Skoči na vsebino

Honda CBF 1000


Fazer03
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Jaz sem jih tudi že iskal, pa jih še nisem našu.

Mene pa zanima, če kdo ve, kje bi našel tiste plastike za usmerjanje vetra, ki se namestijo pod ogledali? To je original honda del? Kakšen vizir uporabljate, Givi ali kakšen X-screen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Service manual za CBF1000S/A sem dobil od uporabnika gaso65 in se najlepše zahvaljujem. Če kdo to potrebuje, z veseljem posredujem dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok visok pa si če ni vprašanje.

Tudi sam mam čist novo CBF - ko 1000, staro par dni. Motor super za pelat, hrup vetra pa me UBIJA. Do sedaj sem vozil same nakede - in lahko rečem, da je enakomeren pritisk vetra na nakade milina s hrupom plastike, ki sem ga zdaj deležen.

Probal sem z visoko Givijevo - poštarsko šipo, glavo ti odtrga, vsaj pri moji višini, 179 cm, se ne da vozit.

Nagibam se k montaži spojlerja na original vizir, ali pa nabavi touring vario MRA - ja.

Sedaj je nekako znosno z original na spodnji poziciji - curek vetra dobim v brado, če šipo dvignem pa tok vetra dobim v vizir  to pa je nekaj lepšega. 

Kaj predlagate.

Rok.

Rok glede na to da sem podobne rasti, me zanima kako si ti to zadevo s šipico rešil?

 

Hvala za odg, r

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ker imam v Givi E52 kovčku dodatne zavorne lučke bi vezal pripadajoče stikalo, ki pride v nosilno ploščo kovčka na štrom zavorne luči motorja. Zadnja luč je LED izvedbe. Moram biti na kaj posebno pozoren? V prilogi je shema. Kateri žici sta za zavorno luč? 

Doc1.doc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imam v Givi E52 kovčku dodatne zavorne lučke bi vezal pripadajoče stikalo, ki pride v nosilno ploščo kovčka na štrom zavorne luči motorja. Zadnja luč je LED izvedbe. Moram biti na kaj posebno pozoren? V prilogi je shema. Kateri žici sta za zavorno luč? 

 

Če je na CBF 1000 enako kot na CBF 600 potem gre nekako tako 

 

no pa sem priklopil napeljavo givi končka na mojo cbf-ko

v glavnem nobene panike

1. snameš držala sopotnika

2. snameš zadnjo plastiko

3. odviješ 4 vijake ka držijo zadnje luči

4. snameš zadnje luči

5. daš dol protiprašno zaščito

6. zadnja luč ima tri konektorje - žice (zelena - dve skupaj pri kraju ter rjava in rumenozelena spodaj). stop luč priklopiš na rumenozeleno (+) ter na stranski zeleni kot (-)

jst ka nimam elektrotehničnega orodja sem kar zacinil žice za napeljavo kovčka na konektorje

zložiš nazaj in pogledaš kako lepo deluje

pa srečno vožnjo

lp

igor

 

post-25300-0-13778200-1396705129_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imam v Givi E52 kovčku dodatne zavorne lučke bi vezal pripadajoče stikalo, ki pride v nosilno ploščo kovčka na štrom zavorne luči motorja. Zadnja luč je LED izvedbe. Moram biti na kaj posebno pozoren? V prilogi je shema. Kateri žici sta za zavorno luč? 

Priključiš - kabel na maso in + kabel na štop luč po možnosti z naslikano sponko in nepotrebuješ nikakršnega lotanja in vedno lahko demontiraš brez,da bi ostala kaka poškodba kabla ! Te sponke dobiš v trgovinah z avto deli !post-27744-0-37745800-1396720898_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Bremzer
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Praznike in vreme sem izkoristil za nameščanje Givijevih nosilcev stranskih kufrov na mojo CBFko. Sedaj so končno na mestu, imel pa sem kar malo probleme. Nosilce sem vzel z moje stare 600ke,ki sem jo lani prodal. Na njej so bili že nameščeni, ko sem jo dobil, zato ne vem, kako je bilo z montažo, ampak tukaj stvar brez konkretne uporabe prisile nikakor ni pasala na luknje. Zanima me, če imate ostali podobno izkušnjo s temi nosilci? Rezlutat ponosno predstavljam na spodnji sliki. :-)

post-38903-0-89038100-1398085505_thumb.jpg

post-38903-0-91899300-1398085562_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praznike in vreme sem izkoristil za nameščanje Givijevih nosilcev stranskih kufrov na mojo CBFko. Sedaj so končno na mestu, imel pa sem kar malo probleme. Nosilce sem vzel z moje stare 600ke,ki sem jo lani prodal. Na njej so bili že nameščeni, ko sem jo dobil, zato ne vem, kako je bilo z montažo, ampak tukaj stvar brez konkretne uporabe prisile nikakor ni pasala na luknje. Zanima me, če imate ostali podobno izkušnjo s temi nosilci? Rezlutat ponosno predstavljam na spodnji sliki. :-)

 

Kolikor se spomnem, sem moral tudi jst na CBF 600 malo pošponat. Še najbolj pri nameščanju cevne zaščite motorja. Vidim, da si vzel E360 kovčke. Kaj te si imel že prej. Meni so bili zelo vredi E 41 keyless kovčki, ki imajo še poklope na številčnico. Pride prav ko polniš kovčke (da z vrha zaponiš še vse kotičke pri že zaprtem kovčku) pa še imaš možnost enostavnega jemanja in spravljanja drobnarij. 

 

Pa uživaške potovalne kilometre ti želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor se spomnem, sem moral tudi jst na CBF 600 malo pošponat. Še najbolj pri nameščanju cevne zaščite motorja. Vidim, da si vzel E360 kovčke. Kaj te si imel že prej. Meni so bili zelo vredi E 41 keyless kovčki, ki imajo še poklope na številčnico. Pride prav ko polniš kovčke (da z vrha zaponiš še vse kotičke pri že zaprtem kovčku) pa še imaš možnost enostavnega jemanja in spravljanja drobnarij. 

 

Pa uživaške potovalne kilometre ti želim.

Ja, kufre sem imel že od 600ke,kupil sem jih lani januarja. Cene 165 EUR za par pač nisem mogel spregledat. :-) Sem pa gledal tiste malo bolj moderne, ja, samo najceneje sem jih našel na bolhi za 220EUR in se lastnik sploh ni želel pogajat. Jaz sem itq želel manjše, samo je zdaj že bivša sopotnica vztrajala pri tej prostornini. Moped je hudo širok z njimi, pa kaj čemo..zdaj so doma..drugi teden pa upam na izboljšanje vremena, da mahnem kam na jug.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živijo,

 

vozim cbf 1000A in bi potreboval navodila katera si objavil v dropbox-u vendar zahteva password ko skušam odpret. Bi se ga dalo dobit.

 

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Service manual za CBF 1000 A in navadno si lahko preneste s spodnjega linka. To je moja javna dropbox mapa.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/86724313/HCBF1KSSM.rar

 

 

Živijo,

 

vozim cbf 1000A in bi potreboval navodila katera si objavil v dropbox-u vendar zahteva password ko skušam odpret. Bi se ga dalo dobit.

 

Hvala!

 

Se opravičujem za nedoslednost, geslo je:

 

"motosvet.com"

 

LP,

Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Sem novopečeni lastnik Honde cbf 1000, letnik 2008, abs. Motor ima 34.000 prevoženih, pa moram naredit servis, zato me zanima kakšno olje priporočate. A bo Motul 5100 ester 10w-40 v redu ali mora bit kakšen drug.

Hvala1:))))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sem novopečeni lastnik Honde cbf 1000, letnik 2008, abs. Motor ima 34.000 prevoženih, pa moram naredit servis, zato me zanima kakšno olje priporočate. A bo Motul 5100 ester 10w-40 v redu ali mora bit kakšen drug.

Hvala1:))))

 

Zdravo,

 

mislim da ne moraaš zgrešit z 5100 .... za ta motor je čist brezveze not dajat 300V.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes zamenjano olje, dal sem Motul 5100 10w-40 in oljni filter seveda. Zanima me, pa še nekaj drugega in sicer kje bi dobil original hondine stranske kovčke, ker imam že nosilce gor, pa jih prejšnji lastnik ni kupil, ker so 450€. Sam se preveril in je cana za par res okrog 400€.

Hvala, lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober naslov za dele motorjev je Saša Svenšek (Moto fortuna) ki se ukvarja z odkupom poškodovanih motorjev. Ima čuda stvari, je za probat. Drugače so pa GIVI nosilci okrog 100eur ter par GIVI 36l kovčkkv 165eur v TCju. Na sliki so na moji stari 600ki, ampak so isti nosilci in kovčki, sem jih obdržal pri prodaji.

post-38903-0-51095100-1403468976_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes zamenjano olje, dal sem Motul 5100 10w-40 in oljni filter seveda. Zanima me, pa še nekaj drugega in sicer kje bi dobil original hondine stranske kovčke, ker imam že nosilce gor, pa jih prejšnji lastnik ni kupil, ker so 450€. Sam se preveril in je cana za par res okrog 400€.

Hvala, lp!

 

Ne vem sicer ali pašejo na original nosilce tudi Givijevi kufri... samo mogoče bi bilo za probat... takole pa zgleda z V35 kufri in PLX nosilci

 

lp

 

CBF1000SA.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info, bom jutr poklical v moto fortuna, če imajo kufre:))

Urbii bi te prosil, če mi lahko pošlješ sliko od stranskega kovča, da vidim kako ima narejeno vpetje na nosilec, mogoče je pa enako.

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svenšek ma MotoSpirit ne MotoFortune :)

drži..če je glava nora, celo telo trpi... V glavnem, Svenšek, Hajdina..onega MotoFortuna pa ne poznam, samo mi je v glavo prišlo, ker sem cel kup njegovih oglasov pregledal, ko sem kupoval..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!