Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

  • 3 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
pred 56 minutami, basbas pravi:

Ali mogoče kdo ve če ima k 1200gt let 06-     v menjalniku in motorju isto olje ? Lp

Poglej mojo prejšnjo objavo...

Olje je isto (5W-40) po REPROM podatkih, enako tudi po Maxu

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, MiNa pravi:

Poglej mojo prejšnjo objavo...

Olje je isto (5W-40) po REPROM podatkih, enako tudi po Maxu

hvala, mal čudno se mi je zdelo. Kaj potem je motor ,menjalnik in sklopka vse v istem olju.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes sem opazil, da mi je prenehalo delovati stikalo za izklopiti smernike na BMW F800GT; spodnja slika.915194471_F800GTstikalo.JPG.601b1dc21c488d2ce622d5ad03b2e603.JPG

Občutek je tak, kot da je bila prej noter vzmet, sedaj je pa ni več. A ima kdo shemo, kako je to stikalo narejeno, se da popraviti?

V torek me je ujel naliv in je vse še delalo normalno, danes zjutraj pa ne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Krfjola pravi:

Danes sem opazil, da mi je prenehalo delovati stikalo za izklopiti smernike na BMW F800GT; spodnja slika.915194471_F800GTstikalo.JPG.601b1dc21c488d2ce622d5ad03b2e603.JPG

Občutek je tak, kot da je bila prej noter vzmet, sedaj je pa ni več. A ima kdo shemo, kako je to stikalo narejeno, se da popraviti?

V torek me je ujel naliv in je vse še delalo normalno, danes zjutraj pa ne....

Zamenjajo celo ročko. Stikalo ne popravlja nobeden na uradnih servisih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri letnik imaš? Mislim, da je na F800 (novejši od 2013) za nekatere VIN bil vpoklic, preveri za svojega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav,

vprasanje v zvezi z BMW G 650 XCountry;

zaradi stalnih tezav s praznjenjem akumulatorja sem dala motor na servis (Avtoval). Tam so mi rekli da je motorni racunalnik v okvari, da se z njim ne morejo povezati in ta je to to, kar zre elektriko. Obstojecega se ne da sformatirat. Motor je drugace vozen, samo akumulator se sprazni če 14dni stoji.

- cena menjave je 600€, verjetno za nov racunalnik

 - ali se splaca gledat za rabljenimi? na ebaju so tam okoli 200€

- ali se splaca motor peljati se kam drugam? da bo ceneje?

 

Hvala vnaprej za odgovore in nasvete

Popravljeno . Popravil sikuwa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj ti je že @Kmet2 odgovoril v temi servisi in podpora. Še z moje strani eno vprašanje, imaš kakšno dodatno opremo namontirano? GPS kakšen, alarm, polnilec za telefon...

Včasih je pri takšnih dodatkih problem, da v "mirovanju", če niso priključeni preko kontakta počasi praznijo AKU.

ps, očitno pa tvoj motor ni osamljen primer...

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, MiNa pravi:

Nekaj ti je že @Kmet2 odgovoril v temi servisi in podpora. Še z moje strani eno vprašanje, imaš kakšno dodatno opremo namontirano? GPS kakšen, alarm, polnilec za telefon...

Včasih je pri takšnih dodatkih problem, da v "mirovanju", če niso priključeni preko kontakta počasi praznijo AKU.

ps, očitno pa tvoj motor ni osamljen primer...

Na krampu imam obešene en  kup opreme, vse premerili...jebal je računalnik.

Na bivšem pa je acu praznil gps....

 

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu pravijo GHOST DRAIN, ali nepojasnjena poraba električne energije.

Vsak napajalnik ponavadi nekaj porabi če je priklopljen direktno na akumulator. Polnilec telefonov, napajalnik GPS naprav itd...

Odklopi vse kar ni original. Napolni Aku in meri vsakodnevno. Če ni bolje vzemi Aku iz motorja in ga napolni in ponovi vajo. Meri dnevno kaj je z Akujem. Lahko da je slab. Testiraj aku pod obremenitvijo.aku delavnica.

Lahko je defekten regler. Za povezovanje testerja na računalnik od motorja je zelo pomembna masa da je dobra. Imel kar nekaj podobnih problemov sicer na avtomobilih ampak ni neke razlike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!