Skoči na vsebino

BMW F 800 S in ST


flero

Priporočene objave

kje bi se dalo STja testirat? Tole je za nabavit... :)

AvtoAktiv Trzin, poglej na netu, piše da so motorji na viču, bil ta teden tam in so mi rekli naj grem do Trzina. 100 € na dan do 300 km in 500€ kavcije, 50 € 4 ure dopoldne ali popoldne - kavcija ne vem. Velja za F800.

Cena novega S v akciji pod 7000 € - ugodna ponudba - informacije so z neta in nepreverjene.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem šel v lov za izkušnjami imetnikov F 800 S iz tujine. Takoj je sledilo razočaranje...

... Luščenje barve z agregata in posledica, koroziran aluminij (to težavo odpravljajo z zamenjavo celotnega agregata- odvisno kje se luščenje pojavi, v garanciji kakopak) ...

... ABS ne deluje tako kot bi moral ... (za kakšno rešitev pri '06 letniku nisem zasledil, je pa menda ABS na '08 boljši)

... Nepričakovano ugašanje po dolgi vožnji motorja pri visokih hitrostih (avtocesta)- to težavo rešujejo z novim softverom ...

... Nekateri po več skupno prevožnih kilometrih slišijo čudne zvoke iz agregata... Potrebna je bila menjava BATOV! (pod garancijo)...

... Težave z EWS (sistem za prepoznavo kode ključa) ...

Da ne boste mislili, da govorim kar nekaj:

http://f800riders.org/forum/showpost.php?p...amp;postcount=2

http://f800riders.org/forum/showthread.php?t=18759

Predvsem naj bi bili problematični letniki 2006. Sicer so vse napake rešili pod garancijo, je pa očitno da BMW ni več to, kar je bil. Tega si ne bi smeli privoščiti. Pri letniku 2008, je menda veliko teh stvari že rešenih in je od lastnikov slišati, da motor deluje kot se zagre. (je pa res, da je v eni sezoni težko izvedeti za vse morebitne napake)

Vkolikor pa sem zasledil, vozne lastnosti tega BMW-ja na forumu (http://f800riders.org) kujejo v zvezde.

Ne vem... Mene tole vse skupaj malo odvrača od nakupa.

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav vsem.

Mal sem se spravil prebirati forum, pa vidim, da je malce več lastnikov BMW F800, da se je forum razširil -kar je seveda pozitivno. :grupni:

Moje izkušnje:

Najprej sem vozil Hondo CBF 600, kasneje sem si kupil F800 ST.

Motorja se je potrebno navaditi, posebno če narediš preskok iz 4 na 2 cilindra. Spoznavanje je pri meni trajalo malce dlje tam do 1000 prevoženih Km.

Drugače sem zelo zadovoljen z BMW-jem F800. Sopotnica pravi, da boljše sedi kot na hondi. Prav tako je res, da zaradi ugodnega položaja na motorju ni problemov na daljših turah :worship: . Me je pa zaradi svoje tehnologije in lege na cesti oz. voznih lastnosti že nekajkrat rešil pred padcem :rolleyes: in krizno situacijo, v katero sem zabredel še kot voznik začetnik :slap: (učili se bomo pa itak celo življenje :010 ).

Sedaj po 5000 prevoženih Km je že veliko boljše.

Je pa res, da mi je parkrat crknu, samo je potem vžgal brez problema - mor jet zamenjat software - pa bom hkrati še servis naredu..(Olje, filter.....).

Tina
, kako je pa z stranskimi kovčki glede izpuha, pa zdi se mi, da pridejo dosti visoko-kako je glede tega če imaš sopotnika-co. So kakšne težave glede usedanja na motor in držanja? :hmm: Z mojo drago bi rada šla na daljše ture pa razmišljam o nabavi stranskih kovčkov (sredinskega že imam). Originalni so pregrešno dragi, jih en lep k.... gleda!!

Kateri tip kovčkov je na sliki?

Pa še nekaj če mi lahko kdo pomaga :cry: :

Ali ima kdo slovenska navodila za ta motor (F8000 S/ST)? Ker sem svojega pripeljal iz Italije mam sam italijanska, razumem jih pa nič :? !

HVALA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Vozniki F800-otk prosim za nasvete izkušnje.....

Motor BMW f800 ST

Moral bom menjati gumo - zadnjo. Bo še za kakih 1000-1500 Km. Sedaj so gor Battlax BT 020 (prva vgradnja).

bt020.jpg

Prva bo še zdržala več.......2000-3500km .(slika je zgolj simbolična).

Kakšno so vaše izkušnje oz. kaj predlagate (glede tega sem pa res čist frišen...... :oops: in zelen :? )

Mnenja, predlogi........

-Zamenjavo z istim tipom (BT020)

-Katero drugo gumo - tip, proizvajalec.......(vaše izkušnje, mnenja......)

Vožnja: večinoma v dvoje - najraši na daljše relacije (touring - možnost dežja in mokrih cest).

Ampak, ko me prime.......pa tud GAS, GAS, skozi ovinke....... :grim

HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Najprej imel gor original Dunlop Sportmax ali nekaj podobnega, so bile po manj kot 9000 km začetniške

vožnje čist hin.

Pol sem dal gor Metzler Z6, po 7000++ km so še čisto vredu, bodo ziher zdržale vsaj še 3000 km.

Tudi motor se je z Z6 drugače in lepše peljal. Priporočam !

BTW, še za skeptike. Motor imam že dve leti, je bil eden od prvih prodanih v slo. Sem ga pred kratkim

želel prodati iz nemotorističnih razlogov, a sem se vseeno odločil, da ga obdržim. Tudi če bi hotel

zamenjat trenutno nimam alternative. Torej glede na moj stil vožnje, predvsem na dolge relacije in

večinoma po precej razjahanih cestah. O omejitvah in "tamodrih" ne gre izgubljat besed.

Motocikel tudi po razrezanih in razbrazdanih cestah s kolesnicami dobesedno plava, odpušča napake, pri

vožnji po dežju ni treba trepetat, ABS dela kot se šika in je primeren tudi za začetnike, ki ne mislijo

vsake dve leti menjavat mopeda, napake se pa pojavljajo pri vseh, tudi japoncih :-(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Pa še nekaj če mi lahko kdo pomaga :cry: :

Ali ima kdo slovenska navodila za ta motor (F8000 S/ST)? Ker sem svojega pripeljal iz Italije mam sam italijanska, razumem jih pa nič :? !

HVALA.

Zivjo Mouc ,

če še vedno rabiš, imam slovenska navodila, pa ko bom imel kej časa - skeniram v pdf.

LP,

Miha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo Mouc ,

če še vedno rabiš, imam slovenska navodila, pa ko bom imel kej časa - skeniram v pdf.

LP,

Miha.

Sicer neumestna a vseeno vprašam: Se komu sanja, zakaj so v NE cene za te 800ke tako nizke? Med 5000€ in 6000€ jih je precej in mi ni jasno zakaj? Kaj veliko o začetniških/poporodnih težavah nisem slišal, zato se sedaj kar malo čudim.

Če ima kdo razlago se najlepše zanjo zahvaljujem

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

F800S/ST je relativno neznan in niti ne iskan motor (pač ne ve vsak 12 letnik zanj kot vejo za "ninđo"), pa še vpliv recesije bi rekel... Slab timing za nove tehnologije v ponudbi. Ampak primarno klasičen primer ponudba vs. povpraševanje.

Kar se tiče serijskih težav, par resnejših je zrihtano preko garancije - vpoklic, edina bolj moteča (in nevarna), ki je BMW ne priznava kot napako je ABS.

Verjamem da, ko te enkrat bremze izneverijo tam kjer te nebi smele, pa da preživiš, se ti najverjetneje motor za vedno zameri. Moj je k sreči brez ABS-a.

Drugače pa, z dodatnim oklepom je prav všečen, ni pa nek presežek na nobenem področju, razen na ravno temu - dober all-round bike je. Največja dva minusa (sicer rešljiva): slab zvok in premehke sprednje vilice. Vse ostalo je dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer neumestna a vseeno vprašam: Se komu sanja, zakaj so v NE cene za te 800ke tako nizke? Med 5000€ in 6000€ jih je precej in mi ni jasno zakaj? Kaj veliko o začetniških/poporodnih težavah nisem slišal, zato se sedaj kar malo čudim.

Če ima kdo razlago se najlepše zanjo zahvaljujem

lp

poglej letnik in primerjaj s podatki na f800 forumu. pred 3 leti kupljen(bratov) je imel kar nekaj podrobnosti in napak, ki jih je na omenjenem forumu opisal nek grk, ki je zadevo testiral in so ga nemci množično spljuvali. grka namreč.... kako je z novejšimi letniki, ne vem. ne me spraševat, kaj je bilo narobe ampak si poišči tukaj na forumu, ker sem zadeve že opisal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK

Najlepša hvala obema, če me bo pa kaj zanimalo se pa še javim.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšne tank-torbe uporabljate? Original BMW ali tudi kake druge? Jst imam od prej eno Kappa tank torbo (z magneti spodaj) ki ima moznost pritrdit s trakci, samo deluje vse skupaj nestabilno in čudno. Ima kdo kakšne izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšne tank-torbe uporabljate? Original BMW ali tudi kake druge? Jst imam od prej eno Kappa tank torbo (z magneti spodaj) ki ima moznost pritrdit s trakci, samo deluje vse skupaj nestabilno in čudno. Ima kdo kakšne izkušnje?

Nimava iste motorje ampak ima moj bolj položn kestl kot tvoj. Imam Hoferjevo tank torbo že par let in dobro služi svojemu namenu. Da bi kupil orginalno ali Touratechovo, ki se bolj prilegata obliki rezervoarja, mi ne pride niti na pamet - cena :wacko: . Tukaj na sliki polno naloženo imam pripeto samo okoli volana, vozim brez problema.

post-12240-1232104010_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimava iste motorje ampak ima moj bolj položn kestl kot tvoj. Imam Hoferjevo tank torbo že par let in dobro služi svojemu namenu. Da bi kupil orginalno ali Touratechovo, ki se bolj prilegata obliki rezervoarja, mi ne pride niti na pamet - cena :wacko: . Tukaj na sliki polno naloženo imam pripeto samo okoli volana, vozim brez problema.

Ma ti imaš najbrž kovinski rezervar? Prej na CBFki sem tudi imel brez enega paska, niti okoli volana, samo z magneti...samo s plastičnim "rezervarjem" pa ne vem kam bi pripel.

Popravljeno . Popravil Medvedek80
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ti imaš najbrž kovinski rezervar? Prej na CBFki sem tudi imel brez enega paska, niti okoli volana, samo z magneti...samo s plastičnim "rezervarjem" pa ne vem kam bi pripel.

Predlagam, da si tule pogledaš kaj ponujajo za plastične površine ---> http://www.norikplus.com/norikshop/xpack/

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšne tank-torbe uporabljate? Original BMW ali tudi kake druge? Jst imam od prej eno Kappa tank torbo (z magneti spodaj) ki ima moznost pritrdit s trakci, samo deluje vse skupaj nestabilno in čudno. Ima kdo kakšne izkušnje?

Pa tebe je treba za jajca obesit...

Zakaj ne vprašaš nas, ki bi ti z veseljem povedali in ki smo rešli ta problem na eleganten in poceni način. Pa še v živo lahko prideš kadarkoli pogledat 5 kilometrov stran od doma (če se še vedno spomneš, kdo sem :krneki: )

Ti samo Bolho kliči in vse tvoje težave bojo izginile :trance_33_sleep:

Popravljeno . Popravil hirabbit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšne tank-torbe uporabljate? Original BMW ali tudi kake druge? Jst imam od prej eno Kappa tank torbo (z magneti spodaj) ki ima moznost pritrdit s trakci, samo deluje vse skupaj nestabilno in čudno. Ima kdo kakšne izkušnje?

Tuki mas neki opreme...

http://www.mo-tech.de/hersteller/bmw_F_800_S_277.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo

Obstaja se varjanta z zascito "tanka" plus tankt torba ki jo pripnes na zascito ;)

post-8216-1232192172_thumb.jpg

izbiras lahko med vec modeli torb...

http://www.bagster.com/en/showroom_liste_b....php?id_temp=68

PLUSI:

dobro izgleda

zasciten "tank" pred praskami, udarci

ce menjas znamko/model motorja kupis le novo zascito za nov motor torbe ti ostanejo iste

MINUSA:

cena cca. 150EUR komplet

cas dobave (Francija)

--

LP

Tommy

Ma ti imaš najbrž kovinski rezervar? Prej na CBFki sem tudi imel brez enega paska, niti okoli volana, samo z magneti...samo s plastičnim "rezervarjem" pa ne vem kam bi pripel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po ABS dalje v za to ustrezni temi. ker ste mojstri "svojga foha" za odvihranje s teme v tri krasne......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po ABS dalje v za to ustrezni temi. ker ste mojstri "svojga foha" za odvihranje s teme v tri krasne......

Čakaj malo, ne trdim, da debata o ABS nasplošno in ABS pri ostalih BMWjih, kamor je tema zašla, spada sem.

Ampak debata o ABS na tem motorju, kam spada, če ne sem ?! Najprej praviš, da tehnične težave nekega motorja moramo pisat v temo tega motorja, potem to ni več prav? Bu?

Popravljeno . Popravil hirabbit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete. Sem si pogledal omenjene linke. Upal sem da je še kaj več robe na izbiro :cry:

Pa tebe je treba za jajca obesit...

Zakaj ne vprašaš nas, ki bi ti z veseljem povedali in ki smo rešli ta problem na eleganten in poceni način. Pa še v živo lahko prideš kadarkoli pogledat 5 kilometrov stran od doma (če se še vedno spomneš, kdo sem :krneki: )

Ti samo Bolho kliči in vse tvoje težave bojo izginile :trance_33_sleep:

hehe, sej mi je bolha že 1x prej omenla (al sem pa na forumu že nekje prebral :? ) kako je rešla problem. Sem pa upal, da obstaja še kaka firma, ki dela tank torbo, ki bi pasala na original klipe. (seveda vsaj za polovicno ceno od original bmw torbe :whistle: ) Kot kaže bom moral tudi jst rešit na enak način kot je bolha - predelat tank torbo. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete. Sem si pogledal omenjene linke. Upal sem da je še kaj več robe na izbiro :cry:

hehe, sej mi je bolha že 1x prej omenla (al sem pa na forumu že nekje prebral :? ) kako je rešla problem. Sem pa upal, da obstaja še kaka firma, ki dela tank torbo, ki bi pasala na original klipe. (seveda vsaj za polovicno ceno od original bmw torbe :whistle: ) Kot kaže bom moral tudi jst rešit na enak način kot je bolha - predelat tank torbo. :(

Ma itak ni problema, ti bom povedal, h kateremu stricu greš in ti naredi v par dneh za 8 evrov :)

Samo klipe moraš kupit. Za torbo daš še 40 - 50 evrov in imaš vse skupaj za 70 evrov. Kar je malo, glede na original, ki stane čez 150 evrov in je tako velika, da niti čez ne vidiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa upal, da obstaja še kaka firma, ki dela tank torbo, ki bi pasala na original klipe.

Saj možnosti nimaš tako malo..

Na primer famsa dela specifično torbo: klik

pa givi ima tudi svojevrsten patent (klik) na katerega se z magneti pritrdijo njihove torbe.

Bmw ima dve torbi,...

Poglej še na:

- touratech

- mrboxer

- wunderlich

- bikerfactory

- ztechnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj malo, ne trdim, da debata o ABS nasplošno in ABS pri ostalih BMWjih, kamor je tema zašla, spada sem.

Ampak debata o ABS na tem motorju, kam spada, če ne sem ?! Najprej praviš, da tehnične težave nekega motorja moramo pisat v temo tega motorja, potem to ni več prav? Bu?

preberi redosled objav za ta primer in kaj vsebujejo. ce se tebi da to razcesati, be my guest. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!