Skoči na vsebino

Cagiva


A_je_to

Priporočene objave

rudi ne se sekirat......s 40 KM sem prisel do severa nemcija in nazaj bp.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

rudi ne se sekirat......s 40 KM sem prisel do severa nemcija in nazaj bp.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Upam da se bo res dalo, mam visoke - dolge načrte, no pa tudi to upam, da me pri tem ne bo prehitela policija (samodo350ccmpa4mesece dopoteka press)

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rudi, ne ga srat, no!

Prideš kamor češ, verjemi, če bi se pa rad vozil 200km na uro, potem si pa pri nakupu naredil napako.

Lepe pozdrave vam pošilja

TOMY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, približuje se srečni trenutek še nekaj ur in... lahko se bom peljal s svojo novo pridobitvijo Cagivo Canyon 500

Jutri poročam (število polomljenih kosti, šivov, škoda na ostalih vozilih ...)

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno je doma in na varnem moja Cagiva, že sedaj lahko povem da gre zelo lepo in predvsem - da ima opremo za 100% boljšo (beri kvalitetnejšo) kot moja bivša aprilia (merilniki, žmigavci z avtomatskim vračanjem in zvokom, tačka itd...) torej dosedaj zadovoljen zelo. Upam samo, da bom do oktobra čimmanjkrat srečal predstavnike zakona.

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Na katerem principu pa deluje avtomatsko vračanje smernikov?

Brrrm

Natančneje bom povedal lahko kasneje, imam pa občutek da dela priližno tako:

vklopiš smernik, nekaj časa (1-2 s) se dere zelo na glas, nato se zvok stiša, čez nekaj časa pa sami ugasnejo. Nisem še raziskal, če obračanje krmila vpliva na ugašanje, bom pa šel danes pogledat.

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomatsko ugašanje na moji Cagivi deluje na principu pritiska s prstom (palcem).

Kateri letnik pa je tvoja?

Lepe pozdrave vam pošilja

TOMY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: vklopiš smernik, nekaj časa (1-2 s) se dere zelo na glas, nato se zvok stiša, čez nekaj časa pa sami ugasnejo. Nisem še raziskal, če obračanje krmila vpliva na ugašanje, bom pa šel danes pogledat.

Prvič slišim za avtomatsko ugašanje žmigavcev, pa sem že kdaj kakšno CANION 500 vozu.Daj opiš delovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote: vklopiš smernik, nekaj časa (1-2 s) se dere zelo na glas, nato se zvok stiša, čez nekaj časa pa sami ugasnejo. Nisem še raziskal, če obračanje krmila vpliva na ugašanje, bom pa šel danes pogledat.

Prvič slišim za avtomatsko ugašanje žmigavcev, pa sem že kdaj kakšno CANION 500 vozu.Daj opiš delovanje.

Sej pravm, bom takoj dons to raziskal pa poročal, dosedaj še nisem preveč posvečal pozornosti žmigavcu, mu jo bom pa takoj, ko pridem domov.

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, kot pove že naslov:

sem kr..en ker verjame navodilom, ravnokar sem ugotovil, da je edini avtomat, ki mi vrača žimgovec moj refleks na prstu, ker sem vsakič moral sam pritisniti na knof, je pa vseeno res da opozorilnik za žmigavce najprej tuli nekaj sekund na glas nato pa mnogo bolj potiho, ugasne pa sam na žalost ne sploh. :cry: :cry:

Torej vtisi po prvih 300 km: motor je hudo dobro vozen, tudi po makadamu, v ovinkih zaradi gum (michelin, tipa ravno ne vem, so pa tiste, ki so gor serijsko) rahlo zdrsava, kadar položiš preveč ali pa bog ne daj, da naviješ gas v nizkih obratih do konca. Drugače pa ima solidne pospeške in navor (no ni ravno R!, ampak glede na mojega prejšnjega maš pa sigurno tak občutek :lol: 8) ).

Ima pa Cagiva problem iti nad 150, saj z mojimi 190cm+ nisem ravno najbolj aerodinamičen, za nov vetrobran pa ne dam ker ga v Sloveniji nimajo, zunaj pa je najbrž drag kot...

Torej motoristi, ki ob sobotah vozite na relaciji litija-vrhnika, pazite na enga canyona (rumeno-grafitnega) ki vozi počasi (max 130 km/h) in na kateremu sedi motorist ke je pod šljemom hudo zadovoljen.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je meni zdelo, da imaš enako avtomatiko kot jaz... :roll:  

Kako pa kaj drugače, kaj praviš na našega stroja... :?

Torej vtisi po temeljiti preizkušnji:

Luči, še posebej kratke, so hudo dobre in svetijo bolje kot na mojmu P 206, pa ma tud ta zlo ok.

Poraba: HM, sm pričakoval da bo mal nižja, mam občutek da je okrog 6-7 l, lahko da je to posledica moje težke roke, lahko pa kaj drugege, sam je še prezgodaj za jamrat, dokler ne pokurim najmanj 10 tankov

Motor je mrzel malo neubogljiv, topel pa je zelo ok, še posebej zvok in prožnost (da ne bo pomote za 40 KS gre, ne za 200 KS)

Mal mi je toplo v levo nogo (avspuh), a ma kdo kak nasvet, če se da kej izolirat al pa vsaj preusmert toploto (al sm samo prevelik optimist), sej ne da bi motilo sam nebi pa tud blo slabo :D

Aja, vseen me neki zanima:

1. štandgas pri toplem motorju brez čoka, mam občutek da mam mal visozga, kok ga maš ti. Pa tud ni lih skoz enakomeren, a je to normalno za enovaljnik al bo treba ventile porihtat.

2. a se da slučajno kje dobit višji vetrobran, sem probu že vse poti (GIVI, ostali švabski proizvajalci, domači mojstri..., pa mikjer nič) vsi pravijo, da se ga ne da dobit, na skor vseh reklamnih slikah je pa z njim opremljen (tudi na tej, ki je v katalogu od motosveta).

Sve v svemu za ta denar in te konje spodoben in lep motor, pa še kar spodobno se da z njim pelat. Bomo videl, kako bo tole na daljše ture delal.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A ma kdo slucajno cagivo raptor 650? Zdi se kar fajn stvar - masina iz suzukija sv650, italijanski dizajn, od kreatorja monstra, cena nizja kot ducati, moc malo vecja kot monster 750, navor za spoznanje manjsi...

Kako je kej s kvaliteto izdelave cagiv? Kaj pa agregat? Sklepam, da je ze temeljito preizkusen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dave ,a si se naveličal Dragstarja ?

Kdo se ga pa ne bi?

fovšija kaj !!!

znana zgodba o lisici in grozdju...po Krilovi basni !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fovšija kaj !!!

znana zgodba o lisici in grozdju...po Krilovi basni !

Jst foušna zarad Dragstarja? Ajajaj, kekec kekčasti. A si ti mene slučajno kdaj na čoperju vidu? Jaz bi Dave-u vsekakor privoščila reptorja. In to ta najbolj strupenega in najbolj divje oblikovanega. Sicer zdaj ne vem več kaka je razlika v nazivih, sam ena verzija je bolj ko ne navaden naked, drugi pa je res odbito oblikovan motorček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, Kekec pa ne zamerit. Saj vem, da si ti čoperist po duši in navezan na svojo žverco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raptor je kul motorcek, vsaj po izgledu. Isti desig(ner) kot Monster, ampak vedno bodo podobni motorji samo približek originala :twisted: :P , drugega ne vem. Problem je tudi mašina, ki je sicer tvin ampak Suuuuuuzuuuuuuukiiiiiii :twisted: :lol: .

Aja, Kekec pa ne zamerit. Saj vem, da si ti čoperist po duši in navezan na svojo žverco.

Macica,

a ne znaš vseh svojih misli napisat v en post, da moraš vedno kar dva zapored objavit. :twisted: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Macica, a ne znaš vseh svojih misli napisat v en post, da moraš vedno kar dva zapored objavit. :twisted: :)

Pri tako velikih mislih je en post pač premalo... :evil: :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!