Skoči na vsebino

Predvidevanja, nasveti in osebna varnost


moto rider

Priporočene objave

zanimajo me vase izkusnje:

koliko vas je z motorjem ze "zgazilo" ptica? ?????

moje zadnje 3 fure so bile ze v polkaranteni in ne vem, ali je bila loterija, ampak sem 3x "na hard zlajfal", 5x srednje, 10x pa samo spustil gas, ko je kaj pikiralo proti cesti.. ?

in morda se neumno vprasanje: kaj ostalo od ptica po trku? slauh pa drgnit celado, cote, motor? ?

hvala za odgovore! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo,

 

vsako leto ubijem kakšnega ptiča. Nekaj sem jih dobil v čelado nekaj v rame, kakšne hude sile in problemov za enkrat še nisem imel malo je zabolelo to pa je to. Nisem pa sklatil večjega ptiča od škorca.

Največjo pizdar..o sem imel, ko sem mi je ptič zagozdil v motor mimo cilindrov za plastike proti sedežu, nisem ga našel in sem mislil da ga je odbilo. Čez nekaj dni iščem po garaži kje so ostanki kakšnega starega čevapčiča ali zreska saj sem vonjal razpadajoče meso. Nikjer nič to je trajalo še par dni, dokler se spet ne vsedem na motor se zapeljem par km stran po kruh in ko parkiram pred trgovino ponovno smrad enak kot v garaži. Takoj sem vedel , da nekaj vozim s sabo. Doma še enkrat detajlno pregledam motor in najdem že posušeneg ptiča, ki pa ga ne bi našel, če se ne bi v procesu razpadanja tako izsušil, da je le zdrsnil med okvirjem in plastikami nazaj proti tačkam. Vzamem špic cange, ga potegnem ven, še enkrat operem motor in stvar rešena

 

lp, notranc

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

notranc, hvala za odgovor! in oprosti, ampak pri branju 2. odstavka sem se zacel smejat ? se mi je zdelo, da bo nekaj konkretnega ???

pa cim manj prizemljitev v bodoce! ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ne vem ali tudi ostali opazate isto, sedaj ko se vozimo ob mejah obcine, sploh po cestah,  kjer je res redek promet,  kako avtomobilisti veliko bolj sekajo ovinke (tudi nepregledne), kot pred omejitvijo prometa.

Vsekakor, se bolj je treba biti previden na cestah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Endlich pravi:

Ne vem ali tudi ostali opazate isto, sedaj ko se vozimo ob mejah obcine, sploh po cestah,  kjer je res redek promet,  kako avtomobilisti veliko bolj sekajo ovinke (tudi nepregledne), kot pred omejitvijo prometa.

Vsekakor, se bolj je treba biti previden na cestah...

vozijo na komot ja, pri nas prehod primorska v gore, tudi cest niso spucali že 14 dni in je povsod veliko šodra in to slabo vidnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

vozijo na komot ja, pri nas prehod primorska v gore, tudi cest niso spucali že 14 dni in je povsod veliko šodra in to slabo vidnega.

Pri nas na robu Gorenjske so glavnr ceste spucane, po stranskih pa je se tud veliko peska. 

In zarad te karantene tud stranske obiramo bolj kot bi jih sicer?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
On 4/2/2020 at 6:38 PM, boki brm said:

zanimajo me vase izkusnje:

koliko vas je z motorjem ze "zgazilo" ptica? ?????

Vrjetno precej tombola, sam trofim mogoče 1x letno ptiča, ali pa še to ne. 
Na zadnje direkt v glavo (pri 50), sam neka senca na hitr in bum v čelado.
Je trajal ene 15 sekund, da sem skapiral, kaj je blo 😂.


V glavnem, v takem primeru (in podobnih), sam gledat naprej in obdržat smer, crkjene ptiče lahk iščeš ko se ustaviš.

Popravljeno . Popravil damijan_s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj fazanov je že padlo pod kolesi. Nazadnje pa lansko jesen kanja ni preživela srečanjamz čelado. Pa moj šilt tud ne.😥😥😥

  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Nekaj fazanov je že padlo pod kolesi. Nazadnje pa lansko jesen kanja ni preživela srečanjamz čelado. Pa moj šilt tud ne.😥😥😥

A si lovec? :P

Meni je priletel v motor pred leti ptič velikosti kosa. Zabil se je v sprednji bočni ščit in se nato razpacal po levem rokavu. Ker nisem takoj sčistil, mi je največji madež trajno ostal na rokavu.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sova direkt v čelado ponoči. Če neb glave mal zmaknil bi bile maline. Pa še vedno je orenk počilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Identično situacijo sva imela. Le, da sem bil bližje roba ter v nagibu v desni zavoj. Sam dvignila se je pa sva bila skupaj. Kolega jo je zadel z prsmi. Armor je naredil svoje a mu je ostala med nogami ter se oprijela desne noge. 2 cm globoko v mišico so prodrli kremplji. Dobro, da vem kako reagirati, da odpre kremplje. Tri tedne ni hodil zaradi treh krempljev v mišici. Bolečina pa strašna, da je kričal in stiskal zobe z tako slilo, da sta mu počila dva zoba. 

Popravljeno . Popravil SAR-Solo Adventure rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ptičev sploh ne štejem več. Nazadnje je bil fazan. Pizdun ni bil ravno talentiran primer pilota. Je letel čez cesto, potem pa obrnil za 90 stopinj in direkt čelno na mene. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta od Novigrada do Posedarjev pred cca 2.urama, tam se v tem času pelje morda dve vozili na pol ure...

In se trefi jaz proti Posedarjem, nasproti audi umes pa srna...mimo mene je skocila pa direk u nasproti vozec audi. Cca 5m pred mano in ji dobije, sploh na vem kaj, pa tisto prileti v mojo levo nogo in levi bok motorja.

Kako sem bil svinjski od tistega faširanega se sploh nisem spomnil da bi poslikal, no tole spodaj so pa posledice na motorju.

Hvala bogu samo plastika in sva z ženo ok🙈🙈

Omejitev tam je 90, jaz sem peljal cca 80, vidljivost še ok, ampak da bi karkoli lahko odreagiral, ni šans...edino predvideval bi lahko in se tam vozil cca 50

20220501_201703.jpg

20220501_201717.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Za nalet srne so najbolj kritične jutranje in večerne ure. Takrat se spravijo v gibanje. Po letnem času so najbolj nevarni april, ko se tropi razidejo in se prične preganjanje mladih srnjakov, ko starejši zasedajo svoj teritorij. Potem konec juljia in v začetku avgusta, ko se opravlja paritveni ples in se noro preganjajo, ter, ko padejo koruze. Takrat izgubi srnjad večino svojega bivalnega okloja in je izgubljena. Seveda je tudi drugače nevarna, ko je preganjana. Psi, kmetijski stroji, gobarji, pohodniki…. Skratka pozonost na divjad v vsakem trenutku ni odveč.😎

pozornost že..sam to so faking izstrelki iz grmovja :P

ps. dodal bi še eno zelo zajebano situacijo. Ob avtocesti. Tam divjad nima kam, pa čepi v grmovju in se nato mora obrnit nazaj...lani vsaj 3x skoraj bližnje srečanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj!
Srnjad na asvaltu nima nobenega oprijema. Parklji drsijo. Zato na asvaltu ne bo pospešila, ne bo se hitro obrnila in ne hitro odskočila. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda, da srne drgnejo mitaske 😋😋😋 

no, ko je meni ratalo prizemljit vrabča (vse skup nekaj perja in mesa, da bi ga v zlatarni lahk vagal), sem imel podobno izkusnjo kot @notranc

revež se je ene 10 dni švercal za plastikami, po pranju je pol kafane z mano vred skor kozlalo od teh par gramov smrdljivih ostankov.. 😋 "s prostim očesom" kamikaza ni bil viden in sem se kakšno urco zabaval s plastikami - sledil je pokop z vojaškimi častmi kot se za take prave kamikaze spodobi 😇 

slava mu 😇

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Po doooooolgem času sem spet tukaj;

Jaz izza ovinka, iz hoste pa odrasel jastreb, ki me je, še dobro, da sem sklonil glavo, z levo perutjo krepko treščil po čeladi... Po moje, se je od strahu podelal 🦅

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!