Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

Petrolej je super. Dobre izkušnje pa imam celo z Lidlovim chain cleanerjem. Stane 1,99€, pa ga je dovolj za enkrat ali dvakrat. Za samo verigo (in posledično tudi mazivo verige) pa je dober tudi white spirit, nafta, kurilno olje. Da je le malo mastno in ne poškoduje O ringov verige.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, lucif3rka pravi:

S čim odstraniti ostanke lepila od nalepk s tanka?

WD40. Pazi da ne pošpricas po lučeh/šipi/displayu in podobni (polikarbonat) plastiki.

edit: Lahko probaš tut pofenat, če bo lepil ratal tak kot en žvečilni in se pol odlepi. Tole nazadnje prakticiral na šipi od avta, ampak pomoje tut na tanku oz. barvani površini nebi smel bit težav.

Popravljeno . Popravil Xebec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Z čem spucat tisti siv film k se nardi spredej na mašini gor? Sem že probal svašta čistil ki jih imam, pa vsaj notri po kotih kjer z penzlom ne prideš zraven, ni nekega posebnega haska? Bom drugič sprobal z petrolejem malo, itak vem da bo vse mastno, ampak potem z čistilom za platišča še enkrat pa je to to. Torej z čem vi pucate mašino?

Kot drugo pa me zanima, z čem potem k se mašina osuši, le to našpricate da je lepa? Js jo z S100 Farb auffrischer (transparent) sprejem od dr. O.K. Wack chemie. Sicer je drugače res lep rezultat, edino mal mastno se mi vse skp zdi pol, zdj je pa sprej prazn, pa bi probal mrbit kj novga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Danilo D pravi:

 

Kot drugo pa me zanima, z čem potem k se mašina osuši, le to našpricate da je lepa? Js jo z S100 Farb auffrischer (transparent) sprejem od dr. O.K. Wack chemie. Sicer je drugače res lep rezultat, edino mal mastno se mi vse skp zdi pol, zdj je pa sprej prazn, pa bi probal mrbit kj novga.

morda smešno ampak je zelo super.

Povsod našpricam razen zica.

Tudi vizir čelade.Čisti,polira in še sloj nardi...pa vse se sija.

Poskusi..

3180069_001.jpg?_=1457812297329

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom napisal moj nasvet (upoštevanje ni nujno)

če hočeš, da se mašina sveti in da se svinjarija nanjo ne lepi, lahko uporabiš karkoli, samo da je mastno ali pa da naredi film.

prednost: svinjarija se lažje spere ob pranju

slabost: umazanija se prej prime

ampak bistvo je, že moj foter je vsako jesen/zimo našprical kamion z nafto....po par dneh je zgledal grozen ,vendar ko ga je opral, je pa bil kot nov.

Enako počnem s svojimi mopedi, ker se vozim tusi pozimi in v soli. Namažem ga s petrolejem, predvsem spodaj in obvezno po vsaki vožnji po soli ga sperem s hladno vodo (vroča aktivira sol), zaenkrat se mi izide. Seveda ga posušim, če pa hoćem še mal denarja zapravit, ga razen gum celega prešpricam z maxibrillom, ki prav tako naredi zaščitni film.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
Ob 23. 8. 2017 ob 8:33, dergi73 pravi:

Zdravo

 

Ali kdo pozna in ima izkušnje z čistilnimi robčki VULCANET -  http://www.vulcanet.si/vulcanet/

"a je to to" za sprotno čiščenje motorja??

 

LP

A to kdo uporablja ali ne? Videt je enostavno in učinkovito

https://www.youtube.com/watch?v=nFYF0YQ2dBw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 11. 2017 ob 14:10, CPU pravi:

A to kdo uporablja ali ne? Videt je enostavno in učinkovito

https://www.youtube.com/watch?v=nFYF0YQ2dBw

Ja uporabljam, in bom še naprej. Res, da sem pred prvo uporabo motor opral z vodo in šele nato z robčki, od takrat dalje pa po vožnji samo obrišem z dvema robčkoma in je job done. Če se vozim po suhem, niti ni potrebno po vsaki vožnji. V kolikor pa me ujame dež, pa še vedno najprej z vodo in šele potem z robčki.  Pač, preveč tistega "večjega peska" in  svinjarije se nabere po motorju in ne verjamem, da bi to lahko samo obrisal brez da bi opraskal lak....čeprav reklamirajo drugače.

Sicer pa čisti super, tudi šmir na feltni, zobnikih, ščitniku verige....

Kar pokliči Boštjana na tel. 041 683 808  in sprobaj...ne bo ti žal. Cena 45eur, robčkov je pa notri mislim da 70 kom....ne vem zdajle z glave lahko da jih je tudi več. Eno pakiranje pa imam za celo sezono s tem da z njimi čistim tudi čelado, kombinezon in še kaj.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa za tisto sprotno pucanje, torej vedno ko gre mator v garazo in ga pokrijem, uporablam sampon za brezvodno oranje, pac si ga ustrezno zmesam v plastenki z pumpico, pospricam, malo pustim in obrisem z kako fino bombazno krpo ..... kake oprane cote k jih ne nosm vec :D. Za finis pospricam z qd-jem in zglancam do visokega sijaja :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, drmr69 pravi:

Ja uporabljam, in bom še naprej. Res, da sem pred prvo uporabo motor opral z vodo in šele nato z robčki, od takrat dalje pa po vožnji samo obrišem z dvema robčkoma in je job done. Če se vozim po suhem, niti ni potrebno po vsaki vožnji. V kolikor pa me ujame dež, pa še vedno najprej z vodo in šele potem z robčki.  Pač, preveč tistega "večjega peska" in  svinjarije se nabere po motorju in ne verjamem, da bi to lahko samo obrisal brez da bi opraskal lak....čeprav reklamirajo drugače.

Sicer pa čisti super, tudi šmir na feltni, zobnikih, ščitniku verige....

Kar pokliči Boštjana na tel. 041 683 808  in sprobaj...ne bo ti žal. Cena 45eur, robčkov je pa notri mislim da 70 kom....ne vem zdajle z glave lahko da jih je tudi več. Eno pakiranje pa imam za celo sezono s tem da z njimi čistim tudi čelado, kombinezon in še kaj.... 

Kontakt že imam, cena poznana, naj bi bilo pa notri 80 robčkov. Meni je edino čudno, da je tako učinkovito, in da ne poškoduje laka, plastike,nalepk,ipd 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Rabim nasvet glede vzdrževanja MAT barve na motorju . Kateri šampon in kaj za negovanje po pranju - premaz uporabljate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem uporabljal tole:

http://www.operi-avto.si/mat-barve-in-folije/1618-autosol-matte-shampoo-500ml-4004982008005.html

 

S tem, da sem imel manjšo koncentracijo šampona kot priporočajo oni. Načeloma pa v vsaki trgovini dobiš kakšne šampone za mat barve. Jaz sem sicer imel avto v črni mat, no moja.  Imaš pa tudi sredstva, ki so hkrati za čiščenje in še za zaščito/nego.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Arzen said:

Jaz sem uporabljal tole:

http://www.operi-avto.si/mat-barve-in-folije/1618-autosol-matte-shampoo-500ml-4004982008005.html

 

S tem, da sem imel manjšo koncentracijo šampona kot priporočajo oni. Načeloma pa v vsaki trgovini dobiš kakšne šampone za mat barve. Jaz sem sicer imel avto v črni mat, no moja.  Imaš pa tudi sredstva, ki so hkrati za čiščenje in še za zaščito/nego.

Kater avto pa? Barva ali folija?

Drugace se pa mat barva pere enako, kot vsaka navadna barva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete.

Povprašal sem tudi v avtopralnicah. Tu so mi svetovali pred pranjem namakanje z mokro krpo ali brisačo ( to itak sem delal tudi z navadno barvo ) da se vse žuželke in ostala trdovratna umazanija dobro napoji vode . Nato uporabiti ne preveč agresiven avto šampon . Dobro splahniti in morda še kak silikonski premaz a še bolje nič. Barva je zelo občutljiva na drsanje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Roger G. Jagger pravi:

Kater avto pa? Barva ali folija?

Drugace se pa mat barva pere enako, kot vsaka navadna barva.

Barva, twingo.  Načeloma se res, sem bil presenečen, da ni bilo posledic ko smo probal pod pritiskom prat...edino fleki se pa hitr poznajo in je zato fajn taka čistila imet, saj imajo ponavadi zaščito

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Let ‘06 drugi, vsaj da bi vedel (po avtomobilizmu(pika)com) mat avto v SLO. Definitivno pa prva AR.....! Je pa posebna barva, ne vinyl!

Samo opral in pustil, da se posusi. 

40BD6820-957A-400B-A6C5-5AE2A1B57D03.jpeg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 11. 2017 ob 20:53, CPU pravi:

Kontakt že imam, cena poznana, naj bi bilo pa notri 80 robčkov. Meni je edino čudno, da je tako učinkovito, in da ne poškoduje laka, plastike,nalepk,ipd 

Kaksne nove izkusnje s tem? Kontakt je pravi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, a79 pravi:

Kaksne nove izkusnje s tem? Kontakt je pravi?

pod a.  počakaj do jutri, ko bom čistil "cestni projektil" in bom posnel.....evo lohk rečeva, da sam zate :)

pod b.  da kontakt je pravi.   Boštjan tel. 041/683 808  ....vse uradno z računom 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 11. 2017 ob 11:37, drmr69 pravi:

pod a.  počakaj do jutri, ko bom čistil "cestni projektil" in bom posnel.....evo lohk rečeva, da sam zate :)

pod b.  da kontakt je pravi.   Boštjan tel. 041/683 808  ....vse uradno z računom 

Before-after slikca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...
pred 11 urami, Rey pravi:

Koper - Postojna - Koper

Sam samcat na kafeju na OMWju :(

Skupaj max 200m vode na cesti pa čisto usran motor :fight2:

IMG_20180309_173052-01.jpeg

pametno je zadevo takoj doma sprat z mrzlo vodo in po možnosti spihat ali posušit, sol je svinja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!