Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

LP.

Ce prav razumem moram pipce zapreti, ker drugace bencin v tece?

Ker na mojem prejsnem motorju ni bilo treba, je bencin ven tekel samo, ko si ga zacel verglat.

Pri normalni uporabi motorja ti jih ni treba zapirati. Ko pa daješ tank do pa jih le zapri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Glede na to, da ima Varadero moznost nastavitve trdote zadnjega vzmetenja, me zanima, ce tudi razlicno napumpate pnevmatike, ce se vozi eden, dva ali pa dva in prtljaga?

Koliko barov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoce kdo ve ali gre menjalnik od VTR-ke na Varaderota?

In kaksna so prestavna razmerja?

Ker ima ta 6 prestav Varadero pa samo 5.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Glede na to, da ima Varadero moznost nastavitve trdote zadnjega vzmetenja, me zanima, ce tudi razlicno napumpate pnevmatike, ce se vozi eden, dva ali pa dva in prtljaga?

Koliko barov?

Če sva dva na daljši furi, naštelam zadnji amortizer in dopumpam zadnjo gumo. Za koliko se ne spomnim(mislim da na 2.8), poglej v knjižico, ki si jo dobil ob motorju.

Od kje se je ta smajli pojavil? 2.8 piše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Spet jaz malo tezim, vsem lastnikom Varaderotov, ki pregledujete tale link.

Katere zavorne ploscice uporabljate na svojem Varaderotu in kako se kaj obnesejo? A je ze kdo sam menjaval ploscice in zavorno olje? Predvsem pri menjavi olja na Varaderotu me zanima ali moras zaradi CBS-a vse tri celjusti na enkrat ”eniliftat” ali lahko posamezno? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Spet jaz malo tezim, vsem lastnikom Varaderotov, ki pregledujete tale link.

Katere zavorne ploscice uporabljate na svojem Varaderotu in kako se kaj obnesejo? A je ze kdo sam menjaval ploscice in zavorno olje? Predvsem pri menjavi olja na Varaderotu me zanima ali moras zaradi CBS-a vse tri celjusti na enkrat ”eniliftat” ali lahko posamezno?  :)

Orginalne.

Raje ga pelji na servis, ali pa se dogovori z Gašperjem, saj pri cbs zavorah to ni tako enostavno. Sam sem se kar nekaj časa mučil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Se meni tudi zdi, da bo najbolje, ko po potrebna moja Vara novih premz jo najbolje kr na servis peljat. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Se meni tudi zdi, da bo najbolje, ko po potrebna moja Vara novih premz jo najbolje kr na servis peljat. :D

Menjava pakn ni problematična, menjava olja pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V naslednjem motoristu bo kratek članek o novem Varaderu, če bo koga slučajno zanimalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Se meni tudi zdi, da bo najbolje, ko po potrebna moja Vara novih premz jo najbolje kr na servis peljat. :D

Menjava pakn ni problematična, menjava olja pa je.

tak mimgrede me zanima, zakaj je menjava olja problematična? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Se meni tudi zdi, da bo najbolje, ko po potrebna moja Vara novih premz jo najbolje kr na servis peljat. :D

Menjava pakn ni problematična, menjava olja pa je.

tak mimgrede me zanima, zakaj je menjava olja problematična? :?

Mat je po moje mislil na menjavo zavorne tekočine, ki je dejansko kar zahtevna zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha...slabo prebral. Sicer stvar je malo bolj "kunštna", sam tudi ni problema z menjavo zavornega olja :)

:shock:

Kako si zamenjal iz prve bremze na zadnjo povezavo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič so na DSFu v MotoBike-u prikazali preprost trik za zamenjavo zavorne tekočine. Zgledalo je res preprosto, samo rabiš pomočnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič so na DSFu v MotoBike-u prikazali preprost trik za zamenjavo zavorne tekočine. Zgledalo je res preprosto, samo rabiš pomočnika.

Macica....tisto je bil prikaz na navadnem zavornem sisitemu in ne na CBS-u :!: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yep, na navadnem (ne CBS) zavornem sistemu in enem samem disku spredaj to opravim sam v kakih 10-15 minutah. :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Na prejsnem motorju sem jaz tudi sam zamenjal zavorno olje, na Vari bom pa raje kar na servis peljal. Drugace jo bom pa jutri po vsej verjetnosti registriral in se odpeljal en giro, da vidimo kako se kaj obnasa.

P.S. ce srecate enlo lepo Varadero in motorista z nasmeskom od usesa do usesa sem to jaz. :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

LP. :D

Te dneve naredil cca 500 km s svojo Varo in ugotovil naslednje:

- gre k gromska strela,

- glas noro dober (izpuhi REMUS),

- tresljajev glih prav,

- luci ponoci svetijo zelo dobro, posebej dolge,

- pri zalaganju v ovinku kr ni konca (zaenkrat),

- poraba cca 6 - 6.5l (bolj turisticna voznja povprecna hitrost cca 110 km/h)

V glavnem z motorjem zelo zadovoljen. :D 8) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si že probal iti na avtoban, pa gas do konca? Začne okoli 180 kaj "plesat"?

Moram rešit to " bolezen", sem že dal drejat podložno ploščico pa da vidimo.

LP Bobo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Po avtocesti se se nisem peljal oz. ne se do konca, sem pa pri eni daljsi ravnini pospesil do cca 190 km/h pa moram reci, da ni bilo nobenega tresenja. :). Mogoce malo plava, drugace pa nic kriticnega.

Sem pa opazil, da mi trese belanco, ce jo spustim. Za kar je mozno, da so malce krive tudi gume, ki imajo kr grob profil (Michelin T-66).

A ni pregovo;

Na svetu sta samo dva motorja,

stara in nova HONDA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti pr 190 na uro balanco spuscas?? a mas kaka samomorilska nagnjenja?? hudooo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Ni tako hudo kot se slisi. Belanco sem spustil pri hitrosti 40 km/h in navzdol, da vidis kako sam motor tece in kako se obnasa. :)

Drugace pa, ko se bomo peljali 190 verjemi, da bom imel belanco trdno v robah. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Ni tako hudo kot se slisi. Belanco sem spustil pri hitrosti 40 km/h in navzdol, da vidis kako sam motor tece in kako se obnasa. :)

yep.

Drugace pa, ko se bomo peljali 190 verjemi, da bom imel belanco trdno v robah. :D

nope."trdo v rokah" ti odsvetujem.motor se drzi z nogami,roke samo vodijo.ce pretrdo drzis balanco prenasas oscilacije telesa na motor; njet dobro. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!