Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

:eek:

tile se pa ne hecajo... prej bi rekel, da se kar visoko (po mojem skromnem mnenju PREvisoko) cenijo; glede na to, da je govora o konfekciji, italijanske maloserijske zverinice iz istega predalčka sploh ne zgledajo več tako hudičevo drage.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako novost ali "novost", ki pride na tržišče, prvi kupci plačajo resneje kot kasnejši prežeči preračunljivci (razen če gre zadeva enormno v promet). Poglejte npr., kam je cenovno padla TDM 900 ABS. :P

FZ-1 pri tem ne bo nobena izjema. Motorin pa se mi zdi :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kaj pa vem. Malce spominja na Bulldoga in BT nevem kaj že. Duh stare fazerke se izgublja. Zadnji del je zelo minimalističen. Če je stara reč dobro služila tudi kot potovalni moped, bo tokrat sopotnica grela zelo majen sedež. In še avspuh je čuden.

Ma ja. Krasen stroj, ampak jaz bi se kam malo dlje odpeljal in malo s kom. Zakaj zaboga ne naredijo vsaj dokupljivega normalnega zica in dajo zadaj vsaj prostor za kovček. Na te nove mopede kovčka sploh ne moreš več montirat.

Pa piz*a - nismo vsi stari 16 let, meni JE važna uporabnost motorja.

:eek:

tile se pa ne hecajo... prej bi rekel, da se kar visoko (po mojem skromnem mnenju PREvisoko) cenijo; glede na to, da je govora o konfekciji, italijanske maloserijske zverinice iz istega predalčka sploh ne zgledajo več tako hudičevo drage.

Kakršno koli je že moje mnenje o tem strojčku - za KONFEKCIJO ga pa nebi označil.

Ali je potem tudi R1 konfekcija? Zame je to motor na ravni ferarija, čeprav manj ekstravaganten kot kakšen italjan.

Posplošiti vse japonce v konfekcijo, je nagibanje k stereotipom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:devil:

Ma ja. Krasen stroj, ampak jaz bi se kam malo dlje odpeljal in malo s kom. Zakaj zaboga ne naredijo vsaj dokupljivega normalnega zica in dajo zadaj vsaj prostor za kovček. Na te nove mopede kovčka sploh ne moreš več montirat.

Pa piz*a - nismo vsi stari 16 let, meni JE važna uporabnost motorja.

Kakršno koli je že moje mnenje o tem strojčku - za KONFEKCIJO ga pa nebi označil.

Ja, res, res...za potovanja bi pri Yamahi zgleda radi, da se človek obrne bolj na TDM al pa kar FJR.

No, kupcev za FZ1 verjetno ne bo manjkalo, je pa meni naked zelo všeč :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

MotorCycleNews ima test objavljen...

v mailingu so pa zapisali pomenljivo: In other new bike news, we’ve got the world’s first test of the FZ1 and FZ1 Fazer and wonder why Yamaha even bothered updating the models…

Vprašanje, kako lahko to razumemo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Še en test nove FZ1. klik Testniki niso lih navdušeni nad novim Yamahinim stvorom. :cry:

Kratek povzetek...

...razočaranje nad močjo in odzivnostjo pri nizkih vrtljajih in katastrofalno vzmetenje. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kratek povzetek...

...razočaranje nad močjo in odzivnostjo pri nizkih vrtljajih in katastrofalno vzmetenje. :?

potem ga pa primerjajo z ducatijem S4 in Aprilijo Tuono, da nima takšnega zvoka in seveda sigurno tudi nima navoga v nizkih vrtljajih kot ga imata ta dvovalnika tko, da so primerjave povsem na mestu :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

...aaaaaah, kaj naj recem, nc bom kr tih :blush:

2006_FZ1-N_Color_Midnight-Black_tcm26-90702.jpg

Kwa ji pa manjka. Sj je kr uredu. Tipicna japonska konfekcija (oblikovno). Za dve, tri leta bo, potem pa itak pride spet nova. Ne pricakovat vrhunskega designa od japoncev, ni profitno. Anglezi se pa tudi se vedno iscejo. Pri SpeedTriplu precej manj, pri ostalih pa zelo. Se vedno pa drzi "vsake oci imajo svojega malarja". Tako, da bo tudi ta FZ 1 marsi komu zelo vsec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

še en test

hvalijo: dizajn

grajajo: agregat, vzmetenje, krmilo, zavore

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

v številki 8/2006 (31.3.2006) revije Motorrad so testirali FZ1 in FZ1 Fazer; IMHO presenetljivo velika razlika v pikah v primerjavi z R1: FZ1 640 pik, Fazer 653 pik, R1 695 pik :hmm:

Zaključek testnikov: Nova FZ1 je korak v pravo smer: trda, direktna, kompaktna - to je bilo na listi želja. Ampak želeli smo tudi motor, ki bo poslušno in z občutkom sledil ročici za plin in znal moško potegniti tudi iz nizkih obratov. Tudi pri podvozju se da še veliko narediti.

Toliko oni, vi pa prosim tudi tokrat brez hude krvi...

post-163-1144250505_thumb.jpg

post-163-1144250535_thumb.jpg

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor me je globoko impresioniral (pogled nanj v TC). Tudi cena je zelo sprejemljiva. Problem se mi zdi samo turistična vožnja s sopotnikom in ni mi jasno, kam montiraš kovček. Brez kovčka namreč vsej odličnosti navkljub (motorjevi - ne moji), ne morem živeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

v številki 8/2006 (31.3.2006) revije Motorrad so testirali FZ1 in FZ1 Fazer; IMHO presenetljivo velika razlika v pikah v primerjavi z R1: FZ1 640 pik, Fazer 653 pik, R1 695 pik :hmm:

Zaključek testnikov: Nova FZ1 je korak v pravo smer: trda, direktna, kompaktna - to je bilo na listi želja. Ampak želeli smo tudi motor, ki bo poslušno in z občutkom sledil ročici za plin in znal moško potegniti tudi iz nizkih obratov. Tudi pri podvozju se da še veliko narediti.

Toliko oni, vi pa prosim tudi tokrat brez hude krvi...

ha digurno, da je razlika v pikah, če pa je "s" model dobil 9 pik za vetrno zaščito naked na 0 :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo v resnici je pa lih obratno,preizkušeno,tista šipca spredaj,samo meša zrak okoli čelade :BUA: ,naked varianta je do 180kmh boljša :OK:

Popravljeno . Popravil SLEPEC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!