Skoči na vsebino

Njam njam


pirrulz

Priporočene objave

Ob 18. 8. 2017 ob 10:10, lucif3rka pravi:

Kvalitetno in okusno olivno olje še iščem

Oprosti, da se vtikam, samo me preveč firbec daje :rolleyes: Kaj si do zdaj probala in kaj ti ni bilo všeč ter kaj iščeš?

Mi je zanimivo to poglavje.. Moji imajo nekaj dreves, olje đabe za moje pojme (12€/l) pa ga nobeden ne kupi. Potem pa vidim 'glavne' koprske veljake, ki v diskontu čez mejo kupujejo 5l kante (ne bom napisala olivnega olja, ker najbrž od oliv nima niti o-ja), ga prepakirajo v 250ml flaške v katere usipajo še malo pomarančne arome in wojla, porš v garaži :P Kazni za to so pri nas itaq minimalne, tako da se več kot očitno to splača početi. Samo pokvarjen moraš biti. :sleep2:

Kakorkoli, mi (in večina na obali) imamo mešano (cca. 40% leccino, ostalo belica), torej olje malo greni. Imaš pa na Kozini enega ( http://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/570b904072489/polbog-s-krete ), od katerega lahko kupiš grško. Za ceno se pa ne spomnem več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 8. 2017 ob 3:06, pik1 pravi:

.

... za koga je pa tistle tadrug kozarčk pripravljen ??? :eek:

... a je že kdo zmagu v natečaju ??? :kva2:

For my phantom boyfriend. :cry: 

Dodala sem ga zraven, da izgleda bolj estetsko, izpopolnjeno. :D 

Ne, žal se še ni našel. Očitno se me bojijo. :( Jim prav nič ne zamerim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... "pogrinjek" za dva je tudi iz stališča profesoinalnega fotografa mnogo bolj ubran v "kompoziciji", kot pa pogrinjek samo za enega ... :dry:

... tko da ... tudi če si sama ... je zelo pomembno, da "pogrinjek" vedno pripraviš za dva ... :eek:

... za vsak slučaj ... če "phantom" kdaj pri sebi doma ne bo imel pripravljene večerje ... :kva2:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... pazi na višek hidratov ... :dry:

... to ne vpliva dobr na spoznavanje "phantomov" :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, 3nity pravi:

Oprosti, da se vtikam, samo me preveč firbec daje :rolleyes: Kaj si do zdaj probala in kaj ti ni bilo všeč ter kaj iščeš?

Mi je zanimivo to poglavje.. Moji imajo nekaj dreves, olje đabe za moje pojme (12€/l) pa ga nobeden ne kupi. Potem pa vidim 'glavne' koprske veljake, ki v diskontu čez mejo kupujejo 5l kante (ne bom napisala olivnega olja, ker najbrž od oliv nima niti o-ja), ga prepakirajo v 250ml flaške v katere usipajo še malo pomarančne arome in wojla, porš v garaži :P Kazni za to so pri nas itaq minimalne, tako da se več kot očitno to splača početi. Samo pokvarjen moraš biti. :sleep2:

Kakorkoli, mi (in večina na obali) imamo mešano (cca. 40% leccino, ostalo belica), torej olje malo greni. Imaš pa na Kozini enega ( http://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/570b904072489/polbog-s-krete ), od katerega lahko kupiš grško. Za ceno se pa ne spomnem več.

no tak enostavno ni, ker je bilo velik sleparije ravno pri uvozu italijanskega pa španskega zato inšpekcija za kakovost kar redno jemlje vzorce za analizo, kjer hitro pri večini ugotovijo da ne sme imeti imena extra deviško, ker je kislinska stopnja previsoka ampak samo oljčno olje. Seveda ne vzamejo v obzir, da olivno olje svojo deviškost večinoma že zgubi na transportu ali skladiščenju, na polici itd...ker se enostavno pregreva.

Ampak poanta je, da se kar nekaj kontrolira. (preverjeno) Seveda, tisti, ki se gredo posel brez računa pa res kupujejo oljčno olje (sovražim naziv oljčno, zame bo vedno prav olivno) po 4-4,5€ in preprodajajo naprej, bodisi enako ali pa celo z mešanjem s sanso ali kako drugo nekvalitetno in cenejšo surovino. Samo to je že črn trg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Seveda, tisti, ki se gredo posel brez računa pa res kupujejo oljčno olje (sovražim naziv oljčno, zame bo vedno prav olivno) po 4-4,5€ in preprodajajo naprej, bodisi enako ali pa celo z mešanjem s sanso ali kako drugo nekvalitetno in cenejšo surovino. Samo to je že črn trg.

Kmet, ki prodaja lastne pridelke iz osnovne kmetijske dejavnosti in je obdavčen pavšalno na podlagi katastrskega dohodka, ne rabi izdati računa.

Dva večja koprska oljkarja, ki ju je inšpekcija že dobila pri goljufiji, prodajata z računom. Tudi etiketa na butični steklenici je opremljena z lepimi znakci :rolleyes: Njihovi kupci se očitno tolažijo s kontrolami.

599caa3ae4f42_brancinovcarpaccio.thumb.jpg.7efe637b0f6da539c07bc55b722aa91c.jpg

Da ne bom iz teme :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Zivnorc pravi:

Danes spečem en sač (vratovina, telečja rebrca, krompir, korenje, čebula, česen...) , 8 kg ćewapow, vratovina, perutke, ...sodelavec skuha še golaž .....

...skratka. ...

FEŠTA...

 

Zdej mi je šele jasno zakaj so te tle gor tko pogrešal.  :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Zivnorc pravi:

NE

NE

NE..NENENENE.

..IN NEEEEEE!

še dobr, da te mam blokiranga in ne vidm objave :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Zivnorc pravi:

 

Danes spečem en sač (vratovina, telečja rebrca, krompir, korenje, čebula, česen...) , 8 kg ćewapow, vratovina, perutke, ...sodelavec skuha še golaž .....

...skratka. ...

FEŠTA...

.... zdej se pa mečte po tleh od foušije...   :P

:lol1:

Hvala za povabilo, ampak res ne morem več tolk jest :P

pred 9 urami, maus pravi:

z očmi opazujem đesmujota, će bo kakšn SMS prletu :huh: 

Nč bat, nas je puzabu ... skroz :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Zivnorc pravi:

NE

NE

NE..NENENENE.

20170823_130001.thumb.jpg.a49bab5bef8a4fa6004bec5e2d9f32b3.jpg

..IN NEEEEEE!

.

... kar bod ...  debel debel debel ... :dry:

... najdebelejši ... :eek:

... in debeeeeeeeeeeeel ... zelo debeeeeeeeeeel .... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Zivnorc pravi:

NE

NE

NE..NENENENE.

20170823_130001.thumb.jpg.a49bab5bef8a4fa6004bec5e2d9f32b3.jpg

..IN NEEEEEE!

Potem se pa čudimo Ljubljančani, zakaj je topla voda tako draga. Pa Zoki naklada nekaj o visokih stroških.

Prov ma, sej vse to moramo Ljubljančani plačat, pa le slike gledat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, HD-Dyna pravi:

Nč bat, nas je puzabu ... skroz :blush:

sj vem parjato :cry: 

mašćevanje bo hudo, ko boš ti na vrtu odojka in jagnčka na vrtu peku ... pa ga nauva povabla, ane ane :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!