Skoči na vsebino

Čelade v dežju, (rosenje vizirja, očal..)


hotschko

Priporočene objave

Jaz imam Shoei Raid I in za njega ne obstaja (kar jaz vem) Pinlock. Obstaja kakšna druga (fizična) univerzalna rešitev?

V Heingericke dobiš universal antifog folio,super zadeva preiskušeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji Shark RSI se je tudi dost rosil vizir, kupil sem to antifog nalepko in stvar se je rešila. Od začetka me je res mogoče mal motil rob nalepke, ki se vidi ampak se navadiš. Dobi se pri Habatu v LJ, cena 15€. Pri leplenju svetujem, da ti nekdo pomaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vizir namažeš z gelom za prhanje, šamponom za lase, lahko uporabiš tudi znameniti "Sapun za pranje pićke" in do suhega spoliraš... To je najcenejša rešitev. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vizir namažeš z gelom za prhanje, šamponom za lase, lahko uporabiš tudi znameniti "Sapun za pranje pićke" in do suhega spoliraš... To je najcenejša rešitev. :whistle:

A to si mislim milo za itnimne predele? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupi sprej za proti rosenju vizirja, tam okoli 4-5 eur te pride, mislm, da je od arexonsa.

Pa ga maš za kr lep čas,.... to sam po notranji strani vizirja našpricaš, pa obrišeš in je zadeva rešena,..... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

sicer ni glih pravi cas za rosenje vizirja ... (ce bo slo tako naprej s tem vremenom me bo do dopusta ze pobralo :devil: ) ... me pa vseeno neki zanima, a tisti ki mate pinlocke, to zadevo pustite skoz na vizirju al se to tud kej dol vzame :whistle: ... mam ga doma, pa se nism sprobu, gre se pa za pinlock od shoei celade.

lp!

Mice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...

Navaden brisalec na prstu je zame čisto dovolj. Vedno je zraven na motorju.

Najbolj prav pride, ko se izpod avtomobilov dviga mokrota z umazanijo.

Avtomatski brisalec bi bil verjetno boljši samo ga še ni v prodaji :(

20018000_260_02_RET.JPG20018000_390_FR01_14.JPG

 

Popravljeno . Popravil Bostjan Lapajne
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno kupujem rokavice katere imajo na kazalcu desne roke vgrajen "brisalec", vendar se mi zdi ideja Rainpala zelo dobra. Cel sistem velikosti soncnih ocal shranjen v podobni skatli, katerega zataknes za vizir, ko je potrebno.

held-backflip-mx-gloves-black-[2]-1887-p.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa gledam na to, da je brisalec na kazalcu leve roke, tako ni potrebe spuščat gas ročke, ker bi bilo lahko nevarno, ko naenkrat pade hitrost in je možnost naleta, sploh v slabi vidljivosti, čeprav je to samo trenutek. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupil pred leti v Louisu rokavice, zimske od Helda, in so to imele vgrajeno. Funcioniralo po Nemško dobro!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

ps

a kdo ve kako se ocala nebi rosila pod celado? :D z odprtim vizirjem je pa kot bi te z buckami zbadali k gres mal bl hitro :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A maš zračnik na bradi čelade? Jaz če tisto odprem se mi ne rosijo več. Probaj dihat skoz nos, ne usta, pa če nosiš podkapo je ne čez nos potegnit, če nimaš tiste extra luknje za nos. Baje se pa pri optikih dobi ena zadeva-sprej proti rosenju, mogoče bi bil dober tudi tisti anti fog sprej za čelado. Samo rajši vprašaj prej, ker jaz vem da imam na očalih premaz proti UV, praskami itd. in ne bi kar tako neki sprejal enih kemikalij gor, ker nebi rad kaj očal zjebal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rosenje očal je problem, če je slabo zračenje v čeladi in veliko vlage. Mogoče kak premaz za očala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, fishy pravi:

...a kdo ve kako se ocala nebi rosila pod celado? :D z odprtim vizirjem je pa kot bi te z buckami zbadali k gres mal bl hitro :(

Ravnokar sem nabavil, a še nisem sprobal. 

Nabaviti moraš drugo steklo - steklo v tovarni obdelajo s posebnim premazom, ki ga aktiviraš s posebno krpico. Steklo je dražje za okoli 20€ in še krpica, ki se mora kupiti vsako leto nova. Očala očistiš s svojo krpo in nato potegneš enkrat na dan oz. po potrebi (pred vožnjo) in se pod čelado ne bi smelo rositi. Ne prepreči rosenja pozimi, ko prideš iz mrzlega v topel prostor.

Optik mi je dejal, da je to edino resnično učinkovito.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Xebec said:

A maš zračnik na bradi čelade? Jaz če tisto odprem se mi ne rosijo več. Probaj dihat skoz nos, ne usta, pa če nosiš podkapo je ne čez nos potegnit, če nimaš tiste extra luknje za nos. Baje se pa pri optikih dobi ena zadeva-sprej proti rosenju, mogoče bi bil dober tudi tisti anti fog sprej za čelado. Samo rajši vprašaj prej, ker jaz vem da imam na očalih premaz proti UV, praskami itd. in ne bi kar tako neki sprejal enih kemikalij gor, ker nebi rad kaj očal zjebal.

mam zracnik na bradi, pa tud tist guard nad nosom, tko da tud ce skoz nos diham, nej bi v teoriji, use slo dol, sej ponavadi nimm problemov, sam dns je blo precej vlazno in mrzlo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam dioptrijo, plastična očala. Ko startam in je hladno, odprem vizir za par milimetrov, ko se očala v čeladi ogrejejo, ni več rose. Ne vem kaj bi bilo s steklenimi lečami! Čelada hjc, preklopna. Ja v primeru uporabe zaslonke je pa slabše kroženje zraka v čeladi, vsaj na začetku lahko rosi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si nabavil antifog stekla ki jih moraš namazati z neko njihovo tekočino , da se aktivira in drži en teden. Probaval vse možne njihova navodila in zadeva definitivno ne deluje saj ne drži niti eno uro. Izgovoro 2 miljona, kao prevelika temperaturna razlika in ne vem kaj vse so si izmislili. Letos rešil zadevo z kontaknimi lečami in imam sedaj mir. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!