Skoči na vsebino

Mobilni telefoni, GSM


Priporočene objave

KAKO VAM LAHKO VAŠ MOBILNI TELEFON KORISTI V IZREDNIH RAZMERAH

SKRIVNA REZERVA V BATERIJI VAŠEGA MOBILNEGA TELEFONA

Predstavljajte si, da je baterija vašega mobilnega telefona pri koncu,

vi pa morate opraviti nujni klic. Nokia mobilni telefoni imajo možnost

vklopa rezervne moči baterije. Aktivirate jo tako, da vtipkate * 3 3 7

0 # in vašemu mobilnemu telefonu se bo moč povečala na 50%. Telefon bo

rezervo dopolnil pri naslednjem polnjenju baterije.

Tale stvar pri meni in pri kolegu ne dela... Lari fari?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

06.12 - FBI prisluškuje prek ugasnjenih mobilnikov!!!

Ameriški zvezni preiskovalni urad je prvič javno priznal, da za prisluškovanje osumljencem uporablja posebno tehniko, s katero aktivira mikrofon mobilnega telefona za prisluškovanje, tudi če je ta ugasnjen.

Z najnovejšo obliko elektronskega prisluškovanja, o kateri se šušlja že nekaj časa, preiskovalci na daljavo vklopijo mikrofon mobilnega telefona in na ta način prisluškujejo vsem pogovorom, ki se odvijajo v isti sobi kot mobilni telefon.

"Potujočega hrošča" odobrilo tudi ameriško pravosodje

Tehniko so poimenovali „potujoči hrošč“ (roving bug), njeno uporabo pa je dovolilo tudi ameriško ministrstvo za pravosodje v primerih, ko običajnejše tehnike nadzorovanja ne dajejo otipljivih rezultatov.

Vi pa ste mislili, da ste ga ugasnili

Večina mobilnih telefonov nikdar ni povsem ugasnjenih, tako, da se na ta način da prisluškovati vse dokler je v mobilniku baterija. Na zaprtih sejah parlamentarnih odborov slovenskega DZ-ja je pred začetkom vsake seje del obvezne procedure tudi odstranjevanje baterij iz mobilnih telefonov. Samo ugasniti telefon torej še zdaleč ni dovolj.

Nameščanje potrebnega programja brez sledov

Ta tehnika je znana že nekaj časa, tokrat pa je prvič, da so pri FBI o njej tudi javno spregovorili. Programsko opremo, ki omogoča tovrstno prisluškovanje, je mogoče na aparat namestiti na daljavo, in to brez vednosti uporabnika telefona!

Si pravkar sumničavo ogledujete vaš mobilni telefon?

Vas grabi paranoja? Tehnika vsekakor omogoča stvari, na katere ne bi niti pomislili, vseeno pa je možnost, da kdo pravkar prisluškuje prav vam, če niste ravno tajni agent ali mafijski boter, izredno majhna. (dnevnik)

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alora, naj bo vse v enem.

Da začnem:

Trenuntni telefon (Dragon 1928) mi lomi škatle in mam z njim same probleme. Dokler je v garanciji jim ga bom nosu na servise, pole pa adijo.

In kot naslednji me matra eden izmed teh:

Nokia 6630

Nokia 6670

Nokia 6680

Mnenja....

Kupi Ericson, pa ne boš imel problemov. Imam P900 2 leti, pa nobenega problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi Ericson, pa ne boš imel problemov. Imam P900 2 leti, pa nobenega problema.

:eek: No jaz imam sicer P 800 in tudi prej sem mel Ericson-a ampak se hudič vsake tolko časa kar sam izklopi (Microsoft predvidevam :lol1: ) . Drugače pa je kar dobra mašina ja se strinjam :grim

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: No jaz imam sicer P 800 in tudi prej sem mel Ericson-a ampak se hudič vsake tolko časa kar sam izklopi (Microsoft predvidevam :lol1: )

to delajo Nokie serije E tudi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:whistle:

Kaj pravite na SonnyEricsona K750i ? je ok telefon? kaki so kej problemi z njim, namreč nameravam ga kupit pa me mal zanimajo vaše izkušnje če jih seveda mate

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvestilo za mobitel uporabnike!

>>>> > >

>>>> > > Pazite!

>>>> > >

>>>> > > Ce dobite klic in pise na zaslonu "ACE", NE odgovarjajte, takoj

>>>> > > zavrnite klic .

>>>> > >

>>>> > > Ce odgovorite, Bo vas telefon napadel virus, ki Bo izbrisal vse

>>>> > > shranjene informacije v vasem telefonu in celo SIM kartico,

>>>> > > zaradicesar

>>>> > > NE Bo mogoca povezava z nobeno mobilno mrezo vec. Morali boste

>>>> > > kupiti

>>>> > > novtelefon.

>>>> > >

>>>> > > To informacijo sta potrdili tudi podjetji Motorola in Nokia.

>>>> > >

>>>> > > Ze okoli 3 milijone telefonov Po svetu je napadel at virus.

>>>> > >

>>>> > > Damijan Kriznik

>>>> > >

>>>> > > Ministrstvo za promet, odnosi z javnostmi

>>>> > > Langusova

>>>> > > 1535 Ljubljana

>>>> > > Tel.: 01/478-82-81

>>>> > > faks: 01/478-82-98

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odkod pa pride ta virus ?

kaj pa ce je tel. se v garanciji ?

mislim, da ti garancija ne bo pomagala... :lol1: tam spodaj so neke številke in vprašaj. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Ce dobite klic in pise na zaslonu "ACE", NE odgovarjajte, takoj zavrnite klic."

ACE bi mi lahko pisalo le, če bi imel v telefonu shranjeno neko številko s tem imenom!!!

:eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je ena velika zajebancija, preverjeno pri tipu z ministrstva, ki je naveden kot pošiljatelj.

Ne ve nič, tudi na Mobitelu ne vedo nič, sicer pa je stvar naokoli (opozorilo) že cca. dve leti.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

22.01 - Leglo bakterij: mobilni telefoni

V javnosti so se pojavili zaključki študije, v kateri so raziskovalci želeli ugotoviti količino in vrsto bakterij, ki okupirajo mobilne telefone pri vsakdanji uporabi. Dobljeni rezultati niso nič kaj vzpodbudni.

Študijo je opravil eden izmed proizvajalcev mobilnih telefonov, v raziskavi pa so poleg mobilnih telefonov vzorce vzeli še od nekaterih drugih stvari, ki jih uporabljamo vsakodnevno. Profesorica mikrobiologije z univerze v Manchestru Joanne Verran, ki je pri raziskavi sodelovala, opozarja, da biti mobilen na žalost pomeni tudi prenos bakterij na mobilni telefon, ki ga vsakodnevno nič kolikokrat približamo obrazu. Dodaten razlog za 'uspeh' bakterij je tudi dejstvo, da se mobilni telefoni pri uporabi rahlo segrevajo, kar ustvarja idealne pogoje za razvoj bakterij.

Da so mobilniki zaradi bakterij lahko nevarni tudi za zdravje, raziskovalci navajajo dejstvo, da je na običajni straniščni školjki manj bakterij kot na mobilnem telefonu. Za rešitev težave je priporočljiva uporaba antibakterijskih krpic, s katerimi je priporočeno mobilnega zvestega spremljevalca redno očistiti. (SiOL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

30.01 - Tušmobil danes podpisal pogodbo s finsko Nokio

Predstavniki Tušmobila so s finsko Nokio danes podpisali pogodbo. Kot so sporočili iz Tušmobila, so se za tehnologijo tega finskega proizvajalca odločili predvsem zaradi naprednih tehnoloških rešitev, s katerimi so si zagotovili opremo za vzpostavitev signalov tretjega mobilnega operaterja na območju Slovenije. Na omrežje, ki ga sicer že gradi, bo tako v naslednjih mesecih namestil Nokijine visokozmogljive oddajnike za zagotavljanje kvalitetnega signala storitev mobilne telefonije. (MP)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"ICE" V VSAK MOBILNIK!

Kaj ni res, da imamo dandanes vsi mobilnike, z stotinami oseb/številk v imeniku? Toda kljub temu razen nas nihče ne ve, katere številke pripadajo našim dragim in bližnjim.

Za trenutek si zamislimo situacijo, kjer smo vpleteni v nesrečo ali srčni napad. Ljudje ki nam pomagajo pa imajo naš mobilnik, vendar ne morejo vedeti, koga naj pokličejo da bi obvestili naše domače. Da, v

našem imeniku (in med zadnjimi klici) je na stotine imen, toda katera je prava kontaktna oseba v primeru nesreče?

V ta namen imejmo v naših mobilnikih eno ali več telefonskih številk shranjenih (tudi) pod imenom ICE (In Case of Emergency).

V zadnjem času se je koncept "ICE" hitro prijel. Je preprost, in pomembna metoda za kontaktiranje v kritičnih okoliščinah. Ker ima mobilne telefone že večina populacije, je vse kar moramo

storiti, da ime kontaktne osebe ali osebe, ki naj bo poklicana v primeru nesreče, shranimo kot "ICE" (In Case of Emergency (eng. V primeru nesreče)).

Idejo je dobil zdravnik, ki je opazil, da je v primerih nesreč pogosto prisoten mobilnik ponesrečenca, toda nikoli nihče ni vedel, katero številko naj pokliče. Zato si je zamislil, da bi bila dobra ideja imeti mednarodno razpoznavno ime v ta namen. Po katastrofi v Londonu, je "East Anglican Ambulance Service" sprožila "ICE" kampanijo.

V kritični situaciji bi osebje dežurne službe/zdravniki zlahka in hitro kontakritali vaše najbližje sorodnike, preko številke, shranjene kot "ICE".

Prosimo, posredujte to pismo. Ne bo potrebnih veliko "Fwd"jev, da se akcija lahko razširi.

Resnično Vam lahko reši življenje ali pomiri Vaše najbližje. Za več kot eno kontakntno ime preprosto vnesite ICE1, ICE2, ICE3, itd.

Dobra ideja lahko naredi razliko!

Razširimo koncept ICE s tem, da shranimo ICE telefonsko številko v naš mobilnik danes!

Pošljite Vašim najbližjim in dragim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Moja bi kupila pri Simobilu GSm in ga odkodirala. Sedaj pa vprašanje:

A se da odkodirat pri Simobilu kupljen GSM ?!

Kolega,ki se ukvarja s temi stvarmi mi ga ne more. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja bi kupila pri Simobilu GSm in ga odkodirala. Sedaj pa vprašanje:

A se da odkodirat pri Simobilu kupljen GSM ?!

Kolega,ki se ukvarja s temi stvarmi mi ga ne more. :hmm:

simobil kodira samo telefone na predplačniške kartice, tisti v akcijah z naročnino niso kodirani. odkodirat se da vsak, meni so ob prestopu k simobilu ponujali da mi odkodirajo telfon kupljen pri mobitelu, tako da gre ziher, kdo pa to dela pa žal ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol mi je pa stric na simobilu narobe povedal....baje da so kodirani tudi tisti,ki so kupljeni na naročnino.

Hja, itak da se mora dat nekak odkodirat...sam qrc ker ti moji "hekeri" simobila ne morejo.... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol mi je pa stric na simobilu narobe povedal....baje da so kodirani tudi tisti,ki so kupljeni na naročnino.

Hja, itak da se mora dat nekak odkodirat...sam qrc ker ti moji "hekeri" simobila ne morejo.... :angry:

UPSSSSS :blush: ravno obratno je, mobitelovi na naročnino nesmejo bit več blokirani (monopol pa tako) simobil in ostali pa so še lahko :slap: se pardoniram :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nokia N95

Nokia je predstavila žepni multimedijski računalnik Nokia N95, ki ponuja inovativen drsni koncept v dve smeri, vgrajeno funkcijo GPS in kamero z ločljivostjo pet milijon pik. Kamera z visoko ločljivostjo in hitre podatkovne povezave, ki jih podpira ta naprava, omogočajo enostavno snemanje, pregledovanje, pošiljanje video vsebin, brskanje po spletu in pregledovanje mobilne elektronske pošte. Naprava, ki ponuja različne funkcije, zlahka nadomesti večje število naprav, kot so glasbeni predvajalnik, digitalna kamera, PDA in navigacijska naprava.

[attachmentid=95005][attachmentid=95006][attachmentid=95007]

Inovativni dvosmerni drsni mehanizem omogoča enostavno preklapljanje med različnimi načini uporabe – od pregledovanja zemljevidov do predvajanja videa je mogoče priti z enim samim drsom. Tipkovnica se prikaže na eni strani naprave, medtem ko so namenske tipke za posamezne funkcije na voljo na drugi strani – istočasno pa se zaslon spremeni tudi v panoramski način. Uporabniški vmesnik dopolnjujejo napredne 3D grafike, ki še nadgradijo uporabniško izkušnjo.

Vgrajen sistem GPS je vedno na dosegu roke, zato je iskanje poti resnično enostavno. Aplikacija Maps vključuje zemljevide za več kot 100 držav, kar uporabniku omogoča enostavno pot po svetu, iskanje določenih poti ali določitev lokacije različnih storitev, kot so restavracije in hoteli, saj je vnesenih več kot 15 milijonov različnih točk. Dodatno pa je mogoče kupiti tudi dodatke, kot so mestni zemljevidi ali glasovna navigacija.

Z optiko Carl Zeiss na vgrajeni kameri z ločljivostjo pet milijon pik je mogoče enostavno posneti kakovostne fotografije ali video posnetke v kakovosti kot je DVD. Fotografije in video posnetke je mogoče pregledovati na združljivem TV zaslonu, saj naprava podpira tudi tehnologijo UPnP (Universal Plug and Play).

Naprava Nokia N95 podpira omrežja HSDPA (High Speed Packet Access) in tehnologije WLAN, EDGE in UMTS. V omrežjih HSDPA je brskanje po spletu, prebiranje elektronske pošte, pretakanje videa in nalaganje večjih datotek lahko do 10-krat hitrejše kot v omrežjih 3G.

[attachmentid=95008]

Multimedijski žepni računalnik Nokia N95 ponuja uporabniku tudi številke funkcije za zabavo, ki jih dopolnjujejo velik QVGA zaslon s podporo 16 milijonom barvam, navdušujoče 3D grafike, vgrajeni stereo zvočniki s 3D efekti, standardni vtič 2,5 mm, podpora pomnilniški kartici microSD in mini USB za hiter prenos podatkov. Za priročno brskanje po spletu je na voljo Nokia Web Browser s funkcijo Mini Map in številnimi novimi orodji.

Naprava Nokia N95 je osnovana na platformi serije 60, ki omogoča prilaganje naprave po osebnih željah, saj so na voljo številne aplikacije za mobilne igre, navigacijo, zabavo, ustvarjanje.

Naprava Nokia N95 bo na voljo v prvi polovici leta 2007.

[attachmentid=95003][attachmentid=95004]

Bi znali tudi motoriderji cediti sline!

Vsaj jaz, saj je tale mašina gunca več pavijanov na en mah!!! :grim

post-11101-1175622132_thumb.jpg

post-11101-1175622169_thumb.jpg

post-11101-1175622445.jpg

post-11101-1175622493_thumb.jpg

post-11101-1175622826_thumb.jpg

post-11101-1175622882_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!