Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

@GoranP
Vsakršno inštalacijo, ki ni originalna, je najbolj pametno priklopiti direkt na akumulator. Tako se izogneš preobremenitvam, ki lahko nastanejo ter pustiš original kablovje nedotaknjeno. Tako je najbolj pametno.
Vežeš torej na aku, preko releja, ki bo vklopil (in s tem dal elektriko napravi, ki jo priključuješ), kadar boš dal kontakt in izklopil to napravo, ko boš motor ugasnil. Tako imam jaz vezane dodatne luči in 12V vtičnico.

Popravljeno . Popravil GO_Tomi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 21. 12. 2017 at 8:34 AM, GO_Tomi said:

@GoranP
Vsakršno inštalacijo, ki ni originalna, je najbolj pametno priklopiti direkt na akumulator. Tako se izogneš preobremenitvam, ki lahko nastanejo ter pustiš original kablovje nedotaknjeno. Tako je najbolj pametno.
Vežeš torej na aku, preko releja, ki bo vklopil (in s tem dal elektriko napravi, ki jo priključuješ), kadar boš dal kontakt in izklopil to napravo, ko boš motor ugasnil. Tako imam jaz vezane dodatne luči in 12V vtičnico.

Dodatne luci lahko vezes tudi preko stikala direktno na akumulator, vmes pa das 10A varovalko in jih lahko prizigas in ugasas poljubno sploh te ki imajo angel eyes zdraven. 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A še nisi pogruntal, da je to zdaj bol modni dodatek in miselnost ,da smo bolje vidni, če imamo namontirane.

Sicer pa, ja Vara ima top luč in sedež.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raza kot si omenil polek dodatne modne muhe se prav pride tudi par luci za boljso opaznost na cesti in seveda samo varnost nas motoristov prav tako pa tudi ostalih udelezencev v prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Jaz sem si jih sam naredil, ravno zaradi boljše vidnosti (4 točkovna osvetlitev - razširi  vidnost motorja nasprotivozečim vozilom). Sem pa montiral majhne ledike, ki svetijo zelo močno oz. se zelo bleščijo, kar je bil namen - boljša vidnost motorja. Dodatne svetilnosti, kot je napisano, pa Vara ne potrebuje - prednja luč sveti kot na Boingu :D 

 

20170417_211620.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, gift pravi:

 

20170417_211620.jpg

saj zaradi tega da bom bolj viden, pridejo lučke gor. Daj mi reči, katero sprednjo šipco maš gor in kolko si velik? Ti odnese dovolj? Men pri orginalu in višjih hitrostih od 120 začne rahlo čelado drmat. Sem pa velik nekje 188

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, gift pravi:

190 Cm - Givi

Katera givijova pa je, če slučajno veš? In kako se ti obnese napram orginalu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

toliko je bilo govorjenja glede porabe varaderota s fergazarji da še zdej ne vem koliko dejansko pričakovat?

Normalna turistična vožnja... 3-5-6-8-12 litrov ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraba precej zavisi od načina vožnje,od 6l na zavitih gorskih cestah do 12l na avtocesti,normalna povprečna poraba 7,5l.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 1. 2018 ob 16:27, Kawl pravi:

toliko je bilo govorjenja glede porabe varaderota s fergazarji da še zdej ne vem koliko dejansko pričakovat?

Normalna turistična vožnja... 3-5-6-8-12 litrov ?

Če govorimo o turistični vožnji ...(s fergazerji vozil 8 let in 5 let einšpric:?) prva do 6L, druga  cca  5-5,5L  ..prva prodana pri 80tkm druga pri 65tkm  obe samo redni servisi brez ene napake...veliko je odvisno od voznika.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, amel pravi:

Poraba precej zavisi od načina vožnje,od 6l na zavitih gorskih cestah do 12l na avtocesti,normalna povprečna poraba 7,5l.

12l? ne verjamem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni.

Na svoji Varici bi moral menjat prednje diske.

Zanima me, če je kateri od vas že to delal.

Ni mi glih 350eur za en disk dat.

A mi lahko kdo svetuje, kaj dat gor.

 

Hvala za dogovore in  lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, MiNa pravi:

Euroton prodaja TRW...

Potem uporabljaš še njihove ploščice...

Hvala,

Bom šel pogledat.

A si ti imel njihove diske in ploščice na svojem varaderu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Jetam pravi:

A si ti imel njihove diske in ploščice na svojem varaderu

Ne Varadera nisem imel.

Sem pa TRW ploščice imel na R1150GS in na G650GS/800 na obeh motorjih so se obnesle  odlično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Jetam pravi:

Hvala,

Bom šel pogledat.

A si ti imel njihove diske in ploščice na svojem varaderu

Moj nasvet , kupi samo original nissin!  s podobnim priporočilom sem si na varaderu uničil diske!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dal spredaj Tourmax diske, isti proizvajalec kot original diskov, cena 380€ za par skupaj z original ploščicami, ne vem točno koliko so bili samo diski, kontaktiraj @Leteči če lahko še dobi kaj. Po prevoženih 20k km vse BP

Zadnjega imam pa EBC, tudi v redu, jih kar nekaj dajejo na varo tudi sprednje.

Lahko pa pokličeš VIP moto pa ti bo Primož svetoval kaj se ti najbolj splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 12. 2015 ob 18:39, gift pravi:

Zima se bliža, pa je čas, da originalne fedre zamenjamo z rahlo boljšimi ;)

Menjava opravljena na servisu Motorjet v MB (so zelo Profesionalni in Pošteni in predvse niso Zlatarji, za razliko od ponudnikov teh izdelkov na SLO tržišču).

Ker niso pooblaščen servis za Hondo (ampak za ostale znamke KWAK, SUZA, ENGLEŽE in Italiane), sem seveda najprej preveril če je orodje, ki ga uporabljajo primerno za Hondo :D ).

Začetek menjave...Evo zelo dobre volje in predvsem vesel glavni servsni mojster Matej pred pričetkom dela (slika nastala ravno po menjavi kardana na motorju Nemškega proizvajalca, ki je prav tako zelo pogosta servisna znamka pri njih ;)...težki zaj.. servis je mimo :) ) .

20151207151231.jpg

prvi odtegnjeni šraufi na vagi..

20151207154844.jpg

in še na zadnji nihajki

20151207154957.jpg

zadnje kolo mora dol

20151207155746.jpg

20151207160225.jpg

Nadomestni amortizer :OK:

20151207160329.jpg

20151207160419.jpg

gremo noter z njim

20151207160855.jpg

pozicioniran na svojem mestu

20151207162422.jpg

namestitev zadnjega kolesa


20151207164946.jpg

in pritrditev stranske nastavitve fedre ;)

20151207165500.jpg

to je to :)  ena ura dela in malo zamazane rokice :jezik:

20151207165450.jpg

Jutri pa še sprednji fedrci :D

20151207170841.jpg

Cena: 40 EUR z DDV in veliko smeha ob menjavi ;)

Če ni skrivnost. Koliko je oznaka na fedru ? In kakšna je tvoja teža ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!