Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

pred 16 urami, Slow pravi:

Tako? Popravek 2. dan #2

Ne vem zakaj mi pri Cortina d'Ampezzo naredi tisti mali krogec.

Kot ti je že Raza napisal, skozi Cortino je krožni promet. Stric google če napišeš Cortina d'Ampezzo za njega pomeni to center mesta in ker prideš s severa naredi cel krog, da prideš do centra in potem nadaljuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je kaj z spanjem v Cortini oz. bliznjih krajih, a je treba prej rezervirat ali pa se najde kr sproti ob cesti, me zanima tisti ki ste bli v kratkem tm, aja pa Zell am see oz. Kaprun ko gres iz Grockglocknerja, kje prenočujete v tistem koncu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred avgustom najdeš tudi kar tako, brez rezervacije razne garnije. se pa splača preko booking.com rezervirat...tudi če rezerviraš par ur prej, k ponavadi dobiš kako akcijo lahko. recimo počakaš v cortini in pogledaš na booking, kaj je fraj v okolici in najcenej.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 7. 2016 at 0:19, Fazer03 pravi:

Odrinili po planu v nedeljo; odhod je "popestril" dež, ki pa je pri Hermagorju ponehal.

Ker smo Dolomite le obvozili in jih videli od daleč, se z opisom preselim v bolj odgovarjajočo temo. :yea1:

 

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden smo se vrnili iz zares čudovitih Dolomitov. 5 prekrasnih dni z družino, vsi smo na motorjih.

Glede spanja pa priporočam Hotel Monte Cherch. 

Smo rezervirali kar za 4 dni in se potem vračali na isto mesto. Dobri samopostrežni zajtrki, obilne in zelo dobre večerje, solidne sobe. Ob prihodu smo dobili tudi načrt vseh poti v okolici tako, da je bilo 5 dni premalo za vse.

Vsekakor se bomo še vrnili.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 7. 2016 at 18:16, BMWflar pravi:

Kako je kaj z spanjem v Cortini oz. bliznjih krajih, a je treba prej rezervirat ali pa se najde kr sproti ob cesti, me zanima tisti ki ste bli v kratkem tm, aja pa Zell am see oz. Kaprun ko gres iz Grockglocknerja, kje prenočujete v tistem koncu?

Lani Septembra v Cortini našel le nekaj sob za spat 60 € na osebo...vendar nisem spal po takšni ceni...našel za spat v nekem mestecu...že precej daleč od Cortine...cirka 60 km naprej...ni ene frej sobe! Nikoli več ne grem brez rezervacije...razen če ti je 60 € po osebi sprejemljiva cena (75 € z večerjo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, tomtem pravi:

Prejšnji teden smo se vrnili iz zares čudovitih Dolomitov. 5 prekrasnih dni z družino, vsi smo na motorjih.

Glede spanja pa priporočam Hotel Monte Cherch. 

Smo rezervirali kar za 4 dni in se potem vračali na isto mesto. Dobri samopostrežni zajtrki, obilne in zelo dobre večerje, solidne sobe. Ob prihodu smo dobili tudi načrt vseh poti v okolici tako, da je bilo 5 dni premalo za vse.

Vsekakor se bomo še vrnili.

Kaj vse pa ste obdelali? Bi se ti dalo dat v Google Maps? :) 

Popravljeno . Popravil JezniPohorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še drugi del. Ni čisto dolomiti je pa zraven.

Opozorilo! 

Komentarji v videu odražajo dejansko razmišljanje in stališča nosilca.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, ftp pravi:

 

DSCN3336.jpg

Ta fotka spada med presežke. Kapo dol! 

Popravljeno . Popravil Andrejcer
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolomiti .... uff .... poezija, orgazem.
Nekaj najlepšega v naši okolici, kar nam je "na dohvat ruke", za motorista.
Tudi sam sem bil malce šokiran nad tem, da so "lahi" postavli radarje v takšno okolico, saj so izredno moteči. Dvomim, da nekateri tako divjajo in ogrožajo druge, da so morali postavit boxe po najlepših delih Dolomitov. Zdaj ne vem, koliko ste kaj seznanjeni s tem, tega je ogromno "posejanega".

Recimo na najlepši prelaz (zame) v Dolomitih to je Giau Passo so postavli, kar dve Fix-Box škatli iz smeri Salva Di Cadore - Giau Passo - Pocol - Cortina (slika) . Oba radarja sta si zelo blizu, zadnji je morda kakšen km ali dva pred prelazem. Omejitev je, če se ne motim 50km/h.

Tudi vse vpadnice v Cortini so posejane z radarji in nekateri so Fix-Boxi. Omejitev 50 ali 70km/h. Že iz smeri San Vito Di Cadore lahko naletimo na dva radarja (mobilna), tako, da je treba biti zelo previden.

Jaz grem drug mesec malo se potepat za 11 dni .... in iz jadranke se mislim preselit malo v Dolomite in zato sem se tudi pripravil na radarje - pa ne finančno, da ne bo pomote. :P Upam, da me ne bojo štrafali. :slap:
J jim pas  .... mater. Se učim preklinjat in podkupovat policiste v italjanščini. Vafa**ulo sem s zdaj naučil. Upam, da bo dovolj! :lol1:

Previdno, pa po desni ....

23253532.jpg

Tik pred prelazom pa še drugi ...

23253533.jpg

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne švasajo taki sam spredaj? Za selfije so dobri, pr 200km/h :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, DAMI34 pravi:

A ne švasajo taki sam spredaj? Za selfije so dobri, pr 200km/h :D

 

Glede na postavitev bi rekel, da meri bolj tiste, ki gredo v klanec, ker večja verjetnost je, da se boš iz ovinka v ovinek v klanec peljal več kot 50km/h, ker takrat malo "priviješ" gas.
Za dol pa skoraj dvomim, da se kdo od ovinka do ovinka pelje 90km/h, potem pa pred 180° ovinkom bremza, kot trotl.
Menim, da te zadeve bolj merijo v "rit", ker s(m)o motoristi bolj dovzetni za prekoračitev hitrosti v klanec, kot en kamper.
+ tega, pa je motoristov več kot avtomobilistov na teh cestah in so si našli dober način, ker tujci ne plačamo njihove cestnine, da pač na drug način dobijo noter za "uporabo cest". :D:twak:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ql ql!

Midva tudi v planu obisk konec avgusta/zacetek septembra malo po teh krajih .. prvic .. tako da imam kaj za prebirat/studirat po tej temi .. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Texo pravi:

Ql ql!

Midva tudi v planu obisk konec avgusta/zacetek septembra malo po teh krajih .. prvic .. tako da imam kaj za prebirat/studirat po tej temi .. ;)

Super! Tam je vse lepo, bilo kam se odpelješ. Bi rekel ... pravljična dežela.
Jaz grem samo na meni najljubše kraje. Dve destinaciji obiščem, potem pa se sproti odločim po kateri poti, čeprav nek načrt že imam.

Ne spreglej obiska ledenika, to je Marmolada 3265m. V kraju Malga Ciapela je spodnja postaja nihalke. Zanimiva vožnja! Tako visoko se pelješ, da moraš vmes 2x prestopit. Nimam zdaj pri roki svojih slik .... v glavnem .... neverjetna lepota.

funivia-marmolada-dolomiti-stars-8.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, DL650 said:

Super! Tam je vse lepo, bilo kam se odpelješ. Bi rekel ... pravljična dežela.
Jaz grem samo na meni najljubše kraje. Dve destinaciji obiščem, potem pa se sproti odločim po kateri poti, čeprav nek načrt že imam.

Ne spreglej obiska ledenika, to je Marmolada 3265m. V kraju Malga Ciapela je spodnja postaja nihalke. Zanimiva vožnja! Tako visoko se pelješ, da moraš vmes 2x prestopit. Nimam zdaj pri roki svojih slik .... v glavnem .... neverjetna lepota.
 

nori razgled, sodeč po fotkah z google mapsa  .. thnx!

bo pa zanimivo to časovno čimbolje uskladit oziroma splanirat .. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Texo pravi:

nori razgled, sodeč po fotkah z google mapsa  .. thnx!

bo pa zanimivo to časovno čimbolje uskladit oziroma splanirat .. :)

Če bom jutri utegnil in seveda se spomnil, bom dal kakšno mojo sliko. Res je to noro doživetje. Nihalka pa pelje s hitrostjo 12m/sek. Sem slikal Cocpit od "šoferja", kjer prikazuje podatek z kakšno hitrostjo se premika gondola.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!