Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

In v čem je razlika med gl4 in gl5? Nekatera olja izpolnjujejo oba pogoja.

gl5 je novejši, višji standard. Olje naj bi bilo še boljše.

Za v menjalnik pa nekaj preverjenega, preizkušenega. Da se lepo prestavlja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Včeraj v močnem nalivu mi je števec na motorju F650 GS crknu .... :unsure:

Kdo ima izkušnje s tem ? Kaj moram sploh pogledat? ....... Ali mi ostane samo servis ? :whistle: ......

Mislim da ta reč nima zajle oz. jaz jo ne najdem..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice ... enostavno bi rad zadevo zrihtal, če se le da bi se izognu servisev!

Če nimaš kakega nasveta - kakršnega koli - ......... :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimaš kakega nasveta - kakršnega koli - ......... :photo:

ne bos verjel......... celo imam. nasvet mislim.

probaj drugic _najprej_ v temi o F650 vprasati, potem se razsiri v druge teme.

da se ostali najdejo odgovor na podoben/isti problem. ker malo dvomim, da bo nekdo iskal resitev/nasvete o tem problemu recimo v ........BMW razno.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo ljubitelji BMW-jev.Pred časom sem kupil motor BMW rt 1150 in sen naredu 4000 km na 58000 podlage pa se mi je nakaj nardil pa vas prosim za pomoč aki nasvet če se je že kermu kaj takega nardil.Ko sem se peljal po avtocesti sem moral zaradi vozila pred mano zavirati pa se mi je posvetil na armaturi klicaj v rdeči barvi.Mal me je stisnil pr src saj vem da so to bremze ampak bremze delajo popolnoma normalno.Zdaj pa k bistvu:Ko motor prižgem se mi ABS ugasne ko speljem vendar pa je problem ko prvič stisnem bremzo pa ni važn katero se pa lučka prižge in gori dokler ne ugasnem motorja.Naj pa povem da je olja dost tako na balanci kot vzadaj za zadnje bremze.Ali je kdo že imel tak primer da mi pomaga.Bremze delajo normalno samo ta lučka me pa res moti ker imam namen iti v Grčijo pa me mal grab panikaHvala za pomoč in odgovor.LP Sandi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa v servisni knjižici piše, o tem ko se ta lučka prižge? Če je nimaš, si potegni dol ''Reparatur anleitung''.

Ugibam na slepo -nemara signal za istrošene zavorne ploščice...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo ljubitelji BMW-jev.Pred časom sem kupil motor BMW rt 1150 in sen naredu 4000 km na 58000 podlage pa se mi je nakaj nardil pa vas prosim za pomoč aki nasvet če se je že kermu kaj takega nardil.Ko sem se peljal po avtocesti sem moral zaradi vozila pred mano zavirati pa se mi je posvetil na armaturi klicaj v rdeči barvi.Mal me je stisnil pr src saj vem da so to bremze ampak bremze delajo popolnoma normalno.Zdaj pa k bistvu:Ko motor prižgem se mi ABS ugasne ko speljem vendar pa je problem ko prvič stisnem bremzo pa ni važn katero se pa lučka prižge in gori dokler ne ugasnem motorja.Naj pa povem da je olja dost tako na balanci kot vzadaj za zadnje bremze.Ali je kdo že imel tak primer da mi pomaga.Bremze delajo normalno samo ta lučka me pa res moti ker imam namen iti v Grčijo pa me mal grab panikaHvala za pomoč in odgovor.LP Sandi

Pregorela ti je STOP lučka . Zamenjaj in bo rešeno !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še o zamenjavi žarnice, da se preveč ne kunštvaš.

Odstrani zadnji sedež. V predalu za orodje na zadnji strani imaš dve plastični "matici". Ko ju odviješ, gre luč stran

:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem lastnik K 1200LT in bi rad izvdel kje se dobijo naslonjala za roke za sopotnika. Več sem jih že videl na avtocesti.

Po moje, so to kar celi sedeži. Poskusi Corbin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kakšna je razlika v porabi med BMW R 850 i močnejšimi 1150 1200.

Poraba goriva je skoraj pri vseh motorjih enaka.Seveda vedno je potrebno upoštevat težo samega motorja,voznika,prtljage in ročice plina.Zdajle smo bili na spremljanju kolesarske dirke Po Sloveniji 5 dni prevozili smo 1500 Km in vsi smo imeli porabo skoraj enako porabili smo med 107 in 114 €.Imeli pa smo sledeče motorje Honda 1000 ccm,Honda 600 CBR,Yamaha 900 ccm (divetzione),BMW K-1200-S,BMW K-1200-R,BMW R-1200,Suzuki 1200 Banditt itd. :whistle:

Ps:vozili smo nekje pod enako obremenitvijo in hitrostjo,seveda 970 km z sodnikom odzadaj zato tudi poraba malo večja sicer pa mi rabi povprečno moj BMW 5.2-5,5l

Popravljeno . Popravil Brumer
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kakšna je razlika v porabi med BMW R 850 i močnejšimi 1150 1200.

Se mi je zdelo, da sem tule že nekaj pisal, pa zgleda nisem.

Torej pri "starih" modelih 850 1100 in 1150 je poraba približno tu nekje skupaj med 5,5 do 6,5 (če ga pošteno naganjaš :naughty: ) , medtem ko se lastniki novih 1200 -tk kar pohvalijo z manjšo porabo in to kar blizu litra na 100 km manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Poraba 1200

Moj primer. Zaenkrat tam od 4,9 do 5,5..ampak 5,5, je že teranje....povprečno okoli 5,2. Ko pridem iz potovanja pa bomo vidli, kolk pod 5 bo šel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsem spoštovanjem

Liter manj od 5,5 l? Ta pa je lovska. Razen če si mislil na cca 70 km. :naughty:

hmmm, če pa ti stoji v garaži pa pride pod 1 liter

A vama je kaj žal zaradi napčne izbire motorja ? :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vama je kaj žal zaradi napčne izbire motorja ? :evilgrin:

hehe, mogoč, sicer pa nikol nisem gledal na porabo (to je zadnje kar me zanima)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vama je kaj žal zaradi napčne izbire motorja ? :evilgrin:

Prijatelj moj dragi 3 leta sem vozil R 1200 GS :naughty: , tako da me noben ne more farbat :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj moj dragi 3 leta sem vozil R 1200 GS :naughty: , tako da me noben ne more farbat :nono:

In kako te zdaj farbajo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!