Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS Adventure


Špilferderber

Priporočene objave

Jaz imam zelo slab občutek s prednjo gumo na Adv 2016. Kar nekajkrat je "popustila" zdrsnila, enkrat toliko, da smo bili zelo blizu padca, in to z umirjeno vožnjo. Občutek je tako slab, da z novim ne morem vozit tempa, ki ga lahko vozim s starim 1150 GS. Na novem imam original Anakee III in upam da so krive gume, ki bodo kmalu za zamenjat.

A ima še kdo podobne izkušnje?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ftp pravi:

Jaz imam zelo slab občutek s prednjo gumo na Adv 2016. Kar nekajkrat je "popustila" zdrsnila, enkrat toliko, da smo bili zelo blizu padca, in to z umirjeno vožnjo. Občutek je tako slab, da z novim ne morem vozit tempa, ki ga lahko vozim s starim 1150 GS. Na novem imam original Anakee III in upam da so krive gume, ki bodo kmalu za zamenjat.

A ima še kdo podobne izkušnje?

Da, sicer na ADV l.2012, Anakee III je ZAME, (čitaj zame), smrtno nevarna guma!!!!

Krivil sem vse živo, vpetje vzmetenja, ležaj v kotnem prenosu, platišča na špice (napere)...,

Še "najbolj vozne" so bile ko sem povečal tlak v njih, spredaj na 2.9, zadaj na 3.5, ampak povečan tlak je zopet neprimeren za varno vožnjo. Epilog, obrabljene na tretjino so letele v kanto.

 ZAME, (čitaj zame), je na prvem mestu CTA, pol pa nekaj časa nč, pol pa NEXT, EXP....

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, ftp pravi:

Jaz imam zelo slab občutek s prednjo gumo na Adv 2016. Kar nekajkrat je "popustila" zdrsnila, enkrat toliko, da smo bili zelo blizu padca, in to z umirjeno vožnjo. Občutek je tako slab, da z novim ne morem vozit tempa, ki ga lahko vozim s starim 1150 GS. Na novem imam original Anakee III in upam da so krive gume, ki bodo kmalu za zamenjat.

A ima še kdo podobne izkušnje?

CE bodo gume kmalu za zamenjat, jih zamenjaj vceraj. Ne cakaj na zadnji milimeter. Skoda motorja, da gre po tleh. Glede na to, da je nov, z njim nima bit kaj narobe, torej menjaj gume ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tleh upam da ne bo šel, samo vožnja ne sme it hitreje kot turistično. Spomladi bom dal, tako kot na ta starega TKC 70 s katerimi sem zelo zadovoljen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, ftp pravi:

Po tleh upam da ne bo šel, samo vožnja ne sme it hitreje kot turistično. Spomladi bom dal, tako kot na ta starega TKC 70 s katerimi sem zelo zadovoljen.

Tudi jaz sem upal, da ne bo šel po tleh zaradi do polovice izrabljene gume. Še par minut preden sem fu... sem razmišljal o predčasni zamenjavi obeh gum. "Ali, bilo je več kasno". Pa čist turistično sem se peljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ima gor AK3 in se mi presenetljivo ne zdijo tako slabe, kot prvi set. V bistvu imam gor novo zadnjo in staro sprednjo. S sprednjo nisem imel nikoli problemov, prejšnja zadnja je rada zdrsnila. Nova zadnja ima zdaj 3.000km, sprednja stara 11.000km. Gor sem dal bolj za zvoziti, ker sem imel zadnjo novo na zalogi.  Mogoče jaz kaj drugače vozim, bolj tekoče kot lani ob istem času ali kaj takega. Ali pa bolj umirjeno, ker se zavedam omejitev te gume. Napumpani sta isto 2,4 in 2,8. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je prva zdrsnil že na drugi vožnji, kljub previdnejši vožnji novega motorja, kasneje še nekaj krat, enkrat toliko, da smo bili blizu padca. Z zadnjo gumo nimam težav spredaj pa,.... Ne vem, imam občutek da sprednja gre kar po svoje, kot da bi bilo kaj narobe, zelo "neprecizno" in zato vedno v strahu. V primerjavi s tem novim, je stari BMW 1150 GS, katerega si še lastim, pravi "supermoto" precizen s totalnim zaupanjem v prednjo gumo. Ko gremo s kolegi na vožnjo in je predvidena bolj zavita cesta grem s starim, ker z novim jih ne uspem sledit. Upam da se bo rešilo z menjavo nove gume, ker če ne, gre motor od hiše.

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 11. 2016 at 9:11, bambi61 pravi:

Kot si rekel; jaz sem imel 75 kg v četrtem razredu!

Pa 19 cm dolgega tiča tud ane? hahaha

(oprosti nisem mogel, da ne bi, ampak ta vic je res legendaren hahahaha)

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, ftp said:

Meni je prva zdrsnil že na drugi vožnji, kljub previdnejši vožnji novega motorja, kasneje še nekaj krat, enkrat toliko, da smo bili blizu padca. Z zadnjo gumo nimam težav spredaj pa,.... Ne vem, imam občutek da sprednja gre kar po svoje, kot da bi bilo kaj narobe, zelo "neprecizno" in zato vedno v strahu. V primerjavi s tem novim, je stari BMW 1150 GS, katerega si še lastim, pravi "supermoto" precizen s totalnim zaupanjem v prednjo gumo. Ko gremo s kolegi na vožnjo in je predvidena bolj zavita cesta grem s starim, ker z novim jih ne uspem sledit. Upam da se bo rešilo z menjavo nove gume, ker če ne, gre motor od hiše.

Nabrž se moraš motorja navaditi. Koliko km si naredil do zdaj z njim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, motolover said:

Nabrž se moraš motorja navaditi. Koliko km si naredil do zdaj z njim?

14000+

Ni stvar navade. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, ftp said:

ne, so na koncu in čakam pomlad

...pravzaprav zadnja je po sredini na koncu, prednja pa "kot nova"

Hmm, res si veliko naredil z AK3. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi se rad delal pametnega, ampak, ko me guma pelje scat (prva) kar se mi je že zgodilo, se zgodi dvoje:

1. pokvarim stil vožnje, ni več zaupanja, začnem mencat, vozit "pokonci", saj ne vem kdaj bo kaj mepričakovanega

2. fuknem gumo v koš in nabavim drugo (in to ne več iste znamke)

Dvomim, da bi bil motor kriv za zdrse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Ne bi se rad delal pametnega, ampak, ko me guma pelje scat (prva) kar se mi je že zgodilo, se zgodi dvoje:

1. pokvarim stil vožnje, ni več zaupanja, začnem mencat, vozit "pokonci", saj ne vem kdaj bo kaj mepričakovanega

2. fuknem gumo v koš in nabavim drugo (in to ne več iste znamke)

Dvomim, da bi bil motor kriv za zdrse

in še to med najboljšimi! :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 9 minutami, Wakasaki pravi:

če bi kdor koli od vas kupoval stranske nosilce in kufre-original, na kater servis bi se obrnil?

jaz sem se običajno obrnil kar na vse večje dilerje in kupil tam kjer sem se najugodneje zmenil , tako sem kupoval tudi motorje enega tu,dva tam itd .......

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem zasledil, zato sprašujem:

Ali je že kdo povišal balanco za 4 cm? Če da, ali so napeljave pri takem povišanju še dovolj "ohlapne" v skrajnem položaju?

Ogledujem: http://shop.sw-motech.com/cgi-bin/cosmoshop/lshop.cgi?action=showdetail&wkid=14845788394030&ls=en&nc=1484578869-4468&rubnum=products.ergonomie.lenkererhoehung&artnum=LEH.07.039.12401/S&id=130&gesamt_zeilen=100Tshowrub--products.ergonomie.lenkererhoehung&typid=240692357

Prodajalec sicer zagotavlja, da ni potrebno podaljševati napeljav, ampak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob ‎15‎.‎1‎.‎2017 at 16:34, Wakasaki pravi:

če bi kdor koli od vas kupoval stranske nosilce in kufre-original, na kater servis bi se obrnil?

Jaz bi se obrnil na znani servis ebay.de :)......se da dobiti tako nove kot malo rabljene, brez praske itd. Govorimo seveda o originalnih kufrih za GS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 1. 2017 at 16:34, Wakasaki pravi:

če bi kdor koli od vas kupoval stranske nosilce in kufre-original, na kater servis bi se obrnil?

V Celju so imeli kar dolgo cajta konkreten popust na kufre, jaz bi jih tam kupu, če ne bi dobil teh, ki jih imam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1/16/2017 ob 16:03, nemo pravi:

Nisem zasledil, zato sprašujem:

Ali je že kdo povišal balanco za 4 cm? Če da, ali so napeljave pri takem povišanju še dovolj "ohlapne" v skrajnem položaju?

Ogledujem: http://shop.sw-motech.com/cgi-bin/cosmoshop/lshop.cgi?action=showdetail&wkid=14845788394030&ls=en&nc=1484578869-4468&rubnum=products.ergonomie.lenkererhoehung&artnum=LEH.07.039.12401/S&id=130&gesamt_zeilen=100Tshowrub--products.ergonomie.lenkererhoehung&typid=240692357

Prodajalec sicer zagotavlja, da ni potrebno podaljševati napeljav, ampak...

Prodajalec ima prav!

bFV21P.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!