Skoči na vsebino

Jet + Enduro čelade


Johnie19

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Že kakšen mesec prebiram forum Motosvet, kjer me navdušuje količina moto znjanja na kupu in sedaj sem se končno odločil tudi registrirati.

in moj prvi majhen prispevek za forum je tale celada: (upam da se ni kdo postu o tem)

http://www.kratkocasnik.com/index.php?stran=permalink&id=122

Men se zdi prevec kulska sam skoda k stane blizu 100k sit :(

"KTM till the end"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za hard enduro jaz ne rabim tehnollogije

mogoce pa bi bilo dobro

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja men je tud bla u iber huda, pa ce pogledam ydej kolk stanejo druge celade, sploh ni tolk draga. Je pa res da pase sam na enduro motorje :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Tut supersport verzija ne zgleda slabo  :yea2:

klik za sliko

BMW SportIntegral Carbon? za cca 1450€?

http://www.bmw-motorrad.com/com/en/special...ral_carbon.html

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg zelo kvalitetne izdelave, bo vse motoriste zagotovo razveselila tehnologija, ki odstrani zunanje zvoke, tako, da lahko v miru uživamo v glasbi tudi sredi največje prometne končnice.

:lol1: upam de se zejbavajo :lol1:

resno ne vem zakva bi kdo rad imu čelado s kero ne bo slišov zunanjih zvokov (zvočnih opozoril, delovanja motorja... )

Popravljeno . Popravil nekdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

resno ne vem zakva bi kdo rad imu čelado s kero ne bo slišov zunanjih zvokov (zvočnih opozoril, delovanja motorja... )

to je glih tak, kot bi vprašal, le zakaj si nekateri kupujejo Goldwing če se da za Jawo glih tak peljat :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Ima že kdo, kaj izkušenj z to čelado :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam jaz tole enduro čelado in se zaenkrat obnese super :OK:

samo malo me je zanimalo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Ima slučajno kdo že tole čelado

post-5241-1204184963_thumb.jpg

sam sem jo pred parimi dnevi gledal v Luisu, pa so mi celo omogočli, da sem jo preizkusil v njihovem vetrovniku

Lahko samo rečem, 1A :OK:

samo cena je pa :whistle:

Luis - 459 €

Panigaz - 439 (črna) ostale 459€ (na njihovi www-strani, na telefon jih nisem dobil 3x??)

Yogi - sem govoril z njim, pravi, da bo cena tam okrog 400€ (pač odvisno od načina plačila....) jih pa dobi sredi marca eno pošiljko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima slučajno kdo že tole čelado

post-5241-1204184963_thumb.jpg

sam sem jo pred parimi dnevi gledal v Luisu, pa so mi celo omogočli, da sem jo preizkusil v njihovem vetrovniku

Lahko samo rečem, 1A :OK:

samo cena je pa :whistle:

Luis - 459 €

Panigaz - 439 (črna) ostale 459€ (na njihovi www-strani, na telefon jih nisem dobil 3x??)

Yogi - sem govoril z njim, pravi, da bo cena tam okrog 400€ (pač odvisno od načina plačila....) jih pa dobi sredi marca eno pošiljko

Imam! Naredil z njo že okoli 1000km! Čelada se mi ne zdi najboljša med vožnjo saj nad 120 na uro močno cvrči-zzzzzzzzz bolj kot enduro odprta Nolan kar skoraj ni za verjet! Prav tako jo lahko vozim samo z očali /pod vizirjem / ker začuda in zelo neprijetno piha pri zaprtem vizirju točno v desno oko??? Skratka brez očal je ne morem peljat niti 50 km ker mi oko skoraj ven pade :unsure: l. Do sedaj vozil Nolan enduro + motokros očala in nikoli takega problema??!Sicer pa sem jo kupil na Louisovo soboto znižano za 100 EUR od cene , ki jo ti navajaš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

To mi je jasno, da je na Ebayu. Bi pa jo seveda rad poskusil v živo, da vidim katera velikost mi ustreza... Torej, pozna kdo kakšno trgovino v Sloveniji ali pa morda v Avstriji (Graz in okolica)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mi je jasno, da je na Ebayu. Bi pa jo seveda rad poskusil v živo, da vidim katera velikost mi ustreza... Torej, pozna kdo kakšno trgovino v Sloveniji ali pa morda v Avstriji (Graz in okolica)?

Tukaj imaš link za dealerje po Evropi.

 

http://www.bell-helmets.it/en/dealers/

 

Drugeče je zelo kul Biltwell tudi iz ZDA

 

http://www.biltwellinc.com/index.php?l=product_list&c=32

 

Davida iz GB pa je mal dražja. :)

Popravljeno . Popravil baddad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za linke. Sem ugotovil, da Bell 500 custom nima ECE 22.05, kar posledično pomeni, da pri nas ne moreš homologirat oz. se z njo vozit. Podoben model je AGV RP60, ki je sicer malo dražji, a se ga dobi pri nas in zraven pridejo še retro špegli... Verjetno bom kar tole vzel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Pozdravljeni,

 

jaz sem si nekaj cajta nazaj kupil preklopno čelado za chooper, zaj pa razmišljam da bi si omislo kako jet čelado za kake kratke ture, pa me zanima kakšne čelade takega tipa priporočate, tak da niso predrage pa najbolj poceni tui nebi glih rad kupo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

ker sam uporabljam optični pripomoček vida .) (beri: špegle) sem tudi najprej uporabljal preklopno čelado.

Pač ti pri natikanju čelade ni treba dajati špeglov dol in jih potem, skozi odprtino vizirja, tlačiti nazaj na nos - sem poizkusil in mi je bilo sitno kot 100 mater.

 

Tri leta nazaj nabavil t.i. crossover čelado Nolan N43 Air in od takrat stare N103 nisem več dal na glavo. Nikoli.

Prednosti:

- odstraniš predbradni del, natakneš na glavo - brez snemanja špeglov - natakneš predbradni del. Easy.

- večje vidno polje,

- mnogo tišja,

- znatno lažja,

- v vročini 25+ jo uporabljam kot jet čelado - zakon (če pa bi npr. zvečer preveč zahladilo, je predbradni del pod sedežem.

 

Priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!