Skoči na vsebino

Nockalmstrasse


Priporočene objave

Strela, ForU2 in Vuk, sem samo tapnil in obesil sem, se opravičujem, ker nisem preveril  :blush:  :slap: . Dobro je pa vsaj par dni prej spremljat vreme na linkih, ki jih je obesil ForU2, pa še takrat te lahko preseneti, kot je mene pred leti, ko sem napadel GG. Cesta je bila pred nama s kolegom splužena, snega je pa kar konkretno zapadlo malo prej. Datum je bil pa na sredini Julija. Me je pa tudi na Nockalmu že sredi poletja zeblo kot cucka. 

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni panike...sem ze tud sam padel na to foro ;)....za samo vreme pa je fajn pogledati kraja Ebene Reichenau ter Innerkrems, pa mogoce se Turracher Hohe (http://www.turracherhoehe.at/sl/vreme-webcams) ter webcam na Nockalmu (http://www.nockalmstrasse.at/de/service/webcam/). Je pa res kot si napisal,da te na teh visinah hitro kaj preseneti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strela, ForU2 in Vuk, sem samo tapnil in obesil sem, se opravičujem, ker nisem preveril  :blush:  :slap: . Dobro je pa vsaj par dni prej spremljat vreme na linkih, ki jih je obesil ForU2, pa še takrat te lahko preseneti, kot je mene pred leti, ko sem napadel GG. Cesta je bila pred nama s kolegom splužena, snega je pa kar konkretno zapadlo malo prej. Datum je bil pa na sredini Julija. Me je pa tudi na Nockalmu že sredi poletja zeblo kot cucka. 

 

 

LP Robert

Robert, tud sam bi kmalu nalimal ta link..... :yes: ...pa do cajta opazil datum.

Šele v tretje sem doživel GG v vsej lepoti....enkrat se v Heligenblutu obrnil....v gorah se hitro spremeni, pa je lahko v dolini lepo.

BelaStrela.....bo še lepše, tud jaz ne bi šel na tvojem mestu, ker sem par let nazaj že videl te konce v oblakih... :glare:

post-18195-0-69026700-1371244814_thumb.jpg

post-18195-0-51608700-1371244851_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hejla, fantje!

 

Hvala za nasvete! Nockalm je moja najljubša cesta pa sem malo neučakana. Tudi mene je že zeblo gor in tudi sicer se mi zdi datum še malo zgodn, pa vseen firbcam.

Trebor, sem tudi js podlegla tistmu neosveženmu linku.. pa mi je hitr zasmrdel. Štos z Innerkremsom in Turracher je kul, bom drugič tako gledala.

 

Mimogrede, js sem bla z motorjem 1x na GG: leden dež, dež, veter, 7 stopinj in Ducati klub. Zmrznla in oglušela. :lol: Grem rajš smučat tja! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En "fočk" danes. Odlično. Moja prva "gorska" cesta.... En kup Bmw fahrerjev v elementu... Nazaj grede me je malo opral... 280 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šel preko turraher hohe  in prelaz zraven  . Temperatura  ob   soncu vredu, kasneje mal deževalo pa je bilo vseeno vredu.

kasneje bil na Grosglocknerju   toplo ob 17.00 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

temperatura?

Ker sem bolj gorenjc mi je bila povprečna poraba 4,4 bolj pomembna :-) - za Snecija pa fante - govor je o bencinu na 100 km -

Kolikor imam v spominu 20+ , toplo da se reče, brez kakšnega pihanja. Dež pa nazaj grede v delu čez mitnico pa še ene 5 km... Ravno prav da mi je šipco spucal letečih insektov...

Popravljeno . Popravil Robson
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Bil to soboto na Turracher Hohe, čez in do dna, ter nazaj, enkrat it tja je ok, večkrat pa ne, nezanimiva cesta. Nazaj grede sem šel še na Falkert see in pr jezeru je bila veselica pod šotorom  z oberkrainerji in našo golico, mi je zadišal pir in klobasa, so hotel od mene 10 eur za vstopnino pa sem jim rajš ušel nazaj domov in sva s kolegom pod Stolom v lovskem domu bogovsko jedla. Nockalm in veliki Klek odpeljem drug vikend.

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...
  • 10 mesecev pozneje...

Včeraj ponovno obiskal Nockalm. Cesta v zelo dobrem stanju, snega paktično ni več nikjer. Motoristov je bilo kar nekaj, ni pa bilo neka gužve. Na vrhovih je bilo kar hladno (10 stopinj). So pa od mojega zadnjega obiska dvignili cestnino, ki sedaj znaša 10 eur (zato pa sem jo prevozil v obe smeri).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm jo prvič v obe strani prevozi, pa tudi vsako drugo odpravo jo bom :). Upam, da si šel potem še na turraherhohe, ker je tud fulj lepa cesta, pa strma, pa un jezerček na vrhu pa tist naselje ... tle pa ni cestnine :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tokrat ne (drugače pa že večkrat prevozil), včeraj je bil cilj Vrbsko jezero in kavica v Veldnu. Tu je turistična sezona že v polnem teku - najti prosto mizo v številnih lokalih je prava umetnost. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dvignili cestnino, ki sedaj znaša 10 eur (zato pa sem jo prevozil v obe smeri).

 

Ja še ne dolgo nazaj je bila cena 7 ali 8 € ... Si bova z našo v bodoče poiskala "nadomestne" ceste in smeri in za ta denar potem domov grede nekaj prigriznila na naši strani. Saj ne rečem da ni zanimivo, ampak isto kot GG: greš enkrat, dvakrat, čez par let še enkrat in to je to.

 

Kar se tiče kart je ta opcija mogoče zanimiva:

 

Motorcycles:

TOUR ticket: the special TOUR ticket includes a day ticket for the Grossglockner, Gerlos and Nockalm Road and entitles the holder to a reduced ticket for the Villach Alpine Road (EUR 6.50 instead of 9.50). Available for EUR 32.50 at the individual cashpoints and in advance for EUR 28.50 at ÖAMTC, ARBÖ and ADAC offices.

 

Vir: http://www.grossglockner.at/en/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja še ne dolgo nazaj je bila cena 7 ali 8 € ... Si bova z našo v bodoče poiskala "nadomestne" ceste in smeri in za ta denar potem domov grede nekaj prigriznila na naši strani. Saj ne rečem da ni zanimivo, ampak isto kot GG: greš enkrat, dvakrat, čez par let še enkrat in to je to.

Kar se tiče kart je ta opcija mogoče zanimiva:

Motorcycles:

TOUR ticket: the special TOUR ticket includes a day ticket for the Grossglockner, Gerlos and Nockalm Road and entitles the holder to a reduced ticket for the Villach Alpine Road (EUR 6.50 instead of 9.50). Available for EUR 32.50 at the individual cashpoints and in advance for EUR 28.50 at ÖAMTC, ARBÖ and ADAC offices.

Vir: http://www.grossglockner.at/en/

Ce prav razumem gre za enodnevno karto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ce prav razumem gre za enodnevno karto.

Ja, velja pa dve leti od datuma nakupa. Danes sem jo vzel za na Veliki Klek. V Hermagorju ob cesti je OAMTC in tam jo v par minutah kupiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...
  • 11 mesecev pozneje...

Karto moram izkoristit, pa bi rad kak nasvet. Prides v Innerkrems. Kaj sledi? Nekako ne najdem nekega povzetka. Je to krozna cesta, kam sploh pele....hvala za info

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Cartman pravi:

Karto moram izkoristit, pa bi rad kak nasvet. Prides v Innerkrems. Kaj sledi? Nekako ne najdem nekega povzetka. Je to krozna cesta, kam sploh pele....hvala za info

če je fura za en dan samo na Maltatal in domov, če je 2 dni, jo užgeš na Maltatal, pa nazaj na Obertauren (žgeš ko žwau skoz 150-180), nato slap Krimml in čez Grossglockner domov. To sem že večkrat nardil.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Cartman pravi:

Karto moram izkoristit, pa bi rad kak nasvet. Prides v Innerkrems. Kaj sledi? Nekako ne najdem nekega povzetka. Je to krozna cesta, kam sploh pele....hvala za info

Innerkremsa nimam v spominu. Zakaj bi šel tam mimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo. Ker je oznacen kod izhodisce na njihovi strani?

 

 

 

 

IMG_0022.PNG

 

 

Pa sem nekako razumel, da je to ta cesta

 

IMG_0021.thumb.PNG.c6f71c150b324b712b5feaa5444d3427.PNG

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!