Skoči na vsebino

Super Tenere klub


Priporočene objave

A pride kdo od S.Tašev v CELJE na zbor? V soboto če bo vreme (dam za pir) kak se pa skup spravlamo mi pa itak ne bo treba dat. :naughty: :naughty:

In, kaj se dogaja v Celju in kje :glare:

Popravljeno . Popravil dravni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, kaj se dogaja v Celju in kje :glare:

Pantersi organizirajo moto zbor na avtopoligonu Ljubečna 1.2.3.junij pridi pa bomo vidl kaj se dogaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pantersi organizirajo moto zbor na avtopoligonu Ljubečna 1.2.3.junij pridi pa bomo vidl kaj se dogaja.

Če bo vreme ne vem če ne pridem :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Sem nov ST na forumu. Ja un z uno rdeco iz Ljubljane :)

Definitivno bi se pridruzil makedamski etapi, slisim nekaj okoli radovne - bled itd. to zveni zelo mikavno

Imam pa tudi sledec problem z mojo ST-jko ce lahko kdo pomaga, sem ze tukaj opisal:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...1556&st=180

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
No S.Tjevci kaj je zdaj z vami(nami)se res ne mormo zment za en drink or drive???? :closedeyes: :trance_33_sleep:

Jest sem za :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi sel kdo ta petek? na prej omenjene super tenere ture? :)

climber in ostali gremo?

Škoda sem šele danes prebral :headbang: bi šel in kako je bilo, če je bilo??? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Končno mi je ratal najti čas in seveda voljo, da sem sestavil mojo ST in sem spet on the road :D

Če se boste kej menil, al pa fural po Lublan, sporočte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Climber, a mi lahk ob priliki doma med deli pogledaš, če leva sprednja luč paše na desno stran. Rad bi imel 2x H4.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Se da kupiti plastični nastavek da lahko namontiraš H-4 žarnico v obstoječo parabulo.

Aha, to nisem vedel. Ampak za moj namen (dvojna kratka luč) še vedno ni ok, ker je steklo drugačno.

Zdaj tudi vem, da leva in desna luč ne pašeta križem brez predelav.

Yamaha TDR ima luči in tudi komplet nosilec luči enak kot ST, le da ima TDRka dvojno kratko.

Sem dobil na ebayu res lepo ohranjene od TDRke, samo še releje zvežem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Luči zmontirane, novi kabli napeljani, releja zvezana, razlika med eno in dvema kratkima je očitna. :OK:

Kaj pa kakšne slikiceeeee :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kakšne slikiceeeee :rolleyes:

Ni kaj videt, luči od TDR125 in superce so na pogled enake. Ok, če detajle gledaš, opaziš, da sta oba stekla za kratko/dolgo narejena.

Bremze sem tudi porihtal, zavorni cilindri razdreni, bateki pošmirglani z najbolj finim vodnim šmirglpapirjem (namesto vode sem bremzolje uporabil),

namazani z bremzpasto in sestavljeni.

Diski so 300mm polplavajoči, dobil malo rabljene, ceneje kot nove originalnih dimenzij. Drugačne nosilce zavornih čeljusti sem dobil zraven diskov.

Glavni cilinder (bremzpumpa) je od TDMke 850 tip 4tx (druga generacija tdmk) Navoj za ogledalo je enak, vendar je na drugačnem položaju, zato je treba komplet armaturo za gas malo naprej obrnit.

Nekaj slik v albumu

Ne vem sicer, ali so za slabe bremze bili krivi malo bolj na trdo se premikajoči bateki v zavornih cilindrih, ali pa je na moji prejšnji superci že nekdo menjal glavni cilinder in se mi je na tej samo zdelo, da je kaj narobe. Skratka, z bremzami sem zdaj zadovoljen. Moram pa poskusit kakšno drugo superco za referenco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je sprednja zavora na vročem grobem asfaltu delovala skoraj kot abs, se pravi da je kar težko zablokirala.

Boljših bremz takrat niti nisem preveč pogrešal , danes bi pa jih verjetno. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si lahko bremzal z dvema prstoma?

Na moji prejšnji je bilo dvema prstoma dovolj, pa takrat sem imel kakih 25 kil več + sopotnica.

Za cilinder se ne morem spomnit, kako je izgledal, bremzročka pa vem da ni bila originalna, je bila takšna, kot je običajno na cestakih-tisti krogec s 4imi stopnjami, s katerim nastavljaš položaj ročke.

Na zdajšnji je bilo premalo z dvema prstoma, Tengai je imel odlične bremze proti temu.

Ploščice so Lucasove in tudi nebi smele bit problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vedno bremzam z dvema prstoma.

Če si imel glavni cilinder od kakšnega cestaka s štiribatnimi čeljustmi, potem ima tak cilinder tudi večji batek in na tenerki ročica izpade trda in neučinkovita. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, na tej, ki jo imam zdaj, je bil še originalni.

Na prejšnji superci ugibam, da je bil menjan.

No, če si lahk bremzal z dvema prstoma, potem je bilo pri meni na tej superci, ki jo imam zdaj, nekaj narobe, ali so bili res toliko zaštekani bateki, ali pa je bilo z glavnim cilindrom kaj narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: No evo pa je še en ST-jaš več jaz jo imam 2 meseca pa vam povem to je zakon motor ma že 77Tkm pa dela ko urca hočem reč kot nov.Vse kar sem menjal na njej D.I.D verižni set pa membrane,sedaj pa jo moram samo še obut v nove gojzarje pol pa bo :photo: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno prošnjo če mi lahko kdo pomaga katere gume so najboljš zanjo jo mislim tud po makadamu vozit ne samo po asfaltu.

thnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!