Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

Ne vem, kam bi prilimal, pa sem našel to temo :)

BMW-jeva mašina na motornem zmaju(dvosedu), lastnik mi je rekel, da je od

BMW "čoperja" R1200 C , prilagam dve slikce.

Nahaja pa se v letalskem hangarju na vzletišču Kaplja vas - Prebold

@bmwslo bo vedel kje je to :rolleyes:

post-10851-125344312875_thumb.jpg post-10851-125344313995_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kratko vprašanje.

Na stranksem kovčku se mi je odlepila in odpadla termo zaščita (ščiti kovček pred vročino, ki jo oddaja izpušna cev). Ali morda kdo ve, kje to termo zaščito lahko kupim ?

LP / Bojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kratko vprašanje.

Na stranksem kovčku se mi je odlepila in odpadla termo zaščita (ščiti kovček pred vročino, ki jo oddaja izpušna cev). Ali morda kdo ve, kje to termo zaščito lahko kupim ?

LP / Bojan

Selmar Celje , cena pa cca 17 EUR

post-5391-125351653249_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kam bi prilimal, pa sem našel to temo smile.gif

BMW-jeva mašina na motornem zmaju(dvosedu), lastnik mi je rekel, da je od

BMW "čoperja" R1200 C , prilagam dve slikce.

Nahaja pa se v letalskem hangarju na vzletišču Kaplja vas - Prebold

@bmwslo bo vedel kje je to rolleyes.gif

post-10851-125344312875_thumb.jpg post-10851-125344313995_thumb.jpg

Kje je Kaplja vas vem, ne vem pa, da majo tam hangar.

Zanimivo trance_19_hmm.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemti i tole sranje, ki ne pusti urejenja !! headbang.gifheadbang.gifheadbang.gif (tole leti na forum)

Kaj je pa narobe z ABS-om ?? A imaš diagnosticirano napako ??

Deli se sicer dobijo tudi na ebay-u

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HM!!!

Kaj pa za sprednje kolo? Zavore primejo "normalno"?

Predem kar koli kupuješ se prepričaj, da je akumulator sigurno dober. Prenizka napetost lahko povzroča kopico problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja zavore primejo normalno abs dela

samo dadar močneja zaviraš zasveti lučka za napako in abs lučka utripa

ko motor ugasneš počakaš par sekund startaš in lučke ugasnejo in se pelješ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot so ti že prej svetovali, jaz bi najprej na mestu (v mirovanju) izmeril napetost sistema, ko pritisneš zavoro(e) in začne utripat lučka za ABS.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je Kaplja vas vem, ne vem pa, da majo tam hangar.

Zanimivo trance_19_hmm.gif

Evo zemljevid, od daleč pa se vidi že vetrna "klobasa".

Ponavadi je ob sobotah ali nedeljah popoldan sigurno kdo tam.

post-10851-125363937202_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja zavore primejo normalno abs dela

samo dadar močneja zaviraš zasveti lučka za napako in abs lučka utripa

ko motor ugasneš počakaš par sekund startaš in lučke ugasnejo in se pelješ

Ne vem koliko rezervoarčkov z zavorno tekočino imaš, ampak pri meni jih je kar nekaj in slišal sem že, da so imeli podobno težavo zaradi nizkega nivoja zavorne tekočine z zadnjem rezervoarčku. Bilo naj bi blizu minimuma in ko se je vse skupaj ustavljalo je dobil signal za nizek nivo tekočine. Če se prav spomnim, je pri nizki napetosti svetila samo lučka za ABS, ker na primarni zavorni sistem napetost nima vpliva.

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Rezervarčki so polni do maxi

sempa zmeru napetos in kaže 11,43 V ko motor lavfa

Tole bo še kaj drugega kot samo akumulator, zgleda da je tudi polnjenje bolj švoh (alternator, regler.....).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole bo še kaj drugega kot samo akumulator, zgleda da je tudi polnjenje bolj švoh (alternator, regler.....).

vse tko kaže

no se če je to bom kar zadovoljen ker pumpa za abs je mal podoben draga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse tko kaže

no se če je to bom kar zadovoljen ker pumpa za abs je mal podoben draga

Nevem če ti bo kaj pomagalo npr.moj ima 3 rezervarčke za zavorno tekočino 1.) na ročki 2.)pri zadnji zavori 3.) na samem razdelilcu (pod benzinskim) tankom na ABE-su.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Rezervarčki so polni do maxi

sempa zmeru napetos in kaže 11,43 V ko motor lavfa

Pri napetosti 11,43V boš moral detaljno preverit delovanje atenatorja, regulatorja (regler), diodne plošče, in kontakte na altenatorju in akumulatorju. Za vsak slučaj preveri pa tudi napetost jermena.

PS. nivo tekočine v rezervoarčkih se pri mojem R1150GS ne kontrolira na nobenega od opisanih (elektronskih) načinov ampak samo vizualno. Imajo pa tri rezervoarčke vsi motorji s hidravlično sklopko.

Elektronsko je kontroliran nivo tekočine samo v servo napravi. Prenizek nivo pa je javljen z utripanjem obeh kontrolnih lučk v ritmu 1Hz (1x/s). (zadnja slika)

kontrola nivoja zavorne (hidravlične) tekočine.

post-7865-125372667024_thumb.gif

post-7865-125372668041_thumb.gif

post-7865-125372740036.jpg

post-7865-125372741731.jpg

post-7865-125372779465_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri napetosti 11,43V boš moral detaljno preverit delovanje atenatorja, regulatorja (regler), diodne plošče, in kontakte na altenatorju in akumulatorju. Za vsak slučaj preveri pa tudi napetost jermena.

PS. nivo tekočine v rezervoarčkih se pri mojem R1150GS ne kontrolira na nobenega od opisanih (elektronskih) načinov ampak samo vizualno. Imajo pa tri rezervoarčke vsi motorji s hidravlično sklopko.

Elektronsko je kontroliran nivo tekočine samo v servo napravi. Prenizek nivo pa je javljen z utripanjem obeh kontrolnih lučk v ritmu 1Hz (1x/s). (zadnja slika)

kontrola nivoja zavorne (hidravlične) tekočine.

Kar se tiče olja je vse ok so na servisu pregledal

Ni mi jasen kako da na servisu ni ugotovil da premalo fila ko ga je prklopu na tester

Glede na to da me vsak najprej opozori na to če je dovol napetosti na servisu pa o tem ni nič spomnil

tko da bom najprej poskrbu da bo dost štroma pol bomo pa videl upam da bo dober

ker pumpe drgač kot nove ni kje za dobit nova je pa u...............€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče olja je vse ok so na servisu pregledal

Ni mi jasen kako da na servisu ni ugotovil da premalo fila ko ga je prklopu na tester

Glede na to da me vsak najprej opozori na to če je dovol napetosti na servisu pa o tem ni nič spomnil

tko da bom najprej poskrbu da bo dost štroma pol bomo pa videl upam da bo dober

ker pumpe drgač kot nove ni kje za dobit nova je pa u...............€

Najprej izmeri napetost na akumulatorju in če je normalna se pravi nekje med 13,5V in 14,5V je z alternatorjem vse v redu če pa imaš samo na črpalki padec napetosti potem črpalka potegne preveč toka, se pravi se težko vrti črpalka(defektna) ali pa se elektro motorček težko vrti drsa ob stator(ležaji-puše) ali pa je rotor v mednavojnem stiku. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri napetosti 11,43V boš moral detaljno preverit delovanje atenatorja, regulatorja (regler), diodne plošče, in kontakte na altenatorju in akumulatorju. Za vsak slučaj preveri pa tudi napetost jermena.

PS. nivo tekočine v rezervoarčkih se pri mojem R1150GS ne kontrolira na nobenega od opisanih (elektronskih) načinov ampak samo vizualno. Imajo pa tri rezervoarčke vsi motorji s hidravlično sklopko.

Elektronsko je kontroliran nivo tekočine samo v servo napravi. Prenizek nivo pa je javljen z utripanjem obeh kontrolnih lučk v ritmu 1Hz (1x/s). (zadnja slika)

kontrola nivoja zavorne (hidravlične) tekočine.

Malo pomote moj K-1200-R ima 4 (štiri)rezervarlčke z zavorno tekočino, če upoštevam še hidravlično sklopko.Tako kot sem že prej napisal 3 (trije) so prozorni in so vidni odzunaj 1 (eden) pa se nahaja pod benzinskim tankom in je potrebno tank DEMONTIRAT,da se dolije zavorna tekočina.Mislim,da sem bil zdaj dovolj jasen. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!