Skoči na vsebino

Predvidevanja, nasveti in osebna varnost


moto rider

Priporočene objave

Če bi se le dalo, bi bilo super, če bi se zapomnili tablico in vrsto vozila, ki namerno poskuša povzročiti nesrečo. Te primerke, bi potem javno dali na forum, pa tudi prijava policiji ne bi škodila, sicer ne bi naredili ničesar ampak samo zavedli podatke o vozilu v bazo, vendar bi lahko naslednjemu motoristu, ki ga bo dotična oseba namerno zrinila s ceste pomagalo. Če bo omenjeni voznik avtomobila že zaveden kot "nevaren", potem bo dokazovanje ob vnovičnem poizkusu ali celo "uspehu" lažje.

Me pa to tako jezi...za take voznike je primeren samo metek v čelo in to takoj na mestu, barabe pokvarjene!!!! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se le dalo, bi bilo super, če bi se zapomnili tablico in vrsto vozila, ki namerno poskuša povzročiti nesrečo. Te primerke, bi potem javno dali na forum, pa tudi prijava policiji ne bi škodila, sicer ne bi naredili ničesar ampak samo zavedli podatke o vozilu v bazo, vendar bi lahko naslednjemu motoristu, ki ga bo dotična oseba namerno zrinila s ceste pomagalo. Če bo omenjeni voznik avtomobila že zaveden kot "nevaren", potem bo dokazovanje ob vnovičnem poizkusu ali celo "uspehu" lažje.

Me pa to tako jezi...za take voznike je primeren samo metek v čelo in to takoj na mestu, barabe pokvarjene!!!! :BUA:

Veš jaz sem pri takih stvareh miren,kajti če nebi bil bi se lahko že velikokrat stepel. Mogoče pred kakimi dvemi meseci me je izsilil avto ki je (pripeljal iz domačega izhoda) na glavno cesto kjer je dovoljeno 90 Km/h sjaz sem peljal ca max 70 za mano ca 100 m par avtomobilov (vsi so videli kaj se je zgodilo),moral sem namreč zabremzat na 0(kajti nasproti je šel avto) res mi je bilo knap brez da pretiravam bremzal sem na polno prišel sem mu na štoštango potem sem ga takoj po polni prehitel in po ca 300 metrih sem prišel na rondo in pred vstopom v rondo vstavil na sredini cestišča(tako da ni mogel nikamor) šel k njemu(najraje bi ga knokavtiral)potem pa poklical policijo-verjetno bi bil jaz edini krivec.Namreč ko sem rulu na :devil: so vsi avtomobilisti začeli trobit in mi kazat, da se poberem, vidiš tako pomoč ti nudijo avtomobilisti na cesti,motoristi smo v njihovih očeh vedno:divjaki,barabe,norci,krivci itd.

Ps. Župnik pravi pomagaj si sam- pol ti pa še un gotr pomaga-verjemi v to. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ko takole prebiram, kaj vse se lahko zgodi, sem se odločil, da še jaz prispevam svoj neljubi dogodek…

Nimam ravno dolgega motorističnega staža in sem naletel že na nekaj čudnih modelov, ki so mi planili spred, čeprav niso imeli prednosti. Nekako sem do sedaj bil dovolj pozoren in previden, da se je dobro končalo...

Ne morem pa razumeti objestnežev, kretenov…

Pred slabim mesecem sva se z boljšo polovico peljala iz prekmurskih koncev proti domačim koroškim krajem… Pri Muti (karavaningu) naju je že zdavnaj ujela noč. Pridno sem preklapljal dolgo in kratko luč, nakar mi na ravnini nasproti vozeči avto vklopi dolge luči (cca. 50m pred menoj). Na kratko mu dvakrat pobliskam z dolgimi. Idiot nato zapelje na moj pas in proti meni ter nato tesno mimo mene nazaj na svoj pas…

Potem pa skušaj predvidevati… Vem, v večini primerov gre za nenamerno napako… Kaj pa pri namerni… V dani situaciji se je vse končalo OK, le z višjim srčnim pulzom… Kaj pa, če bi… Raje ne pomislim, druga varianta je bila še, da bi skrenil v gozd in upal, da ne bi zadel ravno prvega drevesa…

Ja saj… Če bi lahko v takšni situaciji »poskeniral« tablico… Taki to ne naredijo enkrat... :devil:

Pozdrav vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lepo vendar bi bilo dobro poučevati tudi nemotoriste oz.ostale udeležence v prometu.

Drugače pa vsak korak ki se naredi za večjo varnost je več kot dobrodošel kajne??

PS:kaj so v filmčku omenjal obvezno usposabljanje varne vožnja al neki podobnga??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo da se policija trudi, vendar pa mislim, da bi tukaj morali glavno ulogo odigrati MEDIJI, tako da bi čim večkrat na dan opozarjali voznike, da se je moto. sezona začela, npr. ko nas obveščajo o zastojih, bi lahko še s kakšnim stavkom omenili, da so na cesti zopet motoristi, kolesarji......., vsaj v tujih medijih sem to že zasledil

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo da se policija trudi, vendar pa mislim, da bi tukaj morali glavno ulogo odigrati MEDIJI, tako da bi čim večkrat na dan opozarjali voznike, da se je moto. sezona začela, npr. ko nas obveščajo o zastojih, bi lahko še s kakšnim stavkom omenili, da so na cesti zopet motoristi, kolesarji......., vsaj v tujih medijih sem to že zasledil

janih

in da se začenjajo lokalne dirke na Planini, Mariji reki, slovenski Cannonball...

juhu, že grem opozarjat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Na kočevki so zmontirali kar nekaj ograj za motoriste - pohvalno. :OK: :OK:

Upajmo, da se bo trend nadaljeval.

post-13338-1169071072_thumb.jpg

post-13338-1169071120_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil jfk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na kočevki so zmontirali kar nekaj ograj za motoriste - pohvalno. :OK: :OK:

Upajmo, da se bo trend nadaljeval.

Tudi sam sem poluradno slišal, da bi naj letos v Sloveniji kar nekaj denarja bilo namenjeno za te dodatne ograje ''prijazne'' motoristom.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

PAMETNO !

ICE (In Case of Emergency) v vsak mobilnik

"ICE" v vsak mobilnik!

Kaj ni res, da imamo dandanes vsi mobilnike, z stotinami oseb/številk

V imeniku? Toda kljub temu razen nas nihče NE ve, katere številke

Pripadajo našim dragim in bližnjim.

Za trenutek is zamislimo situacijo, kjer smo vpleteni v nesrečo Ali

srčni napad. Ljudje ki nam pomagajo pa imajo naš mobilnik, vendar ne

morejo vedeti, koga naj pokličejo da bi obvestili naše domače. Da, v

našem imeniku (in med zadnjimi klici) je na stotine imen, toda katera

je prava kontaktna oseba v primeru nesreče?

V ta namen imejmo v naših mobilnikih eno ali več telefonskih številk

Shranjenih (tudi) pod imenom ICE (In Case of Emergency).

V zadnjem času se je koncept "ICE" hitro prijel. Je preprost, in

Pomembna metoda za kontaktiranje v kritičnih okoliščinah.

Ker ima mobilne telefone že večina populacije, je vse kar moramo

storiti, da ime kontaktne osebe Ali osebe, ki naj bo poklicana v

primeru nesreče, shranimo kot "ICE" (In Case of Emergency (eng. V

primeru nesreče)).

Idejo je dobil zdravnik, ki je opazil, da je v primerih nesreč pogosto

prisoten mobilnik ponesrečenca, toda nikoli nihče in vedel, katero

številko naj pokliče. Zato is je zamislil, da bi bila dobra ideja

Imeti mednarodno razpoznavno ime v at namen. Po katastrofi v Londonu,

Je "East Anglican Ambulance Service" sprožila "ICE" kampanijo.

V kritični situaciji bi osebje dežurne službe/zdravniki zlahka in

hitro kontakritali vaše najbližje sorodnike, preko številke, shranjene

Kot "ICE".

nič ne stane, je pa lahko koristno... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

.... mislim, da bi tukaj morali glavno ulogo odigrati MEDIJI, tako da bi čim večkrat na dan opozarjali voznike, da se je moto. sezona začela....

Se strinjam! Je pa seveda na nas, da začnemo medije opozarjati naj začnejo opozarjati! Začnimo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede ICE- jst mam tko že kr neki časa shranjeni dve številki, mislm da je res dobr ideja, ker res nikol ne veš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede ICE- jst mam tko že kr neki časa shranjeni dve številki, mislm da je res dobr ideja, ker res nikol ne veš.

jaz imam že dolgo ICE številko noter, torej dragi kolega Ice, če te kličejo veš zakaj :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že milijonkrat je bilo na tem forumu napisano in povedano, pa vseeno si ne morem, da nebi...

Danes, sem bil med pitjem kave na terasi v nekem lokalu v Slov. Bistrici priča silovitemu trčenju motorja v avtomobil. :cry:

Kako je prišlo do nesreče (neuradno) ?

Kolona parih vozil, zadaj motorist. Eden izmed avtomobilov odstopi prednost vozilu, ki se želi v promet vključiti iz stranske (desne) ceste. Motorist iz začelja kolone v tistem trenutku močno potegne (ampak ni PREDVIDEL vključevanje osebnega avtomobila iz stranske ceste), da bi prehitel kolono ki se ustavlja.

Revež na motorju je počil med pospeševanjem, zavore se še dotaknil ni :cry:

Rezultat:

http://24ur.com/naslovnica/svetkanala/svet...403_3094009.php

APELIRAM NA VSE. NE PREHITEVAJTE V NASELJIH KJER JE POLNO TAKIH SITUACIJ. UPOŠTEVAJTE 1001 NASVET NA TEM FORUMU IN PREDVSEM PREDVIDEVAJTE

Vsakemu želim, da tako neserečo vidi, ampak NIKOMUR, RES NIKOMUR da jo doživi.

lp, pa srečno in varno vožnjo

tomo

Popravljeno . Popravil Tomba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, ce je ze bilo omenjeno...

Zadnjic sta se tovarnjak in kombi zaletela na kroznem.Kombi je peljal po notranjem pasu kroznega, tovarnjacek pa po zunanjem.Izhod, na katerem je hotel kombi ven, je imel dvojni pas in na koncu sistem zadrge...

Naj povdarim, da so bile povsod same prekinjene crte!

Kombi je pac predvideval, da bo tovarnjak tam zavil ven, ker je bil na zunanjem pasu in izhod vodil na cesto, ki je bila prej v bistvu glavna in je z notranjega pasu zapeljal direktno ven predenj, tovarnjak je pa v bistvu nameraval nadaljevati pot do naslednjega izhoda po zunanjem pasu.In je bil BUM.

Veckrat dozivim, da si junaki na tak nacin krajsajo pot skozi kroznega/motorista res se nisem videl/ ne da bi sploh pomislili a bo tisti na zunanjem pasu res zavil ven.

Kamikaze sem si mislil, dokler nisem zadnjic naletel na kolega, ki mi je sveto zatrjeval, da je to pravilno in da je krivec pac voznik na zunanjem pasu, ker bi moral voziti po notranjem, ce ni mislil iti takoj na prvem izhodu ven in da je normalno, ce sta dva pasova na izhodu, povsod prekinjena crta, da gresta in z notranjega in z zunanjega pasu lahko oba hkrati ven.

Ocitno veliko ljudi misli tako kot on.

Pa ni pravilno/razen, ce ni zunanjemu pasu s polno crto doloceno, da morajo vozila zapustiti krozisce.

Pa tudi to ni bistvo, bistvo je, da je tako pocetje zelo nevarno.

Mal na siroko tole napisano, ce bom nasel bom pripopal tut slike...

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, ce je ze bilo omenjeno...

Zadnjic sta se tovarnjak in kombi zaletela na kroznem.Kombi je peljal po notranjem pasu kroznega, tovarnjacek pa po zunanjem.Izhod, na katerem je hotel kombi ven, je imel dvojni pas in na koncu sistem zadrge...

Naj povdarim, da so bile povsod same prekinjene crte!

Kombi je pac predvideval, da bo tovarnjak tam zavil ven, ker je bil na zunanjem pasu in izhod vodil na cesto, ki je bila prej v bistvu glavna in je z notranjega pasu zapeljal direktno ven predenj, tovarnjak je pa v bistvu nameraval nadaljevati pot do naslednjega izhoda po zunanjem pasu.In je bil BUM.

Veckrat dozivim, da si junaki na tak nacin krajsajo pot skozi kroznega/motorista res se nisem videl/ ne da bi sploh pomislili a bo tisti na zunanjem pasu res zavil ven.

Kamikaze sem si mislil, dokler nisem zadnjic naletel na kolega, ki mi je sveto zatrjeval, da je to pravilno in da je krivec pac voznik na zunanjem pasu, ker bi moral voziti po notranjem, ce ni mislil iti takoj na prvem izhodu ven in da je normalno, ce sta dva pasova na izhodu, povsod prekinjena crta, da gresta in z notranjega in z zunanjega pasu lahko oba hkrati ven.

Ocitno veliko ljudi misli tako kot on.

Pa ni pravilno/razen, ce ni zunanjemu pasu s polno crto doloceno, da morajo vozila zapustiti krozisce.

Pa tudi to ni bistvo, bistvo je, da je tako pocetje zelo nevarno.

Mal na siroko tole napisano, ce bom nasel bom pripopal tut slike...

Lp!

Flight

Vožnja na križišču

47. člen

(2) Na križišču, razen na krožnem, je menjava prometnega pasu prepovedana.

Krožno križišče

48. člen

(1) Na krožnem križišču mora biti promet s prometno signalizacijo urejen tako, da ima voznik na vozišču krožnega križišča prednost pred voznikom, ki se vključuje na to vozišče.

(2) Voznik, ki zapelje na krožno križišče, katerega vozišče ima dva ali več prometnih pasov, se razvrsti na notranji prometni pas in na ta način omogoči vključitev v promet na križišču tudi drugim voznikom, razen če zapušča križišče na najbližjem izvozu ali mu prometna ureditev ali prometna situacija tega ne dovoljuje.

(3) Pri vključevanju na krožno križišče po smernem vozišču, ki ima dva prometna pasova, se vozilo na desnem prometnem pasu razvrsti na zunanji prometni pas, vozilo na levem prometnem pasu pa na notranji prometni pas, vozišča krožnega križišča.

(4) Preden zapusti križišče iz prejšnjega odstavka, se mora voznik razvrstiti na zunanji prometni pas, razen na izvozu, na katerem je s predpisano prometno signalizacijo dovoljeno zavijanje desno tudi z notranjega prometnega pasu.

(5) Na izvozu s krožnega križišča, na katerem je dovoljeno zavijanje desno tudi z notranjega prometnega pasu, mora biti zunanji prometni pas namenjen izključno zavijanju desno.

(6) Z globo 20.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z drugim, tretjim ali četrtim odstavkom tega člena.

(7) Z globo najmanj 1,000.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki ravna v nasprotju s prvim ali petim odstavkom tega člena, odgovorna oseba pa z globo najmanj 100.000 tolarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5. alineja 48. člena pove, da je krožišče urejeno tako kot ga opisuješ, narejeno napačno. Kdo bo odgovarjal?

Hmmm, jst pa mislim, da ta clen v navezi s 4. pomeni, da ce pa ni doloceno obvezno zavijanje ven z zunanjega pasu na takem kroziscu, pa to avtomatsko pomeni, da ni dovoljeno zavijanje ven z notranjega pasu na takem izhodu. :slap: Uf, dobr, da obstajajo pravniki... :grim

Obstajata dve razlicni varianti takih krozisc - na eni je res s polno crto prepovedano peljati naprej - smes zaviti edino ven, po desnem izvoznem pasu, levi je pa za tiste,ki zavijajo ven z notranjega.

Pa se v takem bi bil jst zelo previden...

Lp!

Flight

Slik enega in drugega krozisca mi pa ne uspe najti...

Popravljeno . Popravil flight69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ne bom napisal da so motoristi budale, ampak neprevidni pa u 3PM :slap:

ker še vedno ne morem zlest na motor sem včeraj večino dneva preživel na relaciji slovenska bistrica trg v centru (tam kjer je sladoledar), dolce vita (lokal nasproti banke) in gams (lokal pri petrolu).

jasno da je vsakih 10 sec mimo peljal en motor.

na tem mestu bom izpustil lokalne heroje ki se predvsem mimo gams-a vozijo po zadnji in se posvetil vsem ostalim CE, LJ, MB, MS, KR itd. tabicam, ki so junaško vozili v gostem prometu.

to da niti eden od motoristov vozil po omejitvi me sploh ne moti, moti pa me kako so vozili in mene lokalca, ki poznam pasti slovenske bistrice spravlali ob živce ker sem samo čakal kdaj bo vsekalo.

1. takoj za semaforjem v centru (pri omenjenem kipu bombaša in sladoledarju) polno po gasu, par metrov naprej pa se od lokala dolce vita na cesto vklučujejo avtomobili, ki te ne morejo videti če priletiš okoli hiše.

2. takoj za tem hitro mimo banke prehitevat avtomobile, čeprav dostikrat folk zavija brez žmigavca k banki na bankomat ali 10 metrov naprej v kafič tender (bivši hof).

3. do odcepa za mercator je večina že razvila krepko višjo hitrost kot dovoljeno in predvsem priporočeno ker folk zavija iz mercatorja na cesto kjer pa se slabo vidi, ogledalo pa je tudi tako tako in ga itak skoraj noben ne uporablja.

4. pri odcepu za avtocesto velja princip izsiljevanja ker drugače iz AC skoraj ne prideš na glavno cesto. neglede da ste na prednostni pričakujte da bo kdo izsilil, to je pri nas osnovni princip.

5. takoj za avtocesto pa sledi omenjen lokal gams kjer je pravtako težko zaradi prometa zaviti ven pa še slabo se vidi zaradi žive meje. no tam so vsi že leteči kot da je konec naselja. iz gamsa pa predvsem motoristi, ki jih je vedno dosti tam zavijajo tudi malo višje, sledi pa še petrol kjer se zgodba ponovi.

skratka videl sem milijon motorjev in skoraj vsak je vozil z neprilagojeno hitrostjo mestu in prometu. kot že tolikokrat se je vse na srečo dobro izšlo, AMPAK......... pri takšni gostoti prometa in količini motorjev se ne bo vedno tako da malo pameti nebi škodlo. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa nekatere slikce so zlo zanimive, na eni se vidi bruhanje ognja. :krneki:

Drugače pa ja zanimivo branje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!