Skoči na vsebino

lezalne podloge


mack

Priporočene objave

Jaz tud tako kupil lansko leto in jo tud že sprobal. Se spi super. Dražje k v katalogu pa zato, ker so v katalogu nemške cene, v Avstriji je pa par evrov več.

Aha, hvala :beer2: je bila z zglavnikom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dražje k v katalogu pa zato, ker so v katalogu nemške cene, v Avstriji je pa par evrov več.

Višji davek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Višji davek

Možno, Marja je rekel, da so v katalogu nemške cene. :yes: Marja ima enako in jo je testiral lani na Češkem in je rekel, da je dobra in si bo kupil še eno za svojo drago. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

zdajle, ko je sena in otave v izobilju, je takale podloga swetovn:yes:a (samo kake alergije ni fajn imet) <_<

post-5241-1152260184_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Je tule kaj novega glede samonapihljivih blazin?

Js jo sicer imam, 4x 190x70.

Svetovna stvar, ampak zložena vzame preveč placa. (po dolžini pač 70 cm rola)

Tko da iščem nekaj udobnega, in predvsem, da zložljiva vzame čimmanj placa, se mora po dolžini prepognit, da vzame zložena cca polovico širine.

Če kdo kaj najde ali ve, naj javi.

TNX.

Tole hvalijo, da je mahna, nikjer pa ne najdem kolikšna je zložena....

http://www.enaa.com/oddelki/sport/izd_1631_SNF41044_Samonapihljiva_blazina_HIGH_PEAK_MINTO_BLUEFIELD

Tale je kar zadovoljive velikosti, ko je zložena, če bi bila mal ceneje, se pa tut ne bi pritoževal.

http://www.iglusport.si/blazina-samonapihljiva-compact-mat-190x65x4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale je kar zadovoljive velikosti, ko je zložena, če bi bila mal ceneje, se pa tut ne bi pritoževal.

http://www.iglusport.si/blazina-samonapihljiva-compact-mat-190x65x4

jaz imam podobno, mislim da tole http://www.iglusport.si/blazina-samonapihljiva-micro-lite-190x60x3 in je zložena cca 30 cm (polovica širine) x cca 25-30 cm v premeru. zelo zadovoljen in drži. pri teh stvareh, ki jih kupujem na par let pač dam malo več in sem sigurn da bo držala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej dobr si ti da lahko spiš na 3cm debeli. jst sm mela prej tudi eno tako debelino, ampak me je preveč hrbet bolel in nism mogla spat. je pa res da mam malo problemov s tem. tko da sm lani potem kupla 5cm http://www.iglusport.si/blazina-samonapihljiva-confort-mat-190x65x5 in je pa super. tko da tisti, k vas kej špika v križu raje malo debelejšo vzet.

se pa ne spravi tako na majhno kot od pervya, je velikosti navadnega armafleksa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj kupujete drage lezalke, k majo pa pr Louisu samonapihljive 5cm po 35E komad???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm mojo lani kupla po sili razmer na bledu k na tanjsi enostavo ni šlo. verjamem pa da se da dobit ceneje. upam da bo vsaj dolgo drzala kolkor je bla draga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok zdaj me ne držat na besedo al je 3 al 5 cm je pa dejstvo da je meni luksuz. sem pač še iz časov ko smo na potovanjih in taborenjih spali na šotorskih krilih in ko so prišli prvi tanki armafleksi smo za tisto govorili kaki luksuz je.

saj mogoče je lpuisova OK pa če večinoma spiš v šotoru. če pa dosti zunaj spiš, po kamenju vlačiš ali da so tla mrzla pa se pozna vzdržljivost in boljši materiali dražjih, tudi toplotna izolacija. sicer pa 80€ni neki strošek če imaš to pol par let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj kupujete drage lezalke, k majo pa pr Louisu samonapihljive 5cm po 35E komad???

Kolikšna pa je zložena? Kak link do produkta, ki ga omenjaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikšna pa je zložena? Kak link do produkta, ki ga omenjaš?

lp

imam eno(novo)Outdoor minipack 18×35 cm

raztegnjena 190×60×3 cm

Cene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko da iščem nekaj udobnega, in predvsem, da zložljiva vzame čimmanj placa, se mora po dolžini prepognit, da vzame zložena cca polovico širine.

2 leti nazaj sem iskal nekaj podobnega in po prebranem ugotovil, da je ta prava roba termarest, tangoworld baje ni tako dober, pa da ventil ne sme biti plastičen ampak medeninast...

kupil sem camp4 http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?cat_id=633&product_id=1020025111 ki je zložljiva in (zaenkrat) dober nakup, za primerjavo pa (za punco) v sport2000 tudi eno karimor, ki je malo slabša (tanjša, nima protidrseče strani) od camp4, ampak (zaenkrat) tudi drži.

camp4 sem lahko primerjal s kolegovo termarest in razen razlike v ceni nisem našel razlik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še neka malo trance_28_offtopic.gif, do sedaj sm najlepše spala tako: spodaj armafleks, gor pa dve stari jna spalni podlogi (praktično penasta guma ene 4cm). to se je do sedaj izkazalo za top. je pa res neprimerno za na motor.

bi pa če ne tko rekla, da tisti bolj koščeni in ki imate kake probleme s hrbtom je 5cm, boljša izbira. je pa res da je stvar takoj večja. jaz sm 10 let taborila na navadne armiču, dokler me takoj po 21 ni začelo vse bolet, potem sm prešaltala na to jna foro in se je tudi samo z armičem in eno to podlogo lepo spalo. zdej pa mi ta 5cm samonapihljiva tudi zelo ustreza.

je pa res za pogledat cene, vsako tolko majo kake akcije, al pr kibubi ti dajo tiste njihove strože.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale se zloži na ozko, je pa samo 3 cm debela:

Moja povezava

Vau, tale zložena je zakon.

Pa še cena je ok.

Jaz imam sedaj 4 cm debelo.

Ima kdo izkušnjo z 3 in 4 cm in lahko pove koliko se v praksi pozna razlika v udobju spanja?

Koliko se čuti kamenje ali neravnine spodaj pod blazino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zaenkrat še vedno prisegam na klasično Barum blazino. Cenovno ugodna, trpežna (treba jo je sicer napihniti, ampak skupaj s pumpo še vedno zavzame manj prostora kot ta "tehnološka čuda"), moti pa me teža, ampak če držijo podatki za tele samonapihljive, so te še težje. Torej v čem so toliko boljše (da vem če se mi splača menjat)?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vau, tale zložena je zakon.

Pa še cena je ok.

jaz imam termarest cca 3 cm iz igluja, pa sem skoraj prepričan, da je zložen še manjša, kot pa ta na sliki. Kvaliteta je vrhunska, ampak tudi cena je bila v tej smeri (cca 80 eur). 3cm sem vzel kot odličen kompromis za pakiranje na motor, saj so 4cm bile že ogromne neprepogljive role.

Zadeva je bistveno boljša od armaflexa, malih kamenčkov ne čutiš, večje pa že prej odstraniš. Če si razvajen, se ti bo to še vedno zdelo kot ploh. Meni je bistveno bolj pomemben dober, velik in dovolj visok vzglavnik (pa napihljiv mora biti) - še iščem kaj primernega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je bistveno bolj pomemben dober, velik in dovolj visok vzglavnik (pa napihljiv mora biti) - še iščem kaj primernega.

pet let uporabljam nek noname napihljiv vzglavnik, ki ga napihnem s tremi izdihi, tudi če spim le eno noč ga vzamem ker se bolje spi kot na zloženih cunjah (matr sem razvajen)

eno stran ima prevlečeno z udobno tkanino, je bolj majhen, ampak zaleže, prazen pa ne zavzame nič prostora

kupil sem ga za manj kot 2 EUR v Leclercu (spomladi itak vse trgovine prodajajo tako robo) in ga lahko le priporočam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi2 imava tudi samonapihljivi blazini iz Lojza. Ena 4 cm druga 5 cm. In sta krasni za kampirat. Zrolani ju pritrdim, kar na stranske torbe, vmes pa še zatlačim stolčka. Za vzglavnik pa (razvajeno) uporabljava kar mini blazino, tako kot jo imaš na kavču kot dekoracijo. Sta mehki in ju komot stisnem v kovček ali v louis torbo, ki jo tovorim na kufru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Moje mnenje je takole... Počitek naj bo tudi na motopotovanju POČITEK, ker takrat ga res rabimo! ...morda sem malo razvajen, a ko sma dva s sabo "tovorim" topshopov TURBOMAXIMUS ali nekaj takega - napihljiv tavelik jogi in seveda 12 voltno pumpo... Kadar sem sam pa ravno tako ta manjšo napihljivo blazino... Se je že zgodilo da za prespat v kampu sploh nisma postavljala šotora ampak samo napihnala "posteljo" in prespala pod borovcem (je tudi ceneje, ker ti ne zaračunajo parcele za šotor)... in na tej postli se spi prav kulturno! Pa še eno zadevo sma ugotovila - pravilno "zložena" zadeva na zadnjem sedežu je popolnoma odpravila "bolečo rit" sopotnice in iz vmesnega prostora med stranskima kufroma in zadnjim sedežem naredila komfortni zic v stilu fotelja ala Gold Wing.:rolleyes:

Postelja pa sicer tehta ene dobre 3 kile, kar tudi ni nevem kaj... in za dober počitek je res TOP zadeva... Ker jo uporabljam vsaj enkrat na 14 dni tudi doma in je bila v letu dni že vsaj ene 40x napihnjena se tudi presentljivo dobro drži in tesni.

Če imate dovolj placa za prtljago res priporočam!:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z ferekom....Jz sem že tudi probal vse variante in se je Turbomaximus najbolje

izkazal,res pa je da je kr vlka pakunga in malo več dela ko jo pakiraš....

Mam tavlko,tak da lahk dva gor ležima....Ker se vozma vsak z svojim motorjem glede tovorjenja ni problema,enostavno jo ovije okol šotora in vse skup v žakl,pa na zadnji zic..

Če že kampiram je to edima komot varianta :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z ferekom....Jz sem že tudi probal vse variante in se je Turbomaximus najbolje

izkazal,res pa je da je kr vlka pakunga in malo več dela ko jo pakiraš....

Mam tavlko,tak da lahk dva gor ležima....Ker se vozma vsak z svojim motorjem glede tovorjenja ni problema,enostavno jo ovije okol šotora in vse skup v žakl,pa na zadnji zic..

Če že kampiram je to edima komot varianta :closedeyes:

Stvar je definitivno najbol komfortna, če ni mraz. moja izkušnja z turbomaximusom je bla mal kruta, ker je stisnil mraz, in je blo pod nama pač 500l RES MRZLEGA zraka. naju je zeblo ko psa. Tako de je priporočljivo, da čez turbomaksimus pogrneš vsaj debelo odejo al kej podobnega, kar spet zelo poveča prtljago.

Meni osebno je 4cm samo napihljiva blazina tista prava stvar, z najbolšim razmerjem cena/udobje/napota. mel sem tud 3cm artiach, pa se mi je zdela čist drobtino bol udobna kot navadn 15mm armič. razmerje ni zdržalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!