Skoči na vsebino

KTM LC8 950 in 990 Adventure (S)


BC

Priporočene objave

pred 6 urami, KilleRBee pravi:

Ali je kdo predhodno menjal olje v sistemu sklopke?

Možno, da imaš napačno olje meni se je to lanskoleto naredilo po cca 1500km vlil sem po Motulovemu priporočilu fork oil 5w v dva 950SM oba sva v 1500-2000km ostala brez sklopke enostavno se ročka ni vračala kot, da bi bil zrak v sistemu - takrat sem rešil to tako, da sem olje menjal za omv-jev ATF.

Letos pa še moram vgraditi sigutech + maguro blood red ter opraviti menjavo vseh tesnil v ročki in pletene cevi...

Če ti je šel tisti spodnji cilinderček boš hitro videl, ker bo olje pod samim cilinderčkom. Nekaj v tem stilu +/-...

Zanimivo da ti olje za vilice ni odgovarjalo. Sam uporabljam BelRay 2,5W olje za vilice v vseh motorjih, ki imajo Magurine master cilindre in mi jih kolegi vozijo šravfat. Do sedaj deluje brez problemov v dveh LC4 in 3 EXC modelih (do 06 letnika). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Nightmare pravi:

A je kdo že uporabljal Shimanovo olje katero je v originalu mišljeno za zavore?

 

 

Lp, Samo

Bog ne daj, da bi dal DOT 4.1/5.1 v magurin sistem, ti bo požrlo vsa tesnila ker niso narejena za takšno tekočino. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Magura sklopke uporabljajo mineralno olje. Tako da je treba malo pazit, kaj se not vliva. Ne vem kaj gre v Shimano zavorne sisteme, sam recimo moj bicikl (Giant) uporablja mineralno olje. Verjetno bi ustrezalo.

 

Na advrider pravijo da je tudi olje za dojenčke ok :? Bom probal ko bo naraščaj pri bajti...

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jskrablin pravi:

Magura sklopke uporabljajo mineralno olje. Tako da je treba malo pazit, kaj se not vliva. Ne vem kaj gre v Shimano zavorne sisteme, sam recimo moj bicikl (Giant) uporablja mineralno olje. Verjetno bi ustrezalo.

Ne vem čigavo sklopko imam vendar v mojga gre zavorno olje 4,1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Ne vem čigavo sklopko imam vendar v mojga gre zavorno olje 4,1

Dot zavorna tekočina gre v brembo master cilinder sklopke (predvsem v sx/exc modele od 2007 naprej). Osebno še nisem videl Magurinega master cilindra, ki bi uporabljal zavorno tekočino, je pa čisto možno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

54 minutes ago, miklavc said:

Bog ne daj, da bi dal DOT 4.1/5.1 v magurin sistem, ti bo požrlo vsa tesnila ker niso narejena za takšno tekočino. 

Shimano prav tako uporablja mineralno olje. Da ne gre menjavati enega z drugim mi je jasno. Ima pa Shimano skoraj za 100°C višje vrelišče kot Magura.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, miklavc pravi:

Zanimivo da ti olje za vilice ni odgovarjalo. Sam uporabljam BelRay 2,5W olje za vilice v vseh motorjih, ki imajo Magurine master cilindre in mi jih kolegi vozijo šravfat. Do sedaj deluje brez problemov v dveh LC4 in 3 EXC modelih (do 06 letnika). 

Brez zajebancije - menjavo sem opravil na dveh 950sm-ih oba sta se vdala na izletu v dolomite nekje med 1500-2000km-ji... Ročka je samo notr padla. ATF pa mi drži že 4000km, zdej sem pa itak kupu originalno Magurino olje ker se mi ne heca s tem -sploh za 20€ ni še noben obogatel ali postal revež...

Še slikca, ko je moj čisto umagal čez par sto km pa še tisti črni...

 

IMG_1380.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, AJ pravi:

@MikeMike, imel sem enako težavo pri okoli 40k km (govorimo o master cilindru). Zadevo nekateri rešujejo z original kiti tesnil ki so kar dragi, nekateri dajo drejat in noter pušo (ter seveda nova tesnila) itd. Sam sem zadevo rešil tako, da sem dal CNC drejat malenkost večja tesnila kot original, zadeva drži kot bomba že 2 leti in 30k km. Ker je koštalo enako če bi dal delat 2 tesnili ali 10, sem jih dal narediti 10 :) Na sliki original na levi, nova na desni.  Če te zanima, PM

IMG_20140910_194724.thumb.jpg.b56533970114b0516cc03853c332b936.jpg

Hvala za info. 

Sporočim, kaj se bo ugotovilo, da je narobe. :)

LP

Popravljeno . Popravil MikeMike
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, KilleRBee pravi:

Brez zajebancije - menjavo sem opravil na dveh 950sm-ih oba sta se vdala na izletu v dolomite nekje med 1500-2000km-ji... Ročka je samo notr padla. ATF pa mi drži že 4000km, zdej sem pa itak kupu originalno Magurino olje ker se mi ne heca s tem -sploh za 20€ ni še noben obogatel ali postal revež...

Še slikca, ko je moj čisto umagal čez par sto km pa še tisti črni...

Si prepričan, da je težava v olju? Sem tudi sam najprej kupil Motorex (1 deci 12€ :OK: ) mineralno olje za sklopke, je blo dobro za 2000km, nato pa spet, dokler nisem zamenjal tesnil. Takrat sem fork oil (je motorex-a zmanjkalo :)), pa ni problema... Kot je nekdo že omenil, na advrider je bila debata ravno o tem. Nekateri pravijo, da dokler sistem "dihta", bi moralo delat z bilokaterim mineralnim oljem viskoznosti "tu nekje".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Precej zihr ATF mi drži že cca 4000km...

 

Sicer pa mi je vseeno ker imam material doma potrebno še operirati in obnoviti za novih 60tkm bo mir. :D

Popravljeno . Popravil KilleRBee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani Aprila, komplet zamenjano olje za sklopko (Motorex hidravlično mineralno olje - FLUID 75). Naredil sem cca 2400km. Je pa res, da ročka ni bila nova.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

 

Sam za sklopko uporabljam Castrol LHM+ Cenovno ugodna varianta mineralnega olja. Je pa res, da še nisem naredil veliko km ker sem zamenjal tesnila, olje in cilinder v tej zimi.

Še informacija ki je za zdaj nisem tu prebral - Kombinacija Sigutechovega cilindra in ploščice za relokacijo stranskega stojala (poljska varianta kjer ostane stojalo na istem mestu brez kontakta na agregat) ne gresta ravno dobro skupaj zaradi ročice menjalnika. Možna je samo ena pozicija (če daš en zob višje se ravno dotika cilindra) in še pri tej moraš skrajšati del vijaka ki drži vzmet stranskega stojala za cca. 4mm. Kdo ima rad ročico nižje naj vzame relokator ki prestavi stojalo bol nazaj, za višje pozicije pa priporočam novejši tip cilindra, ki je vsaj na sliki videti nižji (mogoče gre tudi z brušenjem roba, vendar ne izgleda lepo in vprašanje koliko je stena tam debela).

 

Ker sem imel težave z o-Ringi (velika dva) pri bencinski pumpi sem sedaj nabavo večjo količino - če bi kdo potreboval imam oba velika in set O-Ringov za WP 48mm vilce viška (ZS).

Srečno.

 

sigutech.jpg

LHM.jpg

part.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje rabim vašo kolektivno pomoč. Ne gre in ne gre mi odtegnit matice na osi prednjega zobnika :wallbash:Podložko sem zravnal, to je ena izmed slik ko sem ga pripeljal domov. 
img20170113182908.jpg

Preizkusil že:
- Udarni vrtalni stroj -> skoraj sem si polomil zapestja
- Razbijanje s kladivom po ključu -> uničil ključ
- Punca sedi na motorju in stiska prednjo in zadnjo zavoro -> z 1m štango na ključu vseeno prevrtel zadnje kolo in premaknil motor...

Nažalost dostopa do kompresorja in pnevmatske udarne pištole nimam, edina stvar ki mi še pade na pamet je, da odmontiram mašino iz okvirja, jo razstavim in zamenjam komplet pogonsko os :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, miklavc pravi:

Fantje rabim vašo kolektivno pomoč. Ne gre in ne gre mi odtegnit matice na osi prednjega zobnika :wallbash:Podložko sem zravnal, to je ena izmed slik ko sem ga pripeljal domov. 
img20170113182908.jpg

Preizkusil že:
- Udarni vrtalni stroj -> skoraj sem si polomil zapestja
- Razbijanje s kladivom po ključu -> uničil ključ
- Punca sedi na motorju in stiska prednjo in zadnjo zavoro -> z 1m štango na ključu vseeno prevrtel zadnje kolo in premaknil motor...

Nažalost dostopa do kompresorja in pnevmatske udarne pištole nimam, edina stvar ki mi še pade na pamet je, da odmontiram mašino iz okvirja, jo razstavim in zamenjam komplet pogonsko os :blush:

Zgleda da je matica zalimana z full močnim lepilom, po moje boš losal s ta VELIKO pnevmatsko pištolo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12v udarna pištola?

Probaš gret z brenerjem?

(Jst sm kupil enga na butan z ibeja prav za tako uporabo)

Snameš pokrov sklopke in jo z orodjem zakajlaš? 

Verjetno jo je prejšnji lastnik zalepil z rdečim loctiteom ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, sayo pravi:

Zgleda da je matica zalimana z full močnim lepilom, po moje boš losal s ta VELIKO pnevmatsko pištolo

Če nebo šlo drugače, bo treba v nakup te opreme, bo potem še menjava gum lažja :ninja:

 

pred 8 minutami, hajoktejn pravi:

12v udarna pištola?

Probaš gret z brenerjem?

(Jst sm kupil enga na butan z ibeja prav za tako uporabo)

Snameš pokrov sklopke in jo z orodjem zakajlaš? 

Verjetno jo je prejšnji lastnik zalepil z rdečim loctiteom ... 

Ne 12V uporabo sm tavelko 18V Makito, motor je malo poskočil pa mi je že navilo roke...

Naslednji podvig bo z brenerjem, ga grem jutri kupit pa probam za vikend :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred nekaj leti je za tak poseg ta Rumeni moral po najmočnejšo pnevmatsko pištolo, pa pretok zraka na polno in je komaj odvil. Loctitea na srečo predhodnik ni uporabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 2. 2017 ob 7:39, lightning pravi:

Fantje pozdravljeni!

Preden grem v naročilo, me zanima, če ima kdo po kakšnem srečnem naključju odvečen SAS removal KIT:P?? Vzamem vse variante, od samo ploščic do kompleta ala ZEN KIT4 (http://www.zenoverland.com/ktm-990-adventure/zen-overland-complete-sas-removal-kit-kit-4.html).

 

Lep pozdrav,

Lightning

Pozdravljeni,

ker se ni javil nihče, sem šel v akcijo:blush: In da nisem šel v akcijo samo za dva komada, imam par kompletov na razpolago. Material je tabulš inox, debeline 4 mm. Če še koga zanimajo, se naj oglasi na ZS.

LP; Lightning

 

SAS plate KTM.jpg

Popravljeno . Popravil lightning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, gsxf750 pravi:

Pred nekaj leti je za tak poseg ta Rumeni moral po najmočnejšo pnevmatsko pištolo, pa pretok zraka na polno in je komaj odvil. Loctitea na srečo predhodnik ni uporabi.

tut pri mojmu SXu so se jebali z odtegnitvijo. Potem je šlo s kamionsko pištolo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, lightning said:

Pozdravljeni,

ker se ni javil nihče, sem šel v akcijo:blush: In da nisem šel v akcijo samo za dva komada, imam par kompletov na razpolago. Material je tabulš inox, debeline 4 mm. Če še koga zanimajo, se naj oglasi na ZS.

LP; Lightning

 

SAS plate KTM.jpg

Vem, da se tole na veliko uporablja pa me vseeno zanima, če ni kakšnega straha, da bi zaradi pritiska, ki nastaja v motorju odletel kakšen semering. Sam sicer že serijsko nimam več SAS sistema in je le speljana cev iz glave v nek rezervoarček in iz njega v Airbox. Tako sem le odklopil cev med Airboxom in tem rezervoarje, Airbox blindiral iz rezervoarja pa potegnil novo cev pod sovoznikov sedež, da motor še vedno diha zdraven pa v sam Airbox ne vleče več oljnih hlapov saj se mi je po dalšem obdobju v Airboxu prav nabrala lužica olja. 

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, siks pravi:

kaj pa sploh pridobiš oz. zgubiš z odstranitvijo teh "nebodigatreba" zadev...?!

Pridobiš lepo ploščico ob strani motorja, izgubiš nekaj teže. 

Šalo na stran pri meni je bila razlika v tem, da je motor manj "sekal" nazaj skozi izpuhe... Ostalo niti nisem opazil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz zastopim, ti ventil tukaj odpre (doda) kisik zraven izpusnih plinov, da se na katalizatorju neizgorele snovi, lahko do konca oksidirajo. Ce imas sistem stalno odprt, verjetno katalizator ne more doseci optimalne temperature za delovanje in se posledicno lahko zamasi/okvari.

ce uporabljas aftermarket rore brez katalizatorja pa je zadeva OK.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta sistem je pritrjen na vrhu glave motorja. Motor mora dihat zato ima na vrhu odprtino in ker oljni hlapi ne smejo "uiti" vn so speljani v Airbox. To ima prav vsak agregat pa naj bo to na motorju ali v avtu skrbi pa za to, da oljni hlapi, ki se ustvarjajo pri delovanju motorja pridejo v izgorevalno komoro in tam izgorijo. Posledično je pri bolj segretem motorju več hlapov in večja poraba olja.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!