Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS Adventure


Špilferderber

Priporočene objave

pred 15 minutami, drice_z pravi:

Živ,

Imam GS 1200 ADV letnik 2008. Se mi zdi da nima tiste moči ki bi jo mogel imeti, poleg tega mi včasih (ne vedno) v višji prestavi pri polnem gasu, nekje pri 4000 obratih pocuka. Svečke so Iridium in imajo prevoženih pod 1000 kilometrov.

Zakaj nima moči?

Koliko moči pa ti manjka? Ob izpeljevanju je bolj len. Proti Varaderotu je tale kobila manj poskočna.

A se ti to zdaj dogaja al od nakupa?

Popravljeno . Popravil KNNMS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda je že slaba sklopka...ali pa se boš moral navadit na bolj "traktorsko" vožnjo, ne leti tako, kot primerljivi japonci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, vandrovec pravi:

Morda je že slaba sklopka...ali pa se boš moral navadit na bolj "traktorsko" vožnjo, ne leti tako, kot primerljivi japonci.

Tale "traktorsko" se mi dopade. Pa še res je. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, KNNMS pravi:

Koliko moči pa ti manjka? Ob izpeljevanju je bolj len. Proti Varaderotu je tale kobila manj poskočna.

A se ti to zdaj dogaja al od nakupa?

Ne je bolj len.

Dal sem ga peljati kolegu, ki ima Adventureja, pa je rekel kot da mu manjka 20 konjev.

Gor imam Akrapoviča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, drice_z pravi:

Ne je bolj len.

Dal sem ga peljati kolegu, ki ima Adventureja, pa je rekel kot da mu manjka 20 konjev.

Gor imam Akrapoviča.

Pelji ga naj ti ga sinhronizirajo na servisu, doma se to ne da .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Kmet2 pravi:

Pelji ga naj ti ga sinhronizirajo na servisu, doma se to ne da .

GS-911?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motolover pravi:

Če ga imaš. Cena ni nizka...

Za tastarga se da preživet ceno, za novega je pa res kriza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, mtko pravi:

GS 911 in pa tole http://www.twinmax.de/prmsy.html pol se pa sinhronizirat v nulo.

Še cenejša varianta?  http://www.wunderlich.de/shop/de/synchrontester-carbtune-ii-4063.html

pred 17 urami, KNNMS pravi:

Za tastarga se da preživet ceno, za novega je pa res kriza.

Zakaj, je za LC potreben drugi, novejša diagnostična naprava, GS 911?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, motolover pravi:

Druga elektronika.

Če sem prav videl je 100€ razlika v ceni, kar ni ravno, ne vem kakšna razlika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, vandrovec pravi:

Če sem prav videl je 100€ razlika v ceni, kar ni ravno, ne vem kakšna razlika?

100€ ni neko bogastvo. Če jih pa prišteješ na 350€ podlage, je pa že skoraj pol jurčka. (Od marsikoga pol ali cela plača :()

Ampak taki itak nimajo za bemfo a ne?:whistle:

Popravljeno . Popravil KNNMS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33% ali 100€ je GS 911 dražji za LCja, po mojih podatkih.

Če računaš, da daš za servis okrog 300€ imaš ob prvem servisu samo olje in filter za doplačat, potem je GS 911 že poplačan?...če izvzamemo lastno delo, ampak nekomu je to lahko tudi v veselje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, vandrovec said:

33% ali 100€ je GS 911 dražji za LCja, po mojih podatkih.

Če računaš, da daš za servis okrog 300€ imaš ob prvem servisu samo olje in filter za doplačat, potem je GS 911 že poplačan?...če izvzamemo lastno delo, ampak nekomu je to lahko tudi v veselje?

Lastno veselje pri vijačenju in manj veselja zaradi pomanjkanja garancije. Pri kompleksnem motorju polnem elektronike se ne bi igral glede garancije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, motolover pravi:

Lastno veselje pri vijačenju in manj veselja zaradi pomanjkanja garancije. Pri kompleksnem motorju polnem elektronike se ne bi igral glede garancije.

Ja, ti imaš novega in pod garancijo, Jaz starega, kateri neima več garancije. To je razlika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, vandrovec said:

Ja, ti imaš novega in pod garancijo, Jaz starega, kateri neima več garancije. To je razlika

Tudi če je star pet let ti marsikaj zrihtajo, ne glede na leta, Seveda je pogoj, da pri njih servisiraš. Prijatelju so na ta način zamenjali komplet ABS, ki bi ga drugače stal preko 3k. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno obstaja več variant, ni samo črno-bela. Lahko ti gredo "na roko", lahko ne. Računat, da boš imel koristi je dvorezen meč. Lahko tiste 3k € pustiš prej na servisu in je potem vseeno ali si jih že plačal ali jih še boš....težko je biti pameten, ampak se nagibam k lastnemu servisiranju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, motolover pravi:

Koliko servisov letno narediš in koliko privarčuješ? 

 

Vsak hobi me nekaj stane, ce bi gledal na to kolk me stane bi verjetn bol "kavc peglou", vec mi pove, da tocno vem kaj je blo narejeno na motorju ne glede na stroske. Do tega pa me je pripeljal neljubi dogodek iz davne preteklosti, ko je bil motor servisiran na uradnem servisu, pa so mal raztegnl. Od takrat se jih probam izogibat, če se le da. Garancija gor ali dol je stvar posameznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motolover pravi:

Koliko servisov letno narediš in koliko privarčuješ? 

Eden je obvezen po opomniku, katerega je potrebno resetirat. Koliko bi privarčeval? Prvo leto nič, bi šel verjetno v minus, na daljši rok, bi se po moje splačalo. Ker nimam servisa v bližini, moram vzet en dan dopusta, da ga peljem servisirat, že to je nerodno.

Pa občutek, da nisi nategnjen, je tudi dober. Saj lani sem bil kar zadovoljen s ceno servisa le motor mi je potem slabše delal. Ampak glede na cene preteklih servisov je vsako drugo leto dražji servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...
Ob ‎28‎.‎5‎.‎2016 at 20:04, drice_z pravi:

Ne je bolj len.

Dal sem ga peljati kolegu, ki ima Adventureja, pa je rekel kot da mu manjka 20 konjev.

Gor imam Akrapoviča.

in v čem je bil problem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!