Skoči na vsebino

Borilne veščine


devilish

Priporočene objave

Črno kožneno jakno že mam!  :ninja:  :kva2: :P Torej samo še zlatni lanćić? Pomoje ostanem kar mojster :ninja:  :lol:

Ne bi samo zarad obrambe... :) Ni moj glavni razlog - v bistvu eden med zadnjimi... Trenirala bi zarad telesne kondicije in pripravljenosti, da bi malo bolj si utrdila telo in kaka malo bolj napeta mišica mi ne bi bla odveč (ker sem zelo švoh bitje)... Všeč mi je tudi če ima borilna veščina vpliv na človeka psihično... večinoma tradicionalne borilne veščine torej, ki delajo na duhu človeka... Kdaj pa kdaj bi se pa tudi rada enostavno razjezila nad vrečo (ampak pravilno, ne tko da bi se sama zravn polomila :ninja:)

Po eni strani bi kick box, ker mi je všeč... po drugi pogrešam lih malenkost več dela na psihi človeka...

Mogoče torej nekaj med kick boxom in aikidom... hm... Bolj me privlačijo rokavice in vreča in malenkost več agresije kot obleke kot so pr tradicionalnih...

:hmm: Vem da sm tole nekako čudno napisala, pa se mi ne da popravljat ker vem kaj mislim samo se mi trenutno ne da prevajat misli in čustev 100% v besede.. Slovnično in stilistično neoporečno seveda... (Lih k tle nekateri z jezikom grozno radi napadajo :ninja: -> Se opravičujem vnaprej za vse stilistične napake :huh:)

No.. kdor bo hotu razumet, bo že...

lp

Pol bi ti pristajal Karate-do al pa Ju Jitsu. Oboje dela na psihi, moči, izurjenosti, pa tud rokavice, fokuserje pa vreče srečaš. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadvse priporočljiv je tudi zmeren tek. Recimo ene 2o km petkrat na teden, po možnosti zgodaj zjutraj. Rezultati so presenetljivi, tako fizični kot duhovni. Res pa je, da nič ne nabijaš v žaklje. Ampaq običajno niti ne čutiš potrebe po tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo to pa je borilna veščina, loh sprobava enkrat če si že tko navdušen.

evo ena slikca sam zate :grim

Ti bi me kar namlatla, a? :?

Sm plah ko zajc, raje ne bi... :whistle:

P.S. Slikca je pa dobra :yes:

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 let treniral karate, do rjavega pasu...prekinil zaradi tega, ker sem bil eden izmed 5-ih Slovencev v klubu (od 60 članov)....in zaradi tega, ker je bil trening preveč nezanimiv....

karate je luštna borilna veščina, brez kontakta....veliko tehnike, malo borbe ....če bi sedaj ponovno začel s kako borilno veščino bi se odločil za wu-shu, kendo ali ninjutsu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 let treniral karate, do rjavega pasu...prekinil zaradi tega, ker sem bil eden izmed 5-ih Slovencev v klubu (od 60 članov)....in zaradi tega, ker je bil trening preveč nezanimiv....

karate je luštna borilna veščina, brez kontakta....veliko tehnike, malo borbe ....če bi sedaj ponovno začel s kako borilno veščino bi se odločil za wu-shu, kendo ali ninjutsu....

Kater stil/šolo karateja pa si to treniral? Kje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ugotavljam, da veliko motosvetovcev trenira, je treniralo ali bi treniralo borilne veščine. Očitno je to res en trend v SLO..........

ne boš verjela - trend vsaj že 20 let ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja trenira jih ful,

največ pa Kafansku paljbu...

tij bouš mjene fuku u glavo?! te staučem kou piksno!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toward the end of the 19th century, Gichin Funakoshi trained with various Karate masters, and then he devised his own system, which he named Shotokan. He spread the style to the Japanese mainland and eventually to the West. Master Funakoshi, inspired by traditional martial arts from the main Japanese islands (such as Kyudo, Kendo, and Judo) modified Karate, which until that moment could have been called Karate-jutsu (a fighting art), and emphasized its philosophical aspects by combining Karate techniques with traditional Budo (the martial way). The word Budo is formed by two Chinese characters. "Bu" is formed by two symbols, a symbol that means to stop is drawn inside another symbol of two weapons, two crossed halberds. Thus, "bu" means to stop conflict. As stated before, "do" means a way or a life philosophy. In Master Funakoshi's own words, "Since Karate is a Budo, this meaning should be deeply considered, and the fists should not be used heedlessly."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni ste malo zašimfali Tae kwon do. Pred leti so ga trenirali tudi ameriški marinci (ne vem, če ga še sedaj). Zato menim, da čisto tako zanič tudi ne more bit.

Med filmskimi igralci pa bi omenil Chucka Norisa. Bil je svetovni prvak v Tae kwon do-ju (1972 ?).

Mogoče se kdo spomni Rudolf Dušana iz Slovenske Bistrce. Medalje na setovnem in evropskih prvenstvih v full kontaktu pred leti. Tudi on je treniral Tae kwon do (v MB pri Pilihu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol se pa mrbit clo poznava. A si pr Vojkotu treniral?

Ups. sorry... Ne vem zakaj sm prebral Sežana namest Postojna. :slap:

Vojko je iz Sežane.... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa šentjurski TKD klub Ahac rastura!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol se pa mrbit clo poznava. A si pr Vojkotu treniral?

Ups. sorry... Ne vem zakaj sm prebral Sežana namest Postojna. :slap:

Vojko je iz Sežane.... :slap:

Josip Kovšca me je treniral.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med filmskimi igralci pa bi omenil Chucka Norisa. Bil je svetovni prvak v Tae kwon do-ju (1972 ?).

Mogoče se kdo spomni Rudolf Dušana iz Slovenske Bistrce. Medalje na setovnem in evropskih prvenstvih v full kontaktu pred leti. Tudi on je treniral Tae kwon do (v MB pri Pilihu).

Moj kolega Lovro je bil tudi evropski se mi zdi ... aja, pa Chuck Boris je bil od Bruslija učenec, se mi zdi, pa Kareem Abdul Jabbar tudi, se mi zdi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa šentjurski TKD klub Ahac rastura!

Špil, a ni Ahac ena oštarija dol v vaših koncih :hmm: ,

kake borilne veščine so že to .... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se kdo spomni Rudolf Dušana iz Slovenske Bistrce. Medalje na setovnem in evropskih prvenstvih v full kontaktu pred leti. Tudi on je treniral Tae kwon do (v MB pri Pilihu).

jap dušan je bil car, le takšne sreče ni imel kot razni filmski junaki :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kolega Lovro je bil tudi evropski se mi zdi ... aja, pa Chuck Boris je bil od Bruslija učenec, se mi zdi, pa Kareem Abdul Jabbar tudi, se mi zdi ...

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap dušan je bil car, le takšne sreče ni imel kot razni filmski junaki  :cry:

Filmski junaki so :slap: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!