Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

Bi pa lahko maxiskuteraši naredili en fajn izlet skupaj. Npr. do Hotavelj, od tega kraja pa kaka 2 km navzgor po asfaltiranem klancu se pride do enega tipa, ki vari prima domače pivo...

Kot ljubitelj dobre 'pivske' kapljice, sem za. Naprimer naslednjo soboto ali nedeljo, če bo vreme... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 dnevna prognoza pravi, da v soboto dežja ne bo, bo pa zjutraj 4, čez dan pa 13 stopinj, kar je mogoče malo mraz, višje v planinah pa še hladneje. Za malo sprehodit se je bolje, da je bolj hladno in če se bomo zmenili, bi se morali dobiti npr. ob ene 10 dopoldan pri tovarni marmorja v Hotavljah, če pa se vam to zdi prezgodaj, pa prestavimo uro na malo kasneje, ali pa kako toplejšo soboto. Stvar dogovora. Sem se pa pripeljal tudi že do koče pod Blegošem, od koder je do vrha le kake pol ure, samo če me spomin ne vara je tam makadam. Takrat sem še imel XT, s skuterjem se pa po kakšnem slabem makadamu raje ne bi vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni moj (Majesty 180) porabi med 3 in 4 l na 100/km. 3 je bilo na izletu, se pravi vožnja cca 250 km; po mestu pa se vozim za 3.5 - 4 litra na 100/km. Predvsem semaforji in veliko speljevanj dvigne porabo. Rezervoar pa je velik 10.5 litra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni Leonardo 125 pri mestni vožnji popije od 4,8 do 5l, na relaciji LJ-Vrsar pa mi je skuril 4,3 litra na 100 prevoženih kilometrov. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdajle sem bil z mojim x9 250 malo po istri in na lošinju in je bila poraba z dvema potnikoma 4/100. Po mestu pa se vozim sam in je poraba ista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, jest jutri dopoldan nimam časa, ampak če je kdo za kakšno popoldansko vožnjo (recimo start ob ene 12.-13. uri), pa se toplo priporočam. Jest v vsakem primeru z mojo sopotnico štartam iz Ljubljane, potem pa smer kamorkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede obeh izletov pa... Zaenkrat mi je malo predaleč, predvsem zaradi spremenljivega vremena. Doljubljansko turo bi še fsekal, ampak še malo naprej in potem isti dan v Maribor mi je malo prehuda. Tisti, ki se boste odločili za katero od teh dveh pa želim predvsem lepo vreme :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Too much mraz. Pa še napoved pravi, da zna bit v okolici alp kakšna fajn ploha. Zame je meja zjutraj 10 stopinj. Madona, pa saj jih je blo že 25. Bi se mi pa pasulj s klobaso in pirček pošteno prilegel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem iz CE tako da dvomim da jo boš prišel sprobat. Trenutno imam malo gužve in nimam časa za vožnje.

Pa še vprašanje za Jetmana: kaj kupuješ? Sem videl oglas za tvojo aprilio na avtonetu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že kupil X9 250 Evo l. 2004.

Preizkusil sem tudi Beverly 250 l. 2004 in je slednji v vožnji boljši od x9, nima pa dovolj prostora, nima potovalnega računalnika, slabša vetrna zaščita itd.

post-6014-1116329017_thumb.jpg

post-6014-1116329034_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja je udobna, moči je za potovalno hitrost 100-110 km/h dovolj, tudi prehitevanje pri 90-100 km/h je vredu, pri mestni vožnji ni nobenih težav. V bistvu še ne morem povedati veliko, ker sem z njim prevozil le 200 km.

Veliko ima prtljažnega prostora - pod sedežem za eno integralno in eno jet čelado, originalni kovček ima 48 litrov, predal pod balanco se da zaklenit, zraven armaturke je še en manjši predalček (npr. za telefon), ki pa se ne da zaklenit.

Prtljažnik je osvetljen in ima 12V vtičnico. Vetrobran sem dvignil na najvišjo točko in pri vizoki hitrosti (135 km/h) nič ne vibrira, čeprav mi je prejšnji lastnik rekel nasprotno.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vetrobran sem dvignil na najvišjo točko in pri vizoki hitrosti (135 km/h) nič ne vibrira, čeprav mi je prejšnji lastnik rekel nasprotno.

Z mojim sem imel podobne probleme. Pri hitrostih preko 150km/h ga je ponavadi začelo zvijat, tako da sem moral odvzemat gas... Ko pa sem znižal vetrobran na srednjo nastavitev, so ti problemi izginili. Sedaj sicer malo bolj piha v čelado, vendar je pa zato vidljivost boljša, ker ne gledam na cesto več skozi ampak preko vetrobrana...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na srečo... ali pa mogoče na žalost moj X9 ne pelje 150 km/h :D

Malo me pa res moti, da gledam na cesto ravno pri vrhu vetrobrana in bližje stvari vidim skozi vetrobran, bolj oddaljene pa preko vetrobrana. Torej je pogled naprej malo popačen. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jetman daj napiši kakšna je razlika v pospeševanju od 70 pa do 100km/h med 125ccm in tem ki ga imaš sedaj. Meni končna hitrost ni tako važna, bolj me zanima ta pospešek zaradi prehitevanj na regionalkah.

Mogoče bi svojih 180ccm zamenjal za kaj več pa tehtam med 250 in 500ccm.

Zakaj si se odločil za 250 in ne za 500?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pospeševanje od 70 do 100 km/h boš moral malo počakati, da bom izmeril v praksi. Seveda pa bom hitrost odčital iz števca na skuterju, ergo to ne bo povsem realen podatek.

Lahko pa povem, da je pospešek z mesta z 250 mnogo boljši kot s 125, pa čeprav ima 250 vsaj 30 kil več.

Za 250 sem se odločil zaradi bolj dostopne cene ob nakupu in zaradi skoraj pol cenejše registracije, pa še poraba je manjša. Potovalna hitrost po običajni cesti je za 250 in 500 enaka, ker višja kot je hitrost, manj udobna je vožnja. Res pa je, da ima 500 večji navor in zatorej večji pospešek do željene hitrosti. Če pa misliš imeti maxi skuter za divjanje... raje ne. Raje kupi motor.

Kupi tisto kar lahko... če imaš denar, kupi 500. Moje razloge za 250 pa sem napisal.

lp

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa sem izmeril... Leonardo 125 pospeši 70 do 100 km/h v 25 sekundah, X9 250 pa v 8 sekundah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jetman, dobrodošel med lastniki v x9 250 (modre barve). Se moramo zmenit za kakšno vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 250 sem se odločil zaradi bolj dostopne cene ob nakupu in zaradi skoraj pol cenejše registracije, pa še poraba je manjša.Potovalna hitrost po običajni cesti je za 250 in 500 enaka, ker višja kot je hitrost, manj udobna je vožnja. Res pa je, da ima 500 večji navor in zatorej večji pospešek do željene hitrosti.

V glavnem se strinjam. Vendar jaz nikoli ne bi kupil 250. Probaj z njim iti na Jezersko na primer, pa vmes se prehitevati malo... Že pri svojem pogresam kaksnih par konjev več, tako bo moj naslednji sigurno še malo 'večji' .)

Skratka, razlika v pospeških je zelo pomembna pri prehitevanju, bi rekel, da večja kubatura v tem primeru pomeni bolj varno vožnjo, vsaj zame.

Tudi ni nepomembno, ali se boš vozil sam, ali s sopotnikom(co).

No ja, potovalna hitrost... Jaz se dostikrat vozim tudi po avtocesti in pri tem mi hitrost čez 150km/h ni prav nič neudobna.

:)

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, potovalna hitrost... Jaz se dostikrat vozim tudi po avtocesti in pri tem mi hitrost čez 150km/h ni prav nič neudobna.

Jaz sem mislil vožnjo po običajni cesti. Saj pravim... če imaš možnost kupiti 500, ga kupi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrodošel med maxiskuteraši :OK: Glede moči... Se strinjam, da je 20KS skorajda premalo, sploh glede na težo skuterja in aerodinamiko. Pospešek iz mesta je navadno dober (moj pride do 100km/h v 11s), pospešek iz 70km/h na 100km/h še tudi, pospešek iz 100km/h naprej je pa bolj :doze: Ampak do 120km/h pride brez težav, za naprej pa se je treba malo potrudit (sklanjanje za belanco, striženje z ušesi v nasprotni smeri urinega kazalca in zadrževanje daha).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam trenutno max speed na računalniku 143, temu je botroval klanec navzdol, pa veter v hrbet, pa sploh ugodni pogoji. Drugače pa bi tud jest imel 500ko, sam sem trenutno napraskal za 250 in sem glede na vse čist zadovoljen. Zarad slabših pospešjkov mam težave pri prehitevanju pri hitrostih nad 80-90km/h, zadnjič sem se vozil za eno noro cisterno od Postojne do Senožeč (po stari cesti), pa mi ni in ni retal prehitet. Sicer pa, saj nisem ninđa, da bi se mi kam mudilo, če sem pol ure kasneje na morju kot ostali, tud ni ne vem kakšna panika.

Sicer pa eno vprašanje. Pri x9 se prižge napis OIL (na računalniku - ta rdeča lučka je ok) na vsake 3.000 km. Na zadnjem servisu mi je zgleda pozabil zresetirat to opozorilo in zdaj mi pri vsakem vžigu "teži". A je kakšna finta za resetirat na roke (v navodilih ne piše nič) al bom moral res samo zaradi tega na servis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!