Skoči na vsebino

SUZUKI GSF 1200 BANDIT (S in N) in GSF 1250 (S/A/SA)


mopedfan
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

SERVICE MANUAL gsf 1250 (klikni me) 1250manual.pdf

Priporočene objave

pred 10 urami, motosan pravi:

Za enkrat sem zadovoljen.

Pelje se res lepo. Lahko lepa turistična vožnja, na ravnini pa ga lahko ... Po pameti.

Mogoče bi si dal montirati prikazovalnik prestave. Če kdo to zna se priporočam. Razen, če se bom prej navadil.

Moram se tudi navaditi kdaj je kestel prazen, ker indikator začne zelo hitro utripat, prikazana pa je ena črtica.

Mogoče bi le luč lahko malce močneje svetila. predvidevam, da se da lahko notri kakšno bolj svetilno žarnico, kot pri avtu.

Pa štendar moram kupit nekje na ebayu, ker nov je kar malce zasoljen za 1 kilo železa.

Živjo!

 

Ko meni začne utripat zadnja črtica gre notri malo manj kot 13 litrov.Se pravi da imam še dobrih 6 litrov rezerve kar je dovolj za dobrih 100 km.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Po 2000 prevoženih km je povprečna poraba 5,1 l/100km, brez vožnje po avtocesti, ker nimam vinjete. S samim motorjem sem zadovoljen. všeč mi je ker se visoko sedi, da hrbet ne trpi. Tudi teže sem se navadil in v bistvu se mi zdaj sploh ne zdi več tako težek. Peljal sem se tudi že čez kačje ride (Vršič ipd) in gre čist spodobno. Malce počasneje čez ovinek, potem pa lepo pospešuje v hrib. Aja pa na Jezersko. mogoče 3-4x dol šaltaš ostalo pa kar v 6. :)  Pa sopotnik fino zadaj sedi. Vetrna zaščita je tudi zadovoljiva do 130 km/h, kar pa redkokdaj voziš izven avtoceste, če pa že pa le nekaj sekund. Bom dal vgraditi indikator prestave, ker prevečkrat iščem 7. prestavo in predvsem prepozno šaltam navzdol in potem v počasni koloni namesto z 2. vozim v 4. itd. Pa štendar rabim. Ali je res bolje, da čez zimo motor stoji na štenderju ali je vseeno, če se ga vsake toliko časa malo po garaži premakne?! Kolega je rekel, da čez zimo gume bolj napumpa (precej bolj), ker nima štenderja. Pa še glede menjalnika. Malce glasne klonke ima. Toda a ni tako pri večini motorjev.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Servus soforumaši,

imam Bandita 1250 SA (WVCH), letnik 2007, prevoženih 50 tisoč km.

Rad mam svojo Suzi, ampak počasi bi veljalo nekaj ukreniti pod vprašanjem vzmetenja. Za moje gabarite (187 cm / 140 kil z opremo) je serijsko itak prešvoh, ampak z zdajšnjimi nastavitvami še nekako gre: spredaj podložene vzmeti in menjano olje v gostejšega, zadaj zategnjena prednapetost na 6 od 7, povrat na pol obrata do maksimuma. Ampak zdi se mi, da zadnji amortizer počasi odhaja. Vozil sem se po vsesorte cestah in do njega zagotovo nisem bil nežen.

Vem - idealna rešitev je menjava z Wilbersom spredaj in zadaj, ampak mi izdatek 500-600€ za 10 let star motor ne diši preveč, sploh glede na to, da ob idealni sezoni naredim 5 tisoč km.

Sprašujem, ali se je že kdo igral z menjavo zadnjega na tega iz Hayabuse ali GSX-R?

Recimo takale reč:

http://www.ebay.de/itm/Suzuki-GSXR1300-Hayabusa-Federbein-hinten-rear-shock-absorber-achterschokbreker-/151922284805?hash=item235f461905:g:Z1cAAOSwSHZWdryb

Menda naj bi pasalo (in vsaj če primerjam debelino in število navojev fedra se zdi občutno masivnejše) po dolžini, samo ne vem če je dovolj prostora za montažo brez predelav. Saj moj mehanik je fejst dečko, ampak lukenj na plastiki od boksa za ABS mi pa ne bo delal. Sam pa - eh, raje ne bi. Še za vozit komaj najdem cajt.

Hvala za mnenja/nasvete!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mi zna kdo povedat koliko se je skesiral za redni servis pri 24000km? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, gasperX pravi:

Mi zna kdo povedat koliko se je skesiral za redni servis pri 24000km? 

130 v elisi.  za sveče,motorno in zavorno olje, antifriz in zračni filter zamenjal pa sam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zalost nimam nikjer placa sam tega delat, pred blokom na parkingu pa nebi tega pocel! 

Hvala za odgovor!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, gasperX pravi:

Na zalost nimam nikjer placa sam tega delat, pred blokom na parkingu pa nebi tega pocel! 

Hvala za odgovor!!

A nimaš nobenega kolega k Tut sam kaj pošravfa da bi pri njem v garaži  to naredila. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pri men je problem garancija montorja.. dokler je garancija morm pri resnemu serviserju narest servis... po garanciji naprej mi je vseeno ... v avstriji so servisi precej drazji....normalni servis 200(6000km) na 24000 pa mi grozijo7 min. 500

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, gasperX pravi:

ne pri men je problem garancija montorja.. dokler je garancija morm pri resnemu serviserju narest servis... po garanciji naprej mi je vseeno ... v avstriji so servisi precej drazji....normalni servis 200(6000km) na 24000 pa mi grozijo7 min. 500

Na 24 tkm je verjetno predpisana kontrola ventilov, zato je takšna cena.

Moj serviser mi je sam dejal, da bova naredila kontrolo na okoli 35 tkm in je bil zato posledično servis na 24 tkm cenejši - uradni servis za Suzuki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11.5.2017 ob 6:27, DinDiin pravi:

V Sloveniji ga nared pa je. 

Sej to konc mesca Junija potece garancija!

Ob 11.5.2017 ob 10:39, Scarabeo 500 pravi:

Na 24 tkm je verjetno predpisana kontrola ventilov, zato je takšna cena.

Moj serviser mi je sam dejal, da bova naredila kontrolo na okoli 35 tkm in je bil zato posledično servis na 24 tkm cenejši - uradni servis za Suzuki.

Ja V knjigi pise na 24kkm Velik servis , secer vrjetno sam pogleda pa rece ok, in pokasira.

Naredu vceri servis na 19411km(mal cez kokr bi pa mogu) se pravi mali servis..169€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, gasperX pravi:

Sej to konc mesca Junija potece garancija!

Ja V knjigi pise na 24kkm Velik servis , secer vrjetno sam pogleda pa rece ok, in pokasira.

Naredu vceri servis na 19411km(mal cez kokr bi pa mogu) se pravi mali servis..169€

Običajno pogledajo, ker verjetnost, da bo potrebno kaj podlagati je majhna. Za to delo si vzamejo običajno okoli 2 uri dela, kar znese od oka 60 evrov. Če pa je potrebno podlagati pa je dražje. Jaz sem imel zadnjo kontrolo na 90 jurjev in je še bilo v mejah - to pomeni, da do 96 tisoč so bile samo kontrole. Kontrole sem delal na približno 32 tisoč km.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Če kdo potrebuje komplet ketno in zobnike

Na tej strani zelo ugodno, cena je takšna zaradi tehnične napake pri zapisu cene. To bodo popravili, danes sem namreč dobil njihov odgovor in opravičilo in ketno naročil po tej znižani ceni.

Paše pa na vse bandite 1250, ki imajo 118 glidov dolgo ketno.

http://www.ebay.com/itm/DID-Super-X-Ring-chrom-Kettenkit-Suzuki-GSF-1250-Bandit-07-11-CH1221-/371130998394?hash=item5669219e7a:g:O8sAAOSwxCxT~HSj

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 4/20/2017 ob 13:41, Blazheny pravi:

... počasi bi veljalo nekaj ukreniti pod vprašanjem vzmetenja. Za moje gabarite (187 cm / 140 kil z opremo) je serijsko itak prešvoh, ampak z zdajšnjimi nastavitvami še nekako gre: spredaj podložene vzmeti in menjano olje v gostejšega, zadaj zategnjena prednapetost na 6 od 7, povrat na pol obrata do maksimuma. Ampak zdi se mi, da zadnji amortizer počasi odhaja. Vozil sem se po vsesorte cestah in do njega zagotovo nisem bil nežen.

Vem - idealna rešitev je menjava z Wilbersom spredaj in zadaj, ampak mi izdatek 500-600€ za 10 let star motor ne diši preveč, sploh glede na to, da ob idealni sezoni naredim 5 tisoč km.

Epilog: spredaj sem naredil servis sprednjega vzmetenja, notri so sedaj trši fedri (mislim, da K-Tech) in gostejše olje. Spredaj in zadaj je bilo vzmetenje (strokovno) nastavljeno, da je povrat in iznihavanje usklajeno, pri čemer smo zadnji feder precej odšponali, pritegnili (ali odtegnili?) pa povrat. Motor se pelje sedaj cirka 75% bolje. :) Delala je znana firma iz okolice Medvod, zelo zadovoljen.

Še vedno pa iščem rešitev za zadnji amortizer... pomojem je svoje oddelal. 460€ za Wilbersa mi ne diši. Ima kdo izkušnje z obnovo? Vprašal sem Turnška, pravi 90€ + DDV. Lahko menja tudi feder za tršega, tudi 90€ + DDV. Kaj pa vem, po avtomobilskih forumih berem vse sorte... eni zadovoljni, eni pljuvajo.

Na ebay-ju se najde tudi kakšen rabljen za ca. 90€ s poštnino, z 20 tisoč prevoženimi km.

Popravljeno . Popravil Blazheny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse odvisno, ali mislis motor kmalu prodat al vozit se dolgo. Ce racunas 220€ za servis+vzmet, je morda bol smiselno stisnit se tistih manjkajocih par stotakov.

 

sem mel zelo podobno dilemo. Kupil amortizer, in nikoli obzaloval. Vtr gre u fakin 20leto, 135000je ze odvozila, ampak ostaja pr bajti, in pelem se super. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Cartman pravi:

Vse odvisno, ali mislis motor kmalu prodat al vozit se dolgo. Ce racunas 220€ za servis+vzmet, je morda bol smiselno stisnit se tistih manjkajocih par stotakov.

sem mel zelo podobno dilemo. Kupil amortizer, in nikoli obzaloval. Vtr gre u fakin 20leto, 135000je ze odvozila, ampak ostaja pr bajti, in pelem se super. 

Motor bo vsekakor ostal pri hiši. V letošnjem letu sem odkartal za redne stroške prek jurja (redni servis+ventili, ketna+zobniki, gume, servis fedrov), kilometrov ima malo, pelje se prima, itd. Ni ne računice, ne kakšne posebne želje, da ga menjam.

Dilemo imam bolj zato, ker silom prilike zadnje sezone komaj naklepam po 5.000 km, pa sem najprej razmišljal o alternativah. Ma je ok, sem se sprijaznil. Še to sezono odfuram do konca, do pomladi dobi še zadnjega Wilbersa, in potlej mir do 100.000 km :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ali ima kdo za prodat  tačke za sopotnika ?....rabim sicer za GSF 1250 S ampak verjetno pašejo od vseh modelov od 2007 naprej. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Verjetno je bilo že govora v tej temi ...... SVEČKE. 

Je kdorkoli vtaknil v svojega Bandita IRIDIUM svečke . NKG DR9EIX .  Vem, da so boljše , so pa tudo dražje. Gledal sem preko neta

(http://www.ebay.co.uk/itm/NGK-IRIDIUM-IX-SPARK-PLUG-DR9EIX-4772/330597146043?hash=item4cf9201dbb:m:mt5ioL-ChhzcZVxh_CQXcaw) in tu je zelo poceni nakup. Vprašljivo pa je ali je original ali ne ?! 

Morda pa vseeno vtaknem navadne svečke, NKG JR9B , in rešen problem . Čeprav so pri nas tudi  te okoli 30€ ... 

 

Je kdo kupil poceni preko net-a in dobil original ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, bizi pravi:

Verjetno je bilo že govora v tej temi ...... SVEČKE. 

Je kdorkoli vtaknil v svojega Bandita IRIDIUM svečke . NKG DR9EIX .  Vem, da so boljše , so pa tudo dražje. Gledal sem preko neta

 

Je kdo kupil poceni preko net-a in dobil original ....

daj tiste svečke, ki so predpisane za ta motor ... poznam primere, ko so dajali superduper svečke notr, pa je motor nagajal.

če je cena več kot 30 % cenejša od originala, potem sigurno ni original ;) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11/21/2017 ob 9:19, maus pravi:

daj tiste svečke, ki so predpisane za ta motor ... poznam primere, ko so dajali superduper svečke notr, pa je motor nagajal.

če je cena več kot 30 % cenejša od originala, potem sigurno ni original ;) 

Vse to mi je jasno..... Svečke grejo noter take kot so predpisane ja. Iridium svečka in iridium laser , je nova svečka , novi materijali z izboljšano iskro in podaljšano življensko dobo. Nič ni narobe če se jo vtakne v motor ..... Je pa res , da mora ustrezat predpisanim zahtevam za dotičen motor. Npr: za naš motor Bandit 1200 , let. 2005 gre noter NKG JR9B , ekvivalentna tej svečki je

IRIDIUM DR 9EIX . Pa tudi če bi vtaknil noter druge znamke svečke z istimi karakteristikami bi moralo delovati..... Problem se pojavlja samo , ali je ta svečka original ali ni .... Kar se tiče pa 30% cenej roba , o ja , se jo dobi , ker so nekatere marže trgovcev previsoke , prepožrešne in se tu pojavljajo lahko ogromne razlike 

 

Ščitimo se lahko potrošniki sami sebe z deljenjem pozitivnih in negativnih informacij ..... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, bizi pravi:

Ščitimo se lahko potrošniki sami sebe z deljenjem pozitivnih in negativnih informacij ..... 

prek ebaya in ponaredki, te lahko le reko kdo zaščiti, ko jih enkrat vtakneš in se kaj zajebe, je pol samo sranje... če kupuješ na pri uradnih prodajalcih, ti je pa predrago ...

jaz sem samo povedal svoje mnenje in jaz osebno to prepustim pooblaščenemu serviserju ;)

če sem pa kupoval, sem pa kupil pri uradnih prodajalcih .. vsaj svečke, razna jajca, ki niso tok pomembna za delovanje motorja in varnost, pa kupujem kitajske ponaredke.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
pred 14 urami, xt660x pravi:

Zdravo

A prodaja kdo kakšnega bandita 1250.

In pa ali mogoče pozna kdo tega prodajalca? Kakšne izkušnje imate z njim.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13871730

ne rabiš za eno vprašanje odpirati nove teme, le ta obstaja, le poiskati jo moraš.

Lahko pa uporabiš tudi iskalnik, so še teme kjer lahko isto vprašanje postaviš, ena od teh je 

https://motosvet.com/tabla/topic/22670-iskanje-motorja-kaj-kako-za-koliko/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, xt660x pravi:

Zdravo

A prodaja kdo kakšnega bandita 1250.

In pa ali mogoče pozna kdo tega prodajalca? Kakšne izkušnje imate z njim.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13871730

Kontaktiraj tu na MS GasperX, vem , da ga je prodajal , ne vem pa če še .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!