Skoči na vsebino

Honda CBF 1000


Fazer03
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Rezervoar pr sedezu sn samo odtegnil. Nisem pa odstranil vijakov vstran. Pri zategovanju sveck pa sem jih zategnil na roko kolk sem lahko in nato se pol obrata na gedoro...

Razmak med katodami pa mora bit 0.9mm

20170610_124342.jpg

20170610_125104.jpg

20170610_124828.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Moj 2012 letnik se približuje 50 tisoč kilometrom in bo treba menjati sveče. Kaj se pri teh kilometrih še menja. Sam ga bom kar na As odpeljal. Koliko stane ta taveliki servis, je že kdo to delal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, fico77 pravi:

Moj 2012 letnik se približuje 50 tisoč kilometrom in bo treba menjati sveče. Kaj se pri teh kilometrih še menja. Sam ga bom kar na As odpeljal. Koliko stane ta taveliki servis, je že kdo to delal

kontrola ventilov, sinhronizacij,a, splošna kontrola luftov, olje zavorno, če še nisi, zračni filter in to je to v osnovi. O ceni pa ne bi ampak vse skupaj cca 400€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa olje v vilcah še menjaj, če je še originalno. 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni

mogoče je kje že zabeleženo, pa vseeno.

Honda Cbf 1000 L2006, je mogoče kdo vezal sprednje luči, da obe hkrati svetijo kratko in pri preklopu obe dolgo.

Hvala Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, spaceback said:

Pozdravljeni

mogoče je kje že zabeleženo, pa vseeno.

Honda Cbf 1000 L2006, je mogoče kdo vezal sprednje luči, da obe hkrati svetijo kratko in pri preklopu obe dolgo.

Hvala Lp

Zdravo,

jaz sem to naredil sebi na cbf600 letnik 2006 isti postopek je pa na 1000cc. Iskreno vse kar potrebuješ je 2x H4 konektor za luči. Pa če se spoznaš na elektriko potem tudi veš kako vezat kable skupaj. Z konektorjev daš zemlje skupaj in jih vežeš na zemlje od dolge in kratke luči, nato z konektorjev daš pluse skupaj od kratke luči in jih vežeš na plus kabel od kratke luči in nato še od obeh konektorjev das skupaj pluse od dolge luči in jih vežeš na kabel plusa od dolge luči. Neka umetnost ni. Ti pa povem da boš moral za vsako H4 žarnice pločevino obrezat, ker ne paše glih najbol v sedež za H7 žarnice plus tvegaš da luč nebo ravno sedela v sedežu in ti bo snop metalo preveč na stran ali gor dol, pa še to tvegaš da če ti nebo uredu tesnilo se ti bojo luči rosile. Meni se je desna luč rosila po pranju.

Zato pa sedaj na cbf1000 nisem hotel to sploh imeti, ker bolš svetijo orginal luči.

Jaz sem si naročil stranske luči z angel eyes obročkom, jutri dvignem in ko zmontiram na motor bom objavil zadevo.

https://www.ebay.com/itm/2x-CREE-U7-LED-125W-Motorcycle-DRL-Headlight-Driving-Fog-Light-Spot-Lamp-Switch/382232127540?epid=2261700837&hash=item58fecf6834:g:XqsAAOSwFPRZw0hP&vxp=mtr

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam pa vgrajene tele žarnice in svetijo bolše in bol belo kot od osrama nightbrakerke. v temi je svetloba blizu xenona

https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/narva-par-zarnic-narva-12v-h7-55w-range-power-white

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, CINDAPP said:

zgledajo kar všečne in kako dolgo si čakal na dobavo ?

 

Slaba 2 tedna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Na youtube sem zasledil nekaj hond cbf 1000 druge generacije z akrapovič izpuhom. (video)

Glede na to, da akrapovič naj ne bi izdelal auspuhov za točno ta model honde me zanima če na hondo paše kater drug akrapovič slip on od druge firme oz. modela motorja s tem da ne bi bilo potrebno predelovati krivin ali nosilcev?

Ma kdo mogoče kakšne izkušnje s tem? :)

homologacija je potem vprašljiva? :hmm:

 

Popravljeno . Popravil Oky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. homologacija oziroma vpis v kartonček je možen samo in le če je določen tip motorja v nji naveden.

2. kar pa se tiče slip onov, vsake jajca pašejo skoraja na vsak moped, le objemka in pritrditev mora biti prava. Še največ ti verjetno v tem segmentu od montaže do vpisa lahko ponudi Mass.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, DAMI34 pravi:

1. homologacija oziroma vpis v kartonček je možen samo in le če je določen tip motorja v nji naveden.

2. kar pa se tiče slip onov, vsake jajca pašejo skoraja na vsak moped, le objemka in pritrditev mora biti prava. Še največ ti verjetno v tem segmentu od montaže do vpisa lahko ponudi Mass.

Glede homologacije se mi je zdelo da ne gre ja. Hvala za odgovor.

heh maš prav sem že gledal različne slip one ampak mi je v oko padel tale akrapo pa mi je bilo malo čudno, glede na to da ga ne delajo za ta motor... zato sem vprašal :)

hvala vseeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Oky pravi:

Glede homologacije se mi je zdelo da ne gre ja. Hvala za odgovor.

heh maš prav sem že gledal različne slip one ampak mi je v oko padel tale akrapo pa mi je bilo malo čudno, glede na to da ga ne delajo za ta motor... zato sem vprašal :)

hvala vseeno

Da te ne bom zavajal, mislim, da se ddobi na internetu tudi homologacija za določen tip izpuha, kjer je vpisan tudi model motorja. Več informacij pa boš dobil tudi tule:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki je po obliki podoben lonec vendar ni glih akrapo ;)

Je pa cena fajna 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11429087

Maš pa teh slip on loncev na ebayu pa pri nas kolkor želi, edino pozoren moraš biti ker vsak se glih ne da homologirat.

http://www.massmoto.si/honda/cbf1000/category/480-leto-2010-2015

https://www.ebay.ie/itm/EXHAUST-8404E-LEOVINCE-LV-ONE-EVO-SLIP-ON-HONDA-CBF1000-CBF-1000-ST-2010-2013/172996728966?hash=item2847689886:g:vEQAAOSwry1Z8KLc

Lp

Popravljeno . Popravil Hrgota
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Se malo pa bo pripravljena za sezono:

Zmontirani LeoVince izpuhi

Zmontirane dodatnne luci 

Nalepljeni traki na platiscih

Menjano zavorno olje

Sledi se komplet servis( olje , filtri , hladilna tekocina )

Ostale slike se sledino ko koncam in sestavim motor do konca ;)

20180121_152825.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V nedeljo je potekala menjava hladilne tekočine :)

 

2.jpg

3.jpg

Popravljeno . Popravil Hrgota
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 11/15/2017 at 8:53 PM, CINDAPP said:

bom počakal na tvoje poročilo

lp

Evo še slike kako izgledajo luči...

Zdraven pride eno stikalo, vendar jaz nisem tega uporabil ampak sem si vezal na dva manjša stikala ki sem jih zmontiral v plastiko na armaturni plošči, tako da lahko ločeno prižigam luči. 

Lp

 

20180211_151351.jpg

20180211_153159.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!