Skoči na vsebino

Visoke avstrijske kazni


SiR

Priporočene objave

Sem prebral, da so dvignili najvišjo kazen za kršitev prometnih predpisov na 5000 evrov ... Ice, a to velja tudi za motorje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj malega tukaj. to NI popoln katalog deliktov in ustreznih kazni, ker enotnega kataloga v AUT ni; vsaka dezela ima svojega z razlicnimi visinami za iste prekrske!

tukaj so opisane razlicne kazni in postopki v AUT.

ena dobra stran za primerjavo visin kazni pri prekoracitvi hitrosti za 20 km/h.

kazen za neprizgane luci naj bi bila ca. € 30.- (oz. mogoce je kje v katalogu od ÖAMTC), a ker trenutno se velja neke vrste amnestija se nekateri se kar vozijo brez. konkretno je v graz-u visina akceptance luci podnevi pri vec kot 80%.

o najvisji kazni € 5.000.-: najbrz je to akumulirana vsota vec prekrskov; ali mogoce kazen po sodnem postopku. ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral na AMZS, da je od novembra tudi v Avstriji obveza uporaba prižganih luči podnevi. A kdo ve, kolika je zagrožena kazen? Ice?

Danke!

Urbi

Prvih 6 mesecev bodo voznike samo opozarjali, kasneje pa bo kazen 15 Eurov. Avstrija je, kar se višin kazni za prometne prekrške tiče, zakon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Iz Avstrije sem prejel po navadni pošti nepodpisan in nežigosan dokument, na katerem koncu dopisa je napisano ime neke neznane ženske. Celotna vsebina je napisana v nemškem jeziku.

K dokumentu je priložena še položnica na katerem piše 100 €. Sedaj ne vem, če me prosijo, da jim naj pošljem št. svojega transakcijskega računa, da mi nakažejo 100 €, ali mi mogoče želijo sporočiti, da jim moram jaz nakazati 100 €?

Na dokumentu so točni podatki mojega mopeda. Na njihov dokument sem jim odgovoril v slovenskem jeziku, da ne vem kaj mi sporočajo, ker ne razumem nemškega jezika. Moj dopis so mi čez nekaj dni poslali nazaj, s svojim novim dopisom, ki pa je bil ponovno napisan v nemškem jeziku, brez žiga in brez podpisa.

Malo sem si pomagal in ugotovil, da mi sporočajo, da je v Avstriji uraden nemški jezik, zato jim naj dopis pošljem v nemškem jeziku, ker je moj dopis, ki je napisan v slovenskem jeziku za njih brezpredmeten. Pismo jim... Moj dopis v mojem jeziku je za njih brezpredmeten! Njihov dopis v nemškem jeziku, ker svojega niti nimajo, pa mora zame biti uraden in obvezen dokument. Pa kaj toti še vedno mislijo, da smo pod "avstroogrsko"?

Gre za kazen. Brez dokazila, brez podpisa in brez žiga in še v nemškem jeziku. Pa ni šans, da jim plačam. Ne izogibam se kazni, želim da mi pošljejo dokaz, da sem res prekoračil hitrost in zadevo mi naj pošljejo v slovenskem jeziku. Tri dni nazaj je moja sodelavka prejela prav tako dopis iz Avstrije, ki je tudi napisan v nemškem jeziku s priloženo položnico v višini 70 €. Dobila je kazen za prekoračeno hitrost. Brez dokaza, brez podpisa in brez žiga. Ve kdo od vas kaj se gredo naši samozavestni sosedje?

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno kak nateg če mene vprašaš. Je že kdo našel "tržno nišo" za tujce nategovat. Če nima štampiljk in dokazov, ne more bit uraden dokument. Jaz bi to ignoriral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno kak nateg če mene vprašaš. Je že kdo našel "tržno nišo" za tujce nategovat. Če nima štampiljk in dokazov, ne more bit uraden dokument. Jaz bi to ignoriral.

Menim, da ne gre za nateg. Gre za dokaz, da si Avstrijci domišljajo, da so nekaj več od nas. Tudi naša zakonodaja določa, da pri nas uradno govorimo slovensko. Kot drugo pa smo tudi člani EU. Mislim, da bom vso zadevo najprej poslal na ministrstvo za pravosodje, potem pa s pomočjo sedme sile dal vso zadevo še v javnost. Želim samo to, da mi Avstrija pošlje dokaz in da je to napisano v slovenskem jeziku. Potem takoj plačam svojo kazen, če sem jo storil v njihovi državi.

Popravljeno . Popravil šokac
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim, da ne gre za nateg. Gre za dokaz, da si Avstrijci domišljajo, da so nekaj več od nas. Tudi naša zakonodaja določa, da pri nas uradno govorimo slovensko. Kot drugo pa smo tudi člani EU. Mislim, da bom vso zadevo najprej poslal na ministrstvo za pravosodje, potem pa s pomočjo sedme sile dal vso zadevo še v javnost. Želim samo to, da mi Avstrija pošlje dokaz in da je to napisano v slovenskem jeziku. Potem takoj plačam svojo kazen, če sem jo storil v njihovi državi.

Jaz sem dobil že pred nekaj časa kazen direktno s policije v Villachu 170 eur. Dokument v glavnih postavkah dvojezično, neke druge nepomembne formalnosti so bile samo v nemščini. Sem se pozanimal ali naj plačam ali ne, sem dobil nasvet, da če ne plačam gre kasneje preko sodišča in se višina kazni zviša.

Definitivno pa ne bi plačal nekaj kar je pisano samo v nemščini, ker nemško pač mi ni treba znat, tko kot italijanom, nemcem, avstrijcem, ki mislijo da bi jih vsi morali razumet, ni potrebno znati slovensko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor morajo biti uradne štampiljke zraven. Brez štampiljk vsaj za mene zadeva ni uradna. Tudi ko dobiš domov kazen za previsoko hitrost dobiš zadevo s sliko in poštempljano iz strani policije. štampiljke niso za okras, ampak so zato da se jih na uradnih dokumentih uporabi in se z njimi dokazuje istovetnost.

Pošlj magari nazaj zadevo v angleščini in pač zahtevaj sliko radarja z hitrostjo itd. Pač da brez tega ne misliš plačevat in da tudi zadevo zahtevaš na uradnem dokumentu z vsemi štemplji ina ostalimi zadevami ki spadajo zraven.

Popravljeno . Popravil MilanAndonovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Avstrije sem prejel po navadni pošti nepodpisan in nežigosan dokument, na katerem koncu dopisa je napisano ime neke neznane ženske. Celotna vsebina je napisana v nemškem jeziku.

Sem pa komaj zdaj rdeče označen del opazil...zakaj si pa sploh odgovoril na pošto, če zadeva ni prišla priporočeno? Jaz bi ignoriral vse skupaj in lepo reko, da nisem nič dobo, če bi kdo kaj vprašo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem prepozen za popravit prejšnji post, še dodam to. Sem našel malo z brskanjem po netu:

http://www.rtvslo.si...domovini/261398

Super, to sem iskal

Jaz sem dobil že pred nekaj časa kazen direktno s policije v Villachu 170 eur. Dokument v glavnih postavkah dvojezično, neke druge nepomembne formalnosti so bile samo v nemščini. Sem se pozanimal ali naj plačam ali ne, sem dobil nasvet, da če ne plačam gre kasneje preko sodišča in se višina kazni zviša.

Definitivno pa ne bi plačal nekaj kar je pisano samo v nemščini, ker nemško pač mi ni treba znat, tko kot italijanom, nemcem, avstrijcem, ki mislijo da bi jih vsi morali razumet, ni potrebno znati slovensko.

Avstrijci so bili vedno domišljavi in brezobzirni.

Sem pa komaj zdaj rdeče označen del opazil...zakaj si pa sploh odgovoril na pošto, če zadeva ni prišla priporočeno? Jaz bi ignoriral vse skupaj in lepo reko, da nisem nič dobo, če bi kdo kaj vprašo :D

Težava bo, če me bodo v Avstriji zaustavili. V tem primeru bodo želeli plačilo in nič ne bo pomagalo govoriti, da nisem prejel nobene pošte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dobil že pred nekaj časa kazen direktno s policije v Villachu 170 eur. Dokument v glavnih postavkah dvojezično, neke druge nepomembne formalnosti so bile samo v nemščini. Sem se pozanimal ali naj plačam ali ne, sem dobil nasvet, da če ne plačam gre kasneje preko sodišča in se višina kazni zviša.

Definitivno pa ne bi plačal nekaj kar je pisano samo v nemščini, ker nemško pač mi ni treba znat, tko kot italijanom, nemcem, avstrijcem, ki mislijo da bi jih vsi morali razumet, ni potrebno znati slovensko.

Po kolikšnem času si pa dobil kazen od dneva, ko si naredil prekršek? Mal me iz firbca zanima, ker sem se nekaj malega letos vozil tud na golico in okolico, če še lahko pričakujem kak pozdrav po pošti.

Popravljeno . Popravil honda2000
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos poleti me je v Avstriji snemala proVida med vožnjo. Ko sem ugotovil, da me snemajo sem se skoraj u.... Snemali so me cirka 10 kilometrov. Sledil je pregled motorja in video posnetka. Naredil sem tri prekrške in po ogledu mi je dejal bla, bla, abba minimum fnfoncvancig evro. Skoraj nisem mogel verjeti.

Bila sta korektna, čeprav smo se težko razumeli. Avto sem zapuščal z nasmeškom.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene so letos jodlarji ustavili ko sem po mestu (dovoljenih 50) pripičil z 81 kmh. Uuuuuuuuuuuuuuu jebenti, sem si mislil, zdaj pa bo.

Pa prijazen policaj, mi vse lepo razloži, celo žal mu je ker sem pripeljal prehitro in se mi opravićeval ker me mora kaznovati.

In zdaj................kazen je bila 35 eurov.

Naši vrli inkasantje pa imajo odnos do "stranke" kot da bi najmanj ene 3 ubil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Avstrija je, kar se višin kazni za prometne prekrške tiče, zakon!

Tudi vozniki so čisto nekaj drugega kot tukaj. Pri nas je kršenje predpisov nacionalni šport. Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi vozniki so čisto nekaj drugega kot tukaj. Pri nas je kršenje predpisov nacionalni šport. Žal.

Ejga Andi, a se men sam zdi, al ti res odgovarjaš na 6 (šEST) let star post?!? :grim

Popravljeno . Popravil zverac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, to sem iskal

Avstrijci so bili vedno domišljavi in brezobzirni.

Težava bo, če me bodo v Avstriji zaustavili. V tem primeru bodo želeli plačilo in nič ne bo pomagalo govoriti, da nisem prejel nobene pošte.

točno to se lahko zgodi. če te nikoli več ne bodo v avstriji ustavili potem si tako zmagal, če pa te ustavijo se ti slabo piše. grozijo ti celo z odvzemom vozila, tablic itd. pol pa daijo lepi avstrijski ovinki. če ne bi blo avstrije se sploh ne bi vozo več, ker pri nas je vse zjeb..no, ceste, kazni... v avstriji pa je vse na nivoju, ok kak prepotenten policaj ki ma slab dan te lahko je..e, a povečinoma ni tako. zakaj nas je general maister rešo....:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene so letos jodlarji ustavili ko sem po mestu (dovoljenih 50) pripičil z 81 kmh. Uuuuuuuuuuuuuuu jebenti, sem si mislil, zdaj pa bo.

Pa prijazen policaj, mi vse lepo razloži, celo žal mu je ker sem pripeljal prehitro in se mi opravićeval ker me mora kaznovati.

In zdaj................kazen je bila 35 eurov.

Naši vrli inkasantje pa imajo odnos do "stranke" kot da bi najmanj ene 3 ubil.

Hja, druga kultura ali kaj vem... Pri nas še nisem doživel, da bi mi policaj, ki z radarjem meri hitrost, pomahal v pozdrav ker sem bil v okviru omejitve... Prej bi pljunil na tla, ker me ne more kaznovati. Malo karikiram, pa vseeno...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kolikšnem času si pa dobil kazen od dneva, ko si naredil prekršek? Mal me iz firbca zanima, ker sem se nekaj malega letos vozil tud na golico in okolico, če še lahko pričakujem kak pozdrav po pošti.

Jaz sem dobil njihovo darilo po šestih mesecih.

točno to se lahko zgodi. če te nikoli več ne bodo v avstriji ustavili potem si tako zmagal, če pa te ustavijo se ti slabo piše. grozijo ti celo z odvzemom vozila, tablic itd.

V primeru tvoje domneve, se bom pač moral spustiti na trnovo pot s sosedi. Tudi za njih veljajo EU pravila.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ejga Andi, a se men sam zdi, al ti res odgovarjaš na 6 (šEST) let star post?!? :grim

Hehe, pa res. Sploh nisem porajtal. :slap:

A mislim, da se po šestih letih stvar ni čisto nič spremenila. Se strinjaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, druga kultura ali kaj vem... Pri nas še nisem doživel, da bi mi policaj, ki z radarjem meri hitrost, pomahal v pozdrav ker sem bil v okviru omejitve... Prej bi pljunil na tla, ker me ne more kaznovati. Malo karikiram, pa vseeno...

Sploh ne pretiravaš. Jaz sem že doživel in videl policaja, ki se je pizdil in gledal za mano, ker me ni ujel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne pretiravaš. Jaz sem že doživel in videl policaja, ki se je pizdil in gledal za mano, ker me ni ujel.

Hja, meni so pa že kar nekajkrat pomahali v pozdrav.

Potem jih pa razumi, hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne pretiravaš. Jaz sem že doživel in videl policaja, ki se je pizdil in gledal za mano, ker me ni ujel.

Jaz pa sem šel malo čez omejitev, pa me ni izmeril ampak me useeno je ustavil. Pa smo gledali prvo pomoč, dokumente, številke motorja, šasije, gume, naklon tablice, homologacijo izpuha itd. Na komcu pa mi skozi zobe zaželel lep dan. Zgleda je imel slab dan, ker je delal na praznik konec junija :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!