Skoči na vsebino

Honda CB 900 Bol d´Or


B-52 bomber

Priporočene objave

maska mora ostat. ce ze bi jest sou u rdece belo z original nalepkami pa se to ne vem ce.

za ketnco pa ne vem a ma avtomatski spnar s fedrom al sraufas. Jes sm podobn letnik dohc odpru, pocistu ventile in bate, kapo in glavo pa sm moral dat ravnat ker se skor pri vsakem zracno hlajenem skrivi. obrocke pa nove brez prvega vrtanja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sistem ˝šponanja˝ je ubistvu trodelni in se nastavlja manualno. En vijak na sprednji strani mašine pa dva na zadnji.

 

Olje pa pri teh starih mašinah vedno uporabljam mineralno. Zdej šaltam na Wolf olja, prej sem pa uporabljal kar Procycle iz Louisa. Cenejša olja pa jih raje bolj pogosto menjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Šponar ima feder, odvije se samo vijak pod frgazarji  in motorno gred rahlo našponaš nazaj  da se ketnca sprosti  in jo vzmet napne in nazaj zategneš vijak oz. matico. Boldorko imam že od leta 1987, imam tudi še dve komplet nevozne. Če kdo rabi podatke naj se javi!  

post-31182-0-80552800-1427244224_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam kolikor vem sta dve verigi odmičnih in dva šponarja. V servisnem priročniku piše, da se  najprej nastavlja sprednji (manualni), potem pa zadnji (ta ima vzmet in ga držita sva vijaka). Tud tale video sem našu na netu:

 

 

 

Sta pa ketnci odmičnih na moji kr tihe. Mal bol se sliši primarno verigo. To naj bi bilo kar značilno za stare boldorke dokler so mrzle? Kolikor sem uspel prebrati je krivec gumjast blažilnik zobnika. Pa baje da se igle števcev rade lomjo :) To mi tud ni jasno zakaj?

 

Drugač pa če boš slučajno rabil imam ojačitev vilic (fork brace) viška. Te kontaktiram, če bom rabu kak info.-hvala.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če koga zanima,naj odtipka v google   " boldor technik "   je veliko zanimivih in uporabnih stvari in navodil za boldorke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če pozna kdo koga, ki ima CB1100F  imam en velik cukrček, ki ga rajši ponudim doma, preden gre na e-bay. 

 

post-20343-0-22408500-1432213439_thumb.jpg

 

Aluminjast tank od CB 1100R prilagojen za CB1100f (super Bol d´Or). Gre za Hondin cestno-legalni dirkalnik. Narejenih je bilo baje le okoli 2500.

 

 

Več o tem stroju:

https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0CCwQFjAE&url=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FHonda_CB1100R&ei=R9hdVZeHMYHrUMGBgegD&usg=AFQjCNGB2V8tL1zbNyZlfeTWVleHO5EXNw&sig2=NT1h1-8FTaqcL_H7EKfUjw

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
Ob 11/9/2015, 8:59:32, trojan69 pravi:

Še ena legenda. Letnik 80´ tokrat z originalnimi izpuhi!

 

http://www.avto.net/ad.asp?id=10161436

Ej, sem pogledal oglas. Po fotkah (ne v živo) in se mi zdi čisto ok. Je kdo od poznavalcev bol'dork ta motor šel pogledat v živo? Kaj praviš, tvoje mnenje?

Ob 11/9/2015, 8:59:32, trojan69 pravi:

Še ena legenda. Letnik 80´ tokrat z originalnimi izpuhi!

 

http://www.avto.net/ad.asp?id=10161436

Ej, sem pogledal oglas. Po fotkah (ne v živo) in se mi zdi čisto ok. Je kdo od poznavalcev bol'dork ta motor šel pogledat v živo? Kaj praviš, tvoje mnenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta motor prodajam jaz, motor je v nulo, no nekaj lepotnih napakic bi se našlo. Motor je bil mehansko obnovljen: Vilice, uplinjači, nov akumulator, menjane vse tekočine + filtri, svečke, izboljšava na vžigu pa še kaj bi se naščlo.

To je že 3-ja Bol d´Orka, ki sem jo obnavljal, z starodobniki pa se drugače ukvarjam tudi profesionalno. Če te zanima pokliči, pa pridi pogledat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo ohranjena Boldorka, pa tudi cena je zelo fer. Teli motorji znajo bit lepa naložba.

BTW Sem vidu na FB, da imaš kar nekaj lepih motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Honda je pred kratkim vložila patent za novodobno Boldorko. Verjetno nova generacija CB1100, pa enojna nihajka...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če koga zanima lahko zrihtam tole zadevo:

 

44b810bc-2f76-49af-be72-23688eb3a76f.jpg

 

 Honda CB 750 Bol d´Or letnik 81, 48K km V res dobrem, originalnem stanju. Cena 3.200 eur.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!