Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

pred eno uro, Buschi pravi:

To je to.

Hvala.

Sam to zdej najdit v 58 velikosti...

a te pridem še oblečt :eek:

p.s.

poglej v TC-ju ... oni so imeli veliko zalogo Berika ... napiši jim mail 

sem pogledal.. očitno jih na netu nimajo ... imeli so pa jih ... tako da... sorći :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, MARE 65 pravi:

Vemo kdo ti jih lahko naredi po meri podobne...:whistle:

sj bi mu lahko takoj povedal, da mora it na Brezje ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Obstaja kakšen dober komplet, ki je vodotesen? Kot naprimer Klim, pa da ni tako drag. Ali BMW DRY drži vodo ali pa Buse Open Road? Ali karkoli podobnega in ne pregrešno dragega.

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/1/2021 at 3:52 PM, tomash said:

Obstaja kakšen dober komplet, ki je vodotesen? Kot naprimer Klim, pa da ni tako drag. Ali BMW DRY drži vodo ali pa Buse Open Road? Ali karkoli podobnega in ne pregrešno dragega.

obstaja jih cel kup, samo so vsi kar dragi (čeprav še vedno cenejši kot top usnje). Jaz imam zdaj že 6 let starega Alpinestar Tech ST Gore-Tex, ki pa ga pa žal ne delajo več. Je še vedno vodotesen, čeprav mu zadrga malo peša. Mi pa zdrži celodnevno vožnjo v dežju, čeprav začne po določenem času voda malo pronicat čez čelado in skoz ovratnik. Je pa to precej odvisno od tega kako pazljivo migaš

Zame mora imeti vodotesen komplet par obveznih zadev:

- laminiran 3 slojni material, kot recimo 3 slojni Gore-tex. Troslojci so superiorni v vsem, razen pri ceni

- visok ovratnik, po možnosti snemljiv, ki pride tesno pod, oziroma v čelado, ker v dežju ti

- ustrezna dolžina: večina "adventure" jaken mi je preprosto predolgih, in potim ti skupaj z gromozanskimi spodnjimi zunanjimi žepi čepi na stegnih ko voziš

Še glede materiala, veliko membran je kvaltietnih, verjetno celo razvitih in izdelanih pri Gore-Tex-u, ki je prvi razvil to tehnologijo. Slabi detajli in hitra izdelava hitro zmanjšajo vodo-tesnost izdelka, tako da del visoke cene odpade na to. Če hočeš prišparat, je najboljši način kupovanje v outletih, v Italiji jih je kar nekaj, drugale imaš pa še spletne trgovine, kot je recimo FC Moto.

Par linkov do jaken različnih firm, vedno boš našel hlače, ki grejo potem v komplet

Revit

Spidi

Alpinestars

Dainese

Rukka

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...
pred 30 minutami, TOMCAT pravi:

Mojstri kaj menite o ixs kombinezonih? Hvala za konstruktivne odgovore.

Screenshot_20211228-092354_Chrome.jpg

imam že par let oziroma od 2016 leta. Tja 20kek letno prevozim. Sem se valjal tudi po tleh, razen da sem ga podrsal, pa nekaj šivov dal popravit je ok. Moj ima sicer še grbo in kar je najbolše, zadrge za zračenje na bicepsih. Poleti pride prekleto prav.

Kupil sem ga na blef preko neta direkt od FCmoto. Prej sem se izmeril in zadeva je špilala u nulo...zdej sem se pa "mal" (no 10 ali več kg zredil) pa še vedno špila. Je zrastel z mano :D

V glavnem, naslednji kombi bo spet IXS. Zadrge še vse delujejo, ježki prav tako.

20246468_1400688973333935_5443898671019523609_n.thumb.jpg.b74e19d92f6f1dcfbf6fe69b32d389cf.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kaksno novo mnenje o ixs kombinezonih?

Ob 28. 12. 2021 ob 9:33, TOMCAT pravi:

Mojstri kaj menite o ixs kombinezonih? Hvala za konstruktivne odgovore.

Screenshot_20211228-092354_Chrome.jpg

Si nabavil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ga imam, ravno ta model, kot ga je prilepil TOMCAT zgoraj (le barva je oranžna).

Moje mnenje je, da je udoben in kvaliteten. Pred nakupom sem preizkusil tudi Alpinestars, edina bistvena razlika je zadrga med zgornjim in spodnjim delom, Alpinestars ima manjše zobke, kar pomeni, da se precej lažje zadrga pomika, pri tem pa se naredijo takšni dolgi zavoji in je včasih težko potegniti zadrgo preko dveh zavojev (zgornji obrnjen v eno smer, spodnji v drugo). Sam ravno zaradi tega redko odpiram celotno zadrgo.

IXS ima čisto super opremo, po kvaliteti ne bi rekel, da zaostaja za Dainese ali Alpinestars a če bi bila cena enaka, bi se odločil za Alpinestars.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta model sem danes probaval, zadrga se cela malo bolj storasto zapenja, drgac mi je bil pa ok. Kolk se ti je kaj raztegnil in kolk casa ga uporabljas? Spodaj na sliki je st. 52 na men...

 

ixs.jpg

ixs2.jpg

ixs3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, a79 pravi:

Ta model sem danes probaval, zadrga se cela malo bolj storasto zapenja, drgac mi je bil pa ok. Kolk se ti je kaj raztegnil in kolk casa ga uporabljas? Spodaj na sliki je st. 52 na men...

 

ixs.jpg

ixs2.jpg

ixs3.jpg

Res je, zadrga je edini minus. Če uporabnik nima namena velikokrat razdeljevat obeh delov (kar je sicer namen dvodelca), je čisto super.

Moj je star že dve sezoni (cca 14k km) in bi lahko rekel, da je praktično enak, kakor je bil ob nakupu, raztegnil se mi zdi, da se ni, v kolenih mi je malo tesen, kar je težava ob daljši vožnji. Tu in tam se samo na rdeči barvi opazi kakšen majhen temen madež, ki pa ga ne gre odstraniti.

Ga pa po skoraj vsaki vožnji potegnem z vlažno mikrofiber krpo, da odstranim (sveži) mrčes, 3 - 4x letno pa ga namažem s čebeljim voskom.

Jaz druge pripombe kot zadrga med jakno in hlačami, nimam (ta vertikalna mi je čisto super).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mislim da imam enakega, al pa zlo podobnega. Dve sezoni zdej, pa vse fino in fajn. Sem pa ponavadi mel 50 berik in alpinestars, tega sem pa 52 rabil. Edino en problem, ki ga imam pa z vsemi ledri...imam dokaj dolge noge in mi sliderji vedno pridejo malo pod kolenom in se mi odlepujejo...ampak kot pravim, problem moje anatomije :D

Aja, pa ščitniki v mojem so bli dokaj budget...je prišel samo malo pod koleno, tako da sem te zamenjal.

edit: mislim, da je moj kak rang nižji, nima grbe. Pa drugače tako na otip je usnje tanjše kot na alpinestars, je bil pa tudi pol cenejši :)

Popravljeno . Popravil Voodoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Dans je bilo ze fajn vroce. Kaksne zracne tekstilne (bolj oprijete) hlace za v skorenj priporocate?

Popravljeno . Popravil Gassa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Ob 15. 5. 2022 ob 20:11, Gassa pravi:

Dans je bilo ze fajn vroce. Kaksne zracne tekstilne (bolj oprijete) hlace za v skorenj priporocate?

Se vedno iscem…

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!