Skoči na vsebino

Vetrobrani, naslonjala, sissy bar


garfild

Priporočene objave

Nad 200 XD drugace sem vzel double bubble in morem rec da ni nevem kakega napredka v voznji,ker mi lih vrtinci zrak med rameni in celado :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dipnes pa je....a tok velik gledas cez sipco al kako? :eek:

Dipnes ???  :huh:  Ja sam skoz šipco gledam ja kok si vedu  :glare:  V bistvu je bol stvar okusa, kolega ma na cbr-ki vizir oblečen v karbon folijo, pa meni osebno zgleda prav nagravžno, gledal sem pa na ebayu te aftermarket vizirje. Zdej pa če je mal bol kakšna firma se pod 70€ itak ne moreš pogovarjat, če pa vzamem neko kitajsko zadevo je pa spet vprašanje kako je narjeno pa če dodaš še poštnino me pa pride več kot pa sem se zanimal pri majstru, ki mi je rekel da nardi za 20€. Pač zanimalo me je kako se kaj drugi lotite zadeve ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dipnes ???  :huh:  Ja sam skoz šipco gledam ja kok si vedu  :glare:  V bistvu je bol stvar okusa, kolega ma na cbr-ki vizir oblečen v karbon folijo, pa meni osebno zgleda prav nagravžno, gledal sem pa na ebayu te aftermarket vizirje. Zdej pa če je mal bol kakšna firma se pod 70€ itak ne moreš pogovarjat, če pa vzamem neko kitajsko zadevo je pa spet vprašanje kako je narjeno pa če dodaš še poštnino me pa pride več kot pa sem se zanimal pri majstru, ki mi je rekel da nardi za 20€. Pač zanimalo me je kako se kaj drugi lotite zadeve ;)

 

Jaz sem za 15€ dobil kitajsko šipco kvaliteta odlična skratka brez pripomb

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

A je kdo ze probal kaj takega montirat na cestaka?Moti me na moji ninji 636 ker mam povisan vizir mi veter tolče tocno v predel med rameni in čelado..Muči me ker nisem nikjer zasledil za sportake tega ker ta na sliki zgleda raven pa nevem če bi se ga dalo naštimat da bi se prilegal krivulji vizirja?

 

http://www.goldi-motorsport.si/puig/visors-and-deflectors/multiregulable-visor-clip-on/i_415_nastavljiv-vizir-clip-on-toniran-dimljen-6319h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od MRA imaš še X-creen, ki je pra v tako "clamp on". 

 

Je pa vprašljivo kako bi to zgledalo v živo, na tvojem mestu bi raje vzel kakšen "double bubble" vizir in obstoječega prodal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"double bubble" ze imam montiranega,problem je pri normalni voznji ko se drzim normalno tolce veter tocno v rame pod celado,original je itak tako nizek da niti stevca nevidim..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Letos bo moja vara doživela prenovo. Ena od zadev ki me mika je ta nosilec šipe  http://www.madstad.com/s.nl/sc.7/category.1972/.f.  Naj bi omogočal boljši pretok zraka in izničil turbulence za šipo. Lahko tudi nastaviš naklon cca 20°.Problem je da pri uvozu iz ZDA cena precej naraste (185€). Zanima me ali kdo ima kakršne koli izkušnje s tem? Poznate koga ki bi podobno zadevo lahko naredil na osnovi slike? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Zamenjal bi vetrobran na gsxr750 k7. Gre se mi za to, da bi imel čim boljšo vetrno zaščito, moti me predvsem turbolenca vetra. Kot sem bral tuje forume predvsem hvalijo Zero GRavity, Puig in MRA. Zero Gravity ima na spletni strani podatek D/Š/V 32,5cm/34,2cm/13cm. Pri Puig sem našel podatek 32cm/35,5cm, za MRA pa 32,5cm/35cm. Pri slednjih dveh nisem zasledil podatka o višini (torej koliko je 'izbočen bubble'). V Sloveniji sta dobavljiva Puig in MRA, tako da bi verjetno v ožji izbor prišla ta dva. Zanima me, če je kdo primerjal te znamke oz ima kakšne izkušnje z njimi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 12. 1. 2016 at 10:20, zoranko pravi:

Letos bo moja vara doživela prenovo. Ena od zadev ki me mika je ta nosilec šipe  http://www.madstad.com/s.nl/sc.7/category.1972/.f.  Naj bi omogočal boljši pretok zraka in izničil turbulence za šipo. Lahko tudi nastaviš naklon cca 20°.Problem je da pri uvozu iz ZDA cena precej naraste (185€). Zanima me ali kdo ima kakršne koli izkušnje s tem? Poznate koga ki bi podobno zadevo lahko naredil na osnovi slike? 

http://palmerproducts.co.uk/

Podobne izdelke imaš v Angliji, pa se za Varadero dobiš namenski nosilec. Zadeva običajno stane okrog 300 EUR - top varianta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

HOJ!

Ali kdo koristi vetrno zaščito puig turing screen na tracerki, kako je zadovoljen z njo in ali se rob vetrne zaščite res dotika zaščite za roke (seveda ko je krmilo v skrajnem položaju).  Hvala

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sicer ne vem, če sem dal na pravi forum, zanimajo me izkušnje z povišanimi vizirji, oziroma spojlerji.

 

Na burgamu 400 je preveč vetra oziroma bučanja po čeladi..

Gledal sem malo spojlerje, pa se mi zdijo vsi premajhni. Sam sem naredil test z pleksijem, za foro sem dal plato 30 x 30 cm, pa se mi zdi idealna višina, čisto brez vetra, brez vsakega bučanja v čeladi. Skoraj vsi aftermarket spojlerji so manjši, pa tudi ne diši mi najbolj dajat 100 € za kos pleksija... Je komu kaj znano, kake so cene pleksija, tudi z upogibanjem ter kdo to sploh dela, po možnosti štajerska. Preko bolhe dobim dovolj velik kos za 10 € največ, prej manj. Nimam pa izkušenj z upogibanjem. Pa za probo sem kar z veznimi elementi za les gor naredo, pa podložo gumo da ne more dol past, pleksija pa tudi nisem pucal, sem mel doma en kos... Aja v končni fazi bi kar prevrtal originalni vizir, pa dal neke inox vijake, pa šajbo bolj na trepaz vrezal in zaoblil robove.

20160723_153636.jpg

20160723_153642.jpg

Popravljeno . Popravil kotlet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na V-Stromu imel podoben problem z vetrom. Zadevo je rešilo samo 3 cm dodatne višine. Hočem povedat, da morda ne rabiš jadra.

Obstaja tudi ta rešitev: https://www.mrashop.de/com/selection-by-model/suzuki/an-650-burgman/, ki sem jo videl tudi domače izdelave. Žal lastnika ni bilo zraven, da bi mi povedal koliko je njegova opcija učinkovita.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 7. 2016 at 17:25, kotlet pravi:

Sicer ne vem, če sem dal na pravi forum, zanimajo me izkušnje z povišanimi vizirji, oziroma spojlerji.

 

Na burgamu 400 je preveč vetra oziroma bučanja po čeladi..

Gledal sem malo spojlerje, pa se mi zdijo vsi premajhni. Sam sem naredil test z pleksijem, za foro sem dal plato 30 x 30 cm, pa se mi zdi idealna višina, čisto brez vetra, brez vsakega bučanja v čeladi. Skoraj vsi aftermarket spojlerji so manjši, pa tudi ne diši mi najbolj dajat 100 € za kos pleksija... Je komu kaj znano, kake so cene pleksija, tudi z upogibanjem ter kdo to sploh dela, po možnosti štajerska. Preko bolhe dobim dovolj velik kos za 10 € največ, prej manj. Nimam pa izkušenj z upogibanjem. Pa za probo sem kar z veznimi elementi za les gor naredo, pa podložo gumo da ne more dol past, pleksija pa tudi nisem pucal, sem mel doma en kos... Aja v končni fazi bi kar prevrtal originalni vizir, pa dal neke inox vijake, pa šajbo bolj na trepaz vrezal in zaoblil robove.

 

Za začetek, pleksi ni rešitev - lexan ali polycarbonat je prava zadeva. In kot ti je @phv napisal, ni treba neke grozne višine. Le veter moraš pravilno mimo speljat.

Se pa da z malo testiranja in potrpežljivosti kar dober izdelek naredit.

LP

Popravljeno . Popravil KNNMS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čim bi očistil vetrobransko steklo, da ne bi bilo posledic na površini. Napisano je z alkoholnim flomastrom.

P8020357.JPG

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bencin, Aceton, aftershave oz. sam da je vsaj 70% alkohol, tudi z odstranjevalcem ličila za oči gre......samo pazi, da ne bo šlo na motor, da ti še laka ne poškoduje. Ponavadi toliko, da navlažiš zadevo v kakšno vato al pa krpo, pobrišeš in potem še pobrišeš normalno z milom in vodo, da se bo šipca bleščala kot nova. Sliki, da vidimo kako ti bo ratal. ;)

Popravljeno . Popravil Arzen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Arzen pravi:

Bencin, Aceton, aftershave oz. sam da je vsaj 70% alkohol, tudi z odstranjevalcem ličila za oči gre......samo pazi, da ne bo šlo na motor, da ti še laka ne poškoduje. Ponavadi toliko, da navlažiš zadevo v kakšno vato al pa krpo, pobrišeš in potem še pobrišeš normalno z milom in vodo, da se bo šipca bleščala kot nova. Sliki, da vidimo kako ti bo ratal. ;)

Aceton je matiral šipo na KTM ko smo čistili lepilo od nalepke ...........ne priporočam ......! 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vsa ta agresivna sredstva znajo matirati. Jaz bi poizkusil v enem kotu z bencinom in postopkom kot opisano, nato pa šele s celo šipo ...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, HD-Dyna pravi:

Ja, vsa ta agresivna sredstva znajo matirati. Jaz bi poizkusil v enem kotu z bencinom in postopkom kot opisano, nato pa šele s celo šipo ...

 

Alkohol !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

Pri tebi pa alkohol rešuje res vse probleme :P

Zapisan si ....:dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!