Skoči na vsebino

KTM LC8 950 in 990 Adventure (S)


BC

Priporočene objave

Se mi je zdel, da je ta. Kako se kaj obnese? Zgleda mi res vrhunsko, sploh varjanta z lučmi vred.

Reduced-wind-buffering-1170x780.jpg

Sam imam touring šipo gor, pa mi je mal prevelika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo menjal ker sem imel takrat nosilec za GPS takšen, da je bilo s standardno šipo vse zelo na knap, pa tudi zaradi izgleda. Naj bi bilo s to šipo napram original malo manj turbolenc, ampak sam nisem opazil neke bistvene razlike, ni pa mi žal da sem jo vzel :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo KTMaši -

Vidim da radi predelujete svoje Adventurje. Ce ma kdo od vas namen predelati svojga v Rally varianto (tudi z vecjimi rezervoarji) ali nadgraditi vzmetenje v lastno formo delovanja (personal setup) za proper offroad tudi s svojo original tesko kravico so trenutno na voljo custom made Fork Springs. Glej oglase. LP

Popravljeno . Popravil diskow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, rabim nasvet. Katere verige uporabljate na svojim motorjih in kje jo najceneje dobiti? Do sedaj sem vedno uporabljal D.I.D. verige na vseh motorjih ampak tele za LC8 so pa drage kot da bi bile res iz zlata...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kettenmax.de so pomoje kar OK cene, mislim da so osnovni seti okoli 150, s supersprox zobnikom pa 170, če se ne motim, preveri.

Meni je original ketna zdržala 42k, DID ZVMX od kettenmax pa 24k, ampak moram poudarit da je nisem namazal niti enkrat. Trenutno pa vozim Enuma MVXZ2 in avtomatski mazalec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, AJ pravi:

Na kettenmax.de so pomoje kar OK cene, mislim da so osnovni seti okoli 150, s supersprox zobnikom pa 170, če se ne motim, preveri.

Meni je original ketna zdržala 42k, DID ZVMX od kettenmax pa 24k, ampak moram poudarit da je nisem namazal niti enkrat. Trenutno pa vozim Enuma MVXZ2 in avtomatski mazalec.

v louis-u imajo: REGINA 525-ZRP -30%   cena ugodna

124,99 statt: 179,95 

 

KETTENSATZ REGINA 525-ZRP
R980/SUPEREND.118/17/45 E

KTM 950 SUPER ENDURO R (950SUPENDU)

Bestellnr. 10041431

 

 

 

 

 

 

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za linke :yea1:

Glede na to da je ZVMX veriga rangirana za 1300cc motorje in ima natezno trdnost 4720Kg se mi zdi kar veliko za 950ADV.

Ali uporablja kdo verigo D.I.D. 525VX? Rangirana za 900cc in 4180Kg natezne trdnosti.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne šparaj pri verigi, saj če se ti strga boš imel na motorju več škode kot za 10€ razlike. Bognedaj da še padeš ob tem. Mojih 5 centov.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje pozdravljeni!

Preden grem v naročilo, me zanima, če ima kdo po kakšnem srečnem naključju odvečen SAS removal KIT:P?? Vzamem vse variante, od samo ploščic do kompleta ala ZEN KIT4 (http://www.zenoverland.com/ktm-990-adventure/zen-overland-complete-sas-removal-kit-kit-4.html).

 

Lep pozdrav,

Lightning

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni Vsi! :)

Sem že eno leto ponosni lastnik 950SM Lc8 2006. Ker žal nisem izjema, je tudi mene doletela menjava cilindra sklopke :D
Videl sem, da ste lani jeseni naročili Oberon ali SiguTECH cilindre, pa me zanima kako ste zadovoljni, končna nabavna cena in montaža?

Ali imate kakšne slike, kako zgleda, ko je zmontirano, ker koliko sem po slikah na netu videl, oblika ni ista kot orig. Magura cilnder, ali?

Najlepša Hvala za odgovore! 
 

PS na temo motorno olje: Jaz imam sedaj notri Motul 5100 (MA2) 10W50. Trenutno nimam pripomb, sem pa res naredil samo cca 2000km lani.

LP,

MikeMike 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cilinder sklopke se da razstaviti. Poglej če je obrabljen (poškodovan) , če ni lahko menjaš samo O ring (to sicer ni predvideno, ampak O ring je "standardne" dimenzije) . Meni na 690 (cilindri so podobni) deluje (po zamenjavi) brez problemov.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, MikeMike pravi:

Pozdravljeni Vsi! :)

Sem že eno leto ponosni lastnik 950SM Lc8 2006. Ker žal nisem izjema, je tudi mene doletela menjava cilindra sklopke :D
Videl sem, da ste lani jeseni naročili Oberon ali SiguTECH cilindre, pa me zanima kako ste zadovoljni, končna nabavna cena in montaža?

na koliko prevoženih kilometrih se ti je zgodilo in kako (naenkrat, postopoma, trda/mehka ročica, zvoki?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cca 28700km po števcu. Zgodilo se je prejšnjo soboto, sklopka ni več prav odvajala, ko sem prestavljal je "ruknilo" in vedno manj se je razmaknila, tak da sem komaj domov prišel. No sedaj pa sploh več ne odvaja. Klical sem na MotorJet, predvidevajo seveda cilinder. Rekel je, da če je "ohišje" še dovolj dobro, se bo samo novi kit dal, če ne, pa treba vse menjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MikeMike pravi:

Sem gledal te repair kit-e za cca 30€. Morem prvo videt, če ni preveč vse ostalo obrabljeno.

lp

Repair kit nima veze s cilindrom (slave) ampak samo z ročko. Torej če ti "pušča" ročka potem rabiš "kit" samo potem ne rabiš menjati "podrejenega cilindra" (na mašini) .

Lahko, da je za 950 drugače (dvomim) ampak za 690 "kiti" za obnovo cilindra ne obstajajo (vem da je za exc-je enako) . Rabiš samo nov O ring (cca 1€) in tesnilo cilindra (2-3€) .

Poglej tukaj: https://www.thumpertalk.com/forums/topic/681191-clutch-fluid-leak/

Sicer so slike že izginile ampak se razbere iz teksta kaj in kako.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, MikeMike pravi:

Na cca 28700km po števcu. Zgodilo se je prejšnjo soboto, sklopka ni več prav odvajala, ko sem prestavljal je "ruknilo" in vedno manj se je razmaknila, tak da sem komaj domov prišel. No sedaj pa sploh več ne odvaja. Klical sem na MotorJet, predvidevajo seveda cilinder. Rekel je, da če je "ohišje" še dovolj dobro, se bo samo novi kit dal, če ne, pa treba vse menjat.

To so hibe teh motorjev . Ponavadi crkne ravno okrog 30kkm ....sam sem dal Oberon in basta, nobenega odpiranja , popravljanja itd in paše na tvoj motor ,čeprav je drugačne oblike . 

Se mi zdi da sta v oberonu dva tesnila v originalu pa samo eden in sam se ne bi ukvarjal s tem,da bi razdiral menjal itd  ,saj je strošek zanemarljiv in potem imaš mir , sem naredil še 40kkm brez napake .

Poslušaj nasvet Franca in preglej še na zgornji ročici 27 ,da ne boš imel stroška po nepotrebnem , saj mi je na MTS crknil ventil ravno na ročici .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaj ko sem bolj podrobno pogledal, sem videl, da je Oberon na motorni strani. Se opravičujem za površnost :)

Bom peljal prvo na servis, pa naj točno povejo kaj pa kak. 

Komplet ročka pride cca 300€ pri nas (koliko sem gledal) in 250€ v Grazu. Ste našli kje še ceneje? Pač vsak € šteje :D 

Hvala in lp.

Popravljeno . Popravil MikeMike
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, MikeMike pravi:

Bom peljal prvo na servis, pa naj točno povejo kaj pa kak. 

Komplet ročka pride cca 300€ pri nas (koliko sem gledal) in 250€ v Grazu. Ste našli kje še ceneje?

Hvala in lp.

Če je ročka, kar ne vrjamem jo dobiš na e-bayu za male pare .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo predhodno menjal olje v sistemu sklopke?

Možno, da imaš napačno olje meni se je to lanskoleto naredilo po cca 1500km vlil sem po Motulovemu priporočilu fork oil 5w v dva 950SM oba sva v 1500-2000km ostala brez sklopke enostavno se ročka ni vračala kot, da bi bil zrak v sistemu - takrat sem rešil to tako, da sem olje menjal za omv-jev ATF.

Letos pa še moram vgraditi sigutech + maguro blood red ter opraviti menjavo vseh tesnil v ročki in pletene cevi...

Če ti je šel tisti spodnji cilinderček boš hitro videl, ker bo olje pod samim cilinderčkom. Nekaj v tem stilu +/-...

hqdefault.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@MikeMike, imel sem enako težavo pri okoli 40k km (govorimo o master cilindru). Zadevo nekateri rešujejo z original kiti tesnil ki so kar dragi, nekateri dajo drejat in noter pušo (ter seveda nova tesnila) itd. Sam sem zadevo rešil tako, da sem dal CNC drejat malenkost večja tesnila kot original, zadeva drži kot bomba že 2 leti in 30k km. Ker je koštalo enako če bi dal delat 2 tesnili ali 10, sem jih dal narediti 10 :) Na sliki original na levi, nova na desni.  Če te zanima, PM

IMG_20140910_194724.thumb.jpg.b56533970114b0516cc03853c332b936.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!