor laufal tudi na bolj revni zmesi, tak da moraš še to v zakup vzet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 3. 2011 at 15:02, tucko pravi:

Pri meni so koletorji že kar konkretno rjavi.

Zanima me kako naj se lotim sanacije :whistle:

Q030.jpg

Tole dvomim da je sploh RF. Drugače pa najbolša rešitev ti je, kolektorje dol. Neseš na vibracijsko poliranje nobenih past in druge nesnage, in imaš krivine kot nove če so seveda RF in ne navaden pleh. Cena cca 20€. 

Popravljeno . Popravil Kawl
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob Wednesday, December 14, 2016 at 7:55, Kawl pravi:

Tole dvomim da je sploh RF. Drugače pa najbolša rešitev ti je, kolektorje dol. Neseš na vibracijsko poliranje nobenih past in druge nesnage, in imaš krivine kot nove če so seveda RF in ne navaden pleh. Cena cca 20€. 

Kam pa se to nese?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/14/2016 at 7:55 AM, Kawl said:

Tole dvomim da je sploh RF. Drugače pa najbolša rešitev ti je, kolektorje dol. Neseš na vibracijsko poliranje nobenih past in druge nesnage, in imaš krivine kot nove če so seveda RF in ne navaden pleh. Cena cca 20€. 

kaj je rf?

 

ojej, dudo paljenje, RostFraj? inox? serijski raufniki so verjetno navadn pleh, a?

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 14. 2. 2017 ob 13:34, vulcan pravi:

A ima kdo kaj izkušen s temi izpuhi:https://www.louis.eu/artikel/universal-exhaust-conic-black/10027193?list=282757204&filter_article_number=10027193

na svojem bobberju ali caffe racerju?

UNIVERSAL EXHAUST

na bmw r80 je ropotal ko sam satan. Malce preveč. So bili pa direkt na rore iz mašine, brez srednjega lonca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomash, pa je bilo možno vgraditi kakšen dušilec?

shark90, če rabiš za varjenje kupiš http://www.mdm.si/assets/sales_program_files/8147/original_Reducirni kosi DIN 11852.pdf

iz fi 52/70 pa ga prej na stružnici v nulo upašeš na željene fije.

Če rabiš samo kot podlogo med cevjo fi 54 in 60, se pa dobijo taki valjčki različnih debelin, ki so v enem tudi tesnilo: https://www.louis.eu/artikel/variante/exhaust-gasket-muffler-manifold-54-5x60x34/10043365

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 2. 2017 ob 9:24, vulcan pravi:

Tomash, pa je bilo možno vgraditi kakšen dušilec?

shark90, če rabiš za varjenje kupiš http://www.mdm.si/assets/sales_program_files/8147/original_Reducirni kosi DIN 11852.pdf

iz fi 52/70 pa ga prej na stružnici v nulo upašeš na željene fije.

Če rabiš samo kot podlogo med cevjo fi 54 in 60, se pa dobijo taki valjčki različnih debelin, ki so v enem tudi tesnilo: https://www.louis.eu/artikel/variante/exhaust-gasket-muffler-manifold-54-5x60x34/10043365

Rabil bi cev fi57 (toli je sedaj), da jo malo podaljšam. Na koncu pa ba kak tak reducir prišel prav, ker moram iz fi57 priti na fi54. Sem včeraj iskal in klical okoli glede cevi pa nikjer ne dobim takšnih dimenzij z debelino stene 1mm ali 1,2mm vsi imajo 2mm+ :( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, shark90 said:

Rabil bi cev fi57 (toli je sedaj), da jo malo podaljšam. 

Koliko je to malo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, XTR pravi:

Koliko je to malo?

Najprej bi moral podaljšat za vsaj 1,5cm ven ( je preblizu nihajki) in na koncu še reducir na fi54...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, shark90 said:

Rabil bi cev fi57 (toli je sedaj), da jo malo podaljšam. Na koncu pa ba kak tak reducir prišel prav, ker moram iz fi57 priti na fi54. Sem včeraj iskal in klical okoli glede cevi pa nikjer ne dobim takšnih dimenzij z debelino stene 1mm ali 1,2mm vsi imajo 2mm+ :( 

Če ne gre drugač, vpneš v stružnico in obriješ tistih 0,8  mm ( ali pa več ), rešen problem !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Lipstick pravi:

Če ne gre drugač, vpneš v stružnico in obriješ tistih 0,8  mm ( ali pa več ), rešen problem !

Res je, ena od možnih rešitev... Ampak mi ni jasno, vse trgovine na štajerskem ki prodajajo inox imajo kataloge v katerih so te cevi, vendar nobeden nima niti koščka cevi na zalogi.... :( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, shark90 said:

Res je, ena od možnih rešitev... Ampak mi ni jasno, vse trgovine na štajerskem ki prodajajo inox imajo kataloge v katerih so te cevi, vendar nobeden nima niti koščka cevi na zalogi.... :( 

SLO realnost ( pa ne samo železninarjev ) vsi bi prodajali z 300% + maržo, pa nič imeli na zalogi, za njih ni nikakršen problem robo naročit, ob pogoju, da plačaš v naprej, potem pa, da ne bi slučajno sitnaril, kdaj  bo dobavljeno .... seveda ob upoštevanju njihove minimalne količine, katero pa ti sigurno ne potrebuješ ....

Vprašaj v Ljubljanski MDM, so kdaj pa kdaj tudi ustrežljivi in ti "kdaj" tudi kakšen konec od 6000 mm cevi odrežejo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Lipstick pravi:

SLO realnost ( pa ne samo železninarjev ) vsi bi prodajali z 300% + maržo, pa nič imeli na zalogi, za njih ni nikakršen problem robo naročit, ob pogoju, da plačaš v naprej, potem pa, da ne bi slučajno sitnaril, kdaj  bo dobavljeno .... seveda ob upoštevanju njihove minimalne količine, katero pa ti sigurno ne potrebuješ ....

Vprašaj v Ljubljanski MDM, so kdaj pa kdaj tudi ustrežljivi in ti "kdaj" tudi kakšen konec od 6000 mm cevi odrežejo.

Sem klical v MDM maribor, pa nič... So pa mi ponudli v kidričevem, pod pogojem da seveda plačam v naprej za 6 metersko cev in potem kasneje še razrez... So pa mi tudi rekli da bo v slo takšno cev zelo težko dobit, skoraj nemogoče... bomo že nekako naredli, če ne drugače pa struženje.. Hvala ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej rabiš samo majhen košček 57 mm reduciran na 54 mm. Ena možnost je, da kupiš cev fi 50 ali 52 mm in jo zelo enostavno razširiš na željeno mero. Debelino stene 1 mm verjetno ne boš dobil, 1.5 mm pa brez težav. Za razširitev cevi pa poišči nekoga ki montira izpuhe... poglej video. Razširil ti bo kos cevi na obeh kocih, nato boš pa odrezal na ustrezno dolžino. Ni to neka znanost...

Če rabiš samo košček cevi fi 57mm pa prereži fi60 po dolžini, stisni in zavari nazaj. Proizvajalci moto izpuhov delajo cevi sami, iz pločevine, zato ne dobiš take dimenzije v trgovinah. V Ljubljani dobiš kose inox cevi v Inox centru na Letališki.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem uredil zadevo. Mojster avto izpuhe mi je zadevo poštimal. Cev fi50 je razširil na 54 in 57. Tako da moj projekt izpuh je zaključen oz. še nosilček treba zrihtat :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

eno vprašanje mal smešno :D  a je možn da  gre motor brez dušilca slabše?  oz zdi se mi da če je dušilec zunaj mi pol motor ko ga nateram  na višje obrate kr nekaj štrajka oz kot bi mel neko luknjo v določenih obratih   oz blokado...  z vgrajenim dušilcem mam pa občutek da je boljše....

kdo kj tazga občutu, slišu?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Rogerg said:

eno vprašanje mal smešno :D  a je možn da  gre motor brez dušilca slabše?  oz zdi se mi da če je dušilec zunaj mi pol motor ko ga nateram  na višje obrate kr nekaj štrajka oz kot bi mel neko luknjo v določenih obratih   oz blokado...  z vgrajenim dušilcem mam pa občutek da je boljše....

kdo kj tazga občutu, slišu?

 

Možno in verjetno.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎29‎. ‎03‎. ‎2017 ob 22:14, Rogerg pravi:

eno vprašanje mal smešno :D  a je možn da  gre motor brez dušilca slabše?  oz zdi se mi da če je dušilec zunaj mi pol motor ko ga nateram  na višje obrate kr nekaj štrajka oz kot bi mel neko luknjo v določenih obratih   oz blokado...  z vgrajenim dušilcem mam pa občutek da je boljše....

kdo kj tazga občutu, slišu?

 

To je popolnoma normalno, ker je zaradi bolj odprtega izpuha manjši "upor" izpušnih plinov in posledično motor dobiva bolj revno mešanico bencina in zraka. Če bi hotu, da bi motor brez dušilca delal tako kot more, brez štrajkanja, bi mu moral povečati dovod bencina. V praksi to pomeni večje dize in dviganje igel pri motorjih na vplinjače, pri elektronskem vbrizgu pa nalaganje novih map vbrizga. Ko se to naredi optimalno, se motor celo za odtenek lepše pelje kot z dušilcem ;) 

Popravljeno . Popravil speedfighttuning
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Eno vprasanje; koliko in kako je pomembna dolžina izpušne cevi? A je bolje, da sta obe cevi (vrjetno je to, kot kolektor) enake dolzine ali je lahko ena krajsa, kot druga?

+ in - ?

 

hvala, lp

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!