Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS Adventure


Špilferderber

Priporočene objave

Odkrito povedano, sem nad BMWjem zeeelo  razočaran glede kvalitete. Predvsem pa nad odnosom zastopnika, vsaj pri mojem zadnjem nakupu. Večkrat se spomnim na izjavo prodajalca...Veste, to je BMW in se sam prodaja...ne rabi reklame...

Mimogrede, kovčki so res narejeni pri Touratechu, ampak na isti nalepki piše BMW .

Popravljeno . Popravil THOMPSON
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, THOMPSON said:

Odkrito povedano, sem nad BMWjem zeeelo  razočaran glede kvalitete. Predvsem pa nad odnosom zastopnika, vsaj pri mojem zadnjem nakupu. Večkrat se spomnim na izjavo prodajalca...Veste, to je BMW in se sam prodaja...ne rabi reklame...

Mimogrede, kovčki so res narejeni pri Touratechu, ampak na isti nalepki piše BMW .

Kje si kupil motor in kovčke in kateri prodajalec je to izjavil, če ni skrivnost? Mogoče tudi v kakem kontekstu, da ne bomo preveč novinarski, ko izluščijo vedno samo tisti citat, ki njim odgovarja. 

Če bodo kovčki dobili kake flekce, se zato ne bom preveč sekiral, važno, da delajo kakor je treba.  Tako ali tako mu paše kaka nalepka in kaka bojna rana. ADV je delovni stroj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji nakup je bil pri Autovalu, konkretnega prodajalca so pa lani v rit brcnili.

Izgleda, da je motovilil tudi drugje, ne samo pri meni...Ampak za  porazni padec BMW kvalitete ni kriv.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, THOMPSON said:

Zadnji nakup je bil pri Autovalu, konkretnega prodajalca so pa lani v rit brcnili.

Izgleda, da je motovilil tudi drugje, ne samo pri meni...Ampak za  porazni padec BMW kvalitete ni kriv.

 

 

Sem slišal zanj. Bogi šef in lastnik :(

Nekega padca kvalitete jaz ne vidim. Imam tretji BMW v šestih letih, dva sta še pri meni. Moj brat je tudi imel BMWja in mu je delal odlično. Moraš vzeti v račun, da več ko ima motor opreme, več je za pokvariti. Verjetno tudi zato pri Japoncih niti ne moreš naročiti toliko dodatne opreme že iz tovarne, ker potem bi imeli večji odstotek okvar in več stroškov z garancijo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, THOMPSON pravi:

Zadnji nakup je bil pri Autovalu, konkretnega prodajalca so pa lani v rit brcnili.

Izgleda, da je motovilil tudi drugje, ne samo pri meni...Ampak za  porazni padec BMW kvalitete ni kriv.

 

 

Ne vem kaj ga vsi skrivate , Miha je bil pa še primek bom povedal če kdo želi , nategun da mu ni para , kolegu še zmerom 1k€ dolžen od prodaje motocikla ,ki se je prodajal komisijsko v Avtovalu , seveda šef ni vedel za njegove devijacije,

Tam sem kupil samo en motor namesto 3-4 prav zaradi tega debila, ker je hotel vsakič še kaj za privat žep in je delal skrb zbujajoče cenitve rabljenih motorjev v zameno za nove in še in še svinjarij, išče ga pol ljubljane toliko je dolžen denarja !!!

Kasneje sem šefu tudi vse povedal, zdaj dobivam povabila na vse dogodke in čestitke , sam sem se nekako odločil za KTM .

Kar se tiče alu kovčkov, jih na GSA nisem maral ker se je v njih nabiral kondenz preko noči ko so bile temperature še v velikem razponu dan-noč, lis ali flekov nisem opazil, sem jih pa zamenjal za plastik vario in bil prezadovoljen in presenečen kako je ta plastika trpežna, ne poči , zelo dobro dihta pa še večaš ali manjšaš prostornino po potrebi, lp

BmW -ju se je v zadnjih letih kar pozna ta padec kvalitete, se vidi že po vpoklicih a pozna se tudi vsem drugim znamkam, se vidi da so motorje začeli sestavljat ekonomisti in ne inžinjerji konstruktorji....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kmet2 said:

BmW -ju se je v zadnjih letih kar pozna ta padec kvalitete, se vidi že po vpoklicih a pozna se tudi vsem drugim znamkam, se vidi da so motorje začeli sestavljat ekonomisti in ne inžinjerji konstruktorji....

Vpoklici niso pokazatelja padca kvalitete, prej odgovornega odnosa do odpravljanja napak. Znancu je pred par tedni crknil Suzuki, nato je izvedel, da imajo po celem svetu zaradi tistega dela vpoklic, le pri nas ga niso naredili. 

 

1 hour ago, Snecer said:

Zanimivo, sem prvo pomislil, da drugo temo berem :)

Pojdi v svojo temo smetiti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motolover pravi:

Vpoklici niso pokazatelja padca kvalitete, prej odgovornega odnosa do odpravljanja napak. Znancu je pred par tedni crknil Suzuki, nato je izvedel, da imajo po celem svetu zaradi tistega dela vpoklic, le pri nas ga niso naredili. 

 

Pojdi v svojo temo smetiti!

Se strinjam z obojim :) a k prvemu bi dodal, padec kvalitete materialov !

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mislim, da je res vsakemu jasno, vec kot je opreme, kot je ze izpostavil motolover, vec je potencialnih moznosti za okvaro. Jaz sem 10 let nazaj, ko je bila Vara nova, poslusal toliko nekih floskul, zakaj ne bmw? Sam sem probal in mi dejansko takrat ni bilo take razlike med njima da bi rekel uau in da bi to opravicevala razlika v ceni. Itak so se vsi motorji in avtomobili v zadnjih letih mocno podrazili, seveda imajo ogromno vec raznih tehnicnih pripomockov. Enim pase enim ne. Meni je ta motor zelo vsec in sem zelo zadovoljen, Kmetu tudi ampak mu je bolj pisan na kozo pac Ktm. Saj cenovno sta blizu. In tudi glede vpoklica, hvala bogu, da ga naredijo, ce je kaksna potencialna nevarnost!?

Razocaranje pa ima vsekakor velik delez subjektive. Veliko vlogo igra tudi denar, poznam veliko ljudi, ki zapravijo prakticno ves razpolozljiv denar za nov motor ali avto, pac tipicno slovensko. Potem pa spara pri hrani in je najvecje sranje ipd. In ce potem nekaj ne spila, kot si je gospod zamislil, je seveda katastrofa, kako pa toliko denarja!?

In ja dobra primerjava.. Ekonomisti ininzenirji.

Pri Versysu lahko gre bolj malo od tehnike, ker je nic nima. Sem ga imel.. 

Pa se glede telih, ce lahko recem gnilih jajc v podjetjih. Slisal sem, da je en prodajalec v TC-ju lep cas sam prodajal izdelke po smesnih cenah oz. po domace kradel denar podjetju. Kakor vem, se vedno dela tam in ocitno odplacuje svoje grehe. Od tega je leto ali dve.. 

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pozabljate da nas smatrajo za balkan...Severnjaki nas mečejo v isto koš ko Hrvate, bosance, itd.

Sploh govorim za dodatno opremo...npr. kufri verjetno so s časoma pogruntali, da je aluminij slab..pa so dali vseeno na trg, pa si mislijo, sej za balkance bo čist ok.

Da ne govorim o Wunderlichu, kakšne izdelke so mi poslali za GS.a. Oba blatnika sem gladko zavrnil. In dokler velja garancija, velja za vse. Če pa ni glasu, ti pa inšpektorat z veseljem pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo. Jaz sem narocil tank nalepke za 2 Adv-ja od Wunderlicha in so odlicne. Je pa res da je to cisto nekaj drugega kot blatnik.. Se kar strinjam s tem glede "Balkancev"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, HyperJack pravi:

Pa pozabljate da nas smatrajo za balkan...Severnjaki nas mečejo v isto koš ko Hrvate, bosance, itd.

Sploh govorim za dodatno opremo...npr. kufri verjetno so s časoma pogruntali, da je aluminij slab..pa so dali vseeno na trg, pa si mislijo, sej za balkance bo čist ok.

Da ne govorim o Wunderlichu, kakšne izdelke so mi poslali za GS.a. Oba blatnika sem gladko zavrnil. In dokler velja garancija, velja za vse. Če pa ni glasu, ti pa inšpektorat z veseljem pomaga.

Ja tako pri BMW - ju tretirajo Slovenijo,spadamo v skupino Romunija,Bolgarija,Makedonija itd .......ampak sej če smo pošteni , daleč od njih nismo !

Prav tako je tudi pri KTM, še dobro da imam dobrega serviserja, ker drugače sigurno ne bi vozil  njihovega motorja....se on ukvarja z naročanjem dodatne opreme in vsega ostalega .:D....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, gradbenik pravi:

Zanimivo. Jaz sem narocil tank nalepke za 2 Adv-ja od Wunderlicha in so odlicne. Je pa res da je to cisto nekaj drugega kot blatnik.. Se kar strinjam s tem glede "Balkancev"

Wunderlich naj bi bila nemška firma, Nemci so bli od nekdaj znani po kvaliteti in disciplini...že to mi vse pove, da pošljejo nekvaliteten iz Nemčije v Slovenijo, ne da bi ga prej preverili...in to ne enkrat..2 x.. to je najbolj žalostno.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kmet2 pravi:

Ja tako pri BMW - ju tretirajo Slovenijo,spadamo v skupino Romunija,Bolgarija,Makedonija itd .......ampak sej če smo pošteni , daleč od njih nismo !

Prav tako je tudi pri KTM, še dobro da imam dobrega serviserja, ker drugače sigurno ne bi vozil  njihovega motorja....se on ukvarja z naročanjem dodatne opreme in vsega ostalega .:D....

Moraš pa vedet, da so tudi balkanci že pri njih in s tem tudi balkanske navade :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DANES SEM PELJAV NA SERVIS SELMAR CELJE

OBLJUBILI SO MENJAVO BOMO VIDELI POPOLDAN KAKO SE BO REŠLO

JAVIM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko prosim en zmeri dolžino original sprednjega vezirja? Razmišljam, da bi dal original od GSA na GS.a.

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, HyperJack pravi:

Lahko prosim en zmeri dolžino original sprednjega vezirja? Razmišljam, da bi dal original od GSA na GS.a.

 

Hvala

LC al prejšnji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 4. 2016 at 15:48, hitrii pravi:

evo rešeno

servis selmar brez problemov

 

E si vidu! Še se dobre stvari na tem svetu dogajajo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, HyperJack pravi:

Lahko prosim en zmeri dolžino original sprednjega vezirja? Razmišljam, da bi dal original od GSA na GS.a.

 

Hvala

Ne vem kako imajo to narejeno LC,toda če si hotel to narediti na oljno hlajenem si moral dodati še nosilec ki ga ima GSA dodatno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na ADV modelu imajo nekateri težave s povišanimi vizirji, ki niso originalni (Puig in podobni), Zaradi večjih vibracij lahko originalni nosilec poči. Raje preveri, če je nosilec enak, kot ti je K. svetoval!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!