Skoči na vsebino

Stranski Alu kovčki


Zdrawc

Priporočene objave

Evo mene iz teorije v prakso. Alposovi kovčki na givi-jinih nosilcih. Zelo poceni in učinkoviti. Levega sem kupil večjega, zaradi avspuha,da sem dobil enako širino motorja.

[attachmentid=69787] [attachmentid=69788]

post-9108-1147460273_thumb.jpg

post-9108-1147460474_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super si tole zrihtal.

Daj povej kako si zrihtal pritrditev kovčkov na okvir od GIVIJA.

LP

LEteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene iz teorije v prakso. Alposovi kovčki na givi-jinih nosilcih. Zelo poceni in učinkoviti. Levega sem kupil večjega, zaradi avspuha,da sem dobil enako širino motorja.

[attachmentid=69787]

:OK:

kolk litrski je desni kufr ??

...in širina motota???

Videti so jih malo spremenili 8zgledajo bolj glatki)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LEteči

Moslim, da slika največ pove. Z alu 5x50mm mal ojačal, naredil "ušesa" in nisem hotel preveč komplicirat sem naredil kar na vijak, pa ključavnice gor in to je to. Strošek 20.000 sit za kovčke, aluminij 2.000sit, ključavnice pa našel na omaricah. Problem jih je najti, preiskal celo Ljubljano, ker mora biti ključavnica globoka največ 15mm no in na koncu jih slučajno najdem doma. :doze: Aja pa še ušeca za kaj pritrditi gor pa se ne spomnim več kolk sem dal. Uglavnem to je to.

LP

[attachmentid=69831][attachmentid=69832]

[attachmentid=69833]

Zdrawc

Desni je najmanjši alposov kovček in se mi zdi, da je 32l, levi je pa največji in je se mi zdi 42l. Uglavnem, ko sem prišel pred alposovo prodajalno sem vzel najmanjšega in največjega in sem šel ven sprobat kar na motor, pa še trgovca sta mi mal pomagala z metrom pa da smo kovčke prislonili na motor. Trgovca moram mal pohvalit sta bila zelo prijazna in ustrežljiva. Širina je tako sedaj na obeh straneh 54 cm.

LP

Dravni

post-9108-1147546160_thumb.jpg

post-9108-1147546202_thumb.jpg

post-9108-1147546232_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Desni je najmanjši alposov kovček in se mi zdi, da je 32l, levi je pa največji in je se mi zdi 42l. Uglavnem, ko sem prišel pred alposovo prodajalno sem vzel najmanjšega in največjega in sem šel ven sprobat kar na motor, pa še trgovca sta mi mal pomagala z metrom pa da smo kovčke prislonili na motor. Trgovca moram mal pohvalit sta bila zelo prijazna in ustrežljiva. Širina je tako sedaj na obeh straneh 54 cm.

LP

Dravni

Ejga Dravni!

Tole je pa še meni všeč!

Čestitam!!! :OK:

Hoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dravni tole si ti lepo zastavil.

Nič Alu bodo sigurno padli, moramo it v alpos pogledat in če so kufri solidni je samo še vprašanje ali 35l ali 42l?? Gre se edino zaradi širine motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dravni tole si ti lepo zastavil.

Nič Alu bodo sigurno padli, moramo it v alpos pogledat in če so kufri solidni je samo še vprašanje ali 35l ali 42l?? Gre se edino zaradi širine motorja.

Kovčki so čisto uredu, kakšne nosilce pa imaš Leteči?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kovčki so čisto uredu, kakšne nosilce pa imaš Leteči?

Trenutno Givi nosilec, upam da se bo dalo kako zrihtat pritrditev na njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mack

Zgornji kovček je itak givi in je vse original, nosilec zgornjega kovčka in kovček. Stranske sem pa prilagodil da pašejo na nosilce.

Leteči

Sej imam jaz isto givijine nosilce in sem na kovčku naredil tista ušesa katera natakneš na givijine "konuse" tako, da so givijini nosilci nedotaknjeni.

[attachmentid=69885]

LP

Dravni

post-9108-1147600548_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dravni

Zgleda da se nista z mackom razumela.

Stranski alu kufer si na spodnji strani predelal (dodal) ušesa da jih zatakneš za tista dva čepka. Samo kaj pa drži ta isti kovček na zgornji strani??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dravni

Zgleda da se nista z mackom razumela.

Stranski alu kufer si na spodnji strani predelal (dodal) ušesa da jih zatakneš za tista dva čepka. Samo kaj pa drži ta isti kovček na zgornji strani??

Ja izgleda ga res nisem razumel, sem razmišljal, da bi naredil tudi zgornjo če lahko rečemo klipsno po vzoru givija, samo je potem zopet problem zaklepanja, da ti jih kdo ne "sklizne". Zato sem naredil "trotel ziher" na šravf tako, da je obenem močno in varno.

[attachmentid=69890]

post-9108-1147604573_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dravni ti mas ze ta nove Alposove kufre ki so brez precnih ojacitev (niso sprofilirani)???

Na izgled so dosti boljsi kot ta stari .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali mi lahko kdo zrihta nosilcek za kanistercek za vodo kao od turatecha za na zadjo stran alu kovckov, ma se mi tudi toliko dopade sam 10 jurjev je pa mal prevec kolikor stanejo od touratecha.

Dravni kje pa si ti kupil tiste zaponke za gurtne ki si jih montiral na vrh pokrova??

untitled.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa si ti kupil tiste zaponke za gurtne ki si jih montiral na vrh pokrova??

jaz sem kupil v merkurju (lahko tudi kakšna trgovina za tišlerje), ALU -ročaje za predale in jih potem sam privijačil na pokrova, pa vmes sem dal še dihtunge (home made iz gume), da ne bi slučajno zamakalo

Dravni ti mas ze ta nove Alposove kufre ki so brez precnih ojacitev (niso sprofilirani)???

Na izgled so dosti boljsi kot ta stari .

najbrž, da so tudi za montažo enostavnejši :grim

tista "ojačitev" je meni bila kar na poti, ker sem moral tiste distančnike namestiti glede na ojačitve, zdaj se mi pa zdi, da so kufri prenizko :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve za katerega kupca Alpos dela tele kovčke, ker oni sami jih ravno ne tržijo in delajo kake reklame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve za katerega kupca Alpos dela tele kovčke, ker oni sami jih ravno ne tržijo in delajo kake reklame.

glej PM :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali vam, tistim ki imate Alposove alu-kufre puščajo alu-barvo, na robi ki jo nalagate v kufre

a ste jih znotraj mogoče s čim preoblepili/tapicirali? S čim?

zadnjič sem namreč stlačil not tank torbo, ker je scalo kot iz škafa, nato pa sem jo cca 100km pustil kar v kufru in mi jo je na zgornji (prozorni) strani obribalo in pustilo gor alu-barvo (da sem se potem jebal in jo čistil dol, da bom lahko spet gledal karto) :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravc - evo ideje.

Polimaš notranjost s samolepilno tapeto pa bo problem rešen.

post-7865-1148048696_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ALi pa uporabiš folijo kot recimo tista ki smo jo v osnovnošolskih časih uporabljali za zavijanje knjig in zvezkov. Se je takrat dobilo tudi različne barve, od prozorne, rumene, zelene........

Če nalimaš prozorno se niti ne bo videlo da imaš karkoli nalepljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater fajn zgleda :OK: , sam še vzorec si moram poiskat prav :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem razmišljal, da bi jih polimal še zunaj :hmm: z enim lesnim vzorcem.

Bi zgledal kot na sliki.

post-7865-1148055540_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem razmišljal, da bi jih polimal še zunaj :hmm: z enim lesnim vzorcem.

Bi zgledal kot na sliki.

to je pa že malo tu mač :wacko:

sam tistile na sliki zgledajo, kot da so res iz lesa (na robovih se vidijo žeblji/knipingi) :eek:

(lesjeleppress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali vam, tistim ki imate Alposove alu-kufre puščajo alu-barvo, na robi ki jo nalagate v kufre

a ste jih znotraj mogoče s čim preoblepili/tapicirali? S čim?

zadnjič sem namreč stlačil not tank torbo, ker je scalo kot iz škafa, nato pa sem jo cca 100km pustil kar v kufru in mi jo je na zgornji (prozorni) strani obribalo in pustilo gor alu-barvo (da sem se potem jebal in jo čistil dol, da bom lahko spet gledal karto) :angry2:

lp

odstrani vse kovinske(železne) dele ,tesnila, itd... in daj eloxirati.

www.teroxal.com

Cene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!