Skoči na vsebino

Lap Timer


Terminator

Priporočene objave

Jaz imam Z-01 in mi popolnoma zadostuje.Cena je pa tud kr ugodna.

Si vzel tudi pripadajočo baterijo ? Priporoča namreč 7.2 Ah....sem šel naknadno v nabavo in vzel malo šibkejši akumulator - 5 Ah...., upam da bo zadoščal :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si vzel tudi pripadajočo baterijo ? Priporoča namreč 7.2 Ah....sem šel naknadno v nabavo in vzel malo šibkejši akumulator -  5 Ah...., upam da bo zadoščal

Red, torej si že nabavil?! Koliko je cena točno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si vzel tudi pripadajočo baterijo ? Priporoča namreč 7.2 Ah....sem šel naknadno v nabavo in vzel malo šibkejši akumulator -  5 Ah...., upam da bo zadoščal :hmm:

Jaz sem vzel kar vse v kompletu z baterijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Red, torej si že nabavil?! Koliko je cena točno?

Ja, pred MH avgusta.....ma sem do zdej samo po garaži letal z njim...peš :D in razmišljal o morebitnem solastniku. :hmm:

Cena je bila 130 Ojrov - cca. 30.000 brez baterije, 35.000 z baterijo. Naj pove še kdo, mogoče sem pa preveč plaćau :blush: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena je bila 130 Ojrov - cca. 30.000 brez baterije, 35.000 z baterijo. Naj pove še kdo, mogoče sem pa preveč plaćau :

Ne ne, to je prava cena... :D

Sem mislil, da si kaj ceneje dobil... ;)

Torej v nedeljo na Marofu dva enaka transponderja?! .) Super, gremo na nove uradne čase... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs, maš možnost kje zmerit z osciloskopom kak signal proizvaja oddajniški del Lap timerja( oni ko ga postaviš na ograjo)?

El Barto, brez zamere, ampak za enega ekonomista je to prehudo vprašanje... :lol1: :D Skratka: pojma nimam, kako se to naredi... še komajda vem, kaj je osciloskop. Pridi v nedeljo dol, pa lahko meriš po mili volji... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, naj se jaz dodam nekaj k tej temi. (sem namrec tisti, ki izdeluje Z-01 TIMEMASTER lap-timerje).

Kot vidim je interes kar velik intudi zelje so razlicne. Veliko jih zeli merjenja segmentov, kar nameravam vgraditi v naslednjo verzijo, ki bo predvidoma narejena do pomladi. V razvoju pa je tudi nova verzija z grafičnim zaslonom, v katero pa nameravam vgrajevati (opcijsko) tudi merjenja ostalih parametrov - datalogging. Tukaj vas prosim za ideje/potrebe, kaj vse bi radi imeli v taksnem lap-timerju. :hmm:

Popravljeno . Popravil anatom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anatom, krasno, da lahko sodelujemo!!! :OK:

Jaz imam naslednje pripombe:

pri Z01 pogrešam to, da moraš recimo za 40-o sekcijo 40 krat pritisniti tipko gor, da prideš do nje. Potem si pa recimo ogledaš to sekcijo in ko hočeš iti na 41-o sekcijo, moraš spet ponovno pritiskati 41 krat, da prideš do nje. Skratka, zelo mučno in zamudno.

Potem sva se z Rudetom pogovarjala in mi je omenil, da pogreša datalogging - torej prenos iz sprejemnika na računalnik, prav tako pa segmente štopanja. No, to dvoje si tudi sam napisal, pa sem za vsak slučaj še enkrat... ;)

Jaz bi osebno rad videl tudi izpis maksimalne hitrosti v sekciji, recimo...

Evo, to je zaenkrat to z moje strani... Če boš kaj izboljšal merilec, pa kar pridno sporočaj, ker drugo leto imaš potem kupca za dva sprejemnika in oddajnik z moje strani... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi osebno rad videl tudi izpis maksimalne hitrosti v sekciji, recimo...

Gregs, za hitrost potrebuješ razdaljo.. kak jo boš dobil?

Z več transponderji, ali pa z integracijo onboard speedometra..??

Forgeat it..

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs, za hitrost potrebuješ razdaljo.. kak jo boš dobil?

Z več transponderji, ali pa z integracijo onboard speedometra..??

...baje se to da... kako, ne mene vprašat... jaz sem samo ekonomist... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...baje se to da... kako, ne mene vprašat... jaz sem samo ekonomist... :D

Edini način je, da se 'laptimer' priklopi še na brzinomer oz. na senzor od brzinomera - takšne zadeve pa potem ne moreš več preprosto priheftat na moped...

D.

PS: Home made lap timer projekt je v teku... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edini način je, da se 'laptimer' priklopi še na brzinomer oz. na senzor od brzinomera - takšne zadeve pa potem ne moreš več preprosto priheftat na moped...

Ja, saj to mi je nekako jasno... samo a veš... jaz sem bolj tisti ekonomist: jaz povem, kaj rabim, ti povej, koliko košta... :D Zato me niti ne zanima, kako kaj dela... :whistle: O:-) (pač nisem tehnični tip za sestavljat take stvari - specializacija in delitev dela obstajata z namenom... :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: Home made lap timer projekt je v teku... ;)

Če greš ju3 na marof bi te prosil da mi nekje pustiš zadevščino...pri meni , Dašenki, v kaslu za pošto itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če greš ju3 na marof bi te prosil da mi nekje pustiš zadevščino...pri meni , Dašenki, v kaslu za pošto itd...

OK, bom nekam dostavil pa ti javim... Mislim, da je to to...

D.

PS: En tak einfoh lap-timer že tudi imajo v kit-u... :eek:

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dela :OK: :OK: :OK:

Samo še en kondić 1 μF med B in E na releju pa bo delalo tudi zares

Lepo sva se z Dančijem nasmejala ko sva montirala, še Miki je malo pomagal pri testiranju.

Anatom, na kateri valovni dolžini delajo timerji, ki jih delaš?

Tudi na 950nm 7,2 kHz?

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danči, dela bolje... na en prask žičke preko akuja se luč prižge za cca 6 desetink, kar je dovolj...ju3 če bo čas real time proba.

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danči, dela bolje... na en prask žičke preko akuja se luč prižge za cca 6 desetink, kar je dovolj...ju3 če bo čas real time proba.

LP, El Barto

:OK: Sem razmišljal. da bi sprejemno diodo lahko 'oblekel' v en tulec, da bi zmanjšal občutljivost s strani...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi !

Prilagam posnetek prikaza lap-timerja prilagojenega mojim casom:

post-3284-1128750920.png

A je kdo zainteresiran za skupno izdelavo/nabavo :lol1:

lp

gody

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gody, mene zanima, ampak samo, če mi lahko hkrati kaže tudi 2 meseca skupaj... sem bolj med počasnimi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No, naj se jaz dodam nekaj k tej temi. (sem namrec tisti, ki izdeluje Z-01 TIMEMASTER lap-timerje).

Kot vidim je interes kar velik intudi zelje so razlicne. Veliko jih zeli merjenja segmentov, kar nameravam vgraditi v naslednjo verzijo, ki bo predvidoma narejena do pomladi. V razvoju pa je tudi nova verzija z grafičnim zaslonom, v katero pa nameravam vgrajevati (opcijsko) tudi merjenja ostalih parametrov - datalogging. Tukaj vas prosim za ideje/potrebe, kaj vse bi radi imeli v taksnem lap-timerju. :hmm:

Sicer še niti zima ni.. me pa zanima kako kaže z novimi verzijami.. posledično tudi če bodo cene starim kej padle :whistle:

mam še do začetka sezone čas nabavit zadevo .)

Popravljeno . Popravil maXXXimum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

kaj je zdaj racerji, sezona se bliža, mate že vsi lap timerje? :D

sam bom najverjetneje vzel AIM MyChron Light TG

še malo več podatkov

sem se čez zimo malo pozanimal glede teh lap timerjev, za svoj denar naj bi bili MyChroni TG serija špica (best-buy) in kar je najpomembnejše - zanesljivi ;)

je še kdo kaj študiral glede tega; ima kdo kako drugo (pametno) ponudbo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!