Skoči na vsebino

Super Tenere klub


Priporočene objave

Nastavke boš zelo težko dobil.Kupiš pa lahko H5 ki je halogenska z istim ležiščem kot R2.

Tega pa nisem vedel, da je H5 enaka kot R2. Hvala za info.

 

Ja z moje strani isto srečno in varno 2014!!

Popravljeno . Popravil ravni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Evo mislim, da sem našel rešitev, žarnico z 60W :mellow:  in to stara klasika he,he

Tapos Avtodeli Medvode tile sploh niso resni :glare: sem jim pisal takoj po novem letu da so rekli da bodo 6. 1.  odgovorili, sicer leta pa niso napisal za pop... :BUA: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tapos Avtodeli Medvode tile sploh niso resni :glare: sem jim pisal takoj po novem letu da so rekli da bodo 6. 1.  odgovorili, sicer leta pa niso napisal za pop... :BUA: 

Kaj je zdaj maš žarnice al ne .Če hočeš ti grem lahk jaz vprašat za H5 je v Šempetru ena trgovina,ti sam povej kolk W.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je zdaj maš žarnice al ne .Če hočeš ti grem lahk jaz vprašat za H5 je v Šempetru ena trgovina,ti sam povej kolk W.

 

 

Hojla Zupi HVALA!!! evo sem sam nabavil H5 55/60W. Sem kupil kar dve, pa izgleda bom moral še dve, za rezervo, ker se kar teško dobijo te žarnice. Notri sem pa imel pa R2 45/50W :blush:. Mislim da bo sedaj mnogo bolje he,he :hooray: . Sem pa gledal se dobijo tudi zdej nisem siguren za prvo številko ampak druga je sigurno 100W se mi zdi da je bila 80ali90/100W.

Popravljeno . Popravil ravni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

A se je kdo letos že kaj peljal, jaz namreč še ne, pa se nič ne hvalim s tem :blush:

Popravljeno . Popravil ravni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je kdo letos že kaj peljal, jaz namreč še ne, pa se nič ne hvalim s tem :blush:

naredil okol 120 km. dela kot urca. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

H5 žarnice se dobijo v IST-u na brodu v LJ. To je trgovina z avtodeli.

Hvala sem že nabavil in zmobntiral, mnogo bolje svetijo luči :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz sem tud že malo "poropotal" :bounce:

 

 

naredil okol 120 km. dela kot urca. :)

 

No jaz sem tudi danes naredil en krog, čez zimo ga nisem nič verglal sam rabil ene pol ure, da sem ga vžgal, seveda sem prvo spraznil akumulator, potem sem ga pa priklopil na avoo pol pa je vžgal, zdej pa vžge brez problema. Mi ni nič jasno glede tega, ST-jka pač :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz sem tudi danes naredil en krog, čez zimo ga nisem nič verglal sam rabil ene pol ure, da sem ga vžgal, seveda sem prvo spraznil akumulator, potem sem ga pa priklopil na avoo pol pa je vžgal, zdej pa vžge brez problema. Mi ni nič jasno glede tega, ST-jka pač :hmm:

prazni fergazerji. poln tank je treba odpret, pa počakat kakšne 10 minut, potem pa zaug nekajkrat potegnit (da "pošprica"),,, in pa vžgat. pri meni to dela. če je pa slab aku pa je potem problem, ker ga prej skuriš kot ti pride benz ... bla bla...

 

važno da laufa, kajne.. :)

 

lp p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

prazni fergazerji. poln tank je treba odpret, pa počakat kakšne 10 minut, potem pa zaug nekajkrat potegnit (da "pošprica"),,, in pa vžgat. pri meni to dela. če je pa slab aku pa je potem problem, ker ga prej skuriš kot ti pride benz ... bla bla...

 

važno da laufa, kajne.. :)

 

lp p

Ja, veš, samo sem ugotovil, da mi ga je zalival, se pravi preveč goriva :ninja: apkak ko vžge potem pa dela do treh tednov stajanja, potem ponovi vajo he,he.

 

Sem pa danes šel zopet pogledat matico prednjega zobnika za verigo. In sem ugotovil, da je matica zopet bila odšravfana in mi je notri pobral navoje. Sreča samo na matici. Ali mi kdo zna povedat razlog zakaj do tega prihaja? Ali je kaj zviti, ga kaj zvije ali so zobi na zobniku preohlapni, mi sploh ni jasno. Sem pa moral matico skoraj vsako leto ponovno zategovati. Ali kdo obvlada to zadevo, seveda me zanima razlog, da do tega več ne prihaja, mu plačam PIR :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, veš, samo sem ugotovil, da mi ga je zalival, se pravi preveč goriva :ninja: apkak ko vžge potem pa dela do treh tednov stajanja, potem ponovi vajo he,he.

 

Sem pa danes šel zopet pogledat matico prednjega zobnika za verigo. In sem ugotovil, da je matica zopet bila odšravfana in mi je notri pobral navoje. Sreča samo na matici. Ali mi kdo zna povedat razlog zakaj do tega prihaja? Ali je kaj zviti, ga kaj zvije ali so zobi na zobniku preohlapni, mi sploh ni jasno. Sem pa moral matico skoraj vsako leto ponovno zategovati. Ali kdo obvlada to zadevo, seveda me zanima razlog, da do tega več ne prihaja, mu plačam PIR :kva2:

kot kaže mogoče zobnik ne nalega na os in potem ga mogoče pomalem vleče vstran.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta matica je verjetno najbolj misteriozna zadeva pri S10.Ogromno je primerov kjer navoji popolnoma izginejo.Na srečo ponavadi navoji osovine  ostanejo celi.Ko na roko porivaš motor in slišiš šktanje pod plastičnim pokrovom je zadnji čas za remont ker potem sneta matica samo preguli pokrov in pade na cesto.Meni je  odpadla ko sem snel pokrov.

Eni svetujejo prekomerno zategovanje,močno lepljenje..nekateri so kar zavarili zobnik na os (pred prodajo)!!!

Po dolgem tuhtanju sem prišel do tega:aftermarket zobniki so lahko za kak mm ožji in takrat se zgodi,da se notranji del matice pod navojem  usede na osovino   predno matica stisne zobnik.

Običajno nihče pri montaži ne gleda zračnost zobnika,sicer gre za 1mm ali manj.Zaradi velikih obremenitev se počasi par desetink spremeni v milimetre,varovalka matice ne more zdržati prečnih sil,matici se ogulijo navoji,zobnik pleše...

Rešitev:pod matico daj poleg varovalne podloške še eno staro varovalno podloško.Običajno to zadostuje,da matica res stisne zobnik,predno se sama usede na rob osovine.

Huh,mislim da sem se enkrat že razpisal o tem,ampak zadeva je resna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta matica je verjetno najbolj misteriozna zadeva pri S10.Ogromno je primerov kjer navoji popolnoma izginejo.Na srečo ponavadi navoji osovine  ostanejo celi.Ko na roko porivaš motor in slišiš šktanje pod plastičnim pokrovom je zadnji čas za remont ker potem sneta matica samo preguli pokrov in pade na cesto.Meni je  odpadla ko sem snel pokrov.

Eni svetujejo prekomerno zategovanje,močno lepljenje..nekateri so kar zavarili zobnik na os (pred prodajo)!!!

Po dolgem tuhtanju sem prišel do tega:aftermarket zobniki so lahko za kak mm ožji in takrat se zgodi,da se notranji del matice pod navojem  usede na osovino   predno matica stisne zobnik.

Običajno nihče pri montaži ne gleda zračnost zobnika,sicer gre za 1mm ali manj.Zaradi velikih obremenitev se počasi par desetink spremeni v milimetre,varovalka matice ne more zdržati prečnih sil,matici se ogulijo navoji,zobnik pleše...

Rešitev:pod matico daj poleg varovalne podloške še eno staro varovalno podloško.Običajno to zadostuje,da matica res stisne zobnik,predno se sama usede na rob osovine.

Huh,mislim da sem se enkrat že razpisal o tem,ampak zadeva je resna

 

Ja sem probal rešiti tudi na ta način, da sem dajal varovalne podloške na eno in na drugio stran pa nič oz. sem to agonijo samo podaljševal, sicer se mi je sedaj to prvič zgodilo po 24 letih, če bo zdržal naslednjih 24 let bo OK he,he, sem pa premiošljeval, da matice sploh ne bi zategnil do konca ampak bi jo samo z varovalno podloško utrdil pa naj zobnik potem kar pleše, kaj praviš FLY?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno,jaz imam sedaj mir par let ,prej pa stalno problemi.Upam da nimaš že poškodovanih navojev na osi ?!Jaz se ne bi hecal z kakim plesočim zobnikom.Poskusi z šublerjem pomerit če ti res matica stisne zobnik predno se vsede na tisto stopničko na osi.Če je možno poskusi dat  kak merilni listič med zategnjeno matico in zobnik.Ne sme biti niti NOBENEGA lufta.

Ne razumem tistih 24 let.Koliko zobnikov/setov si menjal,samo enkrat se ti je odvila matica..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravni imam jaz en prednji zobnik original dimenzije.Skoraj kot nov.Če ga rabiš.

 

Ma bi rabil prej matico kot zobnik, a imaš matico???

 

Čudno,jaz imam sedaj mir par let ,prej pa stalno problemi.Upam da nimaš že poškodovanih navojev na osi ?!Jaz se ne bi hecal z kakim plesočim zobnikom.Poskusi z šublerjem pomerit če ti res matica stisne zobnik predno se vsede na tisto stopničko na osi.Če je možno poskusi dat  kak merilni listič med zategnjeno matico in zobnik.Ne sme biti niti NOBENEGA lufta.

Ne razumem tistih 24 let.Koliko zobnikov/setov si menjal,samo enkrat se ti je odvila matica..?

 

Ja jaz sem menjal verižni set do sedaj samo 1x :whistle: , vsakič, se pravi 24x( je že 24 let star) na malo manj recimo 20x ( ker sem drugi lastnik) sem matico zategoval po 20tič( se pravi pred sezono sem jo zategnil)  letos pa mi je navoj pobral, se pravi, da ne morem več zategnit matice ker je šel navoj ampak samo na matici, os je videti v redu, kar je seveda OK :blink:

Popravljeno . Popravil ravni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!