Skoči na vsebino

Yamaha XTZ 660 Tenere (91-99)


5R

Priporočene objave

Katere znamke in model ne vem,bo vrjetno povedal lastnik motocikla,spremla forum.Pobira jih pa kar hitro po asfaltu.Kolikor sem naredil kilometrov so bile kar vidne obrabe.Vrjetno bi z takšnimi gumami naredil okol 5000 km,nekaj takega.

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prosim za podatek ali je na xtz-jki 660 na kakšen način mogoče nastavljat višino sedeža????

Hvala in lp

Serijsko nastavitev ni mogoča, možno pa je posebej kupiti nižji sedež (do 25mm) ali komplet za nižanje motocikla (ročica za vpetje zadnjega amortizerja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na obstoječem ne, se pa da predelati sedež na višje ali nižje, ampak to stane kar precej. Jaz sem razmišljal, da bi ga par cm dvignil, pa ne dam 300 eur (zaenkrat)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za lastnike xtz-jk 660. prosim vas za oceno, kako se motor obnese na malo daljšem potovanju, kot recimo balkanska tura do turčije in seveda nazaj. z potrebno opremo in v dvoje.

lp hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za lastnike xtz-jk 660. prosim vas za oceno, kako se motor obnese na malo daljšem potovanju, kot recimo balkanska tura do turčije in seveda nazaj. z potrebno opremo in v dvoje.

lp hvala

Če hočeš, greš lahko s Tenerejko tudi okoli sveta, za polno otovrjeno potovanje v dvoje pretežno po asfaltu pa bi raje izbral kaj drugega ( BMW ?), saj bo 50 konjev težko vleklo vso težo, ki jo boš navlekel nanjo. Če te tovrstno mučenje motorja veseli, pa verjetno ne bo crknila, saj se mi zdi da je dokaj neuničljiva.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

lep pozdrav vsem

zanima me, ali kdo ve kje se dobij:

- bočne plastike za xtz 660 letnik 1997 olivno zelene barve (uradni zastopnik za yamaho to ima, je pa cena za komplet več kot 1k€?

- stranske nosilce za isti motor

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če koga zanima tenerka za 1000€ me lahk kontaktira. motor je v dobrem stanju, bo pa treba menjat zadnjo gumo...letnik 1993. info za resne : 051-832-858

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam slik.....prodaja možakar v topolščici ,kjer trenutno delam....sem se pa peljal z motorjem, mašinca je zelo dobra, vizualno primern letom, brez posebnosti, le bremze so za moje pojme slabe (napram cestaku).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Gre za letnik 1998.In vozim se zelo malo 2 na mesec in vsakih ko se grem peljat motor noče vžgat ker ne dobi bencina potem svečko odvijem dam notri nekaj bencina nazaj svečko in potem takoj vžge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preglej dovod goriva do vplinjačev. Začni pri pipici in nadaljuj do vplinjačev. Očisti, če je kje kaj zasvinjano. Zamenjaj filter goriva, če ga imaš. Mogoče so tudi vplinjači za očistit.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima črpalko za gorivo???

lp A

Ja oziroma en mi je rekel , da je vakum črpalka v kateri naj bi izhlapel bencin in ga potem ne more potegnit.In to naj bi bila serijska napaka in če zdaj jaz to zamenjam ali bi bilo potem vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Na motorju (letnik 1995) bi rad zamenjal verigo in zobnike ...pa lepo prosim tiste, ki ste to že delali, da mi pomagate pri dilemi:

  • razdret cel zadnji del motorja po servisnih navodilih in vstaviti novo verigo brez veznega člena ali
  • montirat verigo z veznim členom in dosti manj razdirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ... gotovo imaš prav, razen glede "malo več dela". Tega bo kar krepko več ... :cry: Sem pa ugotovil, da je stara veriga tudi kar z veznim členom spojena. Še zbiram pogum, da se lotim ...

Zamenjat bo treba tudi zadnjo gumo in sem spet pred dilemo:

  • dat gor po navodilu 120/90 - 17 ali
  • tako, kot jo je nataknil prejšnji lastnik ... 130/80 - 17

Kaj imate na vaših? Kaj priporočate? Mogoče tudi kakšen model ... poceni, za asfalt, pa tudi malo terena ...

L.P. Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam hitri člen, pa se vlačim vsepovsod in zaenkrat sem zadovoljen.

Vedno sem dajal gor tega in je ok.

Če bi bil to nek resen problem, po moje tega ne bi bilo na opcijo.

Lahko pa da se motim.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, bi verjel.

Verjetno sem imel tudi nekaj sreče, da mi še ni odpadlo, ker res rijem z verigo marsikje in funkcionira ok.

Kaj pa če bi ta zatič zalotal na členek?

Lot je kar močna stvar, ko enkrat prav prime in zelo verjetno prime dovolj, da prepreči snemanje.

Edino previdno je za bit, da se tesnila ne pregrejejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem nima več funkcije enostavnega razstavljanja ob menjavi ketne. Po moje je potem boljša opcija element, kateri se "zaneta/zatisne"

lp, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mislim da ima, ker lotanje vzame 5 minut. Če hočeš razdret, pa spet pogreješ in lot spusti, kar je spet v 5 minut narjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se mi spomin še ni izkrivil, se lot topi pri nekje 280°C, torej lotaš pri nekje 300°C, zdej pa je kar dobro vprašanje kaj se zgodi z o-ringi in mastjo pri tej temperaturi. O-ringi pomoje nebi zdržal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!