Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

pred 2 urami, RSTDRIVER pravi:

po pa tko že v defoltu napiš, de mi ne dviguješ piskra     :):)  ker tale livigno pa cena bencina je kr popularen.... tle sicer nism tankov, k sm imu skorej polno še iz st.moritza je pa prbližen glih kokr, k sm šu po španij pa portugalskem in tankal v andori.... matr kwa sm pršparov :):):)

 

Brez nervoze pa bo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo.
Takšno "na šverc spanje v naravi" te lahko v teh državah krepko po žepu udari. Jaz, dasiravno kampist po duši, si tega ne bi upal. Samo opazka, ni me treba zasut ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, GO_Tomi pravi:

Lepo.
Takšno "na šverc spanje v naravi" te lahko v teh državah krepko po žepu udari. Jaz, dasiravno kampist po duši, si tega ne bi upal. Samo opazka, ni me treba zasut ... ;)

Sem se zavedal tega. Ampak sva spala na tok odročnih prostorih, da se medvedov ni bilo.  Sva imela kar srečo 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sta mela kar srečo. Opozoril je kar nekaj in še kontejnerje za smeti imajo zaklenjene s posebno ključavnico, da jih medvedje ne morejo odpret.....IMG_3157.thumb.JPG.f474a22a8aeea19686fcafe1bb1c51f9.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolzano bi bil ok za izhodisce za dnevne fure, drži?

Cca3 al 4 nočitve, Stelvio, Tonale, Mendel, Pordoi, Gardena .. nekaj takega ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebno bi raj spal na dveh koncih, v dolomitih in nekje blizu stelvia, te nic vec ne kosta in manj cajta bi zapravil za transfer iz bolzana do dolomitov, ter bolzano > stelvio

usaj jst sm tako ruto ubral, prva noc v arabbi, druga v prato allo stelvio, bi mel se silvretto tam blizu in gavia pass, ko sem bil jst tm so bile se zaprte :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm .. načeloma nama bolj diši bivanje na enem mestu, enkrat pakiranje ...

sicer na stelviu trenutno sneg, tako da možno da odpade zahodni del ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tex pravi:

Bolzano bi bil ok za izhodisce za dnevne fure, drži?

Cca3 al 4 nočitve, Stelvio, Tonale, Mendel, Pordoi, Gardena .. nekaj takega ..

Jaz sem imel večkrat izhodišče v Meranu. Manjše staro mesto, ko ga zvečer raziskuješ - neverjetno lepo. Ne moreš vsega v mestu videti v enem večeru. Sem moral tja priti 3 krat, da sem odkril večino lepot tega mesta.

Spal pa sem v http://merano.jugendherberge.it/cs.asp?st=111 Zelo lepo in urejeno. Priporočam.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva letos spala v dolini  Schnalstal (val Senales). Nekaj kilometrov iz Merana  za vasjo Natumo zaviješ desno. Mirna dolina pot Otztaler Alpami.

http://www.oberraindlhof.com/de/

IMG_4049.thumb.JPG.c975d39c389cd9f6aa14599dd8fc79c8.JPG

Ne sicer najceneje, vendar na vsesplošno gužvo in zasedenostjo kapacitet  v Dolomitih sprejemljivo, sploh, ker sva bila vajena cen iz Švice. Prijaznost, ponudba in postrežba pa vrhunska, kar tudi odtehta.

Sicer pa temperature v dolini neprimerno nižje kot v samem Meranu.  Spomini, da nam je v Meranu vedno od jajc teklo mi narekujejo iskati prenočišče v vaseh med Meranom in Prado-m. 

Kot je že @fishy omenil se dobro je in poceni spi v starejšem hotelu na koncu vasi Prato (na levi strani ceste, na desni parkirišče pod drevesi, za motorje pa v hlevu za hotelom).  tirol_1099.thumb.JPG.a86931434df4df444f7b25fd67937464.JPG

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 6. 2017 ob 9:16, Sorty pravi:

En filmček narejen med junijskim potepom po dolomitih

To pa je bilo vreme. Sreča. Katero kamero pa imaš? Super posnetki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 8 urami, Dr_Jakob pravi:

14.9.-17.9.

Dolomiti s šotori.

Bazni tabor v Canazeiju, pa krogi okrog. Je kdo za?

Jaz bi načeloma bil.... Vreme je malo problem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thja, če bo vreme za en drek, še vedno obstajajo plani B-H, ampak do torka ne bomo vedeli za ziher. Kak dan prej je pisalo, da bo vse dni največ delno oblačno, potem pa spet čez par dni pogledaš, pa urnebes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Izhodišča za pot:

Kranjska gora - Cortina d'Ampezzo

(200 km, od tega 70 po avtocesti, 3h10)

Gremo čez mejni prehod Rateče do Trbiža (Tarvisio), tam na avtocesto A23 za Tolmezzo, čez prelaz Passo della Mauria (1295 m) v Auronzo di Cadore, čez prelaz Passo Tre Croci (1809 m)  v Cortino d'Ampezza. Je odlično izhodišče za raziskovanje po Dolomitih in naprej za južno Tirolsko.  

Lago di Garda (Riva) - Merano

(131 km, od tega 107 po avtocesti, 1h30)

Če dopustujete ob Gardskem jezeru, imate priložnost, da v enem samem dnevu prevozite najlepše prelaze južne Tirolske, kot sta na primer Timmelsjoch in bližnji Jaufenpass.

------------------------------------------------------------------------------------------

Celoten članek je objavljen tule

http://vsebovredu.triglav.si/na-poti/izlet-z-motorjem-gremo-v-dolomite

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
pred eno uro, AleksG pravi:

Torej, je že kdo prevozil tole cesto (Pontebba - Paularo)?

Ja. Je normalno prevozna, zelo ozka, s kar nekaj luknjami, dostikrat tudi vlažna in polna mahu ter iglic :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, 3nity pravi:

Ja. Je normalno prevozna, zelo ozka, s kar nekaj luknjami, dostikrat tudi vlažna in polna mahu ter iglic :D 

OK... pa s panoramskega vidika, a je tudi razgledna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, AleksG pravi:

Ni ravno v "osrčju dolomitov"... vendar se mi zdi najbolj primerna tema...

Torej, je že kdo prevozil tole cesto (Pontebba - Paularo)?
https://goo.gl/maps/aJzJih54N882

Jaz sem tudi prevozil. Kakor se spomnim je cesta ok. Malo med macesni, malo se tudi dvigneš za razglede, spodaj se pa voziš po soteski ob reki.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek napadem Stelvio. Štartam iz Tolmina (MetalDays) na Stelvio in drug dan nazaj? Kakšen predlog poti? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!