Skoči na vsebino

Globoke misli & misel dneva & stuff


Priporočene objave

pred 36 minutami, Alla pravi:

efe377108b802188b8993a856cd26730.jpg

In ne glede na to kakšno bogastvo imaš, si za svojega psa izmed vseh ljudi najboljši vodja tropa dokler nisi krut do njega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... cilj življenja ni samo izključno preživetje, ampak kvaliteta življenja ... :sleep2:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Nearrain pravi:

Razmisljati je tezko, zato vecina ljudi raje sodi...

Carl Jung

Ali malo drugače: Igrati tekmo z življenjem je težko zato večina ljudi raje sodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZA PREMISLEK - TUDI ZA TISTE MALO MLAJŠE OD NAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rojeni  v  1950-tih, 60-tih, 70-tih..!! 
Nihče nam  ni nikoli rekel zvečer - pojdi umiti zobe.

Nihče nas ni nikoli objel in stisnil k sebi, pa rekel rad te imam - to je bilo samo za mehkužce.

Preživeli smo in rojeni smo "regularno", čeprav so naše mame, ko jih je bolela glava pile aspirin, jedle hrano iz konzerv, kadile in delale do zadnjega dne nosečnosti ter nikoli niso bile testirane za diabetes.

V tem času opozorila v stilu "čuvati daleč od dosega otrok" na stekleničkah z zdravili, vratih in omarah niso niti obstajala.

Mi, ko smo imeli 7-8 let nismo nosili pampers. Lulali smo v posteljo!

Kot otroci, smo se vozili v avtomobilih brez varnostnih pasov in zračnih blazin in ni nam bilo treba nositi čelade na glavi za vožnjo s kolesom ali kotalkah. 

Pili smo vodo iz cevi za zalivanje vrta, a ne iz steklenic kupljenih v velikih trgovskih verigah. Delili smo Cockto  in Colo z našimi prijatelji  in nihče  zaradi tega ni umrl. 

Jedli smo mlečne sladolede, beli kruh in pravo maslo, pili sokove ki so tudi tedaj bili polni sladkorja, a nismo bili debeli zato, ker smo se STALNO IGRALI ZUNAJ, NA SVEŽEM ZRAKU 

 Zjutraj smo odhajali od doma in se po cel dan igrali skrivalnice, tatove in žandarje, kavboje in indijance, nemce in partizane in vse ostalo, kar si lahko domisli samo otroška domišljija. In vse to do poznih večernih ur, ko se prižgale luči javne razsvetljave, ki pa jih tako ali tako ni bilo prav veliko.

Pogosto, nas nihče ni mogel najti po cel dan, pa je zaušnica bila del vzgoje in nihče ni pomislil na zlorabe v družini .In nikoli ni bilo problemov...

Včasih smo po cele dneve preživeli pri spuščanju z vozičkom po klancu pozabljajoč, da nimamo zavor. Po nekaj padcih, zlomljenih prstih in modricah smo se naučili, kako rešiti takšne probleme.

Mi nismo imeli imaginarnih prijateljev niti probleme s koncentracijo v  šoli.

Nam niso dajali tablete proti hiperaktivnosti. Mi nismo bili kar naprej pri šolskem psihologu in specialnem pedagogu , pa smo vendarle končali nekakšne šole.

Nam niso prodajali droge na  šolskem dvorišču...

Mi nismo imeli Playstation, Nintendo, X-box,
nikakršne video igrice, nismo imeli 99 kanalov na televiziji (samo dva in to drugi šele pozno popoldne), nismo imeli video rekorderje, surround sound, mobilne telefone, računalnike, internet, chat rooms.......


MI SMO IMELI PRIJATELJE !
IN MI SMO SE ZNALI DRUŽITI BREZ ŽEPNINE!

Padali smo z drevja, se porezali s steklom, zlomili kakšen zob, nogo ali roko, naši starši pa zaradi tega nikoli niso šli na sodišče.

Igrali smo se s lokom in puščico, gradili  trdnjave iz snega, metali petarde za novo leto, prebrali  gore stripov in kavbojskih romanov  in vse to smo preživeli brez posledic!

Vozili smo se s kolesom ali pa tekli do prijateljeve hiše, zvonili na vrata ali pa enostavno vstopili v njihov dom, da se družimo in da smo skupaj! Kadar smo imeli zaplete z zakonom, naši starši niso plačevali kavcije, da so nas izvlekli. Dejansko so bili strožji kot pa sam zakon!

Zadnjih 50 let so bila najplodnejša leta v zgodovini človeštva.
Naše generacije so dale najboljše iznajditelje in učenjake do danes.

Imeli smo svobodo, pravico do napak, uspeh in odgovornost.
In naučili smo se živeti s tem !

In ti pripadaš tej generaciji?
ČESTITAM!

MORDA BOŠ ŽELEL DA DELIŠ TOLE Z  OSTALIM KI SO IMELI TO SREČO,  DA ODRAŠČAJO KOT PRAVI OTROCI, PREDEN SO ADVOKATI, DRŽAVE IN VLADE ZAČELI NAREKOVATI KAKO JE TREBA ŽIVETI!

Morda bi bilo dobro poslati to sporočilo tudi vašim otrokom, da bi videli kako so odraščali njihovo starši.

Da bi lažje brali, je to sporočilo napisano z malo večjimi črkami!

Pozdrav generacija!. 

ZA PREMISLEK - TUDI ZA TISTE MALO MLAJŠE OD NAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rojeni  v  1950-tih, 60-tih, 70-tih..!! 
Nihče nam  ni nikoli rekel zvečer - pojdi umiti zobe.

Nihče nas ni nikoli objel in stisnil k sebi, pa rekel rad te imam - to je bilo samo za mehkužce.

Preživeli smo in rojeni smo "regularno", čeprav so naše mame, ko jih je bolela glava pile aspirin, jedle hrano iz konzerv, kadile in delale do zadnjega dne nosečnosti ter nikoli niso bile testirane za diabetes.

V tem času opozorila v stilu "čuvati daleč od dosega otrok" na stekleničkah z zdravili, vratih in omarah niso niti obstajala.

Mi, ko smo imeli 7-8 let nismo nosili pampers. Lulali smo v posteljo!

Kot otroci, smo se vozili v avtomobilih brez varnostnih pasov in zračnih blazin in ni nam bilo treba nositi čelade na glavi za vožnjo s kolesom ali kotalkah. 

Pili smo vodo iz cevi za zalivanje vrta, a ne iz steklenic kupljenih v velikih trgovskih verigah. Delili smo Cockto  in Colo z našimi prijatelji  in nihče  zaradi tega ni umrl. 

Jedli smo mlečne sladolede, beli kruh in pravo maslo, pili sokove ki so tudi tedaj bili polni sladkorja, a nismo bili debeli zato, ker smo se STALNO IGRALI ZUNAJ, NA SVEŽEM ZRAKU 

 Zjutraj smo odhajali od doma in se po cel dan igrali skrivalnice, tatove in žandarje, kavboje in indijance, nemce in partizane in vse ostalo, kar si lahko domisli samo otroška domišljija. In vse to do poznih večernih ur, ko se prižgale luči javne razsvetljave, ki pa jih tako ali tako ni bilo prav veliko.

Pogosto, nas nihče ni mogel najti po cel dan, pa je zaušnica bila del vzgoje in nihče ni pomislil na zlorabe v družini .In nikoli ni bilo problemov...

Včasih smo po cele dneve preživeli pri spuščanju z vozičkom po klancu pozabljajoč, da nimamo zavor. Po nekaj padcih, zlomljenih prstih in modricah smo se naučili, kako rešiti takšne probleme.

Mi nismo imeli imaginarnih prijateljev niti probleme s koncentracijo v  šoli.

Nam niso dajali tablete proti hiperaktivnosti. Mi nismo bili kar naprej pri šolskem psihologu in specialnem pedagogu , pa smo vendarle končali nekakšne šole.

Nam niso prodajali droge na  šolskem dvorišču...

Mi nismo imeli Playstation, Nintendo, X-box,
nikakršne video igrice, nismo imeli 99 kanalov na televiziji (samo dva in to drugi šele pozno popoldne), nismo imeli video rekorderje, surround sound, mobilne telefone, računalnike, internet, chat rooms.......


MI SMO IMELI PRIJATELJE !
IN MI SMO SE ZNALI DRUŽITI BREZ ŽEPNINE!

Padali smo z drevja, se porezali s steklom, zlomili kakšen zob, nogo ali roko, naši starši pa zaradi tega nikoli niso šli na sodišče.

Igrali smo se s lokom in puščico, gradili  trdnjave iz snega, metali petarde za novo leto, prebrali  gore stripov in kavbojskih romanov  in vse to smo preživeli brez posledic!

Vozili smo se s kolesom ali pa tekli do prijateljeve hiše, zvonili na vrata ali pa enostavno vstopili v njihov dom, da se družimo in da smo skupaj! Kadar smo imeli zaplete z zakonom, naši starši niso plačevali kavcije, da so nas izvlekli. Dejansko so bili strožji kot pa sam zakon!

Zadnjih 50 let so bila najplodnejša leta v zgodovini človeštva.
Naše generacije so dale najboljše iznajditelje in učenjake do danes.

Imeli smo svobodo, pravico do napak, uspeh in odgovornost.
In naučili smo se živeti s tem !

In ti pripadaš tej generaciji?
ČESTITAM!

MORDA BOŠ ŽELEL DA DELIŠ TOLE Z  OSTALIM KI SO IMELI TO SREČO,  DA ODRAŠČAJO KOT PRAVI OTROCI, PREDEN SO ADVOKATI, DRŽAVE IN VLADE ZAČELI NAREKOVATI KAKO JE TREBA ŽIVETI!

Morda bi bilo dobro poslati to sporočilo tudi vašim otrokom, da bi videli kako so odraščali njihovo starši.

Da bi lažje brali, je to sporočilo napisano z malo večjimi črkami!

Pozdrav generacija!. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, pik1 pravi:

.

.... neču da razmišljam ... :P

Kad ima ljudi,koji razmisljaju umesto tebe:lol1:

ROBIROBERTO:

Zelo nazorno in resnicno vendar mislim,da smo ze zamudili in da nas bo tehnologija popolnoma unicila.Tudi sam se trudim ,da bi bil cim vec z druzino.Najbolj fajn se imamo na dopustu,brez televizije in brez interneta,tudi telefoni so utisani in pri kraju.

Takrat sele vidis koliko malo poznas svoje otroke.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, bobi1001 pravi:

:lol1:

 

.... Najbolj fajn se imamo na dopustu,brez televizije in brez interneta,tudi telefoni so utisani in pri kraju.

 

.

..... ojooooooooooj ... :eek:

... brez telefona ???? :eek:

... kaj šele brez WIFI-ja .... :eek: :eek: :eek:

.... rajš crknem ... :mad:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!