Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

quote:Baje ima zdaj niži porabo.

Meni to na žalost nic ne pomaga. Za prvomajske sem šel do Hvara in v dobri veri, da motor porabi ca.6 l sem ostal brez bencina na Pagu (bogu za hrbtom pa še sredi vode)...

Hornet ima definitivno premajhen rezervoar (16L-R 4L)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zanimivo je, da se poraba po opravljenem servisu vedno dvigne, nato pa zopet zniža...

Ice - znaš razložit?

ne.sploh se mi ne sajna,zakaj.sorry.

kaj ti vse delajo na servisu?

-----------

remember the times when sex was safe and motorcycles were not?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vsako ti jih sinhronizira? zakaj pa to?

-----------

remember the times when sex was safe and motorcycles were not?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

na 12K je bila sinhronizacija (prej ne)...

zakaj? je masina neenakomerno delala? poraba prevelika? sekalo iz izpuha?

-----------

remember the times when sex was safe and motorcycles were not?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

ja, motor je tekel nemirno, pri pospeševanju so bile 'luknje', sedaj se zvrti dosti bolj gladko...

kaj tocno so naredili?

-----------

remember the times when sex was safe and motorcycles were not?

ponavadi ti nastavi podtlake da so enaki.pa spucejo jih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:ej,ce ne prasas pol se pa ne cud nad visino racuna,ker ti lahko glih vse kar se mu zdi not nasopa.

Sem bil zraven.... Torej : odstranil je airbox, na vplinjacih je nastavil najprej prosti tek, nato je preveril sinhronost vplinjacev in tek motorja pri razlicnih obratih-verjetno doziranje mešanice zraka in goriva (ne me držat za vrstni red postopka)....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CO2 tester ima in ga je uporabil? vrednost bi naj bila nekje okoli 2,5 % (vsaj pri GSFu).lambda ca.14,7.

vse drugo je na oko i na cosak.

-----------

FTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: pol pa ne jokat.al mu pa rec,naj tega ne dela za vsako.

-----------

FTW

Mal smo se oddaljili od mojega vprašanja...

Ce povzamem : poraba 7,7L za Horneta je normalna, kontrolo vplinjacev je naredil 1x na 12K (zaradi razlogov, kot sem jih opisal), še vedno pa ni jasno, zakaj takoj po opravljenem servisu pije vec kot obicajno, nato se pa poraba normalizira

Case closed.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako dolgo traja ta "normalizacija" (cas ali km)? priblizno....

mozno je,da se fergazerji spet "sinhronizirajo" nazaj drug na drugega (ce je to sploh mozno?!?),ali pa z zracnim filtrom nekaj ni v redu (umazan itd.).na daljavo diagnoza je pa itak fuserija.

-----------

FTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:kako dolgo traja ta "normalizacija" (cas ali km)? priblizno....

ca 400 km (oz. nekje dva kesla goriva)...

Sem vprašal tudi na servisu zakaj tako, pa mi niso znali obrazložit....

P.S. Teorija glede porabe in zmogljivosti - nastavitev doziranje zraka v vplinjace naj bi bila razlicna glede na temperaturo zraka (se pravi razlicne nastavitve spomladi, jeseni - poleti), ker s tem lahko vplivaš na porabo in zmogljivost motorja ...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sem vprašal tudi na servisu zakaj tako, pa mi niso znali obrazložit....

P.S. Teorija glede porabe in zmogljivosti - nastavitev doziranje zraka v vplinjace naj bi bila razlicna glede na temperaturo zraka (se pravi razlicne nastavitve spomladi, jeseni - poleti), ker s tem lahko vplivaš na porabo in zmogljivost motorja ...

v bistvu ti tudi jaz ne znam.ne vem.

ni samo teorija,je kar res.to nekateri delajo,samo se mi zdi prevec picajzlasto.ce znas in lahko sam naredis in imas dovolj casa be my guest,drugace se pa po moje ne izplaca (serviserjeve ure in cas,ko ti motor stoji v primerjavi z parimi tolarji,ki jih prisparas ali par konji,ki/ce jih pridobis).

-----------

FTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 1,5 l/100 km razlike v porabi kriv oklep oz.pomankanje istega med horneto in CBR 600 (aerodinamika).voznik je najvecji faktor pri zracnem uporu in tudi obleka (tesno usnje ali gore-tex jakna).

-----------

FTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

hvala za pojasnilo,miki.

in kaj je naredil,ak?

-----------

remember the times when sex was safe and motorcycles were not?

saj to lahko narediš tut sam, samo podtlake za dolocen model moraš vedeti pa ni problema. Tu se pa zaplete, ker vecina mehanikov teh podatkov ne govori okoli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v "data year book 2001" so zbrani vsi podatki za mehanike od letnika ´80 do 2001.cena ATS 990.-

-----------

FTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo vam vse ganc genau:

Motor Cycle Data 2001 (od Autodata)

vsi tovarniski podatki za nastavitev motorjev

svetovna produkcija 1985-2001

pri:

Bestseller

A-2334 SCS Multiplex (pri dunaju)

tel: +43 2236/614 22

cena: ATS 990.-

ker sam razmisljam o tej beletristicni mojstrovini,je se kdo,ki bi bil zaintersiran za en izvod?

denar vnaprej prosim.hvala za razumevanje.

-----------

FTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komplet vsi navori,nastavitve,mere,kaj vem se vse...pise vse "tovarniske mere".

-----------

FTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

quote:

Imam viragota 250 poraba pa sledeca:

Ce bi ga šparal z gasom bi ga spravil najbrž tudi na tri litre. Ob normalni vožnji (tudi dva) 3,5 litra. Na morje gas "do konca" po stari cesti dva na motorju ne vec kot štiri litre.Zato mislim da vec kot 4 litre realno ne more pokurit.

LP.

Enak motor, vec kot 3,4 l/100 km mi se ni posrkal, manj kot 3 pa tudi ne. Mislim, da je kr O.K.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A mi lahko prosim kdo napise, kolika je poraba pri Yamahi TDM 850, pri razlicnih tipih voznje. Hvala.

13 litrov - maksimalno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Virago 535 od 4,7 do 5,6 l/100.

Zanimivo, da sem najnižjo porabo dosegel s sopotnico in polno naložen. Povprecje je bilo pa res idealno - 80 km/h.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja, zelo zelo velik je odvisno od tega kolk ga teraš...

Imam Pegasota, prejšnji tank sem ga "res gonil" (visoki obrati, prehitevanje itd itd), a le po ravnini in popolnoma brez kakršnekoli prtljage: požrl je malo pod 7 litra (recmo 6,8) --> kar se mi zdi kar dosti.

Je pa zadnjic ko sem šel mal okrog po hribih (ogromno vzpenjanja in spušcanja ter divjanja po makadamu (nekaj zelo dobrega ter nekaj zelo slabega makadama)) in sem imel tud kar neki prtljage, pil 5,5 litra.

Al pa ko sva šla z Lee Dee v Dalmacijo za prvomajske -- polno otovorjena po Jadranski magistrali, pa je pil tudi tam okrog 5,5 litra...

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!