Skoči na vsebino

CPP teorija


newbie

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Vceraj sem sel delat izpit(teorijo) za A kategorijo na Rosko. Kot voznik kar nekajletni voznik avtomobila so mi jasne zadeve okoli znakov, krizisc, krozisc, policajev, itd... Na izpit sem prisel z svojim znanjem brez predhodnega studiranja ali ucenja iz pol. Na izpitu sem mirno vse prebral in resil, razen enega vprasanja ki mi ni dal miru, ter na koncu oddal. Po pregledu mi je komisija izrocila v roke polo in rekla da je bilo malenkost prevec in da nisem naredil(12 tock, mozno je max 11, 4x3tocke). Po pregledu testa sem se strinjal z vsem razen z tistim vprasanjem. Namrec imel sem vpis razdalje znakov od mesta postavitve(2xnarobe-6 tock) potem da motorno kolo sme voziti 2-osni priklopnik(jaz sem napisal da ne - 3tocke; skupaj 9tock) in pa to vprasanje, ki ga bom takoj razlozil je bilo tudi napacno torej skupaj 12 tock.

Vprasanje je bilo priblizno tako:

Ce si z motorjem na dvoriscu in se zelis vkljuciti v promet, moras peljati preko plocnika in kolesarske steze. Kaj naredite?(mozna sta dva odgovora ali vec)

1 Zapeljem preko plocnika in kolesarske steze ter se pred voziscem ustavim

2 Zapeljem preko plocnika in se prepricam da ni nikogar na kolesarski stezi

3 Prepricam se da ni nikogar na plocniku

4 Prepricam se da ni nikogar na kolesarski stezi

Jaz sem sprva prekrizal odgovora 3. in 4. ampak mi ni dalo miru in sem razmisljal naprej kaj me sprasuje vprasanje. Nato sem si podal razlago kaj pa ce je nepregledni del dvorisca in se ne morem vkljuciti na cestisce ter se morem ustaviti pred voziscem? Kaj pa ce je pregledno??? Nato sem si rekel da bolje da se ustavim kot ne in se prekrizal 1. odgovor!

Kot sem vam ze povedal je bilo to vprasanje napacno reseno tako da sem to tudi komisiji dal vedet da je dvoumno oz ni pravilno zastavljeno. Po premisleku so mi odgovorili da pac tako je, jst pa sm si reku kako hudica naj jst vem kaj si je takrat mislil tisti ki je sestavljal vprasanje, a je pregledno ali ne, kaj ce bi bilo obratno in jst nebi prekrizal tistega odgovora, ponovno bi bilo napacno.

Nato sem jezen odsel iz ucilnice in srecal pred vhodom mojega instruktorja ter mu povedal kaj se je zgodilo. Nakar je, ko so vsi zapustili ucilnico, tudi sam preveril vprasanje in se strinjal z mojo teorijo, da vprasanje je besedna igra! Ker komisija ni popustila sem odsel do predsednika komisijskega centra in mu skupaj z instruktorjem razlozil zadevo. Skupaj smo si nato ogledali polo in predsednik mi je trdil da je pac tako vprasanje kjer me sprasuje tocno nekaj, kar sem mu odvrnil da ni res, nato je rekel da ce zapeljem mimo plocnika in kolesarske steze da se ne prepricam o mimoidocih ali vozecih za kar sem zanikal in rekel da to sem naredil pri drugih dveh odgovorih, torej ta teorija ne drzi. Moj instruktor je nato po 10min obupal in mi rekel naj se ponovno prijavim in odsel, predsednik pa je se nekaj casa gledal v polo nato pa mi rekel na malo pocakam ter odsel v ucilnico h komisiji. Po 5min je prisel in rekel naj pocakam v cakalnici 1 v prtljicju kar sem tudi storil.

Po 15min je prisel pome in me poklical. Nato pa je rekel da se je komisija skupaj usedla in o tem pogovorila ter da so ugotovili da gre za besedno igro in ne iskanja mojega znanja ali neznanja ter da bodo crtali to vprasanje iz pole tako da vsi naslednji ki bodo prisli za mano ga vec ne bodo imeli in da se mi zahvaljujejo za opozorilo ter da sem uspesno opravil CPP teorijo.

Vsi ki boste se sli opravljat preizkus znanja iz CPP teorije preverite kaksna so vprasanja in ce se vam bodo zdela dvoumna jim to tudi povejte. Izgubiti nimate kaj, lahko edino pridobite zato kdaj pa kdaj se potegnite zase in vztrajajte naj vam dokazejo nasprotno. Veliko srece vsem, ki jih caka teorija ali izpit na izpitnem centru na roski :OK:

Lep pozdrav vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ql! :OK: Več bi moralo biti takih kot ti! :OK: Na ccp polah je kar nekaj dvoumnih vprašanj, vsaj takrat ko sem jaz delal je bilo tako.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam za uspešno opravljen CPP in uspešno opravljen dogovor glede "dvomljivih vprašanj".

Se vidi, da se zavzemaš za svoje pravice!!!! In tako je prav! Sedaj se lahko pričneš še počasi zavzemati za spremembo varnostnih ograj, ker boš kmalu verjetno tudi vozil po nevarnih odsekih!!!!

glej link oz. temo MOTORISTI PRED PARLAMENT!!!

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, sem slišal od ene par novopečenih voznic, da so nove pole težje lih zaradi takih dvo ali troumnih vprašanj... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem pred dnevi opravljal CPP in moram reči da so v polah nekatera vprašanja resnično dvoumna! Največji problem pa se mi zdi, da se nekateri podatki razlikujejo od tistih, ki so navedeni v knjigi .)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem pred dnevi opravljal CPP in moram reči da so v polah nekatera vprašanja resnično dvoumna! Največji problem pa se mi zdi, da se nekateri podatki razlikujejo od tistih, ki so navedeni v knjigi .)

LP

seveda saj je nov zakon in nove knjige, po novem zakonu se niso izdane niti jih niso napisal, tko da ce ne hodis na predavanja lahka hitr odneses..Jaz sm delala cpp januarja k se je glih spremenil zakon in so mi crtal vprasanje ki se je nanasalo na s kakosno hitrostjo lahko pelejo različni tipi avtomobilov in pac kle so neki novi zakoni ....drgac sm pa brezproblema resila izpit 5min pa je blo :D (melasmpolepress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda saj je nov zakon in nove knjige, po novem zakonu se niso izdane niti jih niso napisal, tko da ce ne hodis na predavanja lahka hitr odneses..

Sam men tukaj nekaj ni čist jasn :? Kako lahko potem naredijo take teste za katere ni prave literature? Sicer pa so rezultati takoj jasni. Večina kandidatov mora večkrat opravlajti te teste (ko sem jih pisal jaz, jih je od 16 naredilo samo 5)!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred parimi mesci pisal ccp za avto in nas je od 50-55ih v ucilnici nardilo samo 5 :blink: :hmm: Nekateri so bili ze 5x tam in so spet padli :blink: Zakaj?Ker ocitno stvari ne vzamejo resno in ce bi se eno uro vsaj ucili jim nebi bilo treba 5x tja hodit....Oni strici not pa so zelo veseli,ker jim $$ dobesedno z kulic leti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zdravo!

(hehe moj prvi post na motosvetu :OK: )

da ne bom odpiral nove teme bom uporabil kar to - upam da newbie ne zameri

zadeva pa je taka:

tudi jest sm se koncno odlocil da naredim izpit za A kategorijo in tko kot vse me najbolj skrbi ravno CPP

Imam knjigo Varna voznja (April 2005) to sem vzel ker je najnovejsa - ampak notri so samo 3 strani teorije za motorna kolesa :blink: mislim da to ni vse kar je treba vedet o motornih kolesih - ali pac :?

Izpit za avto imam ze 4 leta - ampak pravijo da so se testi od takrat kar zelo spremenil (predvsem da so veliko tezji) in da so mozna vprasanja z vecimi odgovori...

Na internetu sem nasel te 2 strani ki se mi zdita najbolsi (prva druga)

ampak na nobeni ni teh vprasanj z moznostjo vecih odgovorov, tako da nevem ali so to sploh prava vprasanja al ne

Ima mogoce kdo od vas kaksen link do dodatne literature, ali pa mogoce do novih testnih pol da bi vsaj videl kako zadeva izgleda - ze tko pravite da so dvoumna vprasanja - kaj sele ce jih prvic vidis :wacko:

Hvala ze vnaprej

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem delala cpp par mesecev nazaj in mi je najbolj pomagala tale stran:

http://www.druga.org/~raz01c/cpp/

Zgornjih 15 pol je sicer za B kategorijo, ampak je vecina vprasanj istih. Za A kategorijo so pa itak taka vprasanja, da je cisto logicno kateri odgovor je.

Ni tako hudo kot pravijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no super.. bom se te pole pregledal pa se naucil zadeve

sem le gorenc in rajsi 10 pregledam vse kot pa da jim 2x (ce ne veckrat) placam :D

samo nekaj me zanima glede na to da si pred kratkim delala cpp:

Koliko teorije za B kategorijo je v polah za A? - mislim a je treba vedt tud tisto npr: kaksne so omejitve hitrosti za voznjo s priklopniki, verigami, globinami zlebov na gumah...

No zadeve bom itak ponovil samo zanima me kaj lahko pricakujem

Pa se za vprasanja z vec moznimi odgovori: recimo da je vprasanje s 4-imi odgovori in je vredno 4 kazenske tocke - ce en odgovor naredis narobe, ali ti stejejo 4 tocke al pac samo eno?

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmjh, nevem, jest sm meu lahko polo, alpa sm znal, zju3 sm prebral celo knjigo, oz. jo podrobneje preletel, naredil sm s 4 kazenskimi pikam-spet kr neka dvoumna vprašanja....

Križišča so bla pa tko lahka da ni blo možno falit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

V teoriji si zmagal - bravo!

V praksi pa glej, da se boš v dvoumnih situacijah odločal pravilno - to je pa umetnost! Ena napačna odločitev - adijo pamet (ostanejo samo še posledice)!

Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no super.. bom se te pole pregledal pa se naucil zadeve

sem le gorenc in rajsi 10 pregledam vse kot pa da jim 2x (ce ne veckrat) placam :D

samo nekaj me zanima glede na to da si pred kratkim delala cpp:

Koliko teorije za B kategorijo je v polah za A? - mislim a je treba vedt tud tisto npr: kaksne so omejitve hitrosti za voznjo s priklopniki, verigami, globinami zlebov na gumah...

No zadeve bom itak ponovil samo zanima me kaj lahko pricakujem

Pa se za vprasanja z vec moznimi odgovori: recimo da je vprasanje s 4-imi odgovori in je vredno 4 kazenske tocke - ce en odgovor naredis narobe, ali ti stejejo 4 tocke al pac samo eno?

tnx

V bistvu kar je takih splosnih vprasanj se vse nanasa samo na A kategorijo, torej ni vprasanj za recimo avtomobilske priklopnike, ampak samo za motorno kolo in motorno kolo s stransko prikolico, pa tud profil na gumah tudi samo za motorje...

Kar se pa tice vprasanj z vec moznimi odgovori je pa tako, da ce enega narobe oznacis, izgubis vse tocke. Ta vprasanja so res malo dvoumna. Spomnim se, da sem imela kar nekaj takih vprasanj, vecina je bila popolnoma logicnih, dva sem imela pa kar dvoumna, namrec ti lahko smatras, da je en izmed odgovorov cisto smiselen, za komisijo pa ocitno ni.

Imela sem namrec vprasanje v zvezi z obleko motorista in mozni odgovori so bili , da te sciti pred poskodbami, da te ne zebe, da si viden na cesti ... in med moznimi odgovori je bil tudi odgovor, da te obleka lahko sciti pred vremenskimi vplivi. Meni se zdi dokaj smiselno, da te obleka sciti tudi pred vremenskimi vplivi, ampak za komisijo pa to ni bil pravilen odgovor. Vsaj mislim, da je bilo nekaj podobnega pri tem vprasanju, namrec ne spomnim se vec (sem raje pozabila). Tako, da me ne drzat za besedo. Ce kdo ve kaksno je to vprasanje naj se javi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa imamo lep primer dvoumnega vprasanja:

nekoga vozis na motorju, kaksne so posledice

a zavorna pot je daljsa

b zavorna pot je krajsa

c manevriranje je otezeno

d pospeski so slabsi

Moznih je vec odgovorov.

Kaj se vam zdi?

Popravljeno . Popravil Tinchi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa imamo lep primer dvoumnega vprasanja:

nekoga vozis na motorju, kaksne so posledice

a  zavorna pot je daljsa

b  zavorna pot je krajsa

c  manevriranje je otezeno

d  pospeski so slabsi

Moznih je vec odgovorov.

Kaj se vam zdi?

a, c in d so pravilini :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma fora je v tem ker tanovi testi nimajo knige s katere bi se učil. In lahko potem o odgovorih sam premišluješ kaj bi blo res prov.

Recimo, jst sem mel, kaj se lahko zgodi če preveč stisniš bremzo v ovinku?

a - lahko ti zdrsne guma

b - padec

c - poveča se reakcijski čas

d - zavore se lahko pregrejejo

Najprej sem obklukov A in B. Pol sem se pa spomnu da so se kolegu enkrat res pregrele bremze v ovinku, pa sem še to obrkožu. HA, po njihovo se to ne more zgodit in sem se šu skregat, pa kaj češ. On je reku naj v knjigo pogledam, sem še bl popizdu da v knigi ni nč, pa kaj je pomagal, tko ko v knigi NČ!!

Nemoreš postavt vprašanj na katerih ni nikjer zapisanih odgovorov.

Še to, zdej ko pogledaš tako vprašanje se že lahko zdi čist logično, sam ko pa ti pišeš test in si še mal živčen, pa ne želiš tvegat da bi kr tko fuknu in te pošteno zjebe tako vprašanje.

PS Če ma kdo tanove pole za A, naj jih prosim sem gor nalima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

V teoriji si zmagal - bravo!

V praksi pa glej, da se boš v dvoumnih situacijah odločal pravilno - to je pa umetnost! Ena napačna odločitev - adijo pamet (ostanejo samo še posledice)!

Mare

V praksi na izpitu tudi, samo realnost na cestah je pa drugacna. Zal neglede na to da sem imel malo ur in da je bil izpit v dveh tednih, vseeno mislim da je napacno zastavljeno tole solanje mladih voznikov. Ceprav sem kot mulc ze na motorju in sem naredil ogromno kilometrov tako z motorjem kot z avtom, se zdalec ne obvladujem voznje, in zakaj ne, zato ker je na cesti toliko razlicnih voznikov, situacij, razmer da ce bi 100let vozil nebi vsega obvladal, poleg tega pa vecino voznikov ki se dostikrat vozi po eni in isti poti vozi ze na pamet kar pa je lahko usodno, ne govorim da pametuje med voznjo ampak se enostavno zamisli in vozi ne da bi predvideval ali razmisljal(tudi sam sem se ze dostikrat zalotil). Torej potrebno bo najprej spremeniti izobrazevanje v avtosolah nato pa pride postopoma tudi na cesti, ker kazni ne bodo spremenile prometne kulture ki se odraza v nasi prelepi dezelici, ampak zal to unim preplacanim praskojajcem v parlamentu se ni udarlo v mozgane.

Pa srecno voznjo vsem skupaj in veliko varnih kilometrov.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...naj v knjigo pogledam, sem še bl popizdu da v knigi ni nč, pa kaj je pomagal, tko ko v knigi NČ!!

mogoče pa je napisano v tej knjigi:

Binter.jpg

BINTER, Borut

Osnove varne vožnje z motornim kolesom : priročnik za voznike "A"

kategorije (motornih koles) / Borut Binter ; <predgovor Niko Mihelič ;

fotografije Jaka Binter, Bogomir Polajnar, Majda Jerman>. - Ljubljana :

samozal. ; Kranj : Adoz, 2001. - 56 str.

a) Motorna kolesa - Tehnika vožnje - Priročniki - Učbeniki

F J M P Z

COBISS-ID 112032256

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no samo da mal popravim tukej eno stvar

glede tistega vprasanja glede motoristove obleke - da te sciti pred vremenskimi vplivi

jest sm mel vcerej teste (naredil :yea1: ) in sem mel tud ta vprasanje in tega odgovora pac nisem oznacil - ceprav me je zlo mikalo

ampak TA odgovor izgleda da je pravilen - ker sem kasiral 4 pike, ker ga nisem oznacil :hmm:

samo tolk da ce bo se kdo to temo bral pred testi da ve kaj narest

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!