Skoči na vsebino

Golica (Soboth)


Gregs

Priporočene objave

Jaz sem bil v včerej gor, vse fino fajn, sem pa šel gor iz Radeljske strani, pa tudi na Lavamundkso stran vse o.k.

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Tud js sm bil v nedelo gor ..... sem se malo namočil v vodi :D.

 

Sicer sem že bral po tablah, ampak nemščine žou ne zastopim, kein bi že vedu kaj pomen :D, me pa zanima, če kdo kaj več ve, ali se lahko z svojim čolnom ali kajakom voziš po jezeru? Glede na to, da je bilo v nedeljo kar nekaj teh zadev na jezeru, bi skoraj rekel da se lahko :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aaaaaa bil v nedeljo prvič gor... kva pa je to luštnoooooo  :OK:

več kk lušno je blo pred par leti, ko je asfalt bil boljši (zdaj na strmem delu že orng trese velikokje) in policaji še niso bli tk sitni :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Bil v nedeljo prvič gor  :OK:  Lepa cesta, pa super klobasica s sirom tam na slavnem ovinku.

Sem pa srečal dva (kao) policaja, no vsaj jaz sklepam, da to nista bila ker sta imela oranžno lučko. Spodaj še pripeta slika identičnega, razen oranžne lučke.

Je še kdo srečal kaj takega, oziroma ali imajo to kakšno funkcijo še?

 

 

polizei-prevara.jpg

Popravljeno . Popravil bojc84
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Goličarji se še vozimo kaj ali nič več :)? Sicer z vsakim letom asfalt v slabšem stanju. Tudi golica ni več to kar je bila.

Pozna še kdo kaj drugih podobnih lokacij oz. lokacij z ovinki v bližnji okolici kjer se da malo bolj peljat (široka cesta, dokaj lep asfalt)? Slišal sem za:

- Griffen- Framrach

- Wildbach- Groß Hinterleiten (to sem gledal samo na zemljevidu pa vidim par lepih ovinkov. je že bil kdo? Je pa sicer malo bolj daleč)

Pozna še kdo kaj drugih odsekov?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, asfalt je že kar uničen, ko se pelješ dol na Lavamund se že kar občuti.

Na Gaberl gor iz Salze je tudi kar široko in za pritisnit

cesta 70, ki si jo omenil je tudi kar ok

wildbach (Hebalpe) je tudi še kar

žal pa je čez Golico :)

je idealna za "testiranje"

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Snecer pravi:

Res je, asfalt je že kar uničen, ko se pelješ dol na Lavamund se že kar občuti.

Na Gaberl gor iz Salze je tudi kar široko in za pritisnit

cesta 70, ki si jo omenil je tudi kar ok

wildbach (Hebalpe) je tudi še kar

žal pa je čez Golico :)

je idealna za "testiranje"

Ja sem zdaj malo bolj natančno pogledal, da je kar celotna cesta 70 zanimiva in polna ovinkov (vsaj po zemljevidu). Sploh tam med Twimbergom in Preiteneggom. Pa se da potem še lepo na Gaberl preko Salze gor potegnit. Bo treba sprobat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja standardna fura:Radlpass - Eibiswald - v smeri proti Deutschlandsbergu - Weinebene - St.Gertraud/Frantschach - Packer Bundesstrasse-Twimberg-Pack-Edelschrott-Köflach-Salla-Gaberl-potem pa ali pod gaberlom obrnem in nazaj po isti cesti ali pa grem po Obdacher Strasse mimo Eppensteina cez Obdacher Höhe spet proti Twimbergu. Tam je opcija nazaj na Weinebene in potem cez Radlpass domov ali pa skozi Wolfsberg do Griffna in nato se skoz cez Golico.

Da se pa tudi na Hebalm nardit lepo furo.

Cesta na Weinebene je delno na novo asfaltirana, en del pa asfaltirajo te dneve. Ob priliki je potrebno preveriti se Klippiztör, ce seo kaj porihtali cesto.

Pripel sem se eno fajn zadevo,ampak je malo dolga - 8 prelazov avstrijske Stajerske.

8-Paessetour-Steiermark.jpg

8-Paessetour-Steiermark.pdf

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil prejšnji vikend tam... Pomurska regija lepo sonce, prav fajn, v Lavamund pa me je "malo" namočilo, za pikan a i pa še je padala rahla toča :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj smo mi tudi bili gori. Noro lepo vreme pa se zgoraj se prijetno ohladi za par stopinj.

Bil pa sem sokiran nad zalivkami na poti od jezera naprej. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Snecer said:

 

bscap0003.jpg

bscap0000.jpg

@Snecer to na 30fps snemas? Nimas moznosti 60? Da bi eliminiral jellota .. drugace super posnetek ..

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Texo pravi:

Da bi eliminiral jellota ..

Odvisno, kje imaš tisti trenutek kamero.
Texo si probal že to izvest, da vidiš če z nastavitvijo na 60 dejansko eleminiraš zadevo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Texo pravi:

@Snecer to na 30fps snemas? Nimas moznosti 60? Da bi eliminiral jellota .. drugace super posnetek ..

je tudi 60fps na 720p, ampak vibracij dvovaljnika ne odpraviš, poleg tega da je kamera montirana direkt na vilici :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emm .. zanimivo, zgleda, da ravno dvovaljnik tako vpliva ..

če dam kamero na moped na xt600e (monocilindraš) je posnetek zaradi vibracij neuporaben - ampak ne mikrovibracij (ki so vzrok jellota) ampak tresenja celotne slike .. no, moja se nad temi vibracijami nič ne pritožuje .. :kva1: :OK: .. tu so posnetki uporabni samo z kameto na čeladi ..

če pa mam kamero na tracerju (trije cilindri), pa jellota nikjer ne dobim, niti pri 30fps .. res pa je, da če dam kamero na balanco (da snema števce in pogled skozi šipo) je nekaj tresenja posnetka po naših makadamskih magistralah .. zanimivo, da po .at teh tresljajev ni :?:) .. tudi če imam kamero na rollbarih je OK, ni jellota ..

sem pa imel kar nekaj težav z jellotom na posnetkih z dronom .. tam sem poskušal vse mogoče, od gumic med ohišjem in gimbalom, nalaganja pene in elastik med gimbal in ohišje pa ni nič pomagalo .. jello sem popolnoma odpravil samo z 60fps .. to, da se mi pa potem prenosnik tali pri obdelovanju takega posnetka in požrešnost takšnih posnetkov, je pa že druga zgodba ..

 

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno morda tudi od kamere, ki je boljša glede vibracij, moja pač ni zadnji krik mode. Na čeladi so posnetki brezhibni pa še kje bi se našlo. Ima pa druge prednosti in lastnosti ter kompatibilnost z ostalimi napravami.

Jaz se "tolažim", da je pač pristen posnetek :) , sicer pa itak je to bolj zafrkancija kot pa da bi zares snemal, kaj šele da bi pogledal kdaj kasneje v celoti.

Sem pa zdaj pogledal, zakaj mi je narasel utrip med vožnjo... (zadnj fotka)

Ko sem se zbal za druge :)

 

bscap0024.jpg

bscap0025.jpg

bscap0026.jpg

bscap0027.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snecer .. ni bilo mišljeno kot kritika ali kaj slabega, posnetki so super in tudi podatki zraven so odlični/zanimivi .. tako da, all good .. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj startal s kolegom ze ob 07:00. Dalec najboljsa poteza. Cesta prazna prakticno ves cas. To bo potrebno veckrat ponovit.

Edin problem imas, ce zelis na kafe, je ob tem casu v nedeljo se vse zaprto :-(. Vsekakor se je splacalo :-).

 

 

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!