Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

LP.

Glede tega, da ima Varadero scitnike za roke, a vseeno pridejo ogrevane rocke zelo do izraza ali tudi kaksne debelejse rokavice v hladnejsem vremenu cisto dobro opravijo svoje delo?

Koliko ste se peljali max., po tovarniskih podatkih bi naj bilo to okrog 200 km/h, kar nekaj jih mi je reklo, da gre po stevcu 230 tudi 240 km/h. A stevec toliko laze?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Glede tega, da ima Varadero scitnike za roke, a vseeno pridejo ogrevane rocke zelo do izraza ali tudi kaksne debelejse rokavice v hladnejsem vremenu cisto dobro opravijo svoje delo?

Koliko ste se peljali max., po tovarniskih podatkih bi naj bilo to okrog 200 km/h, kar nekaj jih mi je reklo, da gre po stevcu 230 tudi 240 km/h. A stevec toliko laze?

pozimi ti pridejo prav tudi ogrevane ročke - malce sem skeptičen za ogr.ročke po 12 Evrov- zna biti problem poleti,ko se na soncu pregreje guma od ročk in lahko pride do stika žic in adio mare,poznan je tak primer-sicer ni pravilo,ampak :?: ,kot imajo italijani pregovor,za malo šoldov-malo muzike-odloči se sam

so pa original ročke na As-u okoli 67.000 sit,v Italiji te pridejo okoli 35.000

sit,odvisno od menjave.

glede hitrosti - meni ali števec ne laže dosti ali imajo drugi mogoče drugo dimenzijo gum,jaz sem ga mukoma spravil na 210 in še to po AC Divača-Sežana,kjer imaš cesto kot letališko stezo in še malo navzdol visi,pa ne ,da ni motor utečen,ga kar rad priganjam-po ravnem se je kar vrtelo okoli tov.hitrosti okoli 205 .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogrevane ročke Super! brez ščitnikov pa veter skoraj izniči kar si pridobil

z ogrevanimi ročkami! Rokavice in gretje!? :roll: jaz jih imam samo zato če padem in zato ker sem navajen! Na Enduru bi se jaz prej odpovedal gretju kot ščitnikom! - Po mojem ali oboje ali ščitnike, sicer jih pa imaš in je cool! Raje tanjše kot debelejše rokavice, ki bojo še bolj odvojile kozo

od toplote. Razumi, da to ni neko sevanje, pač pa greje površino in mora

biti blizu koze. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

V servisni knjigi pise, da moras na vsakih 12000 km preveriti zracnost ventilov. A kdo ve, ce ti na servisu postempljajo knjizico tudi, ce npr. sam menjas olje in svecke, ventile in ostale svari ti pa naredijo oni?

Ker koliko sem gledal je kr neki dela pri Varaderotu, da prides do ventilov.

A je kdo opazil kaksne tresljaje v sticiscu sedeza in tanka, ko odvzames gas? Jaz sem to opazil na prvem Varaderotu, ki sem ga sel gledat in sprobat, na mojem tega se nisem opazil. Mogoce, ker sem prvega peljal samo v kavbojkah, mojega pa v podlozenih motoristicnih hlacah. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je motor v garanciji,ti knjizice ne bodo stemplali,ce bos karkoli sam menjaval na motorju....Je pa tudi odvisno od servisa do servisa in kolko si prijatelj z njimi...Ce pa je stroj izven garancije,pa je itak knjizica nepomembna.....rabi ti lahko samo za lastno evidenco.... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne opraviš vsega kar je pri določenih km zahtevano, ti verjetno ne bodo poštemplali knjižice. Tast je opravljal redni servis pri Octaviji,pri pooblaščenem serviserju. Takrat bi moral zamenjati tudi protiprašni filter za potniško kabino, saj to zahteva specifikacija del za te kilometre. Vendar se je odločil da tega ne bo zamenjal, saj na delovanje motorja nima nobenega vpliva. No, in serviser mu zaradi tega ni hotel poštempljati knjižice, čeprav ga je na to opozoril. Šele ko je o tem obvestil uvoznika, je ta urgiral, in po tednu dni je serviser poklical tasta naj prinese servisno knjižico da mu jo poštemplja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piše sicer na 12.000km ampak men je serviser za mojo Transalpo reku da tako pogosto preverjanje ventilov res ni potrebno!Če pase kej sliši pol pa ja!Jest sem jih prvič naštelal na 24.000km in so bli še čist cool ampak bol zarad doberga občutka!Ja da pa prideš do njih je pa potrebno kar nekaj spretnosti!Jaz sem motor sam razstavu da se še mal naučim šraufat pa še zanima me ventile pa mi je pol serviser v dobrih petih minutah naštelal! :idea:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

V servisni knjigi pise, da moras na vsakih 12000 km preveriti zracnost ventilov. A kdo ve, ce ti na servisu postempljajo knjizico tudi, ce npr. sam menjas olje in svecke, ventile in ostale svari ti pa naredijo oni?

Ker koliko sem gledal je kr neki dela pri Varaderotu, da prides do ventilov.

Glede ventilov se ne sekiraj, po pogovorih in branjih, ne poznam Varadera, ki bi bilo potrebno štelati ventile pred 60.000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nekje notr prebral, da so vam noter dajal cisto sintetiko. Ni uredu k je preredko, sem mel enkrat noter je olja kr fejst papal. Bardahl un k je za ducote (sej je gor 916narisan) 6K pol litra nalijem - kadar ga tisim. Tud poraba je takrat okrog 9l. Je pa tud ze po 6 prsla tako da je res cist odvisno od nacina voznje. Ventile je baje res dobr pogledat na vsakih 12k, predvsem pa ne na svecke pozabet - k drgac boste mel poizadi** - rad kaksen koscek keramik odpade (kle en frajer se je hotu 2 sezone vozt z istimi beri 15-20Tkm) pol pa lepo zariba masinca.

Uglavne jest sem z agregatom zaovoljen maksimalno, in na porabo pri takih uzitkih nikoli ne gledam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Glede ventilov me zanima, ce je ze kdo to sam pregledal na Varaderotu,

sprednji cilinder ni problem, zanima me a e potrebno cel tank dol vzel, da prides do drugega cilindra?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Glede ventilov me zanima, ce je ze kdo to sam pregledal na Varaderotu,

sprednji cilinder ni problem, zanima me a e potrebno cel tank dol vzel, da prides do drugega cilindra?

Ja štelanje ventilov pri teh V-endurcah je res hudičev del sam pol pa bl cenš k se okol vozš!! :D :? :shock: :roll:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Danes je bil lep soncen dan, zato sem mojemu Varaderotu privosil malo svezega zraka. Malo sem se peljal po ulici gor dol, gor dol in ga pocasi toliko ogrel, da se je vklopil ventilator. Dela. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, za nastavitev ventilov. Meni je hotel serviser jih nastavljat že na prvem servisu pri tisoč km. Ker se mi je zdelo da me malo nateguje, sem se mu zahvalil, se odločil da motor ne bo videl servisa, čeprav je nov, ter sem ga servisiral sam, jebeš garancijo sem si mislil. No, ventile sem kontroliral vsakih 12.000 km, vendar niso bile nikoli potrebne nastavitve, tudi pri 80.000 ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Sem se odlocil, da bom kr sam prekontroliral ventile. :)

Glede na to, da imam ze s prvim motorjem kr nekaj izkusenj mi nebi smelo delati preglavic. :!: :?:

Predvidevam, da pri Varaderotu tudi ne tece bencin iz pipce, ce odklopis cevko za bencin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Sem se odlocil, da bom kr sam prekontroliral ventile. :)

Predvidevam, da pri Varaderotu tudi ne tece bencin iz pipce, ce odklopis cevko za bencin.

Kot prvo imaš dve pipci, kot drugo prej sprazni rezorvar, ker je precej štorast za do dajat, pod tankom sta še dve cevki(precej kratki), ki jih moraš tudi odklopiti, pazi na plastike, ker jih lahko hitro roniraš.

Vso srečo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Transalpi je potrebno za zamenjavo svečk tudi tank odmontirat pa itak se ti splača še k ventile štelaš svečke zamenjat. :wink:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

MAT vidim, da se spoznas na te stvari. A ves, ce je potrbno tudi za menjavo sveck kaj odmontiravat tank?

Ja, ampka če se prav spomnim, ga ni potrebno dati dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Sem gledal v knjizici z navodili in ugotovil, da je pod sedez pritrjen distancnik v obliki #, ki ga vstavis v luknje, kjer je tank privijacen na okvir na spodnji strani. In tako dobis prostor za menjavo sveck.

Samo moram probati kako to deluje v praksi. :)

Drugace sem pa za mojo Varo kupil alarm na Imotu in sedaj iscem primeren prostor za montazo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Sem gledal v knjizici z navodili in ugotovil, da je pod sedez pritrjen distancnik v obliki #, ki ga vstavis v luknje, kjer je tank privijacen na okvir na spodnji strani. In tako dobis prostor za menjavo sveck.

Samo moram probati kako to deluje v praksi. :)

Drugace sem pa za mojo Varo kupil alarm na Imotu in sedaj iscem primeren prostor za montazo.

Neprava tema vem vem vem!!!

Ampak vseen kok si dal za alarm??Opiš ga v kaki drugi temi kateri???

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Vceraj naredil cca 25 km z mojo Varo. :D :D :D

Kak to gre. :D :D :D

Neprava tema vem vem vem!!!

Ampak vseen kok si dal za alarm??Opiš ga v kaki drugi temi kateri???

Ciao,by Pero

Odgovor imas v forumu SPLOSNO, tema Elektronika in Motocikli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Danes se malo bolj poglobil v menjavo sveck, pa me zanima a moras na Varaderotu odvijacit tudi obe maski hladilnika in kompleten tank in ga zadaj privzdigniti s podstavkom ali gre tudi brez premikanja tanka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Danes se malo bolj poglobil v menjavo sveck, pa me zanima a moras na Varaderotu odvijacit tudi obe maski hladilnika in kompleten tank in ga zadaj privzdigniti s podstavkom ali gre tudi brez premikanja tanka?

Če se še nisi poglobil, evo ti malo nasvetov. Za menjavanje svečk, moraš sneti rezervoar. Dva vijaka spredaj, dva zadaj in vsak na eni strani stranske maske. Priporočam ti da spustiš bencin ven, na obeh straneh, ker imaš prekate. Nato z cunjo zavaruj maski, da jih ne boš roniral. Z roko malce pomakneš stransko masko stran ga povlečeš in nato isto na drugi strani. Spodaj imaš še dve cevki ki jih moraš sneti ko je rezervoar, vzdignjen ca 10 cm. Ne pozabi na kontakte, (rezerve)lučke. Poglej kako so gor, ker jih moraš dati isto nazaj, da ti bo še delalo. Ker že imaš rezorvar dol poglej kakšen je zračni filter, menja se ga na 16.000, svečke pa na 24.000. Moje so zdržale 16.000????

Najvažnejše sem pozabil, sneti moraš tudi dva odvoda goriva, in se močno prepričaj da imaš pipce pravilno zaprte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Ce prav razumem moram pipce zapreti, ker drugace bencin v tece?

Ker na mojem prejsnem motorju ni bilo treba, je bencin ven tekel samo, ko si ga zacel verglat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!