Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Ali si opazil na Passo di Fedaia (Marmolada) jezero? Tam se je kolega v petek, sredi množice turistov sleče do nagega in vrže v jezero. :oops: :D :D

Drugače so me pa Dolomiti presenetili z velikoooo gužvo na cesti. :?

Hola!

Seveda sem opazil jezero pod Marmolado! Upam, da ste vsaj poslikali če ne posneli zabavni dogodek :lol: :lol: :lol: ! (sem šel pogledat na tvoj HP, pa ni bilo nič takega gor...).

Gužva v Dolomitih pa takole: okoli Cortine D'Ampezzo in čez Passo Falzarego je VEDNO gužva (to lahko vidiš tudi na najbolj "zvoženi" cesti v celih Dolomitih). Eni temu pravijo kar "Dolomitska avtocesta", zato se je temu predelu najbolje izogniti. Veliko bolje je na J, če greš preko Passa Giau in Passa di Fedaia. Ali pa na S, skozi Brunico in Bressanone proti Bolzanu in Meranu oz kamor si pač namenjen. Ampak najhujša gužva pa šele prihaja z avgustom in znamenitim italijanskim "ferragostom"... Kdo bo šel avgusta v Dolomite, naj se v čim večjem loku izogne Cortini!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Seveda sem opazil jezero pod Marmolado! Upam, da ste vsaj poslikali če ne posneli zabavni dogodek :lol: :lol: :lol: ! (sem šel pogledat na tvoj HP, pa ni bilo nič takega gor...).

celih Dolomitih). Eni temu pravijo kar "Dolomitska avtocesta", zato se je temu predelu najbolje izogniti. Veliko bolje je na J, če greš preko Passa Giau in Passa di Fedaia. Ali pa na S, skozi Brunico in Bressanone proti Bolzanu in Meranu oz kamor si pač namenjen. Ampak najhujša gužva pa šele prihaja z avgustom in znamenitim italijanskimusta v Dolomite, naj se v čim večjem loku izogne Cortini!

Hojla,

Slabo si gledal, na koncu slik sta dve sliki posvečeni tej temi. :D :oops:

Mogoče nisi opazil puščic ob malih slikah, z njimi se premikaš še na dodatne slike.

Ja po tej poti smo prišli iz Passo Stelvia, šokirala me je gužva zato, ker pozimi ni niti pol toliko avtomobilov na cesti(da o motorjih ne govorimo). :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Priznam in se globoko kesam... :oops: res sem slabo pogledal. Sem šel še enkrat in vse našel.

Zanima pa me slika P7180036.jpg. Kje je to? Izgleda kot Stilfser Joch (Passo di Stelvio), samo cesta je absolutno predobra! Čisto nov asfalt, črte... ko sem bil jest lani tam, je bil asfalt jako jako ubog (po japonsko bi se mu reklo "samajama"). Najbrž je en drug, podoben prelaz...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mat, a lahko bolj natančno opišeš pot po Franciji. Zanima me pot od Chamonixa do Mentona. Ali si šel po "Route des Grand Alps".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Zanima pa me slika P7180036.jpg. Kje je to? Izgleda kot Stilfser Joch (Passo di Stelvio), samo cesta je absolutno predobra! Čisto nov asfalt, črte... ko sem bil jest lani tam, je bil asfalt jako jako ubog (po japonsko bi se mu reklo "samajama"). Najbrž je en drug, podoben prelaz...

Ja to je slika prelaza Stelvio. Mogoče je izgled asfalta tak zaradi dežja. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mat, a lahko bolj natančno opišeš pot po Franciji. Zanima me pot od Chamonixa do Mentona. Ali si šel po "Route des Grand Alps".

Nekje ja, nekje ne. Vmes smo skočili še v Italijo in na drugem prelazu nazaj v Francijo. Imam v Avtoroutu, komplet pot ki smo jo naredili. Lahko ti jo pošljem, če mi daš mail.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je slika prelaza Stelvio. Mogoče je izgled asfalta tak zaradi dežja. :lol:

Se pravi, da je bil asfalt ful zmahan in samo zaradi dežja izgleda kot nov??? Jest sem bil pa že vesel... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, da je bil asfalt ful zmahan in samo zaradi dežja izgleda kot nov??? Jest sem bil pa že vesel... :(

Kolikor se spomnim ni bil zmahan. Najbolje bo da ga greš preverit. :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

No, za naslednje leto držim pesti da se vam pridružim v Dolomitih pa za nekaj več kot samo za weekend. Pa ne samo dolomiti tudi kaj drugega pride v poštev predvsem kakšno morje ker že 4 leta nisem bil na poštenem morju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo, bomo, brez skrbi... :lol: :lol: :lol: z malo (predvsem vremenske) sreče tudi večkrat... :roll: 8)

Pa še lep pozdravček očitno omreženemu Hanziju - welcome back :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse tole o Dolomitih lustno brati' date=' ampak dajte no kaksne lepe slikce, da ne bo samo domisljija delala. Kaksen link s slikcami, njami. :)[/quote']

Imam cel album slikc iz dolomitov, ampak jih ne bom gor spravlu. Če boš pa dal za kakšno pivo, ( :lol: ), jih pa prnesem pokazat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Da malo potegnem temo iz naftalina.

Stelvio je že prevozen (Slikca), temperature na prelazih so tudi že dovolj visoke.

Kdo gre in kdaj gre? Morda se kje srečamo, pomahamo, kakšno rečemo.

Jaz odhajam 16. in se vračam 20. junija.

Popravljeno . Popravil ID
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Držimo pesti zate, Lucky! B) Zaenkrat načrtujemo moi, Lucky, Dave, Andy1, Ar! Najbrž brez prikolic! Če se bo seveda vsem izšlo s šihtom, nej bi šli pa podaljšan zadnji vikend v juniju....Ma da se gre!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Od 7.7. do 10.7. nameravam križariti po Dolomitih in se zapelat do Švice. Če ima še kdo podobne želje naj se mi javi na tel. 040 680 604. Ker sem že skoraj dopustnik, bom bolj malo na forumu.

Lp, fisher

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden sem se z mojo najdražjo od torka do petka potepal po Dolomitih. Bilo je krasno predvsem iz dveh razlogov: ker še ni čisto sezona je bilo manj turistov in ker je bilo med tednom, je bilo manj ali skoraj nič lokalnih matadorjev na cestakih.

Prevozil sem 22 prelazov vključno s Stelviom (cesto na severni strani so preplastili in je sedaj odlična), Gavio (ker ni bilo gneče je bil pravi užitek tudi iz južne smeri) in Rombom (na vrhu sem obrnil, sicer v A plačaš cestnino) kot najvišjimi. Biciklistični computer je pokazal 1500 km in skoraj 25 ur v sedlu.

Vreme je postreglo s celo paleto možnosti, od (običajne) vročine v Bolzanu, do mraza na Gavii in Livignu, kjer sem bil hvaležen za ogrevane ročke.

Morda še o cenah prenočišč. Polpenzion v "bikers welcome" hotelčku je 36€ po osebi, običajna soba z zajtrkom pa od 20€ do 30€. Tu je treba prišteti še večerjo, ki je od 7€ (pica) do 12€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker letošnji dopust nameravam prebiti v Dolomitih, točnega datuma, pa še nimam izbranega, me zanima, kateri je še tisti skrajni čas, ko lahko Dolomite še vedno obiščem. Zanima me tudi, to sprašujem tiste, ki ste že bili in ki po možnosti vozite custom motorje, koliko kilometrov je primerno prevoziti v enem dnevu. Jaz sem si planiral po cca. 350km na dan. Ker bo to moja prva pot v Dolomite se bom zaradi lepote, ki jo Dolomiti ponujajo verjetno veliko ustavljal in dogajanje tudi fotografiral. Zanima me tudi, kaj nujno potrebujem s seboj na poti, da ne bi potem prišlo do kakšnih presenečenj. Zaenkrat toliko, čeprav vprašanj bi imel še, pa še.

Mogoče mi lahko prav ti ID pomagaš, ker si se že večkrat potikal po Dolomitih.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda še o cenah prenočišč. Polpenzion v "bikers welcome" hotelčku je 36€ po osebi, običajna soba z zajtrkom pa od 20€ do 30€. Tu je treba prišteti še večerjo, ki je od 7€ (pica) do 12€.

1.Kje so ti tile "bikers welcome" hotelčki?

2.Ker se bom po Dolomitih potepal sam, me tudi zanima ali bom moral cene, ki si jih navedel plačevati dvojno, ker so ponavadi sobe za dve osebi in ne za eno. To te sprašujem zato, ker sem lani ko sem se potepal po Hrvaški enkrat spal v sobi in sem moral plačat za dve osebi, čeprav sem bil sam.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!